Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ ...

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ ... 27 Σεπ 2012 12:34 #1

  • rebel
  • Το Άβαταρ του/της rebel
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 219
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 52
  • Κάρμα: 0 (7)
Εντύπωση μου προκαλεί το γεγονός που ο περισσότερος κόσμος δεν βλέπει το πραγματικό πρόβλημα τις χώρας ,
και οδηγούμαστε σε ένα είδος εμφυλίου, που οι μισοί ενοχοποιούν τους Δ.Y
και οι Δ.Y τους ελεύθερους επαγγελματίες .
Σε αυτό βέβαια τον αποπροσανατολισμό τον σημαντικότερο ρόλο παίζουν τα ΜΜΕ που είναι
πουλημένοι και είναι πάντα με το μέρος τον κυβερνώντων για να γλείφουν.
θεωρώ άθλιο να στοχοποιουνται γενικευμένα ομάδες δεν μπορείς να λες φταίνε όλοι οι Δ.Υ
δηλαδή ένας γιατρός είναι κομματόσκυλο ??? δεν πρέπει να πληρωθεί ??? πως θα σώσει την ζωή κάποιου όταν δεν θα έχει να πλήρωση το νίκη του ???
ένας εκπαιδευτικός που μαθαίνει στα παιδιά μας γράμματα δεν πρέπει να πληρωθεί ????
θέλω να καταλήξω στο ότι υπάρχουν ομάδες στο δημόσιο που το κράτος δεν θα έπρεπε να τους πειράξει καθόλου ,γιατί πολύ απλά όταν δεν έχεις υγεία δεν έχεις παιδεία δεν έχεις δικαιοσύνη δεν έχεις κράτος . Και αυτό συμβαίνει τώρα δεν έχουμε κράτος !!!
αντιθέτως το μεγάλο φαγοπότι και τα golden boys είναι στις ΔΕΚΟ φωτόπουλοι κτλ . σαπίλα και διαφθορά
εδώ λοιπόν είναι που πρέπει να μπει το μαχαίρι και να ξεκινήσουν μεταρρύθμισης ώστε να μπορέσει η χώρα να ορθοποδήσει κάποια στιγμή Έλα όμως που συνέχεια βγαίνουν οι κυβερνώντες και κάνουν περήφανη ανακοίνωσης
όπως το δημόσιο είναι κόκκινη γραμμή !!! καμιά απόλυση !!!! κανείς άνεργος !!! και στον ιδιωτικό τομέα που είναι δυο εκατομμύρια άνεργοι ?? θα μου πεις ποιος χέστηκε για αυτούς .Άρα λοιπόν αυτοί δεν θέλουν να σώσουν την χώρα θέλουν να σώσουν το τομάρι τους θέλουν οπωσδήποτε να κρατήσουν αυτό το άθλιο πελατειακό κράτος που έχουν φτιάξει δεκαετίες τώρα .
Να έρθω τώρα στους Δ.Υ που ενοχοποιούν τους ελεύθερους επαγγελματίες πως δεν πλήρωναν φόρους. Καλά έκαναν γιατί και να πλήρωναν το αποτέλεσμα πάλι το ίδιο θα ήταν την στιγμή που κλέβουν αυτοί που κυβερνάνε που ακόμα και σήμερα συνεχίζουν το βιολί τους μην ξεχνάτε δεν έχει αλλάξει τίποτα τα ίδια πρόσωπα μας κυβερνάνε με νόμους έκτροπα όπως ευθύνη υπουργόν όπως κλείνουν τι βουλή για μια μέρα και παραγράφονται τα πάντα κτλ ...
Τους ξέφυγε και είπαν ότι το σδοε ψάχνει 32 πολιτικούς μετά το άλλαξαν και μας λένε τώρα ότι υπάρχουν 32 περιπτώσεις !! είναι λογικό να παίζουν με την νοημοσύνη μας την στιγμή που είμαστε ζώα
όλοι μαζί θα οδηγηθούμε στην εξαθλίωση το να κάνουμε απεργίες και να βγαίνουμε στους δρόμους καρφί δεν τους καίγεται , αυτό όμως που θα τους πονέσει είναι αν κάποια στιγμή αποφασίσει ο λαός να μην ξαναπληρώσει τίποτα !!!

ps
την άποψη μου έγραψα δεν έρχομαι σε αντιπαράθεση ούτε απαντάω σε κανένα καλή σας μέρα
Τελευταία διόρθωση: 27 Σεπ 2012 12:36 από rebel.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ ... 27 Σεπ 2012 12:50 #2

  • xristos g
  • Το Άβαταρ του/της xristos g
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 925
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 176
  • Κάρμα: 1 (-184)
καλά τα λες φιλέ μου αλλά ποιος σε ακούει είμαστε άξιοι της τύχης μας :(
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": agelos2

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ ... 27 Σεπ 2012 14:58 #3

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Rebel,

Δε χρειαζόταν να γράψεις 414 λέξεις (2.432 χαρακτήρες λέει ο counter) για να καταλήξεις σε γνωστά συμπεράσματα.

Η προτροπή σου όμως δεν έχει εφαρμογή (όπως φαίνεται). Κουτσά-στραβά επιβιώνει ο διασωληνωμένος ασθενής.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ ... 27 Σεπ 2012 21:11 #4

  • stathis
  • Το Άβαταρ του/της stathis
σωτηρη αρκετοι ξυπνανε και σε λιγο απο την ζηλια τους θα ακολουθησουν και αλλοι...
εγω γνωριζω πολλους που πλεον στην ελλαδα δεν φαινονται πουθενα!!!
κανα εξοχικο το πολυ πολυ να φαινεται για κανα μηνα διακοπες...
με φωτοβολταικα να μην εχεις και δεη οπως ειπε και καποιος αγροτης...

απο στομα σε στομα παει αυτο...οποιος βλεπει οτι μπορει να γινει και συμφερει ειναι θεμα χρονου να το κανει και ο ιδιος.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ ... 28 Σεπ 2012 03:31 #5

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ ... 28 Σεπ 2012 05:43 #6

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
stathis έγραψε:
σωτηρη αρκετοι ξυπνανε
κανα εξοχικο το πολυ
Το ξέρω Στάθη.
Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι ξυπνάνε λόγω πείνας.
Το γουργούρισμα του στομαχιού είναι που τους ξυπνάει. Όχι η ανησυχία.

Όσο για το εξοχικό, κι αυτό μαλακία το βλέπω.
Τι να το κάνεις?
Για να το χαίρεσαι 1-2 μήνες το χρόνο, άντε και μερικά Σ/Κ, να σου φορτώνεται όλο το συγγενολόϊ ("Ήρθαμε και μεις!...."), να τρέχεις να κάνεις επισκευές, συντηρήσεις, να κινδυνεύει να στο αδειάσουν οι "μετακομιστές" κλέφτες, και να έχεις και τα χαράτσια, τα τεκμήρια και τα πάγια στους λογαριασμούς του?
Ξέρεις πόσο πάει το δίκλινο σε ωραιότατα ξενοδοχεία της χώρας μας πάνω στο κύμα? Σχεδόν τσάμπα! Και σου αλλάζουν και τα σεντόνια 3 φορές τη βδομάδα!

Ευτυχώς εγώ αυτό το τριπάκι με το εξοχικό το είχα καταλάβει από νέος. Προ κρίσης.
Γιατί τώρα, ούτε να το πουλήσεις δε μπορείς.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ ... 28 Σεπ 2012 12:33 #7

  • Epitokios
  • Το Άβαταρ του/της Epitokios
soto51 έγραψε:
stathis έγραψε:
σωτηρη αρκετοι ξυπνανε
κανα εξοχικο το πολυ
Το ξέρω Στάθη.
Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι ξυπνάνε λόγω πείνας.
Το γουργούρισμα του στομαχιού είναι που τους ξυπνάει. Όχι η ανησυχία.

Όσο για το εξοχικό, κι αυτό μαλακία το βλέπω.
Τι να το κάνεις?
Για να το χαίρεσαι 1-2 μήνες το χρόνο, άντε και μερικά Σ/Κ, να σου φορτώνεται όλο το συγγενολόϊ ("Ήρθαμε και μεις!...."), να τρέχεις να κάνεις επισκευές, συντηρήσεις, να κινδυνεύει να στο αδειάσουν οι "μετακομιστές" κλέφτες, και να έχεις και τα χαράτσια, τα τεκμήρια και τα πάγια στους λογαριασμούς του?
Ξέρεις πόσο πάει το δίκλινο σε ωραιότατα ξενοδοχεία της χώρας μας πάνω στο κύμα? Σχεδόν τσάμπα! Και σου αλλάζουν και τα σεντόνια 3 φορές τη βδομάδα!

Ευτυχώς εγώ αυτό το τριπάκι με το εξοχικό το είχα καταλάβει από νέος. Προ κρίσης.
Γιατί τώρα, ούτε να το πουλήσεις δε μπορείς.

Το εξοχικό είναι για 2 κατηγορίες ανθρώπων
α) συνταξιούχους με άπλετο ελεύθερο χρόνο
β) δασκάλους με επίσης άπλετο ελεύθερο χρόνο

Για όλους τους υπόλοιπους είναι μια ταλαιπωρία και ρουφήχτρα χρημάτων.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ ... 28 Σεπ 2012 18:39 #8

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
α καλα εσεις που λετε για τα εξοχικα ειστε εσεις που απλα δεν μπορεσατε ποτε να αποκτησετε και παντα ζηλευατε αυτους που ειχαν.Αν αποκτησετε ποτε(που χλωμο το βλεπω με τετοια μυαλα)θα καταλαβετε τι βλακειες λεγατε...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ ... 28 Σεπ 2012 19:08 #9

  • john45 (jlian)
  • Το Άβαταρ του/της john45 (jlian)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 464
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 143
  • Κάρμα: -18 (21)
Εγώ είμαι κατά της ιδιοκτησίας. Όχι γιατί είμαι κομουνιστής (κάθε άλλο). Θεωρώ τα ακίνητα βαρύδι και επιτέλους δικαιώθηκα :lol:
Και ένα αμάξι που έχω, αυτό με μίσθωση είναι!
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα