Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: Υγεία

Υγεία 03 Αυγ 2016 16:01 #37

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
59,2% των νεαρών κοριτσιών στην Αγγλία που έχουν σεξουαλικές σχέσεις, αδυνατούν να φτάσουν σε οργασμό.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27320034

Τώρα αυτό γιατί το βάζεις εδώ?

Για να σπεύσουμε να τις βοηθήσουμε τις κακομοίρες?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Υγεία 03 Αυγ 2016 21:10 #38

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
soto51 έγραψε:
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
59,2% των νεαρών κοριτσιών στην Αγγλία που έχουν σεξουαλικές σχέσεις, αδυνατούν να φτάσουν σε οργασμό.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27320034

Τώρα αυτό γιατί το βάζεις εδώ?


Μία ανοργασμική ανικανοποίητη γυναίκα δεν επιδιώκει να έχει σχέσεις/αρραβώνες/γάμους/τεκνοποιήσεις.
Επιλέγει μοναχική ζωή, χωρίς άνδρα στο κεφάλι της.
Η μοναχική ζωή συνδυάζεται με προβλήματα υγείας, όπως εμφράγματα/εγκεφαλικά/κατάθλιψη/αυτοκτονίες.
Όταν τόσο μεγάλο ποσοστό των νεαρών Αγγλίδων ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία γυναικών, καταλαβαίνουμε τι μέλλον έρχεται όσο αφορά την αυξημένη θνησιμότητα και την υπογεννητικότητα σε εκείνη τη Χώρα...
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 03 Αυγ 2016 21:12 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Υγεία 04 Αυγ 2016 00:09 #39

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:


Μία ανοργασμική ανικανοποίητη γυναίκα δεν επιδιώκει να έχει σχέσεις/αρραβώνες/γάμους/τεκνοποιήσεις.
Επιλέγει μοναχική ζωή, χωρίς άνδρα στο κεφάλι της.
Η μοναχική ζωή συνδυάζεται με προβλήματα υγείας, όπως εμφράγματα/εγκεφαλικά/κατάθλιψη/αυτοκτονίες.
Όταν τόσο μεγάλο ποσοστό των νεαρών Αγγλίδων ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία γυναικών, καταλαβαίνουμε τι μέλλον έρχεται όσο αφορά την αυξημένη θνησιμότητα και την υπογεννητικότητα σε εκείνη τη Χώρα...

H μοναχικη ζωη των Ελληνιδων - επι το πλειστον- οφειλεται στην συνηθεια της μεσης Ελληνιδας να τα ακουμπα μηνιαια στον ΗΟNDOS δια τον καλλωπισμο της. Πως αλλωστε θα βρει τον καταλληλο νυμφιο με την βαρια την τσεπη...Τωρα εαν δεν γνωριζει να σφουγαριζει,να μαγειρευει, να σιδερωνει κ.λ.π. τι σημασια εχει ? Καλα, να'ναι η μαμα της 'η αλλιως το υπηρετικο προσωπικο που θα πληρωνει ο μελλοντικος της συζυγος. Διατροφη παιδιων , εαν υπαρχουν ? Τι ειναι αυτο ? Φτιαξε τους ενα tost αντε και 2 σουβλακια απ'εξω και καλα να'μαστε...

Ανατροφη ? Το Σ/Κ ''τα παρκαρει'' στην μαμα της και τις καθημερινες ειναι κουρασμενη. Το μονο που συνηθως τα μαθαινει πως να κανουνε shortcut και να ζητουν τα περισσοτερα με την μικροτερη προσπαθεια...

Κυριαρχη ιδεολογια : Το αμαξι ΜΟΥ , το σωμα ΜΟΥ, η παρτη ΜΟΥ (το ΜΟΥ με κεφαλαια,οπως η λεξη ΜΟΥΛΑΡΙ...)

Αυτα με ελαχιστες φωτεινες εξαιρεσεις.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 04 Αυγ 2016 00:17 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), Sadeness1990

Υγεία 04 Αυγ 2016 03:11 #40

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
maria (mb361) έγραψε:
συνηθεια της μεσης Ελληνιδας να τα ακουμπα μηνιαια στον ΗΟNDOS δια τον καλλωπισμο της. Πως αλλωστε θα βρει τον καταλληλο νυμφιο με την βαρια την τσεπη...

Να σου πω και τον αντίποδα όμως, που μάλλον δεν τον ξέρεις:

Ο άχρηστος κανακάρης, που "προετοιμάζεται" από τη φαμελιά του (και κυρίως τη μαμά) να χτυπήσει πολύφερνο νύφη.
Τον μαθαίνουν να ντύνεται "σωστά".
Τον μαθαίνουν να κυκλοφορεί στα "σωστά" μέρη.
Φροντίζουν να κυκλοφορεί σε κύκλους που αυτές που λες (αλλά με πλούσιο μπαμπά) είναι σε αφθονία.
Τον μαθαίνουν να φέρεται "σωστά". Να μην είναι βλάχος, άξεστος, γύφτος, καρμίρης.
Φτιάνουν μια φαντασμαγορική επαγγελματική εικόνα. Κάτι σε κάποια επιχείρηση θείου (που χρωστάει σ' όλο τον κόσμο, δεν πληρώνει ΙΚΑ, και τα προϊόντα του δεν είναι ούτε για φτύσιμο). Κάτι σε "executive" δηλαδή. Έτσι γράφουν και οι κάρτες που του τυπώνουν.
Του παίρνουν εντυπωσιακό "αμάξι". Συνήθως κόκκινο, συνήθως κάμπριο.
Όλα αυτά είναι "επένδυση". Χρειάζονται κάποιο κεφάλαιο. Και τα ρούχα, και το αμάξι, και η κυκλοφορία στα "in" bar και στέκια, τίποτα δεν είναι τσάμπα σ' αυτή τη ζωή.
Αφού ο κανακάρης δεν πρόκοψε στο σχολείο, δεν πρόκοψε (ούτε καν μπήκε) στο πανεπιστήμιο, δεν είναι σε θέση (και δε μιλάω για τώρα - μιλάω για τις καλές εποχές) να πάει να βρει μια δουλειά και να πιάσει τον ταύρο απ' τα κέρατα, ξοδεύουν για να τον αποκαταστήσουν έτσι. Με μια χαζή που θα της γυαλίσει και θα πει: "Μπαμπά, τον θέλω".

Τι άλλο να κάνουν οι αθρώποι για το παιδί τους?

Στο επόμενο: Αληθινή ιστορία, από τη ζωή μου.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), maria (mb361)

Υγεία 04 Αυγ 2016 03:47 #41

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
soto51 έγραψε:
Αληθινή ιστορία, από τη ζωή μου.

Επαγγελματικά, ήμουν (τότε - πάνε χρόνια) "στέλεχος" μεγάλης εταιρείας.
Κάποια στιγμή προέκυψε η ανάγκη να βρω ένα βοηθό.
(Τελικά βρήκα από αγγελία).
Καλός μου φίλος, ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ορυχείου, βιομηχανίας, εμπορικής εταιρείας κλπ, (με σαφώς περισσότερα λεφτά και εισοδήματα από μένα) που κάναμε παρέα, το έμαθε (γιατί του το είπα, προφανώς). Μου λέει:
"Μαλάκα, θέλω να μου κάνεις μια χάρη". Προφανώς θα του την έκανα.
Ο φίλος μου παντρεμένος με (πολύ) ωραία γκόμενα, μικρά παιδιά, άνετη και πολυέξοδη ζωή (ταξίδια, σκάφος (μεγάλο - όχι μικρό σαν το δικό μου τότε), 4-5 αυτοκίνητα (μεταξύ των οποίων και μια Maserati), γενικώς ΠΟΛΥ άνετος, ΑΛΛΑ με ΠΕΘΕΡΑ. Η δικιά του την είχε από κοντά τη μάνα της. Την ήξερα. Ήταν μα μη σε πιάσει στη γύρα.
"Τι θέλεις?" είπα εγώ.
"Θέλω για τη θέση που ψάχνεις να φωνάξεις να δεις και τον αδερφό της δικιάς μου".
Εγώ τον αδερφό της δικιάς του δεν τον ήξερα. Ούτε κατ' όψιν. 35 ο τύπος. Χωρίς δουλειά (κόπρος). Τον συντηρούσε η μάνα του.
"Γιατί πρέπει να το κάνω αυτό?"
"Γιατί θέλω να δείξω ενδιαφέρον στη δικιά μου και στη μάνα της ότι ενδιαφέρομαι να τον αποκαταστήσω επαγγελματικώς. Με πρήζουν καιρό τώρα. Υφίσταμαι μουρμούρα".
"Και γιατί δεν τον παίρνεις στο μαγαζί? (το δικό του εννοώ - σίγουρα κάπου θα μπορούσε να τον βολέψει).
"Τρελλός είσαι? Είναι εντελώς άχρηστος. Ντενεκές. Κόπρος. Τι να τον κάνω?".
"Και να τον λουστώ εγώ?"
"Όχι βέβαια! Αλλά κάνε μου την χάρη να τον φωνάξεις να τον δεις. Και μετά βρες μια δικαιολογία και πες του κάτι για να τον αποφύγεις. Εγώ θα έχω κάνει το καθήκον μου".
Πήρα τηλέφωνο τον τύπο, "Ο Νίκος μου είπε ότι θα ενδιαφερόσαστε για..." και αρχίσαμε να λέμε για το επικείμενο ραντεβού, να έρθει στο γραφείο μου να τα πούμε. Του είπα για την άλλη μέρα το πρωϊ, στις 11:00 (το θυμάμαι ακόμα). Γενικώς το πρόγραμμα μου στο γραφείο ήταν σφιχτό.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ στις 11 !!! Και μου είπε και το λόγο:
Είχε κανονίσει να πάει να παίξει ποδόσφαιρο!

Το ραντεβού δεν έγινε (τελικά) ποτέ. Όχι ότι κι αυτός ενδιαφέρθηκε δηλαδή.

Αυτός ο κόπρος είχε (από τη μαμά του, και το μακαρίτη το μπαμπά του) να φάει και να πηγαίνει για ποδόσφαιρο στις 11 το πρωϊ τις καθημερινές στα γηπεδάκια της Φιλοθέης.
Αυτοί που ΔΕΝ έχουν?
Κάνουν την επένδυση που σου είπα στο προηγούμενο ποστ. Έστω και με δάνειο.

Τελικά εγώ πήρα ένα παιδί (ακόμα δουλεύει στο μαγαζί που τον πήρα - ενώ εγώ έχω φύγει) από αγγελία, και του έδωσα κάτι σαν €5.000 σήμερα. Μια χαρά άνθρωπος αποδείχτηκε.
Αλλά έτσι βλέπεις τι γίνεται γύρω σου. Κόπρος vs συγκροτημένος.

Τα κοριτσάκια που τα ακουμπάνε στο Χόντο σε πείραξαν? Τουλάχιστον έτσι μυρίζουν όμορφα...
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), Loukas, maria (mb361), Thanasis (atsi)

Υγεία 04 Αυγ 2016 04:06 #42

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Η μοναχική ζωή συνδυάζεται με προβλήματα υγείας,
Na,

Βρήκα κι εγώ σχετικό άρθρο! :(

www.newsauto.gr/menspeed-to-stomatiko-se...ginekia-katathlipsi/
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Υγεία 04 Αυγ 2016 15:30 #43

  • Loukas
  • Το Άβαταρ του/της Loukas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 262
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 78
  • Κάρμα: 4 (-13)
soto γράψε κι άλλες ιστορίες! Άνοιξε κι ένα νέο θέμα σχετικό.
Προσωπικά μου αρέσουν πολύ και πιστεύω θα έχεις πολύ υλικό να μας διηγηθείς από τον χώρο της αγοράς.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Υγεία 04 Αυγ 2016 15:47 #44

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Loukas έγραψε:
soto γράψε κι άλλες ιστορίες! Άνοιξε κι ένα νέο θέμα σχετικό.
Προσωπικά μου αρέσουν πολύ και πιστεύω θα έχεις πολύ υλικό να μας διηγηθείς από τον χώρο της αγοράς.
Με μέτρο, Loukas.
Έχω κι άλλα να κάνω.
Δεν φαντάζομαι να έχεις παράπονο μέχρι τώρα?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Υγεία 04 Αυγ 2016 16:54 #45

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
soto51 έγραψε:
Loukas έγραψε:
soto γράψε κι άλλες ιστορίες! Άνοιξε κι ένα νέο θέμα σχετικό.
Προσωπικά μου αρέσουν πολύ και πιστεύω θα έχεις πολύ υλικό να μας διηγηθείς από τον χώρο της αγοράς.
Με μέτρο, Loukas.
Έχω κι άλλα να κάνω.
Δεν φαντάζομαι να έχεις παράπονο μέχρι τώρα?

Δεν φτάνει που ... ασχολείται μαζί σας, ο ... ΘΕΟΣ :sick: :blink: , τον θέλετε και κατ' αποκλειστικότητα, ταπεινά ... απόνηρα και αδαή γατάκια..... :cheer:

Το μέγα ερώτημα βέβαια που προκύπτει είναι το ... to be or not to be ... in Hondos, σύμφωνα με τα κριτήρια του ανδρός πάντα ;;;;;;;
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.292 δευτερόλεπτα