Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Το ενδεχόμενο πτώχευσης της Ελλάδας και επιπτώσεις www.tsig.gr/lang-el/banks/536-xreokopia-xoras

ΘΕΜΑ: Οι προφητείες ενός "γραφικού".

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 05 Μαρ 2014 19:31 #1

  • kostasgl
  • Το Άβαταρ του/της kostasgl
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 611
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 54
  • Κάρμα: 2 (9)
Απίστευτο και όμως αληθινό. Και εμείς γελάγαμε μαζί του.

Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
(Αριστοτέλης)
Τελευταία διόρθωση: 06 Μαρ 2014 02:03 από kostasgl.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 08 Μαρ 2014 04:54 #2

  • euro (kolokythas)
  • Το Άβαταρ του/της euro (kolokythas)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 455
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 30
  • Κάρμα: -6 (-4)
Οχι εμεις... εσεις :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 08 Μαρ 2014 05:17 #3

  • ΚΩΣΤΑΣ (scouteraki)
  • Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ (scouteraki)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 58
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 13
  • Κάρμα: 1
Φίλε Κώστα έχεις απόλυτο δίκαιο.Ζούσαμε την εποχή της αφασίας μας.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 08 Μαρ 2014 05:39 #4

  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna)
  • Το Άβαταρ του/της ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 454
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 118
  • Κάρμα: 9 (1)
Κατεβάζει υποψηφίους στις ευρωεκλογές; Όλοι παρουσιάζουν το video και κανείς δε σκέπτεται να τον ψηφίσει...εγώ το σκέπτομαι σοβαρά, γιατί δεν μπορώ να βρω άλλον, πιο ειλικρινή...πέφτω πάντα σε λαμόγια...ας βγάλουμε κάποιον δικό του ευρωβουλευτή και ας τρελαθεί μετά, θα έχει κάθε δικαίωμα μετά τις προφητείες...(δεν αστειεύομαι).

Ας κοντράρουμε τις στατιστικές τους και τα στησίματα τους...
Τελευταία διόρθωση: 08 Μαρ 2014 05:42 από ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 08 Μαρ 2014 08:13 #5

  • Βαγγέλης (Samsung)
  • Το Άβαταρ του/της Βαγγέλης (Samsung)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 336
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 79
  • Κάρμα: 9 (13)
ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:
Κατεβάζει υποψηφίους στις ευρωεκλογές; Όλοι παρουσιάζουν το video και κανείς δε σκέπτεται να τον ψηφίσει...εγώ το σκέπτομαι σοβαρά, γιατί δεν μπορώ να βρω άλλον, πιο ειλικρινή...πέφτω πάντα σε λαμόγια...ας βγάλουμε κάποιον δικό του ευρωβουλευτή και ας τρελαθεί μετά, θα έχει κάθε δικαίωμα μετά τις προφητείες...(δεν αστειεύομαι).

Ας κοντράρουμε τις στατιστικές τους και τα στησίματα τους...

Ναι, είναι μια μορφή κόντρας προς "αυτούς".

Αλλά δεν μπορώ να τον ξεχάσω, πριν από χρόνια (20 ίσως), που ερχόταν στην εταιρεία που δούλευα, και ζήταγε να συναντηθεί με τον διευθύνοντα σύμβουλο (χωρίς να έχει κλείσει ραντεβού βέβαια).
Ο σκοπός της επίσκεψης ήταν να ζητήσει "ενίσχυση" για το κόμμα του.
Ίδιο περιστατικό μου έχει επιβεβαιωθεί κι από φίλο μου, ιδιοκτήτη άλλης εταιρείας, όπου πήγε για τον ίδιο λόγο. Βγήκαν και φωτογραφία μαζί.
Αυτή τη δουλειά έκανε, γύριζε όλη μέρα και ζήταγε λεφτά από "επιχειρηματίες". Μερικοί, του έδιναν κάτι.

Τότε, ήταν 40-45. Τώρα, στα 63 του θα έχει αλλάξει βέβαια, αλλά αυτό που του έλλειπε δεν νομίζω να το έχει συμπληρώσει.
Οι προφητείες του δεν είναι δύσκολες να τις έχει κάνει ο καθένας που έχει το στοιχειώδες νου. Απλώς αυτός μέσα στην ακατάσχετη λογοδιάρροια του τις είπε κι αυτές, και βέβαια επιβεβαιώθηκαν.

Επειδή τον έχω παρακολουθήσει χρόνια, έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι σοβαρός άνθρωπος δεν μπορεί να κάτσει δίπλα του για πολύ καιρό.
Και το αποτέλεσμα είναι να παραμένει μόνος. Αυτοί που εμφανίζονται δίπλα του στο κανάλι, αλλάζουν περιοδικά. Φεύγουν οι παλιοί και έρχονται νέοι.
Έ, έτσι ΔΕΝ φτιάνεις παράταξη.

Παρά όλα αυτά, η ψήφος προς αυτόν παραμένει μια μορφή "αντίδρασης στο κατεστημένο".
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 08 Μαρ 2014 15:37 #6

  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna)
  • Το Άβαταρ του/της ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 454
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 118
  • Κάρμα: 9 (1)
Aν θυμάμαι καλά είχε πλησιάσει σε κάποιες ευρωεκλογές το επιθυμητό αποτέλεσμα ή ήταν δημοτικές(?]), επίσης γνωρίζω και εγώ μία περίπτωση επιχειρηματία που έδωσε μετά από αυτό τον επιθετικό τρόπο, μιλάμε για μικροποσό, τέλος πάντων το έκανε φανερά (οι άλλοι και επιδοτήσεις από το κόμμα και μίζες και αρπαχτές... ελάχιστοι δεν έχουν γλείψει το μέλι και αυτοί χάνονται γιατί δεν διαφοροποιούνται...), ακόμη και αυτό είναι προτιμότερο από τους επαγγελματίες απατεώνες πολιτικούς...τους χρειάζεται ένας Λεβέντης και ας το γυρίσει στη τρέλα, ας τρελαθεί και ας προφητεύει...μήπως οι άλλοι προσφέρουν κάτι; Για μια θέση στο κηφηναριό του προτεκτοράτου αγωνίζονται και καλοπληρωμένη...
Τελευταία διόρθωση: 08 Μαρ 2014 15:53 από ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 09 Μαρ 2014 02:03 #7

  • euro (kolokythas)
  • Το Άβαταρ του/της euro (kolokythas)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 455
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 30
  • Κάρμα: -6 (-4)
Βαγγέλης έγραψε:
Οι προφητείες του δεν είναι δύσκολες να τις έχει κάνει ο καθένας που έχει το στοιχειώδες νου. Απλώς αυτός μέσα στην ακατάσχετη λογοδιάρροια του τις είπε κι αυτές, και βέβαια επιβεβαιώθηκαν.

Πλακα κανεις φιλε μου, ποιος φανταζοταν το 1994 οτι "ειμαστε στο παρα 5 για να πτωχευσουμε", οπως ακριβως ειχε πει στον τοτε δημοσιογραφο Παναγιωτοπουλο?
Ποιος περιμενε οτι θα εκλεινε η ΕΡΤ, οπως ειχε πει προπερσι?
Και βεβαια κανεις δε περιμενε οτι οι πολιτικοι καποια μερα θα μας ελεγαν "ολοι μαζι φταιμε, μαζι τα φαγαμε γιατι σας διοριζαμε".

Ακατασχεστη λογοδιαρροια εχουν οι απατεωνες του κατεστημενοι που τοσα χρονια μας εχουν φλομωσει με τα ψεμματα τους. Ακομα και σημερα ταζουν λαγους με πετραχειλια, ενω στη πραγματικοτητα μας εχουν κατακλεψει.

Βαγγέλης έγραψε:
Αλλά δεν μπορώ να τον ξεχάσω, πριν από χρόνια (20 ίσως), που ερχόταν στην εταιρεία που δούλευα, και ζήταγε να συναντηθεί με τον διευθύνοντα σύμβουλο (χωρίς να έχει κλείσει ραντεβού βέβαια).
Ο σκοπός της επίσκεψης ήταν να ζητήσει "ενίσχυση" για το κόμμα του.
Ίδιο περιστατικό μου έχει επιβεβαιωθεί κι από φίλο μου, ιδιοκτήτη άλλης εταιρείας, όπου πήγε για τον ίδιο λόγο. Βγήκαν και φωτογραφία μαζί.
Αυτή τη δουλειά έκανε, γύριζε όλη μέρα και ζήταγε λεφτά από "επιχειρηματίες". Μερικοί, του έδιναν κάτι.

Αυτα ειναι μερος της προπαγανδας που δυστυχως εχει φαει κι εσυ φιλε μου. Λεφτα να του εδιναν εταιριες? Απο που κι ως που?
Μονο αν ηταν μελη του κομματος
Βαγγέλης έγραψε:
Επειδή τον έχω παρακολουθήσει χρόνια, έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι σοβαρός άνθρωπος δεν μπορεί να κάτσει δίπλα του για πολύ καιρό.
Και το αποτέλεσμα είναι να παραμένει μόνος...

E τοτε ψηφισε παλι τους επιβητορες μας που ειναι σοβαροι και εχουν πολλους παρατρεχαμενους γυρω τους...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 09 Μαρ 2014 07:46 #8

  • kostasgl
  • Το Άβαταρ του/της kostasgl
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 611
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 54
  • Κάρμα: 2 (9)
Τη συγκεκριμένη εκπομπή του Παναγιωτόπουλου (Profil) την είχα δει τότε (τις περισσότερες εκπομπές του τις είχα δει) και θυμάμαι ότι από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό ήταν ειρωνικός απέναντι στο Λεβέντη. Το είχε κάνει σαν ένα είδος σατυρικού επεισοδίου και είχε ξεφύγει από την έννοια της ενημερωτικής εκπομπής.

Προς το τέλος της εκπομπής οι συνεργάτες του Παναγιωτόπουλου φέρανε μια τούρτα, δε θυμάμαι για ποιο λόγο και κάπου εκεί ο Λεβέντης λέει "κύριε Παναγιωτόπουλε, είμαι σοβαρό άτομο".

Αυτό που είπε ο Λεβέντης ότι η χώρα είναι στα πρόθυρα της χρεοκοπίας, δεν το θυμάμαι, πάντως σίγουρα θα σκέφτηκα "τι λέει ο τρελός".
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
(Αριστοτέλης)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Οι προφητείες ενός "γραφικού". 09 Μαρ 2014 09:17 #9

  • Βαγγέλης (Samsung)
  • Το Άβαταρ του/της Βαγγέλης (Samsung)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 336
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 79
  • Κάρμα: 9 (13)
euro έγραψε:
Αυτα ειναι μερος της προπαγανδας που δυστυχως εχει φαει κι εσυ

E τοτε ψηφισε παλι τους επιβητορες μας που ειναι σοβαροι και εχουν πολλους παρατρεχαμενους γυρω τους...

Euro, μπορείς να ψηφίζεις ότι θέλεις, όπως κι εγώ άλλωστε.
Εγώ είπα την άποψη μου:
"η ψήφος προς αυτόν παραμένει μια μορφή αντίδρασης στο κατεστημένο."

Αλλά όταν κάποιος σου λέει ότι ξέρει ΔΥΟ περιπτώσεις (από ίδια πείρα) που περιφερόταν και ζήταγε λεφτά, μπορείς να μην με πιστεύεις, μπορείς να μην το λαμβάνεις υπ' όψη σου, αλλά ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να μου λες (εμένα, κατάφατσα) ότι έχω πέσει θύμα προπαγάνδας. Δεν είπα για κάτι "που άκουσα", ή "μου είπαν", ή "διαβασα", ή "κυκλοφορεί", είπα για κάτι που το έχω δει με τα μάτια μου. Τι θέλεις, να σου δώσω όνομα εταιρείας, και διεύθυνση γραφείων? Ε, δεν δουλεύει έτσι το σύστημα στο internet. Αν καποτε πιούμε έναν καφέ, θα στο πω προφορικά.
Άλλωστε δεν είπα πουθενά ότι το θεωρώ κακό το ότι ζήταγε λεφτά.

Όσο για τον Παναγιωτόπουλο (το βαψομαλλιά) είναι γενικώς απαράδεκτος, και έτσι ήταν και στην εκπομπή του με το Λεβέντη (που την είχα δει όλη και τότε, και υπάρχει και στο youtube). Πάντα ήταν απαράδεκτος. Και δεν του έφερε τούρτα, του έφερε πίτσα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.125 δευτερόλεπτα