Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Χρεος σε καρτες και δανειο

Χρεος σε καρτες και δανειο 08 Οκτ 2017 19:11 #19

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
-"Καλά, δεν βλέπετε ότι στην τράπεζα σας έχω παρκαρισμένο το "Χ" σεβαστό ποσό κ δεν το έχω αγγίξει για πολύ καιρό;
Τι να μου κάνουν τα 5 χιλιάρικα που μου δίνετε κ μάλιστα με 10% τόκο";
-"......"

Λάθος ... μενταλιτέ, που δεν συνάδει με σύγχρονο Ελληναρά (κατήγορο των μνημονίων), Παναγιώτη.

Δηλαδή, αν τσέπωνες τα 5 χιλιάρικα, πήγαινες με την γυναίκα ένα ωραίο ταξιδάκι σε προορισμό της επιλογής σας και μετά (όταν θα έπρεπε να το πληρώσεις) έκανες τον ... Γερμανό (ενώ μετά από 5-6 χρόνια θα έβριζες, στην ... πλατεία, τους ... Γερμανούς και τα ... μνημόνια) και κατά το 2016 μεριά σου έκαναν και ένα κούρεμα 95% (το οποίο θα απέρριπτες και πάλι καταγγέλλοντας και τους δανειστές "που θέλουν να μας αγοράσουν ... μπιρ παρά, μέσω των ... παράνομων, απεχθών και επονείδιστων χρεών"), θα σε χάλαγε;;;;

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Το δεύτερο περιστατικό συνέβη στην Αγροτική, λίγο πριν κλείσει.
Μια ηλικιωμένη κυρία ανησυχούσε για "κάτι φήμες που άκουγε", πως δηλ θα κλείσει η ΑΤΕ.
Μια υπάλληλος τότε την πλησίασε στοργικά, την χτύπησε στον ώμο κ της είπε, "η ΑΤΕ είναι η ασφαλέστερη τράπεζα, γιατί είναι κρατική κ δεν πρόκειται να κλείσει .
Κατάλαβες καλή μου κυρία";
:laugh:

Μάλλον εννοούσε (ενδόμυχα), ότι ΕΚΕΙΝΗ δεν επρόκειτο να ... κλείσει-απολυθεί (ότι και να κάνει), γιατί δουλεύει στο Δημόσιο.
Η αναφορά στην τράπεζα ήταν απλά μια αυτονόητη (για εκείνη) ... προέκταση.
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 08 Οκτ 2017 19:18 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Χρεος σε καρτες και δανειο 08 Οκτ 2017 20:05 #20

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
Kαλα ολα αυτα, αλλα παραμενει ασαφες το ''τις πταιει ?'' για τα κοκκινα δανεια ?

Ο μπαταχτζης πελατης της Τραπεζας ? Τελος παντων, λεφτα ηθελε ο ανθρωπος, εμαθε οτι δινανε και μπηκε μεσα στο μαγαζακι τους...

Ο μη λογοδοτων και ουδεποτε κρινομενος Τραπεζικος Υπαλληλος που ενεκρινε το δανειο του μπαταχτζη ? 'η

Ο μη λογοδοτων και ουδεποτε κρινομενος Διευθυντης Τραπεζας που προσυπογραψε το δανειο του μπαταχτζη ?

Επαιρναν/παιρνουν οι Διευθυντες και οι Υπαλληλοι commision και ποσο για τις ''πωλησεις'' τους ?

Η Εποπτικη Αρχη (ΤτΕ) που ελενχει την Τραπεζα τι εκανε ?
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 08 Οκτ 2017 20:08 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Χρεος σε καρτες και δανειο 08 Οκτ 2017 20:06 #21

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Όλοι;;;
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.048 δευτερόλεπτα