Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, κριτικές. Επιτόκια Βουλγαρίας

ΘΕΜΑ: Πρόβλημα στην Corporate Commercial Bank (KTB)

Πρόβλημα στην Corporate Commercial Bank (KTB) 19 Ιουν 2022 13:10 #1801

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Αnastasia (Antsa) εγραψε
Γεια σας!
Επειδή θέλω να ταξιδέψω Βουλγαρία προς τέλη Ιουλίου, στην επιστροφή μου από αεροδρόμιο Σόφιας, υπάρχει περίπτωση να μου ζητάν πιστοποιητικά εμβολιασμού ή ράπιντ τεστ; Γνωρίζει κανείς τι ισχύει εκεί, αν έχουν εκεί τέτοιους περιορισμούς;

Ρε σεις "συνέλθετε" αλλά θα απαντήσω με ερώτηση και την απάντηση στην ερώτησή σου να την δώσεις μόνη σου.
Στο Ελευθέριος Βενιζέλος οταν "φεύγεις" σου ζητάνε Certificate της Covid-19; (xa-xa-xa......)
Θα σε προλάβω η μαλλον ενημερώσω οτι απο Ελευθέριος Βενιζέλος την "καλή εποχη" οπου υποτίθετε τα μέτρα "ισχυαν" 100% (xa-xa-xa) και τρομολαγνείας Covid-19 πηγα και γύρισα με φίλο Ιταλία.
Ο φιλος "υπερήφανος" ενεργά εμβολιασμένος ειχε "ετοιμη" την εφαρμογή να την δείξει αν του την ζήταγαν και εγω με "μαιμουδιά" PCR test που αλλαζα τις ημερομηνίες.
(σιγά μην τους πληρώσω €30 και απο πάνω και χωρια σου κανουν τα ρουθούνια σαν λαγωνικό αν και μονο ενα PCR test και αυτο τσαμπα Νοσοκομείου εχω κανει και δοξα τον θεό ηταν αρνητικό)
Σε πληροφορώ "πήγαμε -ηρθαμε" και κανενας δεν μας κοίταξε ουτε στο Ελευθέριος Βενιζέλος αλλά oυτε και Ιταλία (ας μην γραψω την Πόλη....) κανένα "χαρτί" test -vaccination.
Αφού τρόμαξα και εγω με το καρα.....ριό γιατί και στο αεροπλάνο καθομασταν οι επιβάτες ο ενας διπλα απο τον αλλον με μασκα και αυτο το γράφω γιατί μου κακκοφάνηκε ηθελα να "ρίξω 2-ωρο υπνο" γιατι ημουν κουρασμένος και δεν "βολευόμουνα" απο το στριμωξίδι στο α/φ.
Αλλά αμα θελεις να πας τώρα Sofia καλύτερα συμφέρει με ΙΧ γιατί εχουν βαλει το κολοχανείο την υπερδανεισμένη Aegean και τα εισιτήρια ανέρχονται στα €200 plus Καλοκαίρι και τα ιδια ειναι η Bulgaria Air.
(τα γράφω αναλυτικά γιατί Sofia πηγαινα 3 φορες τον μήνα με €7 -€15 ale -reteur οπως και Jordan Akaba με €15 και €12 ολα με Ryan Air και αλλου σε αλλα μέρη εκτός δύσης που "μου γυρνανε τα αντερα εμετός" ουτε να τους βλέπω δεν θέλω και τσαμπα να μου πούν.....να πατε...).
Mε €270 περίπου πήγαμε και ηρθαμε δυό ατομα εκ των οποίων τα οποία περίπου €80 ale -reteure ειναι τα Διόδια και με την Aegean -Bulgaria Air θα θέλαμε στα €450.(απόσταση 1600 χλμ)

Χώρια οτι φύγαμε "νυχτερινή" ωρα 3:30 απο Sofia και η διαδρομή εκτός απο ανετη αλλά και αδειοι οι δρόμοι και ηρθαμε "χαλαροί" και κανένας δεν μας ζήτησε το παραμικρό.(πάντα πετρέλαιο οχημα).
"Πατριωτικά" το θέμα με την Covid-19 το εχουν παρει μόνο Yunanistan γιατί και εξωτερικό οποιος θέλει κανει την γονιδιακή θεραπεία σε φαρμακεία η Ιδιώτες γιατρούς.
Οι "δικοί μας" ειναι "πατριώτες"....και προκλητικοί με υποχρεωτικότητες και πρόστιμα απειλούν τον κόσμο .........

Ενα PCR test για εξωτερικό ειναι αρκετό γιατι δεν ειναι και κορόιδο ο αλλος αρρωστος να ειναι και να πηγαινο-ερχεται.
Μέχρι η Thailand καταργεί αυτα τα γκαραγκιοζιλίκια και οποιος δεν εχει ουτε PCR test σου κανουν στο α/δ Suvarnabhumi ενα test antigone and thats all.
Πηγή:
Thailand Pass, Covid insurance to end July 1
www.bangkokpost.com/thailand/general/232...urance-to-end-july-1

Οι "δικοί μας" ειναι "πατριώτες"....και προκλητικοί με υποχρεωτικότητες και πρόστιμα απειλούν τον κόσμο .......
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 19 Ιουν 2022 13:42 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), Anastasia (Antsa)

Πρόβλημα στην Corporate Commercial Bank (KTB) 19 Ιουν 2022 17:02 #1802

  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • Το Άβαταρ του/της miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 803
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 297
  • Κάρμα: 49 (6)
Anastasia (Antsa) έγραψε:
Γεια σας!

Επειδή θέλω να ταξιδέψω Βουλγαρία προς τέλη Ιουλίου, στην επιστροφή μου από αεροδρόμιο Σόφιας, υπάρχει περίπτωση να μου ζητάν πιστοποιητικά εμβολιασμού ή ράπιντ τεστ; Γνωρίζει κανείς τι ισχύει εκεί, αν έχουν εκεί τέτοιους περιορισμούς;

Αυτή τη στιγμή δεν ζητάνε πιστοποιητικά εμβολιασμού ούτε ραπιντ τεστ στα σύνορα με την Βουλγαρία
Για τέλη Ιουλίου όμως δεν ξέρουμε
«Ενισχύστε τις Ελβετικές καταθέσεις των Ελλήνων»
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), Anastasia (Antsa)

Πρόβλημα στην Corporate Commercial Bank (KTB) 19 Ιουν 2022 18:01 #1803

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Bulgaria: fight against Corona hopeless?
Only 29 percent of adults in Bulgaria are fully vaccinated. Half of the people in the country are determined not to be vaccinated. In view of the omicron wave, Bulgaria faces major challenges.
www.dw.com/de/bulgarien-kampf-gegen-coro...sichtslos/a-60462337

Δεν τους καταηγορώ καλά κάνουν γιατί και εμείς με 70% τριπλοεμβολιασμένους εχουμε τις ιδιες σχεδόν απώλειες και Βουλγαρία εχει γερό κρύο στην Sofia που ειναι μετεωρολογικό πέρασμα.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρόβλημα στην Corporate Commercial Bank (KTB) 20 Απρ 2023 12:43 #1804

  • Χαος (Ελεος)
  • Το Άβαταρ του/της Χαος (Ελεος)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 27
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 11
  • Κάρμα: 5
πληροφόρηση Για όσους ακόμη δεν έχουν πάει να πάρουν από τη Unicredit τα αναλογούντα.. μετά από πρόσφατη εμπειρία..
Μην τυχόν και σκεφτείτε να πάτε για ποιο κοντά, στο Πετρίτσι δεν πρόκειται να βγάλετε άκρη,
Για όσους γνωρίζουν θα αντιμετωπίσετε όλα τα καλά βουλγάρικα... δεν γνωρίζουν Καταρχήν καμιά άλλη γλώσσα εκτός από βουλγάρικα καμία διάθεση για να σας εξυπηρετήσουν, ανειδίκευτοι υπάλληλοι οι οποίοι δεν γνωρίζουν καν πώς θα χειριστούν το σύστημα σε αυτή την περίπτωση της KΤB ,θα σας πουν Με νοήματα χίλιες δυο δικαιολογίες ότι το σύστημα δεν δουλεύει και γενικά θα σας βλέπουν σαν μία ενόχληση στην ησυχία τους.. για να σας διώξουν έξω από το υποκατάστημα..
εάν τυγχάνει όπως και εγώ να έχετε και λογαριασμό σε άλλη τράπεζα όπως η ccb μην το σκεφτείτε καν να Μπείτε μέσα... θα σας διώξουν Με νοήματα.. θα σας πουν ότι θα πρέπει να κάνετε ανανέωση του λογαριασμού σας με μεταφρασμένα κείμενα φορολογικές δηλώσεις σε δικηγόρο βούλγαρο και άλλα πολλά τα οποία δεν ισχύουν... για αυτό καλύτερα μακριά από εκεί Πηγαίντε Σοφία η σε κάποια άλλη μεγαλύτερη πόλη να βρείτε κανέναν άνθρωπο να μιλάει αγγλικά Καταρχήν και να μπορέσετε να βγάλετε άκρη...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), PRS33 (PARIS33)

Πρόβλημα στην Corporate Commercial Bank (KTB) 19 Μαϊ 2023 22:44 #1805

  • YanisP (maistros)
  • Το Άβαταρ του/της YanisP (maistros)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 14
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: 0
Γεια σας. Αποφάσισα να επισκεφτώ την Βουλγαρία για να πάρω τα χρεωστούμενα της CCB πριν τα χάσουμε και αυτά. Προσπαθώ να βρω μέσω της σελίδας της CCB πληροφορίες σχετικά με τους καταλόγους των πληρωμών, αλλά βλέπω ότι έχει καταργήσει την σελίδα της και ούτε και από την σελίδα της registryagency.bg μπόρεσα να βγάλω άκρη. Από το 21 που το είχα ψάξει όλα έχουν αλλάξει. Από εκεί βρήκα μόνο ότι ανακοινώθηκε και ο πέμπτος λογαριασμός πληρωμών από Ιούλιο 22.
Γιαυτό ζητώ πληροφορίες από κάποιον που έχει επισκεφτεί την Βουλγαρία προσφάτως, σχετικά με την διαδικασία πληρωμής από την Unicredit. Επίσης έχει κάποιος τις λίστες πληρωμών και από ποιους λογαριασμούς έχουν να λαμβάνουν οι καταθέτες και τα γραφεία της CCB στην Ignatev εξακολουθούν να υπάρχουν για να μπορέσω να πάρω πληροφορίες από εκεί.
Υπάρχει κάποιος να βοηθήσει?

(Υποθέτω ότι ο παραπάνω χρήστης Χαος ή Ελεος μετά την περιπέτεια του στο Petsitsi θα έχει πληροφορίες και από την Unicredit Σόφιας)
Τελευταία διόρθωση: 19 Μαϊ 2023 22:51 από YanisP (maistros).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρόβλημα στην Corporate Commercial Bank (KTB) 21 Μαϊ 2023 23:16 #1806

  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • Το Άβαταρ του/της miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 803
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 297
  • Κάρμα: 49 (6)
Εγώ πήγα στο κεντρικό της Unicredit έπι της οδού vitosha χωρίς προειδοποίηση
Εκεί δίνεις το έγγραφο ταυτότητας και σε βρίσκουνε πόσα σου αναλογούν και κανεις ανάληψη
Αρκεί να μην έχει αλλάξει το έγγραφο ταυτότητας γιατί τότε πρέπει να πας προηγουμένως στην ΚΤΒ
Εγώ είχα δώσει ταυτότητα στην ΚΤΒ, όχι διαβατήριο όποτε δεν είχε αλλάξει
«Ενισχύστε τις Ελβετικές καταθέσεις των Ελλήνων»
Τελευταία διόρθωση: 21 Μαϊ 2023 23:18 από miou (ΜΑΝΘΟΣ).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα