Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας

ΘΕΜΑ: Η εφορία ξεκίνησε ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ για τις καθέσεις άνω των 100Κ

Η εφορία ξεκίνησε ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ για τις καθέσεις άνω των 100Κ 23 Οκτ 2014 15:54 #208

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
rebel έγραψε:

Ακριβώς έτσι έχουν τα πράγματα
Προσέξτε όμως γιατί σε κάθε περίπτωση δεν βρίσκουμε άκρη και αυτό γιατί το υπουργείο οικονομικόν στελεχώνεται
από κάποια νούμερα και το μονο που κάνουν είναι να ψηφίζουν 10 τροπολογίες κάθε μέρα

Αυτα τα ''τσολια'' γιατι τα πληρωνουμε ?

Η διευθύνουσα σύμβουλος του Ταμείου Χρηματοπιστωτικής Σταθερότητας (Τ.Χ.Σ.) Αναστασία Σακελλαρίου αμείφθηκε το 2013 με 197.894 ευρώ, ο αναπληρωτής διευθύνων σύμβουλος Γιώργος Κουτσός με 164.939 ευρώ και το μέλος Αναστάσιος Γάγαλης με 153.460 ευρώ...
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 23 Οκτ 2014 16:24 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Η εφορία ξεκίνησε ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ για τις καθέσεις άνω των 100Κ 23 Οκτ 2014 23:15 #209

  • george123
  • Το Άβαταρ του/της george123
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 385
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 66
  • Κάρμα: -8 (-1)
Στην δεκαετια εχω βγαλει 50.000 ευρω , με στοιχηματα στο William hill και χρηματιστηριο..εχω κρατησει ολα τα εμβασματα απο αγγλια ελλαδα κ τα πινακια μετοχων ...
Ειμαι οκευ ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Η εφορία ξεκίνησε ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ για τις καθέσεις άνω των 100Κ 16 Νοε 2017 14:23 #210

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
Κάτω τα μολύβια, φίλοι εφοριακοί!
Σεβασμός στην ιδιωτική περιουσία, στις τραπεζικές αποταμιεύσεις, τους κόπους μιας ζωής, των συνετών νοικοκυραίων. :evil:
Η αναδιανομή του πλούτου στα αριστερά κομματόσκυλα αναβάλλεται επ' αόριστον.

Και με την τελεσίδικη βούλα του ΣτΕ.

Όλοι οι συνετοί καταθέτες νοικοκυραίοι, αποταμιευτές των κόπων μιας ζωής, δεν κινδυνεύουν πια να σύρονται στα γραφεία των εφοριακών για να αποδείξουν πως δεν είναι έμποροι όπλων/νταβατζήδες/εισαγωγείς ναρκωτικών/διακινητές μεταναστών/μαφιόζοι/μαυραγορίτες/τοκογλύφοι/κτλ.
Να εξευτελίζονται κοινωνικά, να εξουθενώνονται ηθικά, να καταξοδεύονται σε δικηγόρους/ενστάσεις/μακροχρόνιες εφέσεις, αφού πρώτα πληρώσουν άμεσα και υποχρεωτικά το 50% των υπέρογκων προστίμων και προσαυξήσεων που αποφάσισε αυθαίρετα κάποιο κλιμάκιο δημοσίων υπαλλήλων.


www.capital.gr/tax/3254381/ste-paragrafo...legxoi-mexri-to-2011
www.capital.gr/tax/3254531/oles-oi-foro-...-nea-apofasi-tou-ste
www.capital.gr/arthra/3254524/i-apofasi-...in-forologiki-omiria
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 16 Νοε 2017 20:44 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Η εφορία ξεκίνησε ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ για τις καθέσεις άνω των 100Κ 16 Νοε 2017 16:28 #211

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1780
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 692
  • Κάρμα: 35
Πήρε φωτιά ο καυστήρας απο το πρωί...... :laugh: :laugh: :laugh:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Η εφορία ξεκίνησε ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ για τις καθέσεις άνω των 100Κ 16 Νοε 2017 17:27 #212

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Σεβασμός στην ιδιωτική περιουσία, στις τραπεζικές αποταμιεύσεις, τους κόπους μιας ζωής

Αρκίντια σεβασμός, λέω εγώ.
Έχει κανείς διάθεση να μπερδεύεται με δαύτους? Με ελέγχους, με την εφορία, με ΣτΕ, με δικηγόρους, με διενέξεις?
Δε θέλετε κύριοι "σύστημα" να μου έχετε εκεί αυτό που είχατε επί 500 χρόνια και το ήξερα ως "τράπεζα"?
Δεν πειράζει, κάντε ότι καταλαβαίνετε. Κι αν με ξαναδείτε στα γκισέ σας, γράφτε μου.

Μην παρασύρεσαι Καράντη Μαρία (cross), αυτά τα διάφορα που ανακοινώνουν και διαβάζεις είναι στάχτη στα μάτια. Φερετζές. Κάνουν κάποιες τακτικές υποχωρήσεις, αλλά η κεντρική ιδέα παραμένει:
"Θα ξέρουμε τι έχεις, που τα έχεις, πότε τα απέκτησες, πως τα απέκτησες, τι τα κάνεις, σε ποιον τα έδωσες, τα πάντα όλα. Κι όταν σε ρωτάμε τι πως και γιατί, θα έρχεσαι να μας τα λες, χαρτί και καλαμάρι".


Αν το καταλάβουμε όλοι αυτό, και διακόψουμε όλες τις σχέσεις μας μαζί τους, θα σφίξουν τόσο οι κώλοι τους, που θα επαναφέρουν το παλιό σύστημα. Με εγγυήσεις (δεν ξέρω τι θα είναι αυτές, ας τις βρουν αυτοί που κατέστρεψαν τις παλιές) ότι "η τράπεζα" θα είναι όπως είναι η τσέπη μου ή το ντουλάπι μου. Κι αν με πείσουν ότι έτσι είναι και θα παραμείνει, μπορεί να τους δώσω κανα κοκκαλάκι κι αυτωνώνε.

Και τότε τα ξανασυζητάμε.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Η εφορία ξεκίνησε ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ για τις καθέσεις άνω των 100Κ 16 Νοε 2017 20:58 #213

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1780
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 692
  • Κάρμα: 35
soto51 έγραψε:
Αρκίντια σεβασμός, λέω εγώ.
Έχει κανείς διάθεση να μπερδεύεται με δαύτους? Με ελέγχους, με την εφορία, με ΣτΕ, με δικηγόρους, με διενέξεις?
Δε θέλετε κύριοι "σύστημα" να μου έχετε εκεί αυτό που είχατε επί 500 χρόνια και το ήξερα ως "τράπεζα"?
Δεν πειράζει, κάντε ότι καταλαβαίνετε. Κι αν με ξαναδείτε στα γκισέ σας, γράφτε μου.

Μην παρασύρεσαι Καράντη Μαρία (cross), αυτά τα διάφορα που ανακοινώνουν και διαβάζεις είναι στάχτη στα μάτια. Φερετζές. Κάνουν κάποιες τακτικές υποχωρήσεις, αλλά η κεντρική ιδέα παραμένει:
"Θα ξέρουμε τι έχεις, που τα έχεις, πότε τα απέκτησες, πως τα απέκτησες, τι τα κάνεις, σε ποιον τα έδωσες, τα πάντα όλα. Κι όταν σε ρωτάμε τι πως και γιατί, θα έρχεσαι να μας τα λες, χαρτί και καλαμάρι".


Αν το καταλάβουμε όλοι αυτό, και διακόψουμε όλες τις σχέσεις μας μαζί τους, θα σφίξουν τόσο οι κώλοι τους, που θα επαναφέρουν το παλιό σύστημα. Με εγγυήσεις (δεν ξέρω τι θα είναι αυτές, ας τις βρουν αυτοί που κατέστρεψαν τις παλιές) ότι "η τράπεζα" θα είναι όπως είναι η τσέπη μου ή το ντουλάπι μου. Κι αν με πείσουν ότι έτσι είναι και θα παραμείνει, μπορεί να τους δώσω κανα κοκκαλάκι κι αυτωνώνε.

Και τότε τα ξανασυζητάμε.

και αφού περάσουν αρκετά χρόνια βεβαια......
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Η εφορία ξεκίνησε ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ για τις καθέσεις άνω των 100Κ 03 Δεκ 2017 14:59 #214

  • tsi_160
  • Το Άβαταρ του/της tsi_160
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 169
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 24
  • Κάρμα: 2
gus (gus326) έγραψε:
και αφού περάσουν αρκετά χρόνια βεβαια......

τετοια προβατα του χρηματιστηριου και των ΠΑΕ που ειναι οι ελληνες, δε νομιζω οτι θελει και πολυ καιρο να κανουν "νεα αρχη"
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα