Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Προτάσεις βελτίωσης, αναφορά προβλημάτων - σφαλμάτων ιστοσελίδας, προτάσεις προσθήκης κατηγοριών στην συζήτηση, ερωτήσεις χρήσης

ΘΕΜΑ: Συγκριτικός πίνακας για παρόχους ηλεκτρικής ενέργειας

Συγκριτικός πίνακας για παρόχους ηλεκτρικής ενέργειας 18 Φεβ 2016 01:57 #10

  • ermakos
  • Το Άβαταρ του/της ermakos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 789
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 180
  • Κάρμα: 12 (1)
H εφεύρεση δε θέλει απλά νεράκι. Εχει μέσα και κάποια χημικά αντιδραστήρια που πρέπει να συμπληρώνονται και εχουν ένα κόστος. Ετσι όπως είναι δε μπορείς να την έχεις σπίτι σου. Πρέπει να βγουνε αυτά τα συμπληρώματα που βάζεις σαν ανταλλακτικά (οπως πχ αλλαζεις φίλτρο ή μπαταρία) και να γίνουν προσβάσιμα απο τον απλό κόσμο. Πειραματικά πιστεύω θα λειτουργήσει και φυσικά κανείς δε μπορεί να αντικαταστήσει τη ΔΕΗ με κάτι τέτοιο.Τώρα οι εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας, μπορεί να φαίνεται οτι συμφέρουν, όμως μακροπρόθεσμα όλο και κάποιες κρυφές χρεώσεις θα δείς ή κάποια λάθος μέτρηση. Εγώ προτιμώ το "παλιό" ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ κλπ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Συγκριτικός πίνακας για παρόχους ηλεκτρικής ενέργειας 18 Φεβ 2016 02:33 #11

  • giorgos (georgios1978)
  • Το Άβαταρ του/της giorgos (georgios1978)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 92
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 42
  • Κάρμα: 3
ermakos έγραψε:
H εφεύρεση δε θέλει απλά νεράκι. Εχει μέσα και κάποια χημικά αντιδραστήρια που πρέπει να συμπληρώνονται και εχουν ένα κόστος. Ετσι όπως είναι δε μπορείς να την έχεις σπίτι σου. Πρέπει να βγουνε αυτά τα συμπληρώματα που βάζεις σαν ανταλλακτικά (οπως πχ αλλαζεις φίλτρο ή μπαταρία) και να γίνουν προσβάσιμα απο τον απλό κόσμο. Πειραματικά πιστεύω θα λειτουργήσει και φυσικά κανείς δε μπορεί να αντικαταστήσει τη ΔΕΗ με κάτι τέτοιο.Τώρα οι εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας, μπορεί να φαίνεται οτι συμφέρουν, όμως μακροπρόθεσμα όλο και κάποιες κρυφές χρεώσεις θα δείς ή κάποια λάθος μέτρηση. Εγώ προτιμώ το "παλιό" ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ κλπ.

ευτυχώς που υπαρχουν ακομα καποιοι που συντηρούν τον ΟΤΕ, εγώ πάλι με 20€ το μήνα στη Wind εχω:
  • Απεριόριστο Ιντερνετ
  • Απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά
  • 300 λεπτα προς κινητά από το σταθερό
  • 120 λεπτά προς ολα τα δικτυα κάθε μηνα σε κάρτα F2G
  • 1GB mobile internet καθε μήνα

Δεν υπήρχε κανένα κόστος σύνδεσης (ουτε κρυφές χρεώσεις) και μου έδωσαν και smartphone δωρο!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Συγκριτικός πίνακας για παρόχους ηλεκτρικής ενέργειας 18 Φεβ 2016 18:01 #12

  • vortex
  • Το Άβαταρ του/της vortex
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 343
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 132
  • Κάρμα: 15
giorgos (georgios1978) έγραψε:
  • Απεριόριστο Ιντερνετ

  • Κι εγώ το "απεριόριστο" internet της WIND έχω, μόνο που κάθε λίγο με αποσυνδέει...
    Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

    Συγκριτικός πίνακας για παρόχους ηλεκτρικής ενέργειας 18 Φεβ 2016 18:37 #13

    • ermakos
    • Το Άβαταρ του/της ermakos
    • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
    • Platinum Boarder
    • Δημοσιεύσεις: 789
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες 180
    • Κάρμα: 12 (1)
    Οτι πληρώνεις παίρνεις. Και οι πάροχοι θα ειναι πάντα πάροχοι, ρεύματος, τηλεφωνίας κλπ. Σε αποσυνδέει γιατί προκειμένου να σου δώσουν ταχύτητα (που η γραμμή σου δε μπορεί να πιάσει), αφήνουν να περνάνε στη συχνότητα λάθη (νομίζω στο router μπορείς να το δεις).
    Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

    Re:Συγκριτικός πίνακας για παρόχους ηλεκτρικής ενέργειας 18 Φεβ 2016 19:08 #14

    • Ανδρέας (ani12345678)
    • Το Άβαταρ του/της Ανδρέας (ani12345678)
    • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
    • Gold Boarder
    • Δημοσιεύσεις: 273
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες 54
    • Κάρμα: 2
    ermakos έγραψε:
    Οτι πληρώνεις παίρνεις. Και οι πάροχοι θα ειναι πάντα πάροχοι, ρεύματος, τηλεφωνίας κλπ. Σε αποσυνδέει γιατί προκειμένου να σου δώσουν ταχύτητα (που η γραμμή σου δε μπορεί να πιάσει), αφήνουν να περνάνε στη συχνότητα λάθη (νομίζω στο router μπορείς να το δεις).
    Εγώ τόσα χρόνια με wind δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Όσο για την οικονομία που έχω κάνει δεν το συζητώ.. 17 ευρώ απεριόριστα αστικά υπεραστικά, 300 κινητά, ίντερνετ και 120 στην κάρτα του κινητού..vortex έγραψε:
    giorgos (georgios1978) έγραψε:
  • Απεριόριστο Ιντερνετ

  • Κι εγώ το "απεριόριστο" internet της WIND έχω, μόνο που κάθε λίγο με αποσυνδέει...
    Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

    Συγκριτικός πίνακας για παρόχους ηλεκτρικής ενέργειας 18 Φεβ 2016 19:15 #15

    • Ο Τσιγκούνης (T$ig)
    • Το Άβαταρ του/της Ο Τσιγκούνης  (T$ig)
    • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
    • Administrator
    • Δημοσιεύσεις: 1241
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες 740
    • Κάρμα: 110 (74)
    Αγαπητοί φίλοι,

    Ευχαριστώ για την πρόταση και παρότρυνση για την προσθήκη συγκριτικού πίνακα για τους παρόχους ηλεκτρικής ενέργειας που σε πρώτη φάση περιλαμβάνει τα οικιακά τιμολόγια.

    Συγκρίνοντας τα δεδομένα, βλέπουμε ότι μπορούμε να κάνουμε οικονομία μέχρι 15%.

    Αν υπάρχει η δυνατότητα συμφέρει να βάλουμε νυχτερινό τιμολόγιο, ειδικά τώρα που μερικοί πάροχοι δεν χρεώνουν πάγιο.
    Γνῶθι σαὐτόν
    Τελευταία διόρθωση: 18 Φεβ 2016 19:19 από Ο Τσιγκούνης (T$ig).
    Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

    Συγκριτικός πίνακας για παρόχους ηλεκτρικής ενέργειας 18 Φεβ 2016 19:35 #16

    • giorgos (georgios1978)
    • Το Άβαταρ του/της giorgos (georgios1978)
    • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
    • Expert Boarder
    • Δημοσιεύσεις: 92
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες 42
    • Κάρμα: 3
    Ο Τσιγκούνης (T$ig) έγραψε:
    Αγαπητοί φίλοι,

    Ευχαριστώ για την πρόταση και παρότρυνση για την προσθήκη συγκριτικού πίνακα για τους παρόχους ηλεκτρικής ενέργειας που σε πρώτη φάση περιλαμβάνει τα οικιακά τιμολόγια.

    Συγκρίνοντας τα δεδομένα, βλέπουμε ότι μπορούμε να κάνουμε οικονομία μέχρι 15%.

    Αν υπάρχει η δυνατότητα συμφέρει να βάλουμε νυχτερινό τιμολόγιο, ειδικά τώρα που μερικοί πάροχοι δεν χρεώνουν πάγιο.

    Συγχαρητήρια για την γρήγορη ανταπόκριση Τσιγκ (και για την καλή δουλειά γενικότερα).
    Δεν περίμενα οτι θα υπάρχουν τόσο μεγάλες διαφορές.
    Αν πληρώνεις τους λογαρισμούς με πιστωτική που δίνει επιστροφή, μπορείς να κερδίζεις επιπλέον 1-2,5% το αναφέρω γιατί στην ΔΕΗ δεν μπορείς να πληρώνεις με κάρτα
    Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
    Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Ο Τσιγκούνης (T$ig)

    Συγκριτικός πίνακας για παρόχους ηλεκτρικής ενέργειας 18 Φεβ 2016 20:37 #17

    • sonik
    • Το Άβαταρ του/της sonik
    • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
    • Platinum Boarder
    • Δημοσιεύσεις: 1313
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
    • Κάρμα: 1
    ermakos έγραψε:
    H εφεύρεση δε θέλει απλά νεράκι. Εχει μέσα και κάποια χημικά αντιδραστήρια που πρέπει να συμπληρώνονται και εχουν ένα κόστος. Ετσι όπως είναι δε μπορείς να την έχεις σπίτι σου. Πρέπει να βγουνε αυτά τα συμπληρώματα που βάζεις σαν ανταλλακτικά (οπως πχ αλλαζεις φίλτρο ή μπαταρία) και να γίνουν προσβάσιμα απο τον απλό κόσμο. Πειραματικά πιστεύω θα λειτουργήσει και φυσικά κανείς δε μπορεί να αντικαταστήσει τη ΔΕΗ με κάτι τέτοιο.Τώρα οι εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας, μπορεί να φαίνεται οτι συμφέρουν, όμως μακροπρόθεσμα όλο και κάποιες κρυφές χρεώσεις θα δείς ή κάποια λάθος μέτρηση. Εγώ προτιμώ το "παλιό" ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ κλπ.



    αν δεις προσεκτικα τις εκπομπες με τον πετρο ζωγραφο εξηγει το κοστος το μηνα για αυτα που αναφερεις.αν θυμαμαι καλα ειναι το πολυ 20 ευρω.
    Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

    Συγκριτικός πίνακας για παρόχους ηλεκτρικής ενέργειας 18 Φεβ 2016 21:04 #18

    giorgos (georgios1978) έγραψε:
    Αν πληρώνεις τους λογαρισμούς με πιστωτική που δίνει επιστροφή, μπορείς να κερδίζεις επιπλέον 1-2,5% το αναφέρω γιατί στην ΔΕΗ δεν μπορείς να πληρώνεις με κάρτα

    Μπορείς! Μέσω Alpha Web banking και φυσικά με κάρτα τής Alpha, το κάνω χρόοονια...
    Σου'χει επιλογή: λογαριασμό ή κάρτα (απ'το προφίλ σου).
    Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
    Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
    Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.127 δευτερόλεπτα