Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Προθεσμιακη σε MILLENIUM BANK

Απ: Προθεσμιακη σε MILLENIUM BANK 11 Απρ 2012 03:26 #10

  • chris123456
  • Το Άβαταρ του/της chris123456
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
Tsig, ποιά είναι η άποψη σου για MILLENIUM bank . Ας ξεχάσουμε το ΤΕΚΕ ή ας υποθέσουμε ότι θα κατέθετα 500.000 Ε . Πόσο πιο μεγάλο μπορεί να είναι το ρίσκο σε σχέση με το να είχα τα χρήματα μου στην Εθνικη.
Και άλλη μια ερώτηση σε κάτι που δεν έχω καταλάβει, εάν μπορείς να με βοηθήσεις. Έστω ότι έχω 500.000 Ε στην Κύπρο ή αλλού ανα τον κόσμο, πτώχευει η Ελλάδα, γυρίζουμε σε δραχμή και υποτιμαται 60% ας πούμε. Τι όφελος μπορεί να έχω εγω που θα έχω τα χρήματα μου στην Κύπρο. Όταν τα φέρω Ελλάδα και τα μετατρεψω σε δραχμές δεν θα είναι πλέον υποτιμημενα?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προθεσμιακη σε MILLENIUM BANK 11 Απρ 2012 03:51 #11

  • Ο Τσιγκούνης (T$ig)
  • Το Άβαταρ του/της Ο Τσιγκούνης  (T$ig)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
  • Δημοσιεύσεις: 1241
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 740
  • Κάρμα: 110 (74)
Η ελληνική Millenium Bank ανήκει στη Banco Commercial Portugues, που σύμφωνα με την Fitch έχει την ίδια βραχυπρόθεσμη αξιολόγηση Β με την Εθνική Τράπεζα (βλέπε σχετικά με τις βραχυπρόθεσμες αξιολογήσεις Fitch).
Αν υποθέσουμε ότι πτωχεύσει η Ελλάδα και γυρίσει στην δραχμή με υποτιμήσεις, όσο έχεις τα ευρώ σου στο εξωτερικό γλυτώνεις αυτές τις υποτιμήσεις. Όμως αν πτωχεύσει η Ελλάδα δεν ξέρουμε τι επίπτωση θα έχει στις υπόλοιπες χωρές και αν θα γίνουν αλυσιδωτές αντιδράσεις.
Γνῶθι σαὐτόν
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.047 δευτερόλεπτα