Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ

ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ 15 Ιαν 2021 22:18 #1

  • nick (nick6)
  • Το Άβαταρ του/της nick (nick6)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 183
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: -2
Καλησπερα και καλη χρονια,

Το καλοκαιρι ανοιξα εναν λογαριασμο μισθοδοσιας στην εθνικη τραπεζα για να λαμβανω τον μισθο μου. τελευταια προσεξα στη προσωπικη μου σελιδα στο σαιτ της εθνικης οτι εκτος απο το διαθεσιμο υπολοιπο υπαρχει και ενα ΤΑΜΙΕΥΤΗΡΙΟ ΜΙΣΘΟΔΟΤΙΚΟΣ REWARD με ευχερεια υπεραναληψης 0 και δεσμευσεις ενα ποσο Χ ευρω...

θα μπορουσε να μου εξηγησει καποιος τι ειναι αυτο το reward και τι ειναι οι δεσμευσεις που αναφερονται καθως και η ευχερεια υπεραναληψης
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ 21 Ιαν 2021 09:59 #2

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2967
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1353
  • Κάρμα: 146
nick (nick6) έγραψε:
Καλησπερα και καλη χρονια,

Το καλοκαιρι ανοιξα εναν λογαριασμο μισθοδοσιας στην εθνικη τραπεζα για να λαμβανω τον μισθο μου. τελευταια προσεξα στη προσωπικη μου σελιδα στο σαιτ της εθνικης οτι εκτος απο το διαθεσιμο υπολοιπο υπαρχει και ενα ΤΑΜΙΕΥΤΗΡΙΟ ΜΙΣΘΟΔΟΤΙΚΟΣ REWARD με ευχερεια υπεραναληψης 0 και δεσμευσεις ενα ποσο Χ ευρω...

θα μπορουσε να μου εξηγησει καποιος τι ειναι αυτο το reward και τι ειναι οι δεσμευσεις που αναφερονται καθως και η ευχερεια υπεραναληψης

Καλημέρα κ καλή χρονιά.
Μάλλον θα άνοιξες τον μισθοφορικό value.
Ο reward που ρωτάς είναι μία από τα ίδια.
Έχει κάποιες ασήμαντες διαφορές.
Το επιτόκιο μέχρι 1000€ είναι 0,25% στον reward, ενώ στον value 0,3%.
Ο value έχει μηνιαίο κόστος παροχής υπηρεσιών 2€, ενώ ο reward δεν έχει μηνιαίο κόστος.
Ο value έχει όριο 3 λογαριασμούς ενέργειας, ύδρευσης κ σταθερής τηλεφωνίας τον μήνα χωρίς προμήθεια, ενώ ο reward τα έχει όλα δωρεάν.
Τέλος, το δικαίωμα υπερανάληψης το έχουν κ οι δύο λογαριασμοί κ έχουν ακριβώς τους ίδιους όρους.
Συμπέρασμα, πρόκειται για τα ίδια προϊόντα.
Αν όμως κάνεις πληρωμές μέσω τραπέζης, με πάγια εντολή, καλύτερα να προτιμήσεις τον reward.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ 23 Ιαν 2021 17:08 #3

  • nick (nick6)
  • Το Άβαταρ του/της nick (nick6)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 183
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: -2
καλημερα φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου οσον αφορα τον λογαριασμο στην εθνικη τραπεζα. το καλοκαιρι ανοιξα εναν λογαριασμο στην εθνικη μισθοδοσιας για να παιρνω τον μισθο της εταιρειας που δουλευω

στη πρωπικη μου σελιδα λεει μισθοδοτικος reward και το ποσο ανεβαινει απο 300 εγινε 600 σε μια εβδομαδα

αυτα τα λεφτα μπορω να τα παρω? γτ λεει δεσμευσεις?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ 30 Ιαν 2021 20:57 #4

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2967
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1353
  • Κάρμα: 146
nick (nick6) έγραψε:
καλημερα φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου οσον αφορα τον λογαριασμο στην εθνικη τραπεζα. το καλοκαιρι ανοιξα εναν λογαριασμο στην εθνικη μισθοδοσιας για να παιρνω τον μισθο της εταιρειας που δουλευω

στη πρωπικη μου σελιδα λεει μισθοδοτικος reward και το ποσο ανεβαινει απο 300 εγινε 600 σε μια εβδομαδα

αυτα τα λεφτα μπορω να τα παρω? γτ λεει δεσμευσεις?

Δεν κατάλαβα πως αυξήθηκε κατά 300€ ο λογαριασμός σου μέσα σε μια εβδομάδα μόνο.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα