Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: Ανέκδοτα

Ανέκδοτα 25 Δεκ 2010 06:06 #10

  • spermnator
  • Το Άβαταρ του/της spermnator
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 33
  • Κάρμα: 0 (-1)
Κομμάτι έγραψε:

Mε 3.
Αλλά επειδή είμαι "Kομμάτι" και ξέρω ότι κατά κανόνα τα κάλπικα είναι ελαφρύτερα, το κάνω και σε 2.

Σωστος ο παιχτης.Και το ανεκδοτο σου πολυ δυνατο ;)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ανέκδοτα 25 Δεκ 2010 19:31 #11

  • Κομμάτι
  • Το Άβαταρ του/της Κομμάτι
spermnator έγραψε:

Σωστος ο παιχτης.Και το ανεκδοτο σου πολυ δυνατο ;)

Αφού σ' άρεσε το 1ο, ίσως σ' αρέσει κι αυτό :

Γινόταν ένα επιστημονικό συνέδριο και στο πάνελ ήταν ένας Αμερικάνος, ένας Κινέζος κι ένας Έλληνας. Ρωτάει ένας από το κοινό να τοποθετηθούν στο ποιο είναι το πιο γρήγορο πράγμα στο κόσμο. Λέει ο Αμερικάνος : "Είναι γνωστό. Το πιο γρήγορο πράγμα στο κόσμο είναι το φως. Τίποτε δεν έχει τη ταχύτητα του φωτός". Λέει ο Κινέζος : " Ως επιστήμονας συγχαίρω τον προλαλήσαντα. Ως προερχόμενος από έναν πανάρχαιο πολιτισμό, πρέπει να πω ωστόσο ότι το πιο γρήγορο πράγμα στο κόσμο είναι η σκέψη. Με τη σκέψη σου, τη μια στιγμή είσαι στον ουρανό, την άλλη στη Σελήνη, μετά στον Άδη και μετά πάλι στη ζωή.". Λέει κι ο Έλληννας : "Χαζομάρες. Το πιο γρήγορο πράγμα στο κόσμο είναι το κόψιμο. Άμα σε πιάνει κόψιμο, ούτε να σκεφτείς προλαβαίνεις, ούτε φως να ανάψεις."

Χρόνια πολλά.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ανέκδοτα 27 Δεκ 2010 20:49 #12

  • ROUBINI
  • Το Άβαταρ του/της ROUBINI
Πάει ο Τσουκαλας στα μπουζούκια και βλέπει τον Κόκκαλη.
Τον πλησιάζει και του λέει:
- Κύριε Κόκκαλη, θέλω να μου κάνετε μια μεγάλη χάρη. Να, περιμένω την κοπέλα μου
και θα ήθελα να την εντυπωσιάσω. Μπορείτε όταν έρθει να περάσετε μπροστά από το τραπέζι μας και να μου πείτε: - Γεια σου ρε Τακη παλιόφιλε μου;
- Aσε μας ρε φίλε. Και που σε ξέρω εγώ;
- Έχετε δίκιο Κύριε Κόκκαλη. Δεν με ξέρετε, μια εξυπηρέτηση θέλω ο φτωχός.
Δεν σας κοστίζει τίποτα και για μένα σημαίνει πολλά. Η κοπέλα μου θα με πάρει από καλό μάτι για τις γνωριμίες που έχω. Αφού τον έπρηξε ο Τακης τελικά ο κος Κόκκαλης ενέδωσε...
- Ωραία, θα σου κάνω τη χάρη. Κάτσε στο τραπέζι σου και όταν έρθει, μετά από λίγο θα περάσω.
- Χίλια ευχαριστώ κύριε Κόκκαλη! Με σώζετε!
Κάθεται λοιπόν ο Τσουκαλάς και λίγο αργότερα έρχεται και η κοπέλα του.
Τους πλησιάζει ο Σωκράτης και λέει:
-Γεια σου ρε Τακη ! Τι κάνεις φίλε μου;
- Αϊ γα@ήσου ρε μαλάκα, πάλι δανεικά θέλεις;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ανέκδοτα 13 Ιαν 2011 16:56 #13

  • spermnator
  • Το Άβαταρ του/της spermnator
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 33
  • Κάρμα: 0 (-1)
ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Λ Ο Γ Ι Κ Η Σ .....

"Βρίσκεσαι σε έναν κλειστό αυτοκινητόδρομο και πηγαίνεις σε μια πόλη που απέχει 60χλμ. Όλοι κινούνται με 120χλμ την ώρα.
Συναντάς από το αντίθετο ρεύμα ένα (1)αυτοκίνητο το λεπτό (αυτούς που βγαίνουν από την πόλη).
Ταυτόχρονα ένα παιδί που είναι στην έξοδο της πόλης αρχίζει να μετρά αυτούς που βγαίνουν από την πόλη (και έρχονται προς εσένα).
Μέχρι να φτάσεις στην πόλη πόσα αυτοκίνητα θα έχει μετρήσει το παιδί?"

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ,ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ
Τελευταία διόρθωση: 15 Ιαν 2011 04:33 από spermnator.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ανέκδοτα 13 Ιαν 2011 17:12 #14

  • Κώστας1 (koter)
  • Το Άβαταρ του/της Κώστας1 (koter)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Νυν και αεί
  • Δημοσιεύσεις: 205
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
  • Κάρμα: 0 (9)
Αγαπητέ φίλε @spermnator η απάντηση είναι 30, αυτό όμως δεν είναι ανέκδοτο, προτείνω λοιπόν αλλαγή του τίτλου του θέματος με τον παραπάνω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ανέκδοτα 13 Ιαν 2011 19:05 #15

  • Κώστας1 (koter)
  • Το Άβαταρ του/της Κώστας1 (koter)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Νυν και αεί
  • Δημοσιεύσεις: 205
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
  • Κάρμα: 0 (9)
Ένας κυνηγός και ένας ψαράς κάθονται και λένε τις ιστορίες που τους έχουν συμβεί. Λέει λοιπόν ο ψαράς: - Ακου ρε φίλε, τι έπαθα τις προάλλες... Είμαι που λες με το φουσκωτό στην μέση του Ατλαντικού και έχω ρίξει πολυάγκιστρο και ψαρεύω. Μετά από λίγο αρχίζει και τσιμπάει και πολύ δυνατά μάλιστα. Τραβάω, τραβάω, τίποτα... Δεν λέει να κουνηθεί το ψάρι. Ευτυχώς είχα ένα όπλο μαζί μου, και ρίχνω 3-4 φορές στο νερό, πάνω στο ψάρι, το οποίο βγαίνει νεκρό στην επιφάνεια. Πλάκα που έπαθα τότε, πρέπει να ήταν τουλάχιστον 450 κιλά! - Ασε να σου πω και εγώ τι έπαθα τις προάλλες, λέει ο κυνηγός. Είμαι που λες για κυνήγι στο κλασσικό δασάκι που πάω κάθε σαββατοκύριακο και βλέπω μακριά έναν λαγό. Με καταλαβαίνει ο λαγός και αρχίζει να τρέχει. Ευτυχώς που έχω πολύ καλό σημάδι και τον πετυχαίνω με μία κίνηση. Όμως τα σκάγια του όπλου χτύπησαν και έναν θάμνο που χαμουρευόταν ένα ζευγαράκι. - Και τους σκότωσες, ρε μα*άκα; λέει ο ψαράς. - Δεν το ήθελα, ρε φίλε, κατά λάθος έγινε. Τέλοσπάντων, δεν μ' είχε δει κανένας και αρχίζω να σκάβω μία τρύπα για να τους θάψω. Πάνω που πάω να τους βάλω μέσα, με είδε ένας τύπος που κατουρούσε πίσω από ένα δένδρο. Μπαμ, τον σκοτώνω και αυτόν! - Καλά ρε μα*άκα, σκότωσες και τον άνθρωπο; - Ε, τι να κάνα ρε μα*άκα; Τέλοσπάντων, σκάβω και άλλη τρύπα για να θάψω και αυτόν. Δυστυχώς εκείνη την ώρα περνούσε και ένα ανδρόγυνο με το παιδάκι τους. Μπαμ, μπαμ, μπαμ τους σκοτώνω και αυτούς και τους τρεις. - Καλά, είσαι εντελώς τρελός, ρε φίλε; Ξεκλήρισες ολόκληρη οικογένεια; - Μη σου τα πολυλογώ, ανοίγω και τρίτο λάκκο για την οικογένεια. Και για κακή μου τύχη εκείνη την ώρα περνούσε ένα σχολικό λεωφορείο. - Μη μου πεις ρε μαλάκα ότι καθάρισες και όλα τα παιδάκια του λεωφορείου;! - Κοίτα μαλάκα, λέει ο κυνηγός, κόψε κανένα κιλό από το ψάρι σου για να μην τα γα*ήσω όλα εδώ πέρα!!!


Γυναίκα μπαίνει σε φαρμακείο και ζητάει δηλητήριο
- "Κυρία μου, τι το θέλετε το αρσενικό...;;;" ρωτάει ο φαρμακοποιός.
- "Να σκοτώσω τον άνδρα μου."
- "Μα τι λέτε κυρία μου ? Δεν μπορώ να σας πουλήσω αρσενικό για να σκοτώσετε έναν άνθρωπο," Τότε η κυρία βγάζει από την τσάντα της μια φωτογραφία όπου ο άνδρας της έχει την γυναίκα του φαρμακοποιού στα τέσσερα.
Ο φαρμακοποιός παίρνει την φωτογραφία στα χέρια του, την κοιτά και απαντά...
- "Τώρα μάλιστα. Δεν μου είπατε ότι έχετε συνταγή!!!"


Συζητάει μια γκόμενα με ένα τύπο:
Εκείνη:
-Κοίτα τι άδικη και ρατσιστική που είναι η κοινωνία μας! Αν ένας άνδρας πηγαίνει με ένα σωρό γυναίκες, είναι γκόμενος, πηδηχταράς και τα τοιαύτα...
Αλλά αν κάνει το ίδιο και μια κοπέλα, αμέσως τη λένε πουτάνα, τσουλί κλπ. Πως σου φαίνεται αυτό;
Και ο τύπος:
-Να σου πω.. Για σκέψου το κάπως έτσι: Αν ένα κλειδί ανοίγει μια ολόκληρη ντουζίνα κλειδαριές, το φυλάμε με επιμέλεια γιατί είναι το πασπαρτού, το αναντικατάστατο.
Αν όμως μια κλειδαριά ανοίγει με περισσότερα διαφορετικά κλειδιά, τότε είναι μάλλον άχρηστη!
Τελευταία διόρθωση: 13 Ιαν 2011 19:23 από Κώστας1 (koter).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ανέκδοτα 14 Ιαν 2011 00:22 #16

  • manolis002
  • Το Άβαταρ του/της manolis002
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 354
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 55
  • Κάρμα: 2
Και κάτι άλλο...
Ελπίζω να σας αρέσει...


Τελευταία διόρθωση: 14 Ιαν 2011 15:41 από manolis002.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ανέκδοτα 14 Ιαν 2011 10:03 #17

  • nk
  • Το Άβαταρ του/της nk
ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΗ ΤΡΙΧΑ ΣΕ ΞΑΝΘΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ???







ΑΠΑΝΤΗΣΗ(ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Ανέκδοτα 15 Ιαν 2011 04:32 #18

  • spermnator
  • Το Άβαταρ του/της spermnator
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 33
  • Κάρμα: 0 (-1)
Κώστας1 έγραψε:
Αγαπητέ φίλε @spermnator η απάντηση είναι 30, αυτό όμως δεν είναι ανέκδοτο, προτείνω λοιπόν αλλαγή του τίτλου του θέματος με τον παραπάνω.

φιλε μου η απαντηση δεν ειναι 30.Κι εγω στο τριλεπτο 30 ειχα απαντησει αρχικα.Αν βρεις κανα μισαωρο στην δουλεια σου παιδεψε το λιγο παραπανω;)
Τελευταία διόρθωση: 15 Ιαν 2011 04:35 από spermnator.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα