Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: probank

probank 23 Οκτ 2010 23:00 #1

  • gastone
  • Το Άβαταρ του/της gastone
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
η probank εχει καλα επιτοκια αυτη τη στιγμη δινει 4,3 για τριμηνο,ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

η καλύτερη επένδυση για 100.000-150.000 σήμερα είναι proton. 24 Οκτ 2010 06:09 #2

  • ο παραλής
  • Το Άβαταρ του/της ο παραλής
λοιπόν, λεμόνια μου ακούστε,
για όποιον έχει 500 χήνες ή και παραπάνω, επειδή το κεφάλαιο είναι μεγάλο και 0,1% διαφορά στο επιτόκιο έχει΄σημαντικό αντίκτυπο στα λεφτά που παίρνει... κι επειδή όποιος έχει 500 χήνες έχει και σίγουρα και 100 κοτόπουλα ελευθέρας βοσκής μπορεί τις 500 χήνες να τις κλέισει στο πτηνοτροφείο να αναπαραχθούν για μεγάλο χρονικό διάστημα....

όποιος τώρα (=μικρομεσαίοι ακούτε) έχει όλα κιόλα 100-150 χηνάκια, ασθενικά και κακομοίρικα, τι επένδυση να κάνει... με το ζόρι δέχονται τα ζωάκια του στα πτηνοτροφεία και βέβαια αν τα δώσει όλα ούτε χέστρα με θέα δεν αγοράζει....

οπότε τί του μένει πορτοκαλάκια μου.....;

να δώσει πρώτα 2 χήνες (ας τις πάρει ο διάβολος μωρέ) να αγοράσει κανα μηλαράκι (με πιάνετε;) για να διαβάζει tsig με στυλ και γοητεία (επειδή από την ζωή αυτή κι εσείς και οι χήνες σας είστε περαστικοί) και τα υπόλοιπα πτηνάκια του θα τα βάλει σαν καλός επενδυτής στην proton.

ΓΙΑΤΙ;

να γιατί....

α. το μπορντέλο που λέγεται ελλάς έχει ημερομηνία λήξεως. κι επειδή εμείς θα ζήσουμε και μετά την λήξη της ελλάδος και πρέπει να έχουμε μετηρτό για να βρούμε κάτι να φάμε.... η σωστή προθεσμιακή σήμερα έχει διάρκεια 3-6 μήνες....εγώ μάλιστα προτιμώ 3μηνάκια....
β. στα τριμηνάκια παίζουν 2 τράπεζες (για ελληνικές μικρές αλλά όχι του κώλου ομιλώ, αν ξεχνώ κάποια σόρρυ).... η προτον και η αττικής.
η πρότον δίνει καλύτερο επιτόκιο από την αττικής. η ΦΟΥ-ΜΠΟΥΜΠΟΥ μου τα μπερδεύει με τα 3Χ4, 4Χ4, 6Χ3 οπότε αν και διαφημίζει ακόμα καλύτερο επιτόκιο από την προτον δεν πλησιάζω (ο αινστάιν είπε : "η σωστή εξίσωση είναι και απλή")
γ. επειδή ο μικρομεσαίος δεν είναι στην ουσία επενδυτής μανταρινάκια μου και λάθος είναι να βαυκαλίζεται στην ιδέα πως τάχα είναι , το μόνο που του μένει είναι να ονομάσει εαυτόν "συνταξιούχο".... ο συνταξιούχος, λοιπόν, θέλει κάθε μήνα το μετρητάκι του.... μπορείς να πεις στον συνταξιούχο να πάρει σύνταξη στο τρίμηνο? όχι.... έλα όμως που η μόνη τράπεζα που το κατάλαβε αυτό είναι η πρότον.... η άττικά ή στα δίνει όλα μπροστά , οπότε πας τα τρώς όλα και μετά περιμένεις αποξενωμένος και από τις χήνες σου, ή στα δίνει ανά τρίνηνο οπότε βρε αδερφέ είσαι όλο στο περίμενε....

===>>> οπότε, πρότον μπεστ -> 4,6% (4,14% καθαρό) στο τρίμηνο με καταβολή τόκων κάθε μήνα, δηλαδή €345 ανά μήνα και ανά 100.000 ευρώ.... να η συνταξούλα σας.....

ακούτε τον παραλή....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: η καλύτερη επένδυση για 100.000-150.000 σήμερα είναι proton. 24 Οκτ 2010 15:09 #3

  • sole
  • Το Άβαταρ του/της sole
πες μας τι πινεις και δεν μας δινεις..........
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.061 δευτερόλεπτα