Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας

ΘΕΜΑ: "...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα..."..

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 24 Φεβ 2017 21:39 #424

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
sonik έγραψε:
βγηκε καποιος στεργιος πιτσιορλας σημερα στην τηλεοραση και μιλουσε περι εκτιναξης της ελληνικης οικονομιας!!!

συνεχεια ελεγε οτι θα εκτιναχθει!! μου θυμισε τον καραμανλη που ελεγε καποτε οτι μπορει να μην το πιστευουμε αλλα η ελλαδα μπορει να επιτυχει οικονομικο θαυμα!! αυτα ηταν τα ακριβη λογια του.

τα λουκετα,τις απληρωτες δυσβασταχτες ασφαλιστικες εισφορες και χιλια δυο αλλα τεραστια προβληματα δεν τα βλεπουν ηθελα να ηξερα?

προσπαθουσα να καταλαβω τι εννοουσε με την εκτιναξη γιατι δεν πιστευω οτι το ελεγε εκ του πονηρου.αυτος το πιστευε!! φαινοταν! γιατι για να πιστευεις κατι τετοιο πρεπει να πασχεις απο νοητικη υστερηση σε μεγαλο βαθμο. μετα σκεφτηκα οτι ισως εννοουσε αν φθασουν οι μισθοι-συνταξεις στο επιπεδο των 100 ευρω και παγωσει η αγορα και πληρωνουμε μονο πελωριους φορους(που παλι δεν υπαρχουν λεφτα για να πληρωνεις φορους) για να γεμισουν τα ταμεια ισως εχει μια βαση αυτο που ελεγε.μαλλον αυτο θα εννοουσε αλλα τονιζε το αποτελεσμα οχι τον τροπο που θα γινει η εκτιναξη!

θα επρεπε να τρωνε ξυλο καθε μερα ολοι τους.

θα γελαω ενα μηνα τωρα!

ειναι τοσο καραγκιοζηδες που γελαγε και η ανιψια μου που ειναι 6 ετων!!


παντως με μια σταση πληρωμων των παντων για εξι μηνες σιγουρα θα επιτευχθει και εκτοξευση και εκτιναξη και οτι θελετε!

...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 24 Φεβ 2017 21:41 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 24 Φεβ 2017 23:00 #425

  • alex (The_Emperor)
  • Το Άβαταρ του/της alex (The_Emperor)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 752
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 239
  • Κάρμα: 12
gus (gus326) έγραψε:
Εγώ προβλέπω να είμαστε μόνοι μας στο euro άντε και καμια Πορτογαλία Ιταλισ. Οι άλλοι θα την κάνουν.


Ούτε στο ποδοσφαιρικό...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 25 Φεβ 2017 03:16 #426

  • king (kong)
  • Το Άβαταρ του/της king (kong)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 247
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 23
  • Κάρμα: -10
alex (The_Emperor) έγραψε:
...τσάμπα σκοτώνεστε πάνω από τον πεθαμένο...
...ούτως ή άλλως δεν θα υπάρχει ευρώ για πολύ ακόμη...

Eυσεβεις ποθοι :)
Τελευταία διόρθωση: 25 Φεβ 2017 03:16 από king (kong).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 25 Φεβ 2017 12:40 #427

  • alex (The_Emperor)
  • Το Άβαταρ του/της alex (The_Emperor)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 752
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 239
  • Κάρμα: 12
king (kong) έγραψε:
Eυσεβεις ποθοι :)

Στο υπογράφω κ με τα δύο χέρια...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 25 Φεβ 2017 12:53 #428

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
alex (The_Emperor) έγραψε:
Στο υπογράφω κ με τα δύο χέρια...

Μα εσύ (όπως όλο ... ταπεινοφροσύνη παραδέχεσαι) ξέρεις από οικονομικά όσο ξέρεις και από ... πυρηνική φυσική. Από που προκύπτει η ... κάθετη βεβαιότητα (και όχι απλά μια πρόβλεψη με την ταυτόχρονη παραδοχή της σημαντικά μεγάλης πιθανότητας διάψευσης, κάτι που θα ήταν και μια πραγματική (αυτή την φορά) ένδειξη ... ταπεινοφροσύνης);;; :whistle: :whistle: :whistle:
Εκτός αν είσαι ο ... Χορταρέας, οπότε πάω ... πάσο.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": king (kong)

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 25 Φεβ 2017 16:52 #429

  • alex (The_Emperor)
  • Το Άβαταρ του/της alex (The_Emperor)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 752
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 239
  • Κάρμα: 12
Είμαι όμως αρκετά έξυπνος για να έχω τις αποταμιεύσεις μου διασκορπισμένες σε τράπεζες του εξωτερικού για να αγοράσω τσάμπα εσένα όταν θα έχεις δραχμουλα καραγκιόζη....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 25 Φεβ 2017 21:04 #430

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
alex (The_Emperor) έγραψε:
Είμαι όμως αρκετά έξυπνος για να έχω τις αποταμιεύσεις μου διασκορπισμένες σε τράπεζες του εξωτερικού για να αγοράσω τσάμπα εσένα όταν θα έχεις δραχμουλα καραγκιόζη....

Την άλλη φορά έφαγες μια απλή αναφορά για το ... κοσμητικό, αλλά δεν ... έμαθες. Τώρα λοιπόν θα πάρεις την απάντηση που σου αρμόζει.

Ώστε έτσι λοιπόν .... "φιλόλογέ" μου ... Απλά επιβεβαίωσες αυτό που όλοι θεωρούσαν δεδομένο. Ότι είσαι άλλος ένας "επαναστάτης" της ... πούτ................ :sick: με τα λεφτά ... όξω και ... μέσα ... "Κούγκι και ζήτω η ... δραχμή".
Φαντάζομαι επίσης, ότι "καραγκιόζη" αποκαλείς όποιον σε βγάζει στην ... φόρα για τις (εκ του ασφαλούς) "επαναστατικές" σαχλαμάρες που αραδιάζεις, είτε αυτός έχει την ατυχία να είναι μαθητής σου, είτε οποιοσδήποτε άλλος.
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 25 Φεβ 2017 21:44 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 25 Φεβ 2017 21:51 #431

  • alex (The_Emperor)
  • Το Άβαταρ του/της alex (The_Emperor)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 752
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 239
  • Κάρμα: 12
batista έγραψε:
Την άλλη φορά έφαγες μια απλή αναφορά για το ... κοσμητικό, αλλά δεν ... έμαθες. Τώρα λοιπόν θα πάρεις την απάντηση που σου αρμόζει.

Ώστε έτσι λοιπόν .... "φιλόλογέ" μου ... Απλά επιβεβαίωσες αυτό που όλοι θεωρούσαν δεδομένο. Ότι είσαι άλλος ένας "επαναστάτης" της ... πούτ................ :sick: με τα λεφτά ... όξω και ... μέσα ... "Κούγκι και ζήτω η ... δραχμή".
Φαντάζομαι επίσης, ότι "καραγκιόζη" αποκαλείς όποιον σε βγάζει στην ... φόρα για τις (εκ του ασφαλούς) "επαναστατικές" σαχλαμάρες που αραδιάζεις, είτε αυτός έχει την ατυχία να είναι μαθητής σου, είτε οποιοσδήποτε άλλος.

Με την αναφορά μας έκλασες τα @@ . Τρεχα να πεις πάλι στον μπαμπά ότι σε ξαναεκαναν νταντά "αδερφή".

Αναφορικά με όσα γράφεις στο έχω ξαναγράψει. Είσαι νούμερο κ δεν πρόκειται να απαντήσω ποτέ σοβαρά σε κάτι που γράφεις γιατί δεν μπορώ να σε πάρω στα σοβαρά. Μόνο για δούλεμα είσαι...
Τελευταία διόρθωση: 25 Φεβ 2017 21:57 από alex (The_Emperor).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

"...Η Ελλάδα μπορεί να τα καταφέρει εκτός Ευρωζώνης, με δικό της νόμισμα...".. 26 Φεβ 2017 10:53 #432

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
alex (The_Emperor) έγραψε:
Με την αναφορά μας έκλασες τα @@ . Τρεχα να πεις πάλι στον μπαμπά ότι σε ξαναεκαναν νταντά "αδερφή".

Αναφορικά με όσα γράφεις στο έχω ξαναγράψει. Είσαι νούμερο κ δεν πρόκειται να απαντήσω ποτέ σοβαρά σε κάτι που γράφεις γιατί δεν μπορώ να σε πάρω στα σοβαρά. Μόνο για δούλεμα είσαι...

Νομίζεις αλήθεια ότι υπάρχει κάποιος που να δίνει σημασία σε αυτά που γράφεις και πολύ περισσότερο να θίγεται από αυτά;;; :laugh:
Το μόνο που καταφέρνεις είναι να ξεβρακώνεσαι με κάθε γράμμα, κάθε λέξη και να αποδεικνύεις πέρα από κάθε αμφιβολία το ποιος είναι για ... "δούλεμα".
Απλά θα το επαναλάβω για μια ακόμη φορά. Λυπάμαι για τα παιδάκια που ... "διαπαιδαγωγείς" και το μόνο που προφανώς τους ... "μαθαίνεις" είναι τζάμπα "μαγκιά" και την ύβρη απέναντι στην διαφορετική άποψη.
Και επιτέλους. Όλο θα σταματήσεις να μου απαντάς, αλλά τίποτα. Όχι βέβαια ότι τολμάς να απαντήσεις επί της ουσίας (γιατί τότε το ξεβράκωμα πάει σύννεφο), αλλά λέμε τώρα. Μόνο ύβρεις πεζοδρομίου και τζάμπα "μαγκιές", απλά για να δείχνεις το "επίπεδό" ... φιλολογάρα μου.

Παρεμπιπτόντως, σε είπε ποτέ κανείς ... "νταντά αδερφή" και σου έχει μείνει κουσούρι και το πετάς εδώ κι εκεί όταν δεν έχεις τίποτα ουσιαστικό να πεις;;;;;
Περαστικά...
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα