Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Συνεταιριστιή Τράπεζα Δωδεκανήσου αξιολόγηση.

Συνεταιριστιή Τράπεζα Δωδεκανήσου αξιολόγηση. 10 Ιουλ 2012 14:50 #1

  • kostbill
  • Το Άβαταρ του/της kostbill
Η συγκεκριμένη τράπεζα δίνει 7% επιτόκιο.
Θα ήθελα πάρα πολύ να την εμπιστευθώ και να τα βγάλω από το 4% της Κύπρου αλλά θέλω να δω τις αξιολογήσεις της.

Πως μπορώ να το δω αυτό; Μπορώ να δω αξιολογήσεις από τους οίκους αξιολόγησης (π.χ. Moodys, Standard's and Poor's κλπ);
Αν υπάρχουν, θα μπορέσω να τις καταλάβω; Το ρωτάω καθώς δεν έχω οικονομικές γνώσεις.

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Συνεταιριστιή Τράπεζα Δωδεκανήσου αξιολόγηση. 10 Ιουλ 2012 14:56 #2

  • xristos g
  • Το Άβαταρ του/της xristos g
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 925
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 176
  • Κάρμα: 1 (-184)
kostbill έγραψε:
Η συγκεκριμένη τράπεζα δίνει 7% επιτόκιο.
Θα ήθελα πάρα πολύ να την εμπιστευθώ και να τα βγάλω από το 4% της Κύπρου αλλά θέλω να δω τις αξιολογήσεις της.

Πως μπορώ να το δω αυτό; Μπορώ να δω αξιολογήσεις από τους οίκους αξιολόγησης (π.χ. Moodys, Standard's and Poor's κλπ);
Αν υπάρχουν, θα μπορέσω να τις καταλάβω; Το ρωτάω καθώς δεν έχω οικονομικές γνώσεις.

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή.

ρε φίλε ποιες αξιολογήσεις στην ελλαδα είναι όλες τα ίδια απλά σκουπίδια!
δεν έχει καμια διαφορά η ετε απο την δωδεκανησου αφού ρισκάρεις ελλαδα πάρε τουλάχιστον το μεγαλύτερο επιτόκιο :laugh:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Συνεταιριστιή Τράπεζα Δωδεκανήσου αξιολόγηση. 10 Ιουλ 2012 15:04 #3

  • kostbill
  • Το Άβαταρ του/της kostbill
xristos g έγραψε:
kostbill έγραψε:
Η συγκεκριμένη τράπεζα δίνει 7% επιτόκιο.
Θα ήθελα πάρα πολύ να την εμπιστευθώ και να τα βγάλω από το 4% της Κύπρου αλλά θέλω να δω τις αξιολογήσεις της.

Πως μπορώ να το δω αυτό; Μπορώ να δω αξιολογήσεις από τους οίκους αξιολόγησης (π.χ. Moodys, Standard's and Poor's κλπ);
Αν υπάρχουν, θα μπορέσω να τις καταλάβω; Το ρωτάω καθώς δεν έχω οικονομικές γνώσεις.

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή.

ρε φίλε ποιες αξιολογήσεις στην ελλαδα είναι όλες τα ίδια απλά σκουπίδια!
δεν έχει καμια διαφορά η ετε απο την δωδεκανησου αφού ρισκάρεις ελλαδα πάρε τουλάχιστον το μεγαλύτερο επιτόκιο :laugh:

Δεν έχεις δίκιο. Μπορεί όλες να είναι χάλια αλλά δε νομίζω πως έχουν όλες τις ίδιες πιθανότητες να κλείσουν.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Συνεταιριστιή Τράπεζα Δωδεκανήσου αξιολόγηση. 10 Ιουλ 2012 17:31 #4

  • κοστασ
  • Το Άβαταρ του/της κοστασ
έχεις εγγύηση μέχρι του ποσού των €100.000 για όλες τις τράπεζες, συνεπώς δεν έχει καμία σημασία που θα τα βάλεις. ακόμη και οι συναιτεριστικές που 'έκλεισαν οι καταθέσεις τους νομίζω πήγαν στην εθνική
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Συνεταιριστιή Τράπεζα Δωδεκανήσου αξιολόγηση. 10 Ιουλ 2012 17:41 #5

  • κοστασ
  • Το Άβαταρ του/της κοστασ
κοστασ έγραψε:
έχεις εγγύηση μέχρι του ποσού των €100.000 για όλες τις τράπεζες, συνεπώς δεν έχει καμία σημασία που θα τα βάλεις. ακόμη και οι συναιτεριστικές που 'έκλεισαν οι καταθέσεις τους νομίζω πήγαν στην εθνική
επανέρχομαι στο θέμα το επιτόκιο είναι 6,3% καθαρό ενώ θα πρέπει να αγοράσεις μία μερίδα 147€ υποχρεωτικά την οποία πρέπει να την κρατήσεις για 3 έτη. Συνεπώς το επιτόκιο στο απλοικό παράδειγμα τωφν €10,000 = €10,000*6,3%=630 -127=€483, συνεπώς το επιτόκιο διαμορφώνεται στο 4,83%
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Συνεταιριστιή Τράπεζα Δωδεκανήσου αξιολόγηση. 10 Ιουλ 2012 18:38 #6

  • kostbill
  • Το Άβαταρ του/της kostbill
κοστασ έγραψε:
κοστασ έγραψε:
έχεις εγγύηση μέχρι του ποσού των €100.000 για όλες τις τράπεζες, συνεπώς δεν έχει καμία σημασία που θα τα βάλεις. ακόμη και οι συναιτεριστικές που 'έκλεισαν οι καταθέσεις τους νομίζω πήγαν στην εθνική
επανέρχομαι στο θέμα το επιτόκιο είναι 6,3% καθαρό ενώ θα πρέπει να αγοράσεις μία μερίδα 147€ υποχρεωτικά την οποία πρέπει να την κρατήσεις για 3 έτη. Συνεπώς το επιτόκιο στο απλοικό παράδειγμα τωφν €10,000 = €10,000*6,3%=630 -127=€483, συνεπώς το επιτόκιο διαμορφώνεται στο 4,83%
Κάτσε γιατί με μπερδεύεις.
Το επιτόκιο είναι 6.3% αλλά σε όλα τα επιτόκια θα αφαιρέσεις ούτως η άλλως το 10% της εφορίας. Οπότε αυτό είναι το υψηλότερο της αγοράς.

Τώρα, τι είναι η "μερίδα 147 ευρώ" υποχρεωτικά και τι σημαίνει να το κρατήσεις για 3 χρόνια;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Συνεταιριστιή Τράπεζα Δωδεκανήσου αξιολόγηση. 10 Ιουλ 2012 19:10 #7

  • Vaggelis
  • Το Άβαταρ του/της Vaggelis
Η απόδοση είναι 6,3% καθαρό επιτόκιο , από 30.000 και πάνω και διάρκεια μέχρι 3 μήνες. Νομίζω ότι μπορεί να παρακαμφθεί η αγορά μερίδας.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Συνεταιριστιή Τράπεζα Δωδεκανήσου αξιολόγηση. 10 Ιουλ 2012 19:12 #8

  • kostbill
  • Το Άβαταρ του/της kostbill
Vaggelis έγραψε:
Η απόδοση είναι 6,3% καθαρό επιτόκιο , από 30.000 και πάνω και διάρκεια μέχρι 3 μήνες. Νομίζω ότι μπορεί να παρακαμφθεί η αγορά μερίδας.
Τι είναι η αγορά μερίδας άνθρωποι; Δεν έχω ιδέα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Συνεταιριστιή Τράπεζα Δωδεκανήσου αξιολόγηση. 10 Ιουλ 2012 19:24 #9

  • xristos g
  • Το Άβαταρ του/της xristos g
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 925
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 176
  • Κάρμα: 1 (-184)
kostbill έγραψε:
xristos g έγραψε:
kostbill έγραψε:
Η συγκεκριμένη τράπεζα δίνει 7% επιτόκιο.
Θα ήθελα πάρα πολύ να την εμπιστευθώ και να τα βγάλω από το 4% της Κύπρου αλλά θέλω να δω τις αξιολογήσεις της.

Πως μπορώ να το δω αυτό; Μπορώ να δω αξιολογήσεις από τους οίκους αξιολόγησης (π.χ. Moodys, Standard's and Poor's κλπ);
Αν υπάρχουν, θα μπορέσω να τις καταλάβω; Το ρωτάω καθώς δεν έχω οικονομικές γνώσεις.

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή.

ρε φίλε ποιες αξιολογήσεις στην ελλαδα είναι όλες τα ίδια απλά σκουπίδια!
δεν έχει καμια διαφορά η ετε απο την δωδεκανησου αφού ρισκάρεις ελλαδα πάρε τουλάχιστον το μεγαλύτερο επιτόκιο :laugh:

Δεν έχεις δίκιο. Μπορεί όλες να είναι χάλια αλλά δε νομίζω πως έχουν όλες τις ίδιες πιθανότητες να κλείσουν.

δύστυχος φίλε δίκιο έχω μακαρι να μην είχα :(
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα