Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 15 Ιουλ 2012 16:51 #46

  • den
  • Το Άβαταρ του/της den
john45 έγραψε:
Μα να έκοβαν σε αυτούς μόνο, πάει καλά, από το στενό οικονομικό συμφέρον κάποιου πάντα. Δεν είναι όμως έτσι. Εδώ σχεδόν κάθε οικογένεια θα έχει από ένα φίλο ή συγγενή Δ.Υ. Λέτε να χαιρόμαστε όταν δυστυχούν οι οικείοι μας; Αλλά και αυτό να ισχύει, οι περικοπές έχουν εξαπλωθεί σε όλο το φάσμα των εργαζομένων, τολμώ να πω μάλιστα πως ξεκίνησαν τις περικοπές στο δημόσιο για να τις επεκτείνουν στον ιδιωτικό τομέα. Μην πω ότι ο Ι.Υ ήταν ο στόχος εξ αρχής. Γι' αυτό έχουν φαγωθεί με τις κατώτατες αμοιβές.
Αρα; Όταν γίνουν περικοπές σε Δ.Υ και Ι.Υ λέτε μετά οι ελεύθεροι επαγγελματίες να εξακολουθούν να έχουν το τζίρο/κέρδη που είχαν και πριν; Ένας κλειστός κύκλος είναι η οικονομία. Άλλο να ρυθμιστεί το δημόσιο να λειτουργεί σωστά, όπως σε άλλες χώρες και άλλο να αρχίζουν τις οριζόντιες περικοπές σε όλους. Με αυτόν το τρόπο ακόμα και οι λίγοι φιλότιμοι που δούλευαν σε πείσμα των υπόλοιπων, σταμάτησαν κι αυτοί. εκτός αν αυτός ήταν εξ' αρχής ο στόχος.
Την συστηματική απαξίωση του δημοσίου, έτσι ώστε να εμφανιστούν συγκεκριμένοι ιδιώτες (επιχειρηματικοί όμιλοι) σαν από μηχανής θεοί, που θα σώσουν το δημόσιο. Κι έτσι τα λεφτά που κάποιοι θεωρούν ότι πέταγαν στους Δ.Υ θα τα δίνουν στους ομίλους αυτούς, με άγνωστο τελικό προορισμό (εξωτερικό; ) και καμία εγγύηση ότι θα προσφέρουν καλύτερες υπηρεσίες. Ειδικά σε διοικητικά/οργανωτικά θέματα. Δείτε εκεί που τοποθετήθηκαν managers αν άλλαξε κάτι προς το καλύτερο. Δεν είναι τα πράματα άσπρο-μαύρο στην οικονομία.


βαρεθήκαμε εμείς του ιδιωτικού τομέα να πληρώνουμε τους κηφήνες επιτελούς καταλαβαίνετε ότι προκαλείτε !

απολύσεις και εξίσωση τον μισθών των δ/υ με του ιδιωτικού τομέα τώρα :woohoo:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 15 Ιουλ 2012 17:22 #47

  • john45 (jlian)
  • Το Άβαταρ του/της john45 (jlian)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 464
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 143
  • Κάρμα: -18 (21)
Έχεις συνειδητοποιήσει τι δεν πάει καλά με αυτά που γράφεις; Οι μεγαλύτεροι κηφήνες και αργόμισθοι είναι αυτοί που βλέπουν συνέχεια γύρω τους κηφήνες και αργόμισθους. Εξ ιδίων τα αλλότρια δηλαδή...
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 15 Ιουλ 2012 17:36 #48

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Ανώνυμος έγραψε:
1)Άποψή μου οτι

2) οι δημόσιοι υπάλληλοι και οι μισθωτοί (ιδιωτικού και δημόσιου τομέα) είναι αυτοί που δε μπορούν να κρύψουν ούτε 1 ευρω!

3) Οι υπόλοιποι επαγγελματίες διστυχώς φοροδιαφεύγουν καθημερινά

4) και είναι ντροπή να δηλώνουν εισοδήματα πείνας και να διατηρούν καταθέσεις ακίνητα κλπ.

5) Κάποτε θα πρέπει να μπεί ένα τέλος σε όλα αυτά.

6) Και δε μιλάω μόνο για γιατρούς, δικηγόρους .. αλλά και για υδραυλικούς, ηλεκτρολόγους.. Πόσες φορές ο υδραυλικός σας έχει δώσει απόδειξη ?

7) Κάντε μόνοι σας ένα πρόχειρο λοιπόν υπολογισμό

8) να δείτε τη ζημιά που παθαίνουμε όλοι μας έμμεσα απο αυτή την απόκρυψη.

9) Αντίθετα, ο υπάλληλος δε μπορεί να κρύψει ούτε 1 ευρώ.

10) Το ίδιο και οι γιατροί!

11) Είναι αδύνατον να δηλώνουν 10-12000ευρώ εισόδημα το χρόνο, όταν μόνο το ενοίκιο στοιχίζει 6000πχ και να έχουν ΙΧ 3000cc.

12) Ας αρχίσουν οι διασταυρώσεις λοιπόν.
Αν και έχω πει να μην απαντάω σε "ανώνυμους", καμιά φορά κάνω εξαίρεση, γιατί έχει ενδιαφέρον. Με τη σειρά λοιπόν:

1) Καλά που διευκρινίζεις ότι είναι "άποψή σου". Γιατί αν υπαινυσόσουν ότι η πραγματικότητα είναι όπως την περιγράφεις, κάποιος ψυχίατρος θα είχε την ευκαιρία να βγάλει κάτι μαύρα για να σε κοιτάξει.

2) Μπα? Οι δημόσιοι που εισπράττουν "γρηγορόσημα" (για να μη πω τίποτε χειρότερο) τα δηλώνουν? Αυτοί που κάνουν δεύτερη δουλειά? ξέρεις πόσους μπάτσους ξέρω που δουλεύουν delivery? (ισχύει και για ιδιωτικούς υπ.). Πόσους "υπαλλήλους" εμπορικών εταιριών που οι εγκαταστάσεις και τα service που κάνουν το απόγευμα δεν υπάρχουν πουθενά?

3) Καθημερινά, ε? Κάνε μωρέ λίγο σκόντο! Μήπως είναι εβδομαδιαία?

4) Σωστό. Πρόκειται για ξεδιάντροπους τύπους. Αυτός δηλαδή που ΚΛΗΡΟΝΟΜΗΣΕ ακίνητα από τον πατέρα του, κακώς τα διατηρεί. Πρέπει να τα κατεδαφίσει.

5) Σωστό επίσης. Και για να μπει τέλος, να τους τα πάρουμε. Έτσι θα τους "τελειώσουμε" κανονικά. Και μάλιστα για να είναι πιο πλήρες το τέλος τους, να τους πάρουμε και το κεφάλι. Έστω, το σκάλπ.

6) Ξέχασε τις πουτάνες, τους ράφτες και μοδίστρες, τους μασέρ, και κυρίως αυτούς τους βενζινάδες, που ενώ η βενζίνη που βάζεις είναι π.χ. 38,40 ευρώ, επειδή σου καθάρισε το τζάμι, του αφήνεις 40. Αυτό το 1,60 ΔΕΝ Το ΔΗΛΩΝΕΙ (ο πούστης)!

7) Ναι. Πες μας τι να υπολογίσουμε.
Βρε νούμερο ανώνυμε, Ο ΜΟΝΟΣ που έχει προσφέρει υπολογισμούς εδώ μέσα είμαι εγώ! Κανείς δε βρέθηκε να μου πει ότι οι υπολογισμοί που έκανα είχαν κάπου λάθος! Και έρχεσαι τώρα να μας πεις "κάντε έναν υπολογισμό"? Γιατί δεν τον κάνεις εσύ να μας τον δώσεις?

8) "ΟΛΟΙ ΜΑΣ" ε? Όλοι μας ποιοι δηλαδή? Εγώ, που στα 30 χρόνια της δουλειάς μου έχω πληρώσει πάνω από 4 εκ. ευρώ σε φόρους (και άλλο ενάμισυ σε εισφορές ταμείων), και τώρα έρχονται οι κοπρίτες και μου λένε "δεν υπάρχει σάλιο", εγώ είμαι αυτός που παθαίνω ζημιά, επειδή ο υδραυλικός κατάφερε να κρύψει δέκα χιλιάρικα? Σα δε ντρέπεσαι ρε κρατικοδίαιτε (δε μπορώ να φανταστώ τι άλλο θα ήσουν, με αυτά που λες).

9) Ναι. Σου εξήγησα πως "δεν μπορεί". Βεβαίως και δεν ισχύει για όλους, αλλά οι εξαιρέσεις απλώς επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

10) Αυτό δεν το κατάλαβα ("το ίδιο και οι γιατροί"), αλλά δεν πειράζει. Μήπως και για τα άλλα που τα κατάλαβα, βγαίνει άκρη? Εκτός κι αν εννοείς τους γιατρούς του ΕΣΥ. Αυτοί, ως πασίγνωστον, δεν βγάζουν καθόλου μαύρα. Από πουθενά. Από που να βγάλουν?

11) Πως "είναι αδύνατο"? αφού συμβαίνει!

12) Μπα! Καλύτερα να αρχίσουν οι επιμιξίες!

john45 έγραψε:
Γράφοντας αυτά τα συγκεκριμένα πράγματα κατά των δημοσίων υπαλλήλων δεν νομίζω ότι καταφέρνετε κάτι, εκτός από το να βγάλετε το άχτι σας.
Αν γράφεται κάτι συγκεκριμένο, όπως λες, και το οποίο εσύ δεν θεωρείς σωστό, γιατί δεν το καταρρίπτεις με επιχειρήματα?
Το αν "καταφέρνουμε" κάτι ή όχι, είναι σχετικό: Πρώτον "καταφέρνουμε" να μάθουν και άλλοι την υπάρχουσα άποψη.
Δεύτερον, κάνουμε τους "ενδιαφερόμενους" να καταλαβαίνουν ότι ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗ η κατάσταση, δεν είναι κάτι το απόρρητο.
Είναι κι αυτά βήματα, έτσι δεν είναι?
ppp+ έγραψε:
Υπάρχει μεγάλη διαφορά από το να λές σε κάποιον οτι "κλέβει την εφορία", και το οτι "έχει την ευκαιρία να το κάνει". Ο Υπάλληλος ιδιωτικός/δημόσιος, δεν μπορεί να κρύψει τίποτα. (ο ιδιωτικός ίσως να μπορεί να κρύψει τα μαύρα που του πέρνει - ενώ τον έχει το αφεντικό του και στο ταμέιο ανεργίας - αλλά είναι αρκετά σπάνιο). Ο ελεύθερος επαγγελματίας, απο την άλλη, έχει την ευκαιρία να κρύψει.. Αυτή είναι η ουσία..
Ναι ppp+, έγραψα παραπάνω πως οι "υπάλληλοι" (δημόσιοι και ιδιωτικοί) "ΔΕΝ" μπορούν να κρύψουν..

ppp+ έγραψε:
Ένας ανορθόγραφος --->αμόρφωτος να καταγγέλλει ως τεμπέλη έναν μορφωμένο με πτυχία που διδάσκει κιόλας.. Μωρέ αν ήταν τεμπέλης αγράμματος σαν τους περισσότερους, δε θα χάλαγε τόσα χρόνια στα θρανία
Αλλά τι να πεις.. είπαμε χαμηλή νοημοσύνη.. όσο και να προσπαθείς.. τζάμπα
Ευχαριστώ, υποθέτω ότι εγώ είμαι ο ανορθόγραφος, ο αμόρφωτος, και ο χαμηλής νοημοσύνης.
Σωστά υποθέτω?
Ε, μια που με χαρακτηρισμούς πας να επιβάλεις την άποψή σου, ας σε χαρακτηρίσω και εγώ:
Είσαι αδερφή.
john45 έγραψε:
Την συστηματική απαξίωση του δημοσίου, έτσι ώστε να εμφανιστούν συγκεκριμένοι ιδιώτες (επιχειρηματικοί όμιλοι) σαν από μηχανής θεοί, που θα σώσουν το δημόσιο. Κι έτσι τα λεφτά που κάποιοι θεωρούν ότι πέταγαν στους Δ.Υ θα τα δίνουν στους ομίλους αυτούς, με άγνωστο τελικό προορισμό (εξωτερικό; ) και καμία εγγύηση ότι θα προσφέρουν καλύτερες υπηρεσίες. Ειδικά σε διοικητικά/οργανωτικά θέματα. Δείτε εκεί που τοποθετήθηκαν managers αν άλλαξε κάτι προς το καλύτερο. Δεν είναι τα πράματα άσπρο-μαύρο στην οικονομία.
Επαναλαμβάνω και σε σένα μια ερώτηση που έχω ξαναγράψει νωρίτερα εδώ μέσα, και απάντηση δεν έχω πάρει ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ. Για να δούμε μήπως εσύ φιλοτιμηθείς:

Kάνε μια απαρίθμηση των υπηρεσιών που ΕΣΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ είσαι ευχαριστημένος να απολαμβάνεις, από αυτές που σου παρέχει το κράτος.

Μας ενδιαφέρει ΟΛΟΥΣ να τη διαβάσουμε.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Τελευταία διόρθωση: 15 Ιουλ 2012 17:41 από soto51.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 15 Ιουλ 2012 17:41 #49

  • Πες αλεύρι...
  • Το Άβαταρ του/της Πες αλεύρι...
den έγραψε:

βαρεθήκαμε εμείς του ιδιωτικού τομέα να πληρώνουμε τους κηφήνες επιτελούς καταλαβαίνετε ότι προκαλείτε !

απολύσεις και εξίσωση τον μισθών των δ/υ με του ιδιωτικού τομέα τώρα :woohoo:

Και εγώ έχω βαρεθεί να διαβάζω τις κλάψες των αστοιχείωτων φοροφυγάδων του tsig. Πολυ φασαρία για να αποφύγουν το αναπόφευκτο:

ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΣΟΥ ΜΕΓΑΛΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΙΣ ΚΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ

και οι φόροι ειναι αυτοί που θα σου στείλει η κυβέρνηση για τα μαύρα που παντελόνιαζες τόσα χρόνια. Και για να σου λυθεί και η απορία είμαι υπάλληλος σε ΔΟΥ, δεν θα απολυθώ και θα παίρνω πάντα περισσότερα από εσένα.

Ξέρεις γιατί; Μου τα δίνουν για να έχω την όρεξη να ασχολούμαι μαζί σου. Συνέχισε λοιπόν να θάβεις τους Δ.Υ όσο περισσότερο μπορείς. Το θεωρώ σαν πριμ για τα επιδόματα που χάσαμε.

Εχουν πολύ πλάκα πάντως οι ανοησίες που γράφετε για να κρύψετε τα μαύρα σας. Θα το διαπιστώσετε από Σεπτέμβρη. Άντε γεια και φάτε τώρα ότι μπορείτε... όσο προλαβαίνετε...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 15 Ιουλ 2012 17:46 #50

  • Πες αλεύρι...
  • Το Άβαταρ του/της Πες αλεύρι...
Kάνε μια απαρίθμηση των υπηρεσιών που ΕΣΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ είσαι ευχαριστημένος να απολαμβάνεις, από αυτές που σου παρέχει το κράτος.

Μας ενδιαφέρει ΟΛΟΥΣ να τη διαβάσουμε.

Θα σου κάνω εγώ μια, αφού μας κάνεις εσύ για μια απαρίθμηση των υπηρεσιών του ιδιωτικού τομέα που είσαι ευχαριστημένος και πόσο σου κοστίζουν αυτές. Τότε θα σου αναφέρω κόστος προς απόδοση. Έπειτα, δεν νομίζω να κρατάμε κανέναν με το ζόρι στην Ελλάδα. Μπορείς να διαλέξεις μαι Ευρωπαϊκή χώρα, να δραστηριοποιηθείς εκεί επαγγελματικά, να πληρώνεις εκεί τους φόρους σου και να απολαμβάνεις τις εκεί υπηρεσίες
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 15 Ιουλ 2012 17:56 #51

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Πες αλεύρι... έγραψε:
Θα σου κάνω εγώ μια, αφού μας κάνεις εσύ για μια απαρίθμηση των υπηρεσιών του ιδιωτικού τομέα που είσαι ευχαριστημένος και πόσο σου κοστίζουν αυτές. Τότε θα σου αναφέρω κόστος προς απόδοση. Έπειτα, δεν νομίζω να κρατάμε κανέναν με το ζόρι στην Ελλάδα. Μπορείς να διαλέξεις μαι Ευρωπαϊκή χώρα, να δραστηριοποιηθείς εκεί επαγγελματικά, να πληρώνεις εκεί τους φόρους σου και να απολαμβάνεις τις εκεί υπηρεσίες

Πάμε μία - μία:

Να σου πω εγώ μια λοιπόν:

Οι υπηρεσίες τηλεφωνίας.
Και έχω μέτρο σύγκρισης: Τον ΟΤΕ προ 30 ετίας, που οι "δημόσιοι υπάλληλοι" του τότε ΟΤΕ θέλανε 250.000 δρχ. ΜΑΥΡΕΣ για να σου βάλουν τηλέφωνο στα Πατήσια.

Σειρά σου τώρα.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 15 Ιουλ 2012 18:02 #52

  • ppp+
  • Το Άβαταρ του/της ppp+
den έγραψε:
john45 έγραψε:
Μα να έκοβαν σε αυτούς μόνο, πάει καλά, από το στενό οικονομικό συμφέρον κάποιου πάντα. Δεν είναι όμως έτσι. Εδώ σχεδόν κάθε οικογένεια θα έχει από ένα φίλο ή συγγενή Δ.Υ. Λέτε να χαιρόμαστε όταν δυστυχούν οι οικείοι μας; Αλλά και αυτό να ισχύει, οι περικοπές έχουν εξαπλωθεί σε όλο το φάσμα των εργαζομένων, τολμώ να πω μάλιστα πως ξεκίνησαν τις περικοπές στο δημόσιο για να τις επεκτείνουν στον ιδιωτικό τομέα. Μην πω ότι ο Ι.Υ ήταν ο στόχος εξ αρχής. Γι' αυτό έχουν φαγωθεί με τις κατώτατες αμοιβές.
Αρα; Όταν γίνουν περικοπές σε Δ.Υ και Ι.Υ λέτε μετά οι ελεύθεροι επαγγελματίες να εξακολουθούν να έχουν το τζίρο/κέρδη που είχαν και πριν; Ένας κλειστός κύκλος είναι η οικονομία. Άλλο να ρυθμιστεί το δημόσιο να λειτουργεί σωστά, όπως σε άλλες χώρες και άλλο να αρχίζουν τις οριζόντιες περικοπές σε όλους. Με αυτόν το τρόπο ακόμα και οι λίγοι φιλότιμοι που δούλευαν σε πείσμα των υπόλοιπων, σταμάτησαν κι αυτοί. εκτός αν αυτός ήταν εξ' αρχής ο στόχος.
Την συστηματική απαξίωση του δημοσίου, έτσι ώστε να εμφανιστούν συγκεκριμένοι ιδιώτες (επιχειρηματικοί όμιλοι) σαν από μηχανής θεοί, που θα σώσουν το δημόσιο. Κι έτσι τα λεφτά που κάποιοι θεωρούν ότι πέταγαν στους Δ.Υ θα τα δίνουν στους ομίλους αυτούς, με άγνωστο τελικό προορισμό (εξωτερικό; ) και καμία εγγύηση ότι θα προσφέρουν καλύτερες υπηρεσίες. Ειδικά σε διοικητικά/οργανωτικά θέματα. Δείτε εκεί που τοποθετήθηκαν managers αν άλλαξε κάτι προς το καλύτερο. Δεν είναι τα πράματα άσπρο-μαύρο στην οικονομία.


βαρεθήκαμε εμείς του ιδιωτικού τομέα να πληρώνουμε τους κηφήνες επιτελούς καταλαβαίνετε ότι προκαλείτε !

απολύσεις και εξίσωση τον μισθών των δ/υ με του ιδιωτικού τομέα τώρα :woohoo:

Έχω ξάδελφο πολιτικό μηχανικό, στο υπ. πολιτισμού, με μεταπτυχιακό 4 ξένες γλώσσες 12 χρόνια εμπειρια στον ιδιωτικό τομέα, και 4 χρόνια στο δημόσιο. Αυτή τη στιγμή ο μισθός του είναι 870 ευρώ το μήνα καθαρά (δεν υπάρχει πια κανένα επίδομα).. Χάρηκες? έβγαλες το άχτι σου? Είσαι σίγουρος οτι θες εξίσωση? μπορεί και να συμφέρει τους Δ/Υ :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 15 Ιουλ 2012 18:05 #53

  • Περαστικός
  • Το Άβαταρ του/της Περαστικός
Πες αλεύρι... έγραψε:
ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΣΟΥ ΜΕΓΑΛΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΙΣ ΚΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ
Και για να σου λυθεί και η απορία είμαι υπάλληλος σε ΔΟΥ, δεν θα απολυθώ και θα παίρνω πάντα περισσότερα από εσένα.

Περισσότερα από μένα δύσκολο, αφού σε έχω στο payroll.

Με δεδομένο αυτό, και το αν θα απολυθείς από μένα εξαρτάται.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 15 Ιουλ 2012 18:39 #54

  • .....
  • Το Άβαταρ του/της .....
Περαστικός έγραψε:
Πες αλεύρι... έγραψε:
ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΣΟΥ ΜΕΓΑΛΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΙΣ ΚΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ
Και για να σου λυθεί και η απορία είμαι υπάλληλος σε ΔΟΥ, δεν θα απολυθώ και θα παίρνω πάντα περισσότερα από εσένα.

Περισσότερα από μένα δύσκολο, αφού σε έχω στο payroll.

Με δεδομένο αυτό, και το αν θα απολυθείς από μένα εξαρτάται.

Έτσι ε; Τότε λοιπόν θα βάλουμε ένα στοίχημα. Εσύ θα κάνεις ότι περνάει από το χέρι σου για να φας όσο περισσότερους Δ.Υ μπορείς και οι Δ.Υ θα κάνουν το ίδιο για σένα. Στο τέλος θα γίνει ο απολογισμός.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα