Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: ΤΙ ΤΑ ΘΕΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΝΗΜΑΤΑ!

ΤΙ ΤΑ ΘΕΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΝΗΜΑΤΑ! 11 Μαϊ 2015 11:40 #10

  • Filoxrimatos
  • Το Άβαταρ του/της Filoxrimatos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 882
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 294
  • Κάρμα: 18 (-1)
Κι όπως λέει κι ο θυμόσοφος λαός, τα σάβανα δεν έχουν τσέπες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΙ ΤΑ ΘΕΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΝΗΜΑΤΑ! 11 Μαϊ 2015 13:32 #11

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1366
  • Κάρμα: 146
Η ζωή είναι πολύ πιο σύντομη απο όσο νομίζουμε κ αποτελείται απο πολλές στιγμές που καταγράφονται στη μνήμη μας.
Όλοι πεθαίνουμε, αργά ή γρήγορα.
Περνώντας καλύτερα " επιμηκύνουμε" κατα κάποιο τρόπο τη ζωή μας.
Τα χρήματα βοηθούν να ζούμε καλύτερα κ ποιό ευχάριστα.
Τα χρήματα φέρνουν την ευτυχία;
Όχι, μόνο...
Χωρίς χρήματα όμως δεν μπορεί κανείς να ζήσει σε μια οργανωμένη κοινωνία με άλλους ανθρώπους.
Δεν έχεις φαγητό, αμάξι, σπίτι, δεν μπορείς να ταξιδέψεις, δεν μπορείς να μπεις σε νοσοκομείο, δεν, δεν...
Το μόνο που μπορείς να κανεις ειναι να αποτραβηχτείς σε ένα απόμερο μερος , να καλλιεργείς τη γη με πρωτόγονα μέσα κ να εκτρέφεις ζώα για να ζήσεις.
Δεν θεωρώ οτι κερδίζοντας λεφτά απο την εργασία μου, δημιουργώντας μια προθεσμιακή, επενδύοντας σε ομόλογα ή μετοχές κάνω κακό στην κοινωνία, κ στους συνανθρώπους μου.
Το βασικό είναι να μην ενοχλείς τους δίπλα σου κ να μην τους κάνεις κακό με οποιονδήποτε τρόπο..
Αλλιώς, θα πάμε όλοι στα μοναστήρια..
Κ εκεί όμως, μάλλον είναι κάπως περίεργα τα πράγματα..

Πολλά μοναστήρια έχουν σαν περιουσία οικόπεδα, καταθέσεις, πολυκατοικίες, δασικές εκτάσεις κ πολλοί ιερωμένοι έχουν μεγάλες περιουσίες κ οδηγούν πολυτελέστατα αμάξια.
Οπότε, εμείς είμαστε οι κακοί;
Θα αναφέρω ενα περιστατικό που μου είχε κάνει εντύπωση.
Όταν πήγαινα στο δημοτικό, περνούσα απο έναν δρόμο , μπροστά απο ένα γυναικείο μοναστήρι.
Πολλές φορές έβλεπα μια ηλικιωμένη καλόγρια να βγαίνει απο εκεί, φορτωμένη με σακκούλες σουπερ μάρκετ γεμάτες με τρόφιμα.
Άλλοτε την έβλεπα στην είσοδο της μονής, άλλοτε σε άλλους δρόμους, εκεί κοντα.
Χειμώνα-καλοκαίρι, με το κρύο κ τον μεσημεριάτικο καύσωνα, κάθε μέρα για πολλά χρόνια,, γύριζε σε αρκετούς δρόμους στην περιοχή μοιράζοντας τρόφιμα σε φτωχές οικογένειες.
Δεν έμαθα πως την έλεγαν, ποτέ δεν με κοίταξε, αν κ διασταυρώνονταν οι δρομοι μας.
Κοίταζε με απλανές βλέμμα, ολο μπροστά, πάντα με τα μαύρα της ρούχα, με τον ιδρώτα να σταζει απο το μέτωπό της.
Κούτσαινε κ λίγο..

Τι μου έκανε εντύπωση;
Ενώ προχωρούσα τον δρόμο μου κ αυτή ερχόταν στην αντιθετη με εμένα κατεύθυνση, αρκετά πριν έρθουμε κοντά, μου ερχόταν στη μύτη, ένα απίστευτα όμορφο άρωμα, το οποίο προερχόταν απο αυτήν κ εξακολουθούσε ενώ εκείνη είχε απομακρυνθεί!!
Ο δρόμος που περπατούσα , μύριζε υπέροχα κάθε φορά που περνούσε αυτή η καλόγρια...

Πολλές φορές, ενώ οδηγούσα το μηχανάκι μου , σε πιο μακρινούς απο το μοναστήρι δρόμους, μύριζα πάλι αυτό το άρωμα.
Τότε, λίγο πιο κάτω έβλεπα πάλι την καλόγρια να περπατάει με τις τσάντες.
Ποτέ δεν τόλμησα να της ζητήσω να την βοηθήσω.
Για μένα εκείνη η καλόγρια ήταν ο καλύτερος άνθρωπος που έχω γνωρίσει στη ζωή μου.
Το άρωμα δεν μπορώ να εξηγήσω πως αναδυόταν, τόσο έντονο, πάντα το ίδιο, απο μια ιδρωμένη γιαγιά που περπατούσε ολη μέρα μέσα στον καύσωνα με μαύρα ρούχα...
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), takis600, maria (mb361)

ΤΙ ΤΑ ΘΕΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΝΗΜΑΤΑ! 11 Μαϊ 2015 13:36 #12

  • Αφροδίτη
  • Το Άβαταρ του/της Αφροδίτη
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 82
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 41
  • Κάρμα: 6 (6)
Filoxrimatos έγραψε:
Κι όπως λέει κι ο θυμόσοφος λαός, τα σάβανα δεν έχουν τσέπες.
Ναι, το λέει, αλλά η ανωτέρω ρήση δεν έχει καθολική εφαρμογή:

Διότι:
Α) Υπάρχουν και σάβανα με τσέπες.
Β) Δεν αποχωρούν όλοι φέροντες μόνον σάβανο (βλ. φωτο κατωτέρω).
Γ) Προ της ανάγκης χρήσεως σαβάνου τα συνήθη ρούχα έχουν τσέπες.







Ηθικόν δίδαγμα:

Πιθανόν η ρήση να έχει γενεσιουργό αιτία την επιθυμία ορισμένων για να αποστέρηση χρημάτων από συνανθρώπους τους ΠΡΟ της ανάγκης χρήσεως σαβάνου.
Πρώτη φορά ποιος?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΙ ΤΑ ΘΕΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΝΗΜΑΤΑ! 11 Μαϊ 2015 14:20 #13

  • Sadeness1990
  • Το Άβαταρ του/της Sadeness1990
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 264
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 130
  • Κάρμα: 19
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Η αυτοκτονία δεν είναι αποδεκτή από τη θρησκεία και τον πολιτισμό μας.
Ούτε η χρόνια, σταδιακή αυτοκτονία, από ναρκωτικά, ποτά, κτλ.
Φυσικά, ούτε και η αυτοκτονία από πείνα, κρύο ή ανέχεια.

Για αυτό φροντίζουμε να έχουμε πλούτο, σαν καλοί Χριστιανοί, ώστε να περνάμε τις δυσκολίες της ζωής και να μην ρισκάρουμε την αυτοκτονία.

Κατά προτίμηση πλούτο στο εξωτερικό, ασφαλή από τις κατασχέσεις και δημεύσεις των άθεων εγχώριων Κομμουνιστών!
:P


Φίλη Μαρία, αυτός είναι ένας ωραίος λόγος για να στηρίζεται αιωνίως ο καπιταλισμός (και με τις ευλογίες πλέον της εκκλησίας) μόνο που ξεχνάτε το "Ο έχων δύο χιτώνας μεταδότω τω μη έχοντι, και ο έχων βρώματα ομοίως ποιείτω". ΚΑι ότι η μεγαλύτερη επιταγή από πάνω έρχεται όταν δίνεις όλα σου τα υπάρχοντα για να στηρίξεις τον πεινασμένο , τον άρρωστο ή τον ρακένδυτο.
Εντάξει, δεν χρειάζεται να έχεις ενοχές ή να προσπαθείς να δικαιολογήσεις το κομπόδεμα σου απέντι στο Θεό...να μην ξεφεύγουμε όμως.
Οι μη έχοντες δεν είναι δυνητικά αμαρτωλοί, ούτε "συνεισφέρουν" στην αυτοκτονία τους.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΙ ΤΑ ΘΕΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΝΗΜΑΤΑ! 11 Μαϊ 2015 19:28 #14

  • Filoxrimatos
  • Το Άβαταρ του/της Filoxrimatos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 882
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 294
  • Κάρμα: 18 (-1)
Δεν θα σχολιάσω τον τάφο με το Chivas :)

Αφροδίτη έγραψε:

Γ) Προ της ανάγκης χρήσεως σαβάνου τα συνήθη ρούχα έχουν τσέπες.

Αυτό είναι το πιο σωστό. Και γι αυτό πρέπει όχι μόνο να τα μαζεύουμε - και να τα προστατεύουμε από τα γεράκια - αλλά να ξέρουμε να τα ξοδεύουμε κιόλας. Αν καταλήξουμε στο σάβανο στερημένοι απλά θα γελάνε μαζί μας οι κληρονόμοι.
Τελευταία διόρθωση: 11 Μαϊ 2015 19:28 από Filoxrimatos.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΙ ΤΑ ΘΕΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΝΗΜΑΤΑ! 11 Μαϊ 2015 23:30 #15

  • starmaker
  • Το Άβαταρ του/της starmaker
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 476
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 21 (2)
ini (inioxo) έγραψε:
ΤΙ ΤΑ ΘΕΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΝΗΜΑΤΑ!

Ακριβως για αυτο μερικοι τα θελουνε. Ουτε δωρεαν δεν μπορεις να πεθανεις. Ξερεις ποσο κανει η κατασκευη και η συντηρηση ενος μνηματος; (μαρμαρας, καντηλου, τρισαγια). Να βαλουμε και τα γραφεια κηδειων, τραπεζώματα, κολυβα κοκ. Ο θανατος ειναι πανακριβος γι' αυτο ευελπιστω να ζησω τοσο και να βγαλω αρκετα λεφτα ωστε να μπορεσω να ανταπεξελθω. Ελπιζω μονο στην πορεια μην βαλουν και κανενα ΦΠΑ στην οικογενεια του πεθαμενου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΙ ΤΑ ΘΕΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΝΗΜΑΤΑ! 11 Μαϊ 2015 23:37 #16

  • starmaker
  • Το Άβαταρ του/της starmaker
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 476
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 21 (2)
Αφροδίτη έγραψε:
Filoxrimatos έγραψε:
Κι όπως λέει κι ο θυμόσοφος λαός, τα σάβανα δεν έχουν τσέπες.
Ναι, το λέει, αλλά η ανωτέρω ρήση δεν έχει καθολική εφαρμογή:

Διότι:
Α) Υπάρχουν και σάβανα με τσέπες.
Β) Δεν αποχωρούν όλοι φέροντες μόνον σάβανο (βλ. φωτο κατωτέρω).
Γ) Προ της ανάγκης χρήσεως σαβάνου τα συνήθη ρούχα έχουν τσέπες.







Ηθικόν δίδαγμα:

Πιθανόν η ρήση να έχει γενεσιουργό αιτία την επιθυμία ορισμένων για να αποστέρηση χρημάτων από συνανθρώπους τους ΠΡΟ της ανάγκης χρήσεως σαβάνου.

Πολυ ωραια η τοποθετηση της τηλεορασης πλασμα απεναντι στο "κρεβατι". Επίσης ο νεκρος φαινεται να ηταν γερο ποτηρι αν και εδω θα την πατησει γιατι μετα απο 100 χρονια ολο και καποιος τυμβωρύχος θα θελησει να κλεψει το ουισκι (αν δεν κανω λαθος το απεικονιζομενο πρεπει να ειναι ηδη πεπαλαιωμενο chivas regal. Βεβαια αν ηταν απο Ελλαδα θα την ειχε παθει απο τον ΕΝΦΙΑ του ταφου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΙ ΤΑ ΘΕΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΝΗΜΑΤΑ! 11 Μαϊ 2015 23:48 #17

  • starmaker
  • Το Άβαταρ του/της starmaker
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 476
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 21 (2)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Η ζωή είναι πολύ πιο σύντομη απο όσο νομίζουμε κ αποτελείται απο πολλές στιγμές που καταγράφονται στη μνήμη μας.
Όλοι πεθαίνουμε, αργά ή γρήγορα.
Περνώντας καλύτερα " επιμηκύνουμε" κατα κάποιο τρόπο τη ζωή μας.
Τα χρήματα βοηθούν να ζούμε καλύτερα κ ποιό ευχάριστα.
Τα χρήματα φέρνουν την ευτυχία;
Όχι, μόνο...
Χωρίς χρήματα όμως δεν μπορεί κανείς να ζήσει σε μια οργανωμένη κοινωνία με άλλους ανθρώπους.
Δεν έχεις φαγητό, αμάξι, σπίτι, δεν μπορείς να ταξιδέψεις, δεν μπορείς να μπεις σε νοσοκομείο, δεν, δεν...
Το μόνο που μπορείς να κανεις ειναι να αποτραβηχτείς σε ένα απόμερο μερος , να καλλιεργείς τη γη με πρωτόγονα μέσα κ να εκτρέφεις ζώα για να ζήσεις.
Δεν θεωρώ οτι κερδίζοντας λεφτά απο την εργασία μου, δημιουργώντας μια προθεσμιακή, επενδύοντας σε ομόλογα ή μετοχές κάνω κακό στην κοινωνία, κ στους συνανθρώπους μου.
Το βασικό είναι να μην ενοχλείς τους δίπλα σου κ να μην τους κάνεις κακό με οποιονδήποτε τρόπο..
Αλλιώς, θα πάμε όλοι στα μοναστήρια..
Κ εκεί όμως, μάλλον είναι κάπως περίεργα τα πράγματα..

Πολλά μοναστήρια έχουν σαν περιουσία οικόπεδα, καταθέσεις, πολυκατοικίες, δασικές εκτάσεις κ πολλοί ιερωμένοι έχουν μεγάλες περιουσίες κ οδηγούν πολυτελέστατα αμάξια.
Οπότε, εμείς είμαστε οι κακοί;
Θα αναφέρω ενα περιστατικό που μου είχε κάνει εντύπωση.
Όταν πήγαινα στο δημοτικό, περνούσα απο έναν δρόμο , μπροστά απο ένα γυναικείο μοναστήρι.
Πολλές φορές έβλεπα μια ηλικιωμένη καλόγρια να βγαίνει απο εκεί, φορτωμένη με σακκούλες σουπερ μάρκετ γεμάτες με τρόφιμα.
Άλλοτε την έβλεπα στην είσοδο της μονής, άλλοτε σε άλλους δρόμους, εκεί κοντα.
Χειμώνα-καλοκαίρι, με το κρύο κ τον μεσημεριάτικο καύσωνα, κάθε μέρα για πολλά χρόνια,, γύριζε σε αρκετούς δρόμους στην περιοχή μοιράζοντας τρόφιμα σε φτωχές οικογένειες.
Δεν έμαθα πως την έλεγαν, ποτέ δεν με κοίταξε, αν κ διασταυρώνονταν οι δρομοι μας.
Κοίταζε με απλανές βλέμμα, ολο μπροστά, πάντα με τα μαύρα της ρούχα, με τον ιδρώτα να σταζει απο το μέτωπό της.
Κούτσαινε κ λίγο..

Τι μου έκανε εντύπωση;
Ενώ προχωρούσα τον δρόμο μου κ αυτή ερχόταν στην αντιθετη με εμένα κατεύθυνση, αρκετά πριν έρθουμε κοντά, μου ερχόταν στη μύτη, ένα απίστευτα όμορφο άρωμα, το οποίο προερχόταν απο αυτήν κ εξακολουθούσε ενώ εκείνη είχε απομακρυνθεί!!
Ο δρόμος που περπατούσα , μύριζε υπέροχα κάθε φορά που περνούσε αυτή η καλόγρια...

Πολλές φορές, ενώ οδηγούσα το μηχανάκι μου , σε πιο μακρινούς απο το μοναστήρι δρόμους, μύριζα πάλι αυτό το άρωμα.
Τότε, λίγο πιο κάτω έβλεπα πάλι την καλόγρια να περπατάει με τις τσάντες.
Ποτέ δεν τόλμησα να της ζητήσω να την βοηθήσω.
Για μένα εκείνη η καλόγρια ήταν ο καλύτερος άνθρωπος που έχω γνωρίσει στη ζωή μου.
Το άρωμα δεν μπορώ να εξηγήσω πως αναδυόταν, τόσο έντονο, πάντα το ίδιο, απο μια ιδρωμένη γιαγιά που περπατούσε ολη μέρα μέσα στον καύσωνα με μαύρα ρούχα...

Το αρωμα δεν εχει να κανει με καποιο θαυμα (που ουτως ή αλλως οποιος ασχολειται με ταχυδακτυλουργικα ξερει οτι δεν υπαρχουν και οτι ειναι φτηνα κολπα) αλλα με το γεγονος οτι οι επαγγελματιες της θρησκεια ειναι αναμεσα σε διαφορα αρωματα και θυμιάματα. Απο εκει και περα μπραβο στην καλογρια που εδινε καποια απο τα λεφτα των πιστων σε φιλανθρωπιες. Αλλα θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι ημουν για χρονια πιστος και μαλιστα πιστευα ακραια πραγματα ωσπου η γνωριμια μου μεσως ενος κοινου φιλου με εναν ταχυδακτυλουργο αλλα και αργοτερα με εναν ψυχιατρο με εκανε να δω τα πραγματα πολυ διαφορετικα. Γενικα τα ιερατεια ολων των θρησκειων χρησιμοποιουν ευτελη ταχυδακτυλουργικα και μαζικη ψυχολογια για να εξαπατησουν ποικιλοτροπως τους πιστους.

Τελευταία διόρθωση: 11 Μαϊ 2015 23:49 από starmaker.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

ΤΙ ΤΑ ΘΕΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΝΗΜΑΤΑ! 12 Μαϊ 2015 01:32 #18

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1366
  • Κάρμα: 146
starmaker έγραψε:

Το αρωμα δεν εχει να κανει με καποιο θαυμα (που ουτως ή αλλως οποιος ασχολειται με ταχυδακτυλουργικα ξερει οτι δεν υπαρχουν και οτι ειναι φτηνα κολπα) αλλα με το γεγονος οτι οι επαγγελματιες της θρησκεια ειναι αναμεσα σε διαφορα αρωματα και θυμιάματα. Απο εκει και περα μπραβο στην καλογρια που εδινε καποια απο τα λεφτα των πιστων σε φιλανθρωπιες. Αλλα θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι ημουν για χρονια πιστος και μαλιστα πιστευα ακραια πραγματα ωσπου η γνωριμια μου μεσως ενος κοινου φιλου με εναν ταχυδακτυλουργο αλλα και αργοτερα με εναν ψυχιατρο με εκανε να δω τα πραγματα πολυ διαφορετικα. Γενικα τα ιερατεια ολων των θρησκειων χρησιμοποιουν ευτελη ταχυδακτυλουργικα και μαζικη ψυχολογια για να εξαπατησουν ποικιλοτροπως τους πιστους.


Όχι ρε starmaker, δεν υπάρχει περίπτωση να ήταν απάτη.
Η καλόγρια ποτέ δεν μιλούσε σε κανέναν, κανείς δεν ήξερε τ' όνομά της κ ποτέ δεν κοιτούσε κάποιον στα μάτια.
Όταν δεν ήταν στους δρομους, ήταν μέσα στο μοναστήρι, απομονωμένη κάνοντας χειρωνακτικές εργασίες.
Τι κίνητρο να είχε, αρχές δεκαετίας του '80, που ούτε τηλεοράσεις είχαμε, αυτή να βάζει αρώματα;
Ποτέ δεν άκουσα κάποιον να μιλάει γι 'αυτήν..

Οπότε, μάλλον δεν είχε κέρδος...
Σημειωτέον, ούτε θρησκόληπτος είμαι, ούτε συμπαθώ τους παπάδες ιδιαίτερα...
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maria (mb361)
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα