Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΥΛΑΞΟΥΜΕ

ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΥΛΑΞΟΥΜΕ 17 Μαϊ 2012 15:46 #1

  • bill (pringe78)
  • Το Άβαταρ του/της bill (pringe78)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2
  • Κάρμα: 0
ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ..ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ..ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΚΑΙ ΦΥΛΑΜΕ ΚΑΡΑΟΥΛΙ??ΤΙΣ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟ ΤΟΠΙΟ??ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΕΡΓΟ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΩΣ ΤΟΝ ΣΠΑΜΕ?ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ Η ΘΑ ΕΙΝΙΑ ΑΡΓΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΣΥΜΒΕΙ??
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΥΛΑΞΟΥΜΕ 17 Μαϊ 2012 16:02 #2

  • war
  • Το Άβαταρ του/της war
Όταν βγει το αποτέλεσμα της κάλπης αν το αποτέλεσμα είναι αρνητικό για τους αποταμιευτές θα είναι αργά να κάνετε οτιδήποτε.

Ίσως και πριν τις εκλογές θα είναι αργά, καθώς εκτιμώ πως αν συνεχιστούν οι πιέσεις στις τράπεζες με απόσυρση καταθέσεων η Κεντρική Τράπεζα θα αναγκαστεί να ζητήσει να θέσουν πλαφόν στις αναλήψεις.

Κάτι τέτοιο θα προκαλούσε πανικό αλλά, αν δεν έχουν να χρήματα να δώσουν σε όλους, δεν ξέρω τι άλλο μπορούν να κάνουν. Ένας τραπεζικός πανικός θα οδηγούσε αυτόματα σε πανικό στα ράφια...

Καλό θα ήταν ο κ. Τσίπρας να μαζέψει διάφορους «μπολσεβίκους» που χωρίς συναίσθηση της βαρύτητας όσων λένε μιλάνε για έξοδο από το ευρώ, φορολόγηση καταθέσεων και άλλα "τερπνά" για το ακροατήριό του αλλά και βλαβερά για όλους...



Πηγή:www.capital.gr
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΥΛΑΞΟΥΜΕ 17 Μαϊ 2012 17:21 #3

  • Κοινή Λογική
  • Το Άβαταρ του/της Κοινή Λογική
War συμφωνώ και επαυξάνω...

Το κείμενα που γράφει ο συγκεκριμένος δημοσιογράφος από το ξεκίνημα της κρίσης εκπέμπουν μια τρομολαγνία. Σε αρκετά από αυτά που λέει έχει δίκιο ως ένα βαθμό (αιτίες τις κρίσης, ελληνικά παράδοξα κλπ). Ωστόσο υπάρχει μια υπερβολή και μια γενίκευση, και ακόμη μόνο από τους τίτλους καταλαβαίνεις ότι είναι δικό του το άρθρο.

Προσωπικά δεν πιστεύω κανένα. Όλοι έχουν τις σκοπιμότητές τους.
Χθες στο Mega μία ώρα έλεγαν για την την οριακή κατάσταση στις τράπεζες και μόνο στο τέλος ανέφεραν τα 18 δις που θα πάρουν την Τρίτη - Τετάρτη.
Προσωπικά αυτές τις μέρες βρέθηκα σε 4 τράπεζες και δεν είδα κανένα πανικό.
Μίλησα με συγκενικό μου πρόσωπο τραπεζικό και μου είπε ότι γίνονται αναλήψεις και μεταφορές αλλά καμία σχέση με το bank run που περιγράφουν.

Μια προσωπική εκτίμηση:
Νομίζω ότι μέχρι τις εκλογές όσα χρήματα και να "σηκωθούν" από αυτές, δεν πρόκειται να γίνει τίποτα στις τράπεζες (Η ΕΚΤ και η ΤτΕ να είναι καλά). Ωστόσο θα χρησιμοποιήσουν την απειλή της κατάρευσης του τραπεζικού συστήματος για δικά τους συμφέροντα (ο κάθε πόλος συμφερόντων με τα δικά του κίνητρα: ΝΔ ΠΑΣΟΚ κλπ για το φόβο των ιουδαίων και την επιστροφή στο "μαντρί" και οι αντιμνημονιακοί για πίεση στην Ευρώπη που ανησυχεί).

Μετά τις εκλογές θα βάλουν όλοι νερό στο κρασί τους. Δεν συμφέρει κανέναν η έξοδος από το ευρώ.

Στο θέμα μας για την διαφύλαξη:
Έχουν γίνει τόσες πολλές συζητήσεις για το θέμα που έχει πλέον εξαντληθεί νομίζω..
Νομίζω ότι ανάλογα με την ψυχολογία του καθενός επιλέγει.
Προσωπικά θα επιλέξω 3μηνη προθεσμιακή (σε επιτόκιο ρεκόρ).

Κρίνοντας από άλλα θέματα σε λίγο περιμένω τοποθετήσεις του στυλ ότι δουλεύω σε τράπεζα, είμαι του σύριζα κλπ.

Ωστόσο είπα την άποψή μου. Εδώ θα είμαστε (ελπίζω) και μετά το καλοκαίρι και θα τα ξαναπούμε......
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΥΛΑΞΟΥΜΕ 17 Μαϊ 2012 17:25 #4

  • e.l
  • Το Άβαταρ του/της e.l
Όταν βγει το αποτέλεσμα της κάλπης αν το αποτέλεσμα είναι αρνητικό...δηλαδη ποιο θα ειναι αρνητικό...?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΥΛΑΞΟΥΜΕ 17 Μαϊ 2012 21:14 #5

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
17/05/2012 14:27Κοινή Λογική έγραψε:
και μετά το καλοκαίρι θα τα ξαναπούμε......

Ρε μεγάλε ποιός είσαι?

Ξεκινάς διακοπές τώρα (Μάϊο) και θα τα ξαναπούμε Σεπτέμβρη?

4 μήνες για μπάνια?

Υποκλίνομαι!
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΥΛΑΞΟΥΜΕ 18 Μαϊ 2012 07:59 #6

  • Aρης
  • Το Άβαταρ του/της Aρης
bill έγραψε:
ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ..ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ..ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΚΑΙ ΦΥΛΑΜΕ ΚΑΡΑΟΥΛΙ??ΤΙΣ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟ ΤΟΠΙΟ??ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΕΡΓΟ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΩΣ ΤΟΝ ΣΠΑΜΕ?ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ Η ΘΑ ΕΙΝΙΑ ΑΡΓΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΣΥΜΒΕΙ??
εγω ουτε προθεσμιακες σπαω ουτε καραμπινα αγοραζω γιατι μεχρι να την χρησιμοποιησω οι πολυ πιο πεπηραμενοι απο μενα θα με φανε λαχανο...ΟΥΤΕ απο το ευρω θα βγουμε ΟΥΤΕ στην δραχμη θα παμε....2 ΧΡΟΝΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΟΛΙ.ΑΝ ΗΤΑΝΕ ΘΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΗ ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ.ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΜΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑΣΕ ΚΑΝΟΥΝΕ ΝΑ ΨΗΦΙΣΗΣ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ...ΕΙΝΑΙ ΞΕΔΙΑΝΤΡΟΠΑ ΑΠΡΟΚΑΛΥΠΤΟΙ.ΚΑΙ Ο ΤΣΙΠΡΑΣ ΝΑ ΒΓΗ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ???ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ ΜΑΣ?????ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΗ ΚΑΙ Σ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΚΡΑΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ...ΑΠΛΑ ΠΑΡΕ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΕΠΙΤΟΚΙΟ ,ΕΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΣΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ .ΠΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝΕ Ο ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΦΟΒΟΣ ΣΟΥ??Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ???ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝΕ. ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΗ ΤΙΠΟΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΖΑΜΠΑ Η ΑΓΩΝΙΑ.ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΗΣ ΣΕ 1-2 ΜΗΝΕΣ.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΥΛΑΞΟΥΜΕ 18 Μαϊ 2012 22:25 #7

  • $
  • Το Άβαταρ του/της $
bill έγραψε:
ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ..ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ..ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΚΑΙ ΦΥΛΑΜΕ ΚΑΡΑΟΥΛΙ??ΤΙΣ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟ ΤΟΠΙΟ??ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΕΡΓΟ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΩΣ ΤΟΝ ΣΠΑΜΕ?ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ Η ΘΑ ΕΙΝΙΑ ΑΡΓΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΣΥΜΒΕΙ??
Τα βαζεις σε θυριδα,50-60 ευρω τον χρονο στοιχιζει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΥΛΑΞΟΥΜΕ 20 Μαϊ 2012 03:40 #8

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
ΑΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΕ ΕΠΙΤΑΓΗ ΣΕ ΕΥΡΩ, ΠΟΣΟ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΧΕΙ Η ΕΠΙΤΑΓΗ? ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑΤΗΝ ΕΞΑΡΓΥΡΩΣΟΥΜΕ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΤΡΑΠΕΖΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ? ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ Η ΔΡΑΧΜΗ ΘΑ ΤΗΝ ΕΞΑΡΓΥΡΩΣΟΥΝ ΣΕ ΕΥΡΩ Η ΔΡΑΧΜΗ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΥΛΑΞΟΥΜΕ 13 Ιουν 2012 19:14 #9

  • john45 (jlian)
  • Το Άβαταρ του/της john45 (jlian)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 464
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 143
  • Κάρμα: -18 (21)
Μα τα νόμιμα χρήματα στέλνονται στο εξωτερικό νόμιμα και εύκολα και επαναπατρίζονται χωρίς φόρους. Μας δουλεύεις; :silly:
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα