Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Προθεσμιακη σε MILLENIUM BANK

Προθεσμιακη σε MILLENIUM BANK 07 Απρ 2012 03:49 #1

  • chris123456
  • Το Άβαταρ του/της chris123456
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
Καλησπερα , εξέταζω το ενδεχόμενο να μεταφέρω σε προθεσμιακή κατάθεση της MILLENIUM ένα ποσό πάνω απο 100.000 Ε. Ποιά ειναι η αποψή σας για την τράπεζα και ποιοί οι πιθανοί κίνδυνοι να αποχωρήσει απο την Ελλάδα, καθώς επίσης και η πιθανότητα να ψάχνω να τους βρω, μαζί και τα χρήματα μου ?

Ευχαριστώ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Προθεσμιακη σε MILLENIUM BANK 07 Απρ 2012 07:15 #2

  • LK
  • Το Άβαταρ του/της LK
ΕΧΩ ΗΔΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ΜΙΛΛΕΝΙΟΥΜ ΚΑΙ ΛΗΓΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ.... ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΧΕΙ ΜΑΖΕΨΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΑΠΟ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΕΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΑΠΑΝΤΕΧΑ (ΒΛΕΠΕ ΑΧΑΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΛΠ). ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΞΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΧΑΣΟΥΡΑΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ. ΤΙ ΕΠΙΤΟΚΙΟ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προθεσμιακη σε MILLENIUM BANK 07 Απρ 2012 14:20 #3

  • Aνώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Aνώνυμος
Εγώ πάντως δεν έμεινα ικανοποιημένος από την προσφορά τους για ποσό πάνω από 100000 μου έδωσαν 6.0% για χρόνο με ελεύθερο τόκο και κεφάλαιο κάθε μήνα, ψάχνουν για κορόιδα μου φαίνεται.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Απ: Προθεσμιακη σε MILLENIUM BANK 07 Απρ 2012 14:40 #4

  • LK
  • Το Άβαταρ του/της LK
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η FBB ΜΕ 6,5 ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΑΠΟ 30000 ΜΕΧΡΙ 31-5-2012 ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΔΙΜΗΝΟ ΤΟΚΟΙ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προθεσμιακη σε MILLENIUM BANK 07 Απρ 2012 17:42 #5

  • chris123456
  • Το Άβαταρ του/της chris123456
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
6.5 % για 12 μήνες με μηνιαίο εκτοκισμό και το κεφάλαιο ελεύθερο. Το θέμα είναι μην ένα ωραίο πρωί βρούμε τα ρολά κατεβασμένα και ψάχνουμε να τους βρούμε. Την Αχαικη την έκλεισε ο Προβοπουλος επειδή ήταν λαμόγια ο Φλωρατος ( ιδρυτής και προεδρος) και η παρέα του που περνάνε τα χρήματα του κόσμου όταν ήθελαν και με ότι όρους ήθελαν και δεν τα γύριζαν ποτέ πίσω. Στην περίπτωση της MILLENIUM όμως, εάν αποφασίσουν οι Πορτογάλοι να αποχωρήσουν, μήπως τα πράγματα όσον αφορά τις καταθέσεις να μην είναι τόσο απλά. Μήπως η ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος και το ΤΕΚΕ δεν αναλάβουν τις υποχρεώσεις. Δεν ξέρω, απλά υποθέσεις κάνω. Θα μου πεις απο την άλλη μέχρι 100.000 ανα καταθέτη είναι εγγυημένα. Δεν ξέρω όμως που θα τα βρούν να αποζημιωσουν τον κοσμάκη, όταν αρχίσουν και σκάνε, η μια ΤΡΑΠΕΖΑ πίσω απο την άλλη.
Μακάρι βέβαια να μην γίνει τίποτα από όλα αυτά και να πανε όλα ρολόι. Λίγο χλώμο βέβαια έτσι όπως είναι η κατάσταση !!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προθεσμιακη σε MILLENIUM BANK 08 Απρ 2012 13:26 #6

  • Σπύρος
  • Το Άβαταρ του/της Σπύρος
Ρε παιδιά, είναι σοβαρά αυτά που λέτε; Θεωρείτε δηλαδή οτι οταν μια τράπεζα αποφασίσει να αποχωρήσει από μια χώρα, φορτώνει ο ιδιοκτήτης τον σάκο με τα ευρώ στον ώμο και φεύγει νύχτα, μην τον πάρουν είδηση; :laugh: :laugh: :laugh:
Προσωπικά ξεκίνησα τη συνεργασία μου μαζί τους πριν πολλά χρόνια, και συνεχίζω να ανανεώνω την προθεσμιακή μου εκεί μέχρι σήμερα. Δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα. Επίσης, δεν υπάρχει (για μένα) λόγος να αρχίσω να ψάχνω απίθανες τράπεζες με 5 καταστήματα στην Αθήνα, για 0.5% μεγαλύτερο επιτόκιο. Προσωπική άποψη εκφράζω, ο καθένας περνάει μια βόλτα απο τις τράπεζες και κρίνει μόνος του.

Υ.Γ. Τι σημαίνει αλήθεια "Μήπως η ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος και το ΤΕΚΕ δεν αναλάβουν τις υποχρεώσεις"; Εφόσον η τράπεζα καλύπτεται από το ΤΕΚΕ, νομίζω δεν υπάρχει θέμα προς συζήτηση.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προθεσμιακη σε MILLENIUM BANK 08 Απρ 2012 17:43 #7

  • Loukas
  • Το Άβαταρ του/της Loukas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 262
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 78
  • Κάρμα: 4 (-13)
Σπύρος έγραψε:
Εφόσον η τράπεζα καλύπτεται από το ΤΕΚΕ, νομίζω δεν υπάρχει θέμα προς συζήτηση.

Μεινε ησυχος! Απο το ΤΕΚΕ καλυφθηκαν και αυτοι της Αχαικης, σωστα? :lol:
Τελευταία διόρθωση: 08 Απρ 2012 17:44 από Loukas.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προθεσμιακη σε MILLENIUM BANK 08 Απρ 2012 20:10 #8

  • Σπύρος
  • Το Άβαταρ του/της Σπύρος
Loukas έγραψε:
Σπύρος έγραψε:
Εφόσον η τράπεζα καλύπτεται από το ΤΕΚΕ, νομίζω δεν υπάρχει θέμα προς συζήτηση.

Μεινε ησυχος! Απο το ΤΕΚΕ καλυφθηκαν και αυτοι της Αχαικης, σωστα? :lol:

Δεν σχολίασα το κατα πόσον το ΤΕΚΕ θα πληρώσει ή όχι τους καταθέτες. Σχολίασα οτι δεν έχει λογική το να διαχωρίζουμε ως περιπτώσεις το απλό "κανόνι" μιας τράπεζας και το να "αποχωρήσει από την χώρα", όσον αφορά το κατά πόσο καλύπτεται από το ΤΕΚΕ. Ή καλύπτεται, ή όχι. Τώρα το αν το ΤΕΚΕ θα πληρώσει, άλλο θέμα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προθεσμιακη σε MILLENIUM BANK 08 Απρ 2012 21:24 #9

  • Ψαχνόμενος (ant)
  • Το Άβαταρ του/της Ψαχνόμενος (ant)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 203
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 36
  • Κάρμα: 3 (-3)
Κανένας έλληνας καταθέτης δεν έχει χάσει καταθέσεις. Πάντα απορροφούνται οι τράπεζες και τα χρήματα ούτε που καθυστερούν. Όπως η Προτον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα