Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Πρόγραμμα αποταμίευσης Easy Life

Απ: Πρόγραμμα αποταμίευσης Easy Life 06 Νοε 2010 15:30 #10

  • nai
  • Το Άβαταρ του/της nai
Enw an perimeneis na se taisei i Eurobank,swthikes!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Πρόγραμμα αποταμίευσης Easy Life 06 Νοε 2010 21:21 #11

  • tham
  • Το Άβαταρ του/της tham
achilleas έγραψε:

....Αν όμως δεν αποδημήσεις νωρίς και δεν έχεις προνοήσει έστω και για τα 400 ευρώ/μήνα, τότε θα σε ταϊσουν οι κληρονόμοι ή το κράτος πρόνοιας;

μονο που σε καμμια 30ρια χρονια τα 400 ευρω θα εχουν αγοραστικη δυναμη ιση με 100 το πολυ 150 ευρω σημερα....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Πρόγραμμα αποταμίευσης Easy Life 07 Νοε 2010 01:55 #12

  • achilleas
  • Το Άβαταρ του/της achilleas
tham έγραψε:
achilleas έγραψε:

....Αν όμως δεν αποδημήσεις νωρίς και δεν έχεις προνοήσει έστω και για τα 400 ευρώ/μήνα, τότε θα σε ταϊσουν οι κληρονόμοι ή το κράτος πρόνοιας;

μονο που σε καμμια 30ρια χρονια τα 400 ευρω θα εχουν αγοραστικη δυναμη ιση με 100 το πολυ 150 ευρω σημερα....

..κι αυτό το ξέρω...αλλά 150>0...γι'αυτό θα προτιμήσω το εφάπαξ...και φυσικά δεν θα περιμένω να "ζησω" μόνο από αυτό...

δεν είμαι ανόητος να πιστεύω πως με 82 ευρώ το μήνα τώρα, θα εξασφαλίσω κάτι αξιόλογο στο μέλλλον...

αν θέλεις σε ιδιωτικό πρόγραμμα να πάρεις μια αξιοπρεπή σύνταξη πρέπει οι μηνιαίες καταβολές τώρα να είναι πολύ μεγαλύτερες...ή να ρισκάρεις επενδύοντας στο χρηματιστήριο...οι επιλογές είναι καθαρά προσωπικές....ιδανική λύση δεν υπάρχει...

δεν ξέρω αν τώρα θα άρχιζα ένα πρόγραμμα σαν αυτό που έκανα πριν τρία χρόνια...απλά σκέφτομαι 82 ευρώ το μήνα δεν είναι τίποτα, οπότε δεν με νοιάζει και πολύ

εσείς τι ακριβώς προτείνετε ως λύση;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Πρόγραμμα αποταμίευσης Easy Life 07 Νοε 2010 02:57 #13

  • nai
  • Το Άβαταρ του/της nai
Afou eisai idi 5 xronia sto programma,einai krima na fugeis,dedomenou pws an sta epistrepsoun ta lefta,sigoura den tha sou dwsoun tokous.epeita sto twrino programma 'gia panta neoi' i eurobank dinei mikrotero epitokio 2,5%.an den anaprosarmosei ta epitokia tou programmatos sou ws to 2030,tote mallon tha vgeis kerdismenos.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Πρόγραμμα αποταμίευσης Easy Life 07 Νοε 2010 09:21 #14

  • achilleas
  • Το Άβαταρ του/της achilleas
nai έγραψε:
Afou eisai idi 5 xronia sto programma,einai krima na fugeis,dedomenou pws an sta epistrepsoun ta lefta,sigoura den tha sou dwsoun tokous.epeita sto twrino programma 'gia panta neoi' i eurobank dinei mikrotero epitokio 2,5%.an den anaprosarmosei ta epitokia tou programmatos sou ws to 2030,tote mallon tha vgeis kerdismenos.

παρεπιμπτόντως, το πρόγραμμα μου δεν είναι της eurobank, αλλά λίγη σημασία έχει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα