Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 18 Ιουλ 2012 18:20 #73

  • john45 (jlian)
  • Το Άβαταρ του/της john45 (jlian)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 464
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 143
  • Κάρμα: -18 (21)
Δεν έχουμε πρόβλημα με την προέλευση των χρημάτων μας. Φοβόμαστε για την κατάληξη τους :lol:
Να πάνε υπέρ πίστεως και πατρίδος. Θα μου πείτε με τι νόμο; Θα τον περάσουν εκτάκτως την κατάλληλη στιγμή...
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
Τελευταία διόρθωση: 18 Ιουλ 2012 18:21 από john45 (jlian).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 19 Ιουλ 2012 01:10 #74

  • ANΩΝΥΜΟΣ
  • Το Άβαταρ του/της ANΩΝΥΜΟΣ
Σταμάτη..........για αυτό που εγραψες
Kαλημέρα σε όλους . Η γνώμη μου για το περουσιολόγιο την έχω γράψει και αλλού και είναι οτι αν κάποιος δεν έχει κάτι να φοβηθεί από την προέλευση των χρημάτων του και ειναι καθαρός με την εφορία δεν τον αγγίζουν

Ελλάδα ζούμε ποτέ μην λές ποτέ
Ποιός σου λέει αυριο δεν θα "βγεί" ενα φιρμάνι και θα φορολογεί την κατοικία ανάλογα με τα τετραγωνικά WC -κρεβατοκάμαρας κλπ.
Ακόμα αν το σπίτι σου "βλέπει" φάτσα δρόμο-λεωφόρο -parking κλπ.....
Δεν "τρελλάθηκε" ο κόσμος που κάνει οτι κάνει με την αποταμίευσή του -ακίνητη περιουσία του.
Εχει απόλυτο δίκιο δεν εφυγε ο κόσμος μόνος του και ολοι μας γίναμε "αλλοδαποί" αλλά απλά οι ιδιοι οι πολιτικοί ΜΑΣ ΕΔΙΩΞΑΝ.

Οσο για εξοδό μας απο το euro και της Ιταλίας -Ισπανίας παρόλο που ειμαι ΚΑΤΑΚΑΘΕΤΟΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ
με ολα οσα διαδίδουν θα ΘΕΣΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ.
Μας διώξανε -φύγαμε μόνοι μας κλπ -κλπ.
Την Ιταλία ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ΝΑ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΕΙ αμα λέω αμα "γυρίσει" η Ιταλία στην λιρέττα?
Η Γερμανία?

Να υπάρχει και η λογική γιατί ειναι σαν να βάζεις τους Αμερικάνους να αγοράζουν το πετρέλαιό τους σε αλλο νόμισμα ΕΚΤΟΣ ΔΟΛΛΑΡΙΟΥ.
Αν και το εχω ξαναγράψει το euro ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΤΟΥ ΔΟΛΛΑΡΙΟΥ
ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΥΡΩ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙ ΤΟ ΔΟΛΛΑΡΙΟ.

Στο Θέμα εξόδου της Ιταλίας οι ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ -ΣΒΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ
Δεν "χτυπιέτε" η ανταγωνιστηκότητα της Ιταλίας και της βέβαιης ΥΠΟΤΙΜΗΣΗΣ ΤΗΣ ΛΙΡΕΤΤΑΣ
εκτός και αμα ειναι κορόιδα οι Γερμανοί και κάνουν εισαγωγή συναλλάγματος στην Ιταλία να ανατιμήσουν την λιρέττα
σε ανταγωνιστικά επίπεδα
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 19 Ιουλ 2012 10:05 #75

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
-Αν και το εχω ξαναγράψει το euro ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΤΟΥ ΔΟΛΛΑΡΙΟΥ
-ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΥΡΩ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙ ΤΟ ΔΟΛΛΑΡΙΟ.

Συμφωνώ. Και όχι μόνο αυτό, έχει καταντήσει εργαλείο κερδοσκόπων που παίζουν με τις ισοτιμίες. Καταργώντας το € τους κάνεις πολύ μεγάλη ζημιά...
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 19 Ιουλ 2012 15:02 #76

  • Δαπανοκόπτης
  • Το Άβαταρ του/της Δαπανοκόπτης
bikos έγραψε:
Αστα ρε tsig. Θα σας αδειάζω τη γωνία. Ούτε θα ξαναγράψω, ούτε θα ξαναδιαβάσω ούτε τίποτα. Δεν θα ξαναπατήσω εδώ και ευχαριστώ για τη "φιλοξενία". Όποιος συκοφαντεί τους δημοσίους υπαλλήλους εδώ γίνεται ο ήρωας της σελίδας. Δεν θα κάτσω να αμύνομαι στην επίθεση όποιου άσχετου κάθεται και γράφει ότι το μεσαίωνα ήταν πιο δίκαια τα πράγματα στους φόρους. Ευχαριστώ όσους με υποστήριξαν, αν και είμαστε άγνωστοι. Καλή τύχη.


Ένας άνεργος φοβάμαι ότι θα έχει χειρότερη μεταχείριση από Δ.Υ. (εδώ μέσα).
Ο καθένας δείχνει τον διπλανό του ως υπαίτιο τού βουλιάγματος τής βάρκας.
Γράφω για τον "bikos" που είχε αρκετά συνετή πέννα αλλά που δήλωσε ότι δεν ξαναμπαίνει (προφανώς κανείς δεν αντέχει το βρισίδι).
Γνώμη: Οι υπάλληλοι (Δ.& Ι.) και οι συνταξιούχοι ναι μεν φορολογούνται χωρίς δυνατότητα να κρύψουν κάτι (όλο και κάποιοι κρύβουν πάντως μέχρι και ολόκληρη τη 2η σύνταξη κάποιοι, ώσπου τους έπιασαν οι "διασταυρώσεις"...) όμως αυτός που τους τα δίνει, ο ίδιος τα παίρνει πίσω. Άρα αν τους έλεγε: να, ο μισθός σας, και δεν φορολογείσθε! και τους έδινε το "καθαρό", θα ήταν το ίδιο, αλλά θα φαινόταν ότι δεν πληρώνουν φόρο. Βέβαια τότε θα τους έβριζαν περισσότερο όλοι οι άλλοι...
Εν τέλει οι μισοπνιγμένοι φωνάζουν εναντίον όσων αναπνέουν ακόμα. Ίσως έτσι γινόταν πάντα, και οι κληρονόμοι άρχιζαν από την αρχή...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 19 Ιουλ 2012 17:31 #77

  • xristos g
  • Το Άβαταρ του/της xristos g
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 925
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 176
  • Κάρμα: 1 (-184)
Δαπανοκόπτης έγραψε:
bikos έγραψε:
Αστα ρε tsig. Θα σας αδειάζω τη γωνία. Ούτε θα ξαναγράψω, ούτε θα ξαναδιαβάσω ούτε τίποτα. Δεν θα ξαναπατήσω εδώ και ευχαριστώ για τη "φιλοξενία". Όποιος συκοφαντεί τους δημοσίους υπαλλήλους εδώ γίνεται ο ήρωας της σελίδας. Δεν θα κάτσω να αμύνομαι στην επίθεση όποιου άσχετου κάθεται και γράφει ότι το μεσαίωνα ήταν πιο δίκαια τα πράγματα στους φόρους. Ευχαριστώ όσους με υποστήριξαν, αν και είμαστε άγνωστοι. Καλή τύχη.


Ένας άνεργος φοβάμαι ότι θα έχει χειρότερη μεταχείριση από Δ.Υ. (εδώ μέσα).
Ο καθένας δείχνει τον διπλανό του ως υπαίτιο τού βουλιάγματος τής βάρκας.
Γράφω για τον "bikos" που είχε αρκετά συνετή πέννα αλλά που δήλωσε ότι δεν ξαναμπαίνει (προφανώς κανείς δεν αντέχει το βρισίδι).
Γνώμη: Οι υπάλληλοι (Δ.& Ι.) και οι συνταξιούχοι ναι μεν φορολογούνται χωρίς δυνατότητα να κρύψουν κάτι (όλο και κάποιοι κρύβουν πάντως μέχρι και ολόκληρη τη 2η σύνταξη κάποιοι, ώσπου τους έπιασαν οι "διασταυρώσεις"...) όμως αυτός που τους τα δίνει, ο ίδιος τα παίρνει πίσω. Άρα αν τους έλεγε: να, ο μισθός σας, και δεν φορολογείσθε! και τους έδινε το "καθαρό", θα ήταν το ίδιο, αλλά θα φαινόταν ότι δεν πληρώνουν φόρο. Βέβαια τότε θα τους έβριζαν περισσότερο όλοι οι άλλοι...
Εν τέλει οι μισοπνιγμένοι φωνάζουν εναντίον όσων αναπνέουν ακόμα. Ίσως έτσι γινόταν πάντα, και οι κληρονόμοι άρχιζαν από την αρχή...

μα τι λετε βρε παιδια σας ακούω να λέτε οτι οι δ/υ δηλώνουν ολα τα εισοδήματα τους μα σοβαρά τώρα το εννοείτε η κάνετε ότι δεν καταλαβαίνετε !
οι μισοί δ/υ κάνουν και δεύτερη δουλειά και οι άλλοι μισοί λαδώνονται :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ???????
Τελευταία διόρθωση: 19 Ιουλ 2012 17:32 από xristos g.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 19 Ιουλ 2012 19:07 #78

  • john45 (jlian)
  • Το Άβαταρ του/της john45 (jlian)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 464
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 143
  • Κάρμα: -18 (21)
Xristos g αυτές οι γενικεύσεις σου είναι απαράδεκτες. Όσους γνωστούς και φίλους Δ.Υ έχω, κανένας δεν ξέρω να κάνει δεύτερη δουλειά και ειδικά κανένας δεν λαδώνεται. Οσο για την δεύτερη δουλειά, κάποτε έδιναν στους Δ.Υ μερικά παραπάνω επειδή δεν μπορούν να κάνουν δεύτερη δουλειά. Τώρα που οι αποδοχές τους είναι ίδιες με τον ιδιωτικό τομέα, νομίζω ότι πρέπει να επιτραπεί η δεύτερη και η τρίτη εργασία επίσημα, όπως ισχύει για όλους στον Ι.Τ
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
Τελευταία διόρθωση: 19 Ιουλ 2012 19:10 από john45 (jlian).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 19 Ιουλ 2012 19:50 #79

  • -
  • Το Άβαταρ του/της -
Εγώ πάντως γνωρίζω καθηγητή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης που κάνει ιδιαίτερα και το καλοκαίρι κάνει δεύτερη δουλειά σε τουριστική επιχείρηση. Επίσης γνωρίζω αστυνομικό που δουλεύει σε parking. Όσο για το κανείς δεν λαδώνεται, αυτό μπορείς άνετα να το βάλεις στην κατηγορία ανέκδοτα.
Δύο φορές έχω τύχει σε έλεγχο από την εφορία στην επιχείρηση που δουλεύω και τις δύο οι ελεγκτές λαδώθηκαν και μάλιστα με πενταψήφια ποσά. Το ίδιο ισχύει και για την πολεοδομία όταν ήρθε στην αποπεράτωση κτίσματος και την πυροσβεστική για την άδεια πυρασφάλειας. Α, να μην ξεχάσω και τον τελωνειακό που μας εκτελωνίζει τα container που εισάγουμε. Επίσης και όταν βγάλαμε άδεια σε ένα φορτηγό πήρε και μια χοντρή στο μηχανολογικό το φακελάκι της...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 19 Ιουλ 2012 20:01 #80

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Xristos g αυτές οι γενικεύσεις σου είναι απαράδεκτες. Όσους γνωστούς και φίλους Δ.Υ έχω, κανένας δεν ξέρω να κάνει δεύτερη δουλειά και ειδικά κανένας δεν λαδώνεται

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Απο τα καλύτερα που εχουν γραφτεί.
Ολοι οι δημοσιουπάλληλοι πρώτα απο ολα δεν δουλεύουν κανονικό 8 ωρο και ειδικά τώρα με την TROICA ηταν που ηταν στραβό το κλίμα

«Αφορμή βρείκαν" να την κοπανάνε ΝΟΜΙΜΩΣ ως διαμαρτυρία απο τις 12,00 και τα «ψάρια» στις 14,00
και φυσικά ΕΒΔΟΜΑΔΑ 4 ΕΡΓΑΣΙΜΩΝ ΗΜΕΡΩΝ.

Εχω ξαναγράψει για τα «φυτώρια» των δημοσιουπαλλήλων και βγείκαν μπροστά οι γνωστοί "φαντάροι" να με κατηγορούν.
Συγκεκριμένα για ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΗΤΑΣ 175 ΕΥΡΩ
ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΘΥΓΙΕΙΝΟ ΕΠΙΔΟΜΑ
Tα "γνωστά" απο τους γνωστούς. (αν και ολοι μας ειμαστε αγνωστοι στο site για να "βρισκόμαστε" εδώ ΑΡΑ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ.....)

Για να πάμε παρακάτω τώρα.
Σήμερα μου ειπε ενα πουλάκι σχετικά με τα ισχυριζόμενα ως ψέματα απο τους "γνωστούς" στα οποία που εγραφα οτι οι Δ.Υ
ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΗΤΑΣ - ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΘΥΓΙΕΙΝΟ

ΕΡΩΤΗΣΗ γιατί (? :P ?) δεν ξέρω.
ΕΦΘΑΣΕ ΣΗΜΕΡΑ ΦΙΡΜΑΝΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΕΝΤΡΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΩΝ Δ.Υ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΕΚΑΣΤΟΥ Δ.Υ
ΑΝ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΤΗΡΕΙ ΩΣ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΣΕ ΑΝΘΥΓΙΕΙΝΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΙΤΙΟΛΟΓΟΥΝ ΑΝ
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟ ΑΝΘΥΓΙΕΙΝΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ?

ΕΡΩΤΗΣΗ γιατί (? :P ?) δεν ξέρω................ :P :P :P

Η κοροιδία να σταματήσει λοιπόν και ο Σαχλαμαράς να ψηφίσει ΝΟΜΟ με τον οποίο ΝΑ ΟΡΙΖΕΙ ΟΤΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΤΟΥ Δ.Υ
ΘΑ ΕΙΝΑΙ 700-800 euros .
ΔΕΧΟΜΑΙ ΠΑΡΑΙΤΗΣΕΙΣ


Τα ιδια εκαναν και οι Ισπανοί δοαδηλώσεις μετα απο την ψήφιση του ΣΧΕΤΙΚΟΥ ΝΟΜΟΥ (εκανα λάθος οχι διαδηλώσεις αλλά
οπως το λένε στον χαβαλέ κανάλι ΣΚΑΪ τις διαδηλώσεις = στην ξύλινη γλώσσα ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ: P: P: P)
Οταν μια οικογένεια εχει δημόσιο υπάλληλο ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΟΤΑΙΡΗΜΑ
Αυτά εκαναν οι Πολιτικοί "μας" και διάλυσαν την Ελληνική κοινωνία
ΕΚΑΝΑΝ ΤΟΝ ΔΗΜΟΣΙΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΜΕΣΑΙΑ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΡΥΘΜΙΣΤΗ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ.....και πατώσαμε :silly: :P :silly:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Η αδικία στο φορολογικό μας σύστημα 19 Ιουλ 2012 20:08 #81

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
john κανεις τον κινέζο νομίζω , είχα απόλυτη εκτίμηση στις απόψεις σου ασχετα αν διαφωνούμε , αλλά με το να λες οτι οι μισθοί των δ/υ ειναι στον βαθμό των ι/υ μάλλον κάπου αλλού ζεις . Μαλλον τα παιδια ειναι με μισθους συμβασεων. Ο ιδιωτικος τομεας εχει 1,100,000 ανεργους ο δ. τομεας κανεναν . Μονο τους τυχερους των stage που εφαγε το κασλο ΠΑΣΟΚ με τις ευλογιες του ΣΥΡΙΖΑ για να μην ξεχνιομαστε . Μην παιζετε το παιχνιδι των τρικανων ποιος εχει φαει τα πιο πολλα , και τα λαμογια των δ/υ και οι κρατικοδιαιτοι ιδιωτικοι . Ολα μα ολα πρεπει να αλλαξουν ανεξαρτητα αν ειμαστε στο ευρω στην δραχμη η δεν ξερω που αλλου αλλα μην κανετε οτι δεν ξερετε. Μην βαζετε στο τσουβαλι ολους αλλά τον κινεζο αλλου. Οι ελευθεροεπαγγελματιες φοροδιαφευγουν κατα 60?% και οι δ/υ τρωνε με χρυσα κουταλια εδω και χρονια , μην μιλησω για ΔΕΚΟ γιατι μου ερχεται εμετος. Επισης μην μιλησω για κατασκευασταδες λαμογια μεσιτες κτλ. Για τις τραπεζες και τα γκαφρα που εφαγαν απο μεσαια στελεχη και πανω και τα χρηματιστηρια θα χριαστουμε σελιδες . Περαστικα σε ολους μας . Ηρθε η pay day.
Πολυχρωμε φιλε μου , οκ ενω με τον ιδιωτικο τομεα φαγαμε με χρυσα κουταλια . Σταματηστε τις ιντριγκες δεν βγαζουν πουθενα . Θες μηπως να μιλησουμε για το εμποριο;;; Για τον φπα που δεν εδειναν ποτε;;;; Ελεος πλεον . Οι πιο καλοι πελατες της εφοριας ηταν τα super market . H καλυτερη νυφη ηταν η κομωτρια . 150 ευρω κουραμ βαψιμο χτενισμα στην Ν. φιλαδελφεια , και αποδειξη πουθενα . Μερικες φορες πλεον λεω αρε ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΠΟΥ ΘΕΛΑΤΕ .....
Τελευταία διόρθωση: 19 Ιουλ 2012 20:13 από ΣΤΑΜΑΤΗΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.107 δευτερόλεπτα