Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Πληρωμή απογραφέων

Πληρωμή απογραφέων 15 Σεπ 2011 13:06 #1

  • makxax
  • Το Άβαταρ του/της makxax
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 61
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: -1
Θα ήθελα να ανοίξω ένα θέμα για την πληρωμή των απογραφέων! Πιστεύω πως πολλοί απο το φορουμ μας θα λάβανε μέρος είτε ώς απογραφείς είτε ως τομεάρχες.
Σε γραπτή ερώτηση μου :"τί γίνεται με το θέμα της πληρωμής των απογραφέων-τομεαρχών"
Η απάντησή τους ήταν η εξής:
Αγαπητέ Κύριε,
Oι διαδικασίες για την πληρωμή των 72.000 Απογραφέων και Τομεαρχών των Γενικών Απογραφών 2011, βρίσκονται σε εξέλιξη.
Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά ελέγχονται από την ΕΛΣΤΑΤ και θα αποσταλούν άμεσα στις κατά τόπους Υπηρεσίες Δημοσιονομικού Ελέγχου για έλεγχο, εκκαθάριση, ενταλματοποίηση και πληρωμή μέσω του τραπεζικού λογαριασμού που έχετε δηλώσει στον Επόπτη Απογραφής.
H παραπάνω διαδικασία ακολουθεί ότι ορίζεται από το Δημόσιο Λογιστικό.
Η ΕΛΣΤΑΤ, από την πλευρά της, καταβάλλει κάθε δυνατή προσπάθεια για την ταχύτερη διεκπεραίωση όλων των πληρωμών.
Με εκτίμηση,
ΟΜΑΔΑ ΕΡΓΟΥ

Βλέπετε εσείς πουθενά το πότε? Η ερώτηση μου ήταν σαφέστατη για το πότε θα πάρουμε τα την ανεξάρτητη αρχή ΕΛΣΤΑΤ τα ήδη εκταμιευμένα χρήματα απο την ΕΕ . Στην δεύτερη μου ακόμη πιο καθαρή ερώτηση ακόμη περιμένω απάντηση. Η πρώτη γενική απάντηση πάντως απο την ΕΛΣΤΑΤ ήρθε σε μία μέρα. Αυτή ακόμη την περιμένω
Τελευταία διόρθωση: 15 Σεπ 2011 13:13 από makxax.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Πληρωμή απογραφέων 15 Σεπ 2011 17:32 #2

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Kati vromaei stin istoria...

Tha plirwthoume arage???K POTE??

Opoios kserei kati kalo tha tan na enimerwsei..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Πληρωμή απογραφέων 16 Σεπ 2011 10:41 #3

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Apo KAVALA mou ipan oti tha katathesoun ta xrimata mesa ston mina septemvrio .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Πληρωμή απογραφέων 16 Σεπ 2011 12:31 #4

  • makxax
  • Το Άβαταρ του/της makxax
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 61
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: -1
Η επίσημη έγγραφη απάντηση που μου στείλανε σήμερα απο την ΕΛΣΤΑΤ είναι:
Λογικά, περί τα μέσα Οκτώβρη θα έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία και θα έχετε πληρωθεί. Βλέπετε, πέρα από τους ελέγχους, πρέπει να υπογράψουν όλοι οι δικαιούχοι ανά Εποπτεία, να ελεγχθούν από τις ΥΔΕ (Υπηρεσίες Δημοσιονομικού Ελέγχου του Υπουργείου Οικονομικών) οι καταστάσεις με όλα τα δικαιολογητικά και να γίνουν οι πληρωμές μέσω της ΕΑΠ (Ενιαία Αρχή Πληρωμών).
ΟΜΑΔΑ ΕΡΓΟΥ

Αυτή είναι η γραπτή απάντηη που μου στείλανε. Βέβαια αυτό το ΛΟΓΙΚΑ στην αρχή με χαλάει, αλλά ας δούμε πόσο λογικά το θεωρούν μιας και μας πάνε μήνα μήνα. Μέσα του επόμενου μέσα του επόμενου:evil: :evil:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Πληρωμή απογραφέων 17 Σεπ 2011 13:03 #5

  • thomas (tsovi)
  • Το Άβαταρ του/της thomas (tsovi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 22
  • Κάρμα: 0 (-4)
Καλα ρε παιδια ,πηγατε να δουλεψετε για το κ***κρατος με πιστωση?:woohoo: :woohoo:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Πληρωμή απογραφέων 19 Σεπ 2011 22:48 #6

  • kona
  • Το Άβαταρ του/της kona
ego paidia gia tin apografi georgias-ktinotrofias pou eixa parei meros persi plirothika meta apo 11 misi mines, kai meta apo kathimerina thlefonimata kai pieseis :angry:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Πληρωμή απογραφέων 20 Σεπ 2011 00:43 #7

  • makxax
  • Το Άβαταρ του/της makxax
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 61
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: -1
Φίλε Κοna νομίζω πριν λίγες μέρες είδα ότι έβγαλε Η ΕΛΣΤΑΤ ενημέρωση ότι εγκρίθηκε η πληρωμη αυτών που πήραν μέρος στην απογραφή κτηνοτρόφων. Είναι έτσι; Βέβαια δεν ξέρω αν εσάς ήταν προεκταμιευμενα τα χρήματα απο την ΕΕ. Εμάς τουλάχιστον έτσι είναι. Τώρα πότε θα αποφασίσουν να σταματήσουν την εκμετάλλευσή τους και να μας τα δώσουν!!!!!!! Εμάς και μας εκμεταλλεύτηκαν και εκμεταλλεύονται τα χρήματά μας τόσο καιρό
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Πληρωμή απογραφέων 21 Σεπ 2011 13:27 #8

  • ANWNYMOS
  • Το Άβαταρ του/της ANWNYMOS
Ρε παιδια δεν καταλαβατε κατι. Εχουμε να κανουμε με λαμογια, ψευτες και μπαταξιδες.Και δευτερον το κρατος χρεωκοπισε.Πως θα μας πληρωσουν;Τους παχυλους μισθους τους οι πρωην κυριοι ΔΝΤδες του παιρνουν χωρις καθυστερηση μιας μερας. Ουστ λαμογια!!!!!!!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Πληρωμή απογραφέων 21 Σεπ 2011 14:09 #9

  • anwnumos
  • Το Άβαταρ του/της anwnumos
egw pali paidia den to vlepw na pernoume ta lefta mas.ti upografes den katalava.. kaname upeu8unes dhlwseis gia thn amoivh mas twra zhtane k upografessss???komothnh pantws eipane ti den gnwrizoun tpt.alla ti suzhtame edw to kleinoun to magazaki ths elstat emeis amoives perimenoume...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα