Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Το ενδεχόμενο πτώχευσης της Ελλάδας και επιπτώσεις www.tsig.gr/lang-el/banks/536-xreokopia-xoras
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΡΙΑ UNIT LINKED ΑΝ ΠΑΜΕ ΔΡΑΧΜΗ?

Απ: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΡΙΑ UNIT LINKED ΑΝ ΠΑΜΕ ΔΡΑΧΜΗ? 02 Ιουλ 2012 21:03 #10

  • folion2008
  • Το Άβαταρ του/της folion2008
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 15
  • Κάρμα: 0 (-2)
Μου μετέφεραν ότι τραπεζική ασφαλιστική είπε,ότι άν γυρίσουμε σε δραχμή,θα μετατραπούν αυτόματα σε δραχμές :angry: :angry: :angry:
Δεν το έχω επιβεβαιώσει όμως.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΡΙΑ UNIT LINKED ΑΝ ΠΑΜΕ ΔΡΑΧΜΗ? 02 Ιουλ 2012 22:03 #11

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
Πράγματι έτσι ειναι , αν το επίσημο νόμισμα ειναι δραχμές δραχμές θα ειναι και το συμβόλαιο. Άσχετα ποια αμιβαια ή μετοχες κατέχουν οι ασφαλιστικές . Σχεδον ολες πλεον οι τραπεζικές ασφαλιστικές έχουν διαθεσιμα 20-30% σε μετρητα και τα υπολοιπα μετοχες ξενες οχι ελληνικες και ομολογα εξωτερικου. Απλά η πληρωμή του unit linked γινεται στο επσημο νομισμα. Οσα εχω δει δε εχουν απωλιες 30-40% εκτος ενος του ΤΤ που ειχε και ανοδο. Οσα σας ειπα ειναι απο την εθνικη ασφαλιστικη οι πληροφοριες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΡΙΑ UNIT LINKED ΑΝ ΠΑΜΕ ΔΡΑΧΜΗ? 15 Νοε 2013 19:37 #12

  • vag1129 (Akis Papas)
  • Το Άβαταρ του/της vag1129 (Akis Papas)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • frugallivingingreece
  • Δημοσιεύσεις: 373
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 124
  • Κάρμα: 9 (3)
Η εμπειρία της ΑΣΠΙΣ και του κουρέματος των ΟΕΔ δείχνει ότι είναι καλύτερα να παίζεις με μεμονωμένα αμοιβαία μόνος σου με μεσομακροπρόθεσμο ορίζοντα και με καλή διαφοροποίηση του χαρτοφυλακίου.
γέλα κι ο κόσμος θα γελάει μαζί σου. κλάψε και θα κλαις μόνος.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.052 δευτερόλεπτα