Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΠΑΝΤΟΥ

ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΠΑΝΤΟΥ 30 Οκτ 2013 06:11 #19

  • miliotis
  • Το Άβαταρ του/της miliotis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
Οσοι δεν χρωστουν σε τραπεζεσ και εφοριεσ εχουν το σπιτακι τουσ ξεχρεωτο και εχουν και πεντε οικονομιεσ στην τραπεζα θα ανταξουν σε αυτη την κρηση. Αλοιμονο σε αυτουσ που ηθελαν ιδιοκτητο σπιτι και δεν ειχαν χρηματα ουτε για το πομολο τησ πορτασ.Τωρα τι πρεπει να γινει να κουρεψουν τισ καταθεσεισ μασ για να τουσ χαρισουν τα θαλασσοδανεια τουσ,δεν παιζει το σεναριο αυτο παιδια .Ο καθενασ να πληρωσει τα χρεοσ του και ο καθε κατεργαρησ στον παγκο του._
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maria (mb361)

ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΠΑΝΤΟΥ 30 Οκτ 2013 14:07 #20

  • takis600
  • Το Άβαταρ του/της takis600
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 321
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 49
  • Κάρμα: 3
miliotis έγραψε:
Οσοι δεν χρωστουν σε τραπεζεσ και εφοριεσ εχουν το σπιτακι τουσ ξεχρεωτο και εχουν και πεντε οικονομιεσ στην τραπεζα θα ανταξουν σε αυτη την κρηση. Αλοιμονο σε αυτουσ που ηθελαν ιδιοκτητο σπιτι και δεν ειχαν χρηματα ουτε για το πομολο τησ πορτασ.Τωρα τι πρεπει να γινει να κουρεψουν τισ καταθεσεισ μασ για να τουσ χαρισουν τα θαλασσοδανεια τουσ,δεν παιζει το σεναριο αυτο παιδια .Ο καθενασ να πληρωσει τα χρεοσ του και ο καθε κατεργαρησ στον παγκο του._

Τα έγραψες όλα, όσο για τον όρο ''μαυραγορίτης'' δεν τον ανακαλώ και τούμπες να κάνετε μερικοί. Ε, πως να το κάνουμε τώρα, το σκεπτικό θα σας αγοράσω όλους κοροιδα, μέχρι και τα χρυσά σας δόντια είναι μαυραγορίτικο.
Τελευταία διόρθωση: 30 Οκτ 2013 14:08 από takis600.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΠΑΝΤΟΥ 30 Οκτ 2013 15:04 #21

  • Trader13
  • Το Άβαταρ του/της Trader13
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 131
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 19
  • Κάρμα: 1 (-6)
Φίλε μου τελείς υπο πλήρη συγχηση.
snoopy έγραψε:
trader ,κατσε στα 4 τοτε και περιμενε τον ΣΑΜΑΡΑ-ΜΠΕΝΙ-ΡΗΜΑΔ-ΚΛΕΦΤΟΣΟΚ
Δεν νομίζω να εξαρτιέται πλέον στην ζωή μου από οποιδήποτε μιλά ελληνικά, οποτέ (προσωπικά εμένα μιας και επιτίθεσαι προσωπικα) μπορούν να πάρουν φόρα (και εσύ μαζί τους αν θες) και να μου κλάσουν τους γεννετήσιους αδένες, είναι η πιο ρεαλιστική κατάσταση που μπορώ να σου περιγράψω για πάρτη μου. Εσύ αν θες πήγαινε να πουλήσεις την ψήφο σου για να σου χαρίσουν το σπίτι απ τα λεφτά του φορολογούμενου, μπορεί να τα καταφέρεις να τους πήσεις.

αν πήρες δανεια, κανονικα μια ευνοουμενη πολιτεια θα στο ειχε κουρεψει στο ποσο που αντεχεις , με τα νεα δεδομενα
γιαυτο οι τραπεζες θα επρεπε να ειναι δημοσιες και οχι ιδιωτικες-αρπαχτικα

Φίλε μου καλέ, εφόσον έχουμε καπιταλισμό , το δάνειο που πήρες αποτελεί ιδιωτική συμφωνία ανάμεσα σε ιδιώτες και μην ζητάς το κράτος να σε σώζει κάθε φορά που ζορίζεσαι επειδή δεν σου έκατσε η ζωή όπως την σχεδίασες . Διότι, εξηγησέ μου, γιατί να σώσει εσένα και όχι πρώτα να μην δώσει 2000 σπιτάκια στους άστεγους της Αθηνας που κοιμούνται στα παγκάκια κάθε βράδυ ? Χμμ, και γιατί να μην δώσει και 150.000 σπίτια στους Ρομά που ζουν σε σκηνές και δεν έχουν εισόδημα ? Γιατί προηγείσαι από αυτούς αφού το βιοτικό σου επίπεδο δεν είναι χειρότερο ? Μήπως επειδή ψηφίζεις αυτούς που κυβερνάνε τόσα χρόνια και έχεις την συνήθεια να σου δίνουν λύση κάθε φορά που δυσκολευεσαι , ενώ νιώθεις οτι σου έχουν υποχρεώση (λόγω ψήφου) αλλιώς είναι προδότες κατά του έθνους ?

Και εν πάσει περιπτώσει, άντε να σου κάνω το χατίρι και να γίνουν οι τράπεζες δημόσιες. Τα public γιατί να είναι ιδιωτικά και να πληρώνω δόσεις για το νέο μου iphone-5s στους τοκογλύφους του Γερμανού (ενώ έμεινα άνεργος) , και να μην γίνουν δημόσια ? Τα bvulgari γιατί να είναι ιδιωτικά και να τους σκάω τον μισό μου μισθό που μου κόψανε 50% για το ρολόι της γυναίκας? Δημόσια και αυτά.

Με βάση αυτό το σκεπτικό, μπορείς να μας πεις το κράτος που θα βρει λεφτά για να αγοράσει όλη την ιδιωτική οικονομία ή έστω ένα σοβαρό κλάσμα αυτής ? Οι ξένοι πάντως δεν σε δανείζουν, δραχμές αμα τυπώσεις τόσες θα ειναι για να σκουπίζονται στις τουαλέτες.
Αντε σου λέω οτι τα κατάφερες. Όταν γίνει λοιπόν, θέλω να μου πεις πως θα χτιστεί ο δρόμος απο Ελλαδα -Ιραν - Β.Κορέα ώστε να μπορούμε να συναλασόμαστε άφοβα με τα αδερφια τους αντικαπιταλιστες αυτού του πλανήτη.

Δεν μας τα λες καλά. Ο καπιταλισμός είναι καλός όσο μας ταίζει εις βάρος κάποιων. Οταν είναι να πληρώσουμε τον λογαριασμό δημόσια όλα και Β.Κορέα . Ωραίο το όνειρο αλλα δεν...



εσυ εισαι οι μαυραγοριτης, και ο κρατικοδιαιτος, διοτι θες να ξεπουληθει η ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ , στους Τροικανους εκτελεστές και στους ντοπιους σπεκουλαδόρους και στα τσιρακια τους

Οκ, αμα έρθω να σου πουλήσω λάδι, μην το πάρεις .
Βασικά, καλά τα λες, αλλά χωλένεις στο τι θεωρείς εσύ (και κάποιο άλλοι) "ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ" ?
Γιατί εγώ θεωρώ τα Public , που πρέπει η προδοτική κυβέρνηση να τα πάρει απ τον Γερμανο (τον Πάνο) και να χαρίσει τις δόσεις απ τα iphone / MacBook-Pro στον Ελληνικό λαό. Εφόσον δεν το κάνουν είναι δοσίλογοι, τι μεγαλύτερη απόδειξη θες: Μας μαζευει τα λεφτά ο Γερμανός.

Τρελά αποθημένα, καλά σε είπε ο άλλος κλώνο. Τα πολλαπλά account έχουν ένα κοινό θυμό, που δεν κρύβεται.Τρολάκι.
Τελευταία διόρθωση: 30 Οκτ 2013 15:05 από Trader13.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΠΑΝΤΟΥ 30 Οκτ 2013 15:11 #22

  • Trader13
  • Το Άβαταρ του/της Trader13
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 131
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 19
  • Κάρμα: 1 (-6)
takis600 έγραψε:
miliotis έγραψε:
Οσοι δεν χρωστουν σε τραπεζεσ και εφοριεσ εχουν το σπιτακι τουσ ξεχρεωτο και εχουν και πεντε οικονομιεσ στην τραπεζα θα ανταξουν σε αυτη την κρηση. Αλοιμονο σε αυτουσ που ηθελαν ιδιοκτητο σπιτι και δεν ειχαν χρηματα ουτε για το πομολο τησ πορτασ.Τωρα τι πρεπει να γινει να κουρεψουν τισ καταθεσεισ μασ για να τουσ χαρισουν τα θαλασσοδανεια τουσ,δεν παιζει το σεναριο αυτο παιδια .Ο καθενασ να πληρωσει τα χρεοσ του και ο καθε κατεργαρησ στον παγκο του._

Τα έγραψες όλα, όσο για τον όρο ''μαυραγορίτης'' δεν τον ανακαλώ και τούμπες να κάνετε μερικοί. Ε, πως να το κάνουμε τώρα, το σκεπτικό θα σας αγοράσω όλους κοροιδα, μέχρι και τα χρυσά σας δόντια είναι μαυραγορίτικο.

Σιγά μην βάλουμε την γάτα μας να κλαίει αμα δεν ανακαλέσεις κυρίε πρόεδρε (του 15μελούς?) .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΠΑΝΤΟΥ 30 Οκτ 2013 18:46 #23

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Trader13 έγραψε:
Χμμ, και γιατί να μην δώσει και 150.000 σπίτια στους Ρομά που ζουν σε σκηνές και δεν έχουν εισόδημα ?

Ώπα, trader, εδώ σε βρίσκω αδιάβαστο.

Το κράτος ΕΧΕΙ κάνει προσπάθειες με τους ρομά (αθίγκανους τους λέω εγώ) να τους νοικοκυρέψει σε σπίτια.
Αυτοί είναι που δεν γουστάρουν να πάνε να ζήσουν έτσι.
Κι αν μερικοί κάποτε πήραν σπίτι (δε θυμάμαι πότε, και από ποια κυβέρνηση) ελάχιστοι (σαν ποσοστό) μπήκαν μέσα και το κατοίκησαν. Η πλειοψηφία τους είτε το νοίκιασε, είτε το πούλησε (αν μπορούσε), και συνέχισαν να ζούν με τον τρόπο που ξέρουν. Νομάδες.

Υπάρχουν μερικά πράματα που δεν αλλάζουν, σ' αυτόν τον κόσμο.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΠΑΝΤΟΥ 30 Οκτ 2013 23:50 #24

  • snoopy
  • Το Άβαταρ του/της snoopy
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 107
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 5
  • Κάρμα: 0 (-47)
Trader, δεν γνωριζω τι σημαινει τρολακι,
εχεις υιοθετησει προφανως μνημονιακους ορους,παντως μην ξεφτυλιζεσαι , αλλο...
Ειναι καταντια που υπαρχουν ελληνες σαν και εσενα,
που υποστηριζουν την διαλυση της ΔΗΜΌΣΙΑΣ ΥΓΕΙΑΣ, της παιδείας, το ξεπουλημα της ΔΕΗ.κλπ
Ηταν ευκαιρία ,μεσα στην κρίση, να αλλαξουμε τις δομές, εφαρμόζοντας ενα δικό μας ελληνικό μνημόνιιο, αλλα πεσαμε σε κυβερνώντες , οι οποίοι ειναι ραγιάδες σαν και εσενα. Ομως αυτοί κερδίζουν πολλα ΧΡΗΜΑΤΑ, ενω , εσυ τι θα κερδίσεις?
παρε κουπόνι από τωρα για τα συσιτια των δημων
Τελευταία διόρθωση: 30 Οκτ 2013 23:51 από snoopy.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΠΑΝΤΟΥ 31 Οκτ 2013 16:05 #25

  • Loulis Loulakis (loulis)
  • Το Άβαταρ του/της Loulis Loulakis (loulis)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 158
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 0 (7)
Μια ερώτηση θέλω να κάνω : Παιδιά είναι εκ γεννετής ή επίκτητο ? Αν είναι το 2ο, πείτε μας τι κάνατε για να το αποκτήσετε, γιατί γουστάρουμε τρελλά. Ζήτω η τρέλλα, λέμε.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΠΑΝΤΟΥ 01 Νοε 2013 00:46 #26

  • Trader13
  • Το Άβαταρ του/της Trader13
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 131
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 19
  • Κάρμα: 1 (-6)
snoopy έγραψε:
Trader, δεν γνωριζω τι σημαινει τρολακι,
εχεις υιοθετησει προφανως μνημονιακους ορους,παντως μην ξεφτυλιζεσαι , αλλο...
Ειναι καταντια που υπαρχουν ελληνες σαν και εσενα,
που υποστηριζουν την διαλυση της ΔΗΜΌΣΙΑΣ ΥΓΕΙΑΣ, της παιδείας, το ξεπουλημα της ΔΕΗ.κλπ
Ηταν ευκαιρία ,μεσα στην κρίση, να αλλαξουμε τις δομές, εφαρμόζοντας ενα δικό μας ελληνικό μνημόνιιο, αλλα πεσαμε σε κυβερνώντες , οι οποίοι ειναι ραγιάδες σαν και εσενα. Ομως αυτοί κερδίζουν πολλα ΧΡΗΜΑΤΑ, ενω , εσυ τι θα κερδίσεις?
παρε κουπόνι από τωρα για τα συσιτια των δημων


Δεν την παλευεις κάστανο μεγάλε. Τόσο λάθος βγήκε η ζωή σου που βρίζοντας στα φόρουμ νομίζεις θα την ισιώσεις ?
Τελευταία διόρθωση: 01 Νοε 2013 00:47 από Trader13.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΜΕΙΩΣΗ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΠΑΝΤΟΥ 01 Νοε 2013 01:08 #27

  • snoopy
  • Το Άβαταρ του/της snoopy
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 107
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 5
  • Κάρμα: 0 (-47)
Κοιτα στον καθρεφτη σου να δεις ποιος βριζει
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.102 δευτερόλεπτα