Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα

Ορθόδοξο θρησκευτικό πνεύμα 06 Σεπ 2019 20:02 #613

  • Stefan
  • Το Άβαταρ του/της Stefan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 642
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 189
  • Κάρμα: -23
Ποσο γελοιο ειναι να βαζεις αρνητικο καρμα σε οποιον δε προσκυναει τη θρησκεια σου?... :laugh:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

Ξεκάθαρα δηλωμένη αθεΐα 06 Σεπ 2019 20:32 #614

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
Stefan έγραψε:
Δεν υπαρχουν δαιμονες-σατανάδες, ανθρωπινες επινοησεις ειναι μονο.

Για αυτή την παραπληροφόρηση σου κατέβασα το κάρμα.
Μπορείς ελεύθερα να μην πιστεύεις στο Θεό, στους Αγγέλους, στους Αγίους, στους Μάρτυρες, στην Παναγία, έχεις προικιστεί με ελεύθερη βούληση από τον Δημιουργό σου, αλλά όχι να μας τσαμπουνάς πως δεν υπάρχουν κιόλας!
Εδώ τους προσκυνούν εκατομμύρια Μουσουλμάνοι επειδή ένιωσαν θαύματα, και καταθέτουν πληθώρα από τάματα σε Μονές κι Εκκλησίες, κι εσύ, ο βαπτισμένος Χριστιανός, μας βγάζεις ψυχοπαθείς σχιζοφρενείς που επινοούμε θεότητες από το μηδέν.
Έλεος!
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 06 Σεπ 2019 20:39 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ξεκάθαρα δηλωμένη αθεΐα 06 Σεπ 2019 21:06 #615

  • Stefan
  • Το Άβαταρ του/της Stefan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 642
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 189
  • Κάρμα: -23
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Για αυτή την παραπληροφόρηση σου κατέβασα το κάρμα.
Μπορείς ελεύθερα να μην πιστεύεις στο Θεό, στους Αγγέλους, στους Αγίους, στους Μάρτυρες, στην Παναγία, έχεις προικιστεί με ελεύθερη βούληση από τον Δημιουργό σου, αλλά όχι να μας τσαμπουνάς πως δεν υπάρχουν κιόλας!
Εδώ τους προσκυνούν εκατομμύρια Μουσουλμάνοι επειδή ένιωσαν θαύματα, και καταθέτουν πληθώρα από τάματα σε Μονές κι Εκκλησίες, κι εσύ, ο βαπτισμένος Χριστιανός, μας βγάζεις ψυχοπαθείς σχιζοφρενείς που επινοούμε θεότητες από το μηδέν.
Έλεος!

Eτοιμη για το Δαφνι εισαι. Ακου... παραπληροφορηση το ότι δεν υπαρχουν δαιμονες θεοι διαβολοι τριβολοι και λοιπες μ@λακιες :laugh: Μπορεις σε ένα δικαστηριο να επικαλεστεις αυτές τις αορατες και φανταστικες δυναμεις? Όχι, αρα?
Ναι, πηγαινε να καταθεσεις το ταμα σου, σε περιμενουν τα κορακια :evil:
Βαπτισμενος με το ζορι, δε με ρωτησαν.
Ολοι εσεις οι πορωμενοι που ζειτε στο νοσηρο μικρόκοσμο σας με οδηγο το μίσος ειστε θλιβεροι.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

Ξεκάθαρα δηλωμένη αθεΐα 06 Σεπ 2019 23:32 #616

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
stefan
Δεν υπαρχουν σημερα αθεοι γιατι και αυτοι που υπο-στηριζουν οτι ειναι αθεοι να εισαι σιγουρος οτι πιστευουν και προσκυνουν τον "δικο τους θεο" που μπορει να ειναι ειτε το ($) ειτε το (€) δεν εχει και τοση σημασια το συμβολο η ιδια θρησκεια .......μαλλον παραθρησκεια μας το επεβαλλε.
Απλα μην εχοντας αποδεικτικα κανενα στοιχειο της υποτιθεμενης "αθεης" θρησκειας που υποτιθετε πιστευουν πηραν τα ιερα βιβλια της Ορθοδοξης θρησκειας και κανουν τα εντελως αντιθετα για να πουν "υπαρχω".
Ποιοι ηταν αθεοι διαχρονικα?
Μηπως στην αρχαια Ελλαδα ?
Μην τρελλαθουμε κιολας οι πιο θρησκοι ηταν και για αυτο ειχαν το 12-θεο την τριαδικοτητα το τρισυποστατο του θεου ......αλλα ειχαν και εναν να το πουμε "πιο δυνατο" θεο εναντι των υπολοιπων τον Δι-α η Ζε-υς.
Αντικειμενικα καποιος μπορει να πει οτι ηταν αθεοι αφου προσκυναγαν 13 υποτιθετε "θεους" αλλα δεν ειναι ......μαλλον ηταν "ετσι" τα "πραγματα".
Ειδαν οι αρχαιοι σοφοι τοτε οτι ο κοσμος αλλα εδειχνε ο "μαεστρος" και αλλα επαιζε η "ορχηστρα" ο λαουτζηκος που εργαζοταν ο καθενας στο καθε επαγγελμα της εποχης.
Οι αρχαιοι σοφοι της εποχης εκαναν το απλο πραγμα μπας και καταλαβει το "τσερβελο" του καθε mala-κα υποτιθετε αθεου τοτε τι εστι η θεοτητα.
Ειπαν τι επαγγελμα κανεις ρε "κου-κου" .......παραδειγμα στρατιωτικος!
Παρε ρε βλημα τον Αρ-η τον θεο του πολεμου που παντρευτηκε την θεα Αφροδιτη (τον αφρο των αισθηματων του ανθρωπου) και εκαναν τον θεο (Ε) -ρωτα μπας και καταλαβεις ρε "ταρατατζουμ" τι ειναι η θεοτητα.
Ετερον επαγγελμα παραδειγμα γεωργος!
Παρε ρε βλημα την θεα Δη-μητρα δηλαδη δυο "μητρες" η μανουλα που σε εκανε και η γη που σε θρεφει ko-πανε και προσκυνα της μπας και καταλαβεις και εσυ τι εστι το θειον.

Επομενως δωδεκα "θεοι" εκ των οποιων εξ-ι ανδρες και εξ-ι γυναικες και ο ποιο "δυνατος" θεος ο Δι-ας τα αναλυσαν οι αρχαιοι θεοπνευστοι ανθρωποι γιατι τα "ταραταζουμ" τοτε δεν μπορουσαν να καταλαβουν την μοναδικοτητα του θεου.

Αρκετους αιωνες αργοτερα εμφανιστηκαν οι προφητες στην ανθρωποτητα και ανηγγειλαν την ελευση του θεανθρωπου στον κοσμο και η ανθρωποτητα τους βασανισε και τους σκοτωσε.
Μετα εμφανιστηκε ο Αγ-ιος Ιωαννης ο βαπτιστης ο Προ-δρομος ενας "ασημαντος" και "ρακενδυτος" τοτε "αγριος" ανθρωπος που ζουσε στα δαση μονος του και ανηγγειλε την "ελευση" του θεαναθρωπου.
Και αυτον τοτε οι "γκαου" στο μνιαλο ο Ηρωδης τον αποκεφαλισε γιατι του το "προσταξε" μια πορνη της εποχης η γυναικα του αδελφου του που ο Αγιος Ιωαννης τις ειχε πει να μην απαταει τον ανδρα της τον αδελφο του Ηρωδη και την εθιξε......!

Ακομα και σημερα αιωνες μετα την "ελευση" του θεανθρωπου ........παλι το ιδιο τροπαριο για "απατες" και "οφθαλμαπατες" κου -λου-που απο τα "γκαου" μνιαλα της "εποχης" που δεν εννουν να καταλαβουν οτι το "μωρακι" που μας προσφερει η Παν-αγια στην εικονα της οτι τους νικησε.
Οπως και "τοτε" την εποχη που εμφανιστηκε ο θεανθρωπος οι καρα -"γκαου" μνιαλοπωληδες της εποχης ανεμεναν κανεναν Βασιλια με πλουτη υπηρετες και στρατο οτι θα τους επαιρνε τα πλουτη τους ετσι και ας πουμε "σημερα "τα παιδια του club" της παρα -θρησκειας εβγαλαν προσωνυμια με το ονομα ΤΟΥ απο διαφορα μερη να μπερδεψουν την ανθρωποτητα γιατι "την εχουν ακουσει" δεν .....δηλαδη "τσου" πεθαναν και παιθαινουν οι "ιερεις" τους και βλεπουν το εχουν παρει ειδηση οτι λεγανε και λενε ma-λακιες.
Δεν τους "βγαινει" με τ.ι.π.ο.υ.τ.α.ς οτι παπα-rologies εγραφαν οι "γραφες" τους και ας εχουν κρυψει τα ιερα βιβλια οσα μπορεσαν κατα καιρους να "μαζεψουν" γιατι στους μα....πιτουρες με τις φωτιες τα τελευταια χρονια που βλεπουμε σε μοναστηρια οπως σε "καποιο" στην Ναυπακτο "καηκαν" (υποτιθετε) ιερα βιβλια και γραφες απο την εποχη των Κομνηνων ...........!

Φιλαρακι αστα καναμε "θεο" το ($) και το (€) και σημερα τρεμουμε τον ιδιο μας τον εαυτο γιατι ολα αυτα τα βλεπουμε ειναι "αερας" και μαλιστα "κοπανιστος".
Σημερα δεν υπαρχουν αθεοι και αν τρεμουμε τον θανατο δεν ειναι αυτο σαν γεγονος οτι καποτε θα μας "σταματησει" την αλλαζονεια και την ρεμπελη ζωη που "απολαμβανουμε" αλλα τρεμουμε χe-ζομαστε την τυχαιοτητα των κτυπηματων του.

Ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθο βαλετω μας ειπε το "αφεντικο" επομενως ρε "μαγκα" δεν μπορεις να μου λες οτι εισαι αθεος και να προσκυνας την δικη σου θρησκεια και υποτιθεμενο ανυπαρκτο "θεο" .
Δεν ειναι "δικαιολογια" οτι επειδη "δεν γουσταρω" το Ορθα -δοκω της Ορθοδοξιας αρα "το παιζω" freelancer επαγγελματιας αθεος μπας και "γλυψω" κανενα ma-λακα και βγω απο την μιζερια μου.
Εχεις και παραεχεις "θεουλη" ειτε το (€) ειτε το ($) απλα "κρυβεσαι" απο τον εαυτο σου γιατι σε ολους μπορεις να πεις ψεματα αλλα στον εαυτο σου π.ο.τ.ε!

Εχω συζητησει με πολλους ιερεις απο διαφορες θρησκειες αυτο το θεμα και ο.λ.ο.ι συμφωνησαν οπως και για το "θεμα" που ειχα γραψει στο forum και καλα εκανε ο tsig με τον Παναγιωτη Καμπο και με απεκλεισαν αλλα η αληθεια να λεγεται παιδες.
Ο.λ.ο.ι οι ιερεις (Thailand-αρα -India. και μια Μουσουλμανα αγια γυναικα) συμφωνησαν οτι ολοι αυτοι οι ανθρωποι ηταν καταραμενες ψυχες και για αυτο ειναι σε αυτην την κατασταση να μετανιωσουν τις mala-κιες που εκαναν στην προηγουμενη ζωη τους.
Το "αφεντικο" τους εχει αφησει ετσι οπως ειναι να τους λυπουνται οι ανθρωποι μονοι τους να τους αποστρεφονται για να μετανιωσουν.
Σκληρο η αδικο πιστεψε με ειμαστε οι τελευταιοι που θα το κρινουμε γιατι "μην κρινετε ινα μη κριθειτε"!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ξεκάθαρα δηλωμένη αθεΐα 07 Σεπ 2019 02:06 #617

  • γιώργης (yorgi)
  • Το Άβαταρ του/της γιώργης (yorgi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1467
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 640
Stefan έγραψε:
Δε με καταλαβες φοβάμαι, η ιθαγενεια υπαρχει και είναι δεδομενη. Εισαι ελληνας ή οτιδήποτε άλλο και φορολογεισαι στη συγκεκριμενη αυτή χωρα. Κανεις δεν ειναι αγνωστης πατριδας [εκτος από τους μετανάστες που μας ερχονται τα τελευταια χρονια, αλλα κι αυτοι θα ταυτοποιηθουν, κανεις δε μπορει να μενει ξεκρέμαστος]. Δεν εχει να κανει με φανατισμο και πορωση, εχει να κανει με τη πραγματικοτητα. Η θρησκεια είναι σα την ηλεκτρονικη διευθυνση, δηλωνεις όποια θες και την αλλαζεις οποτε θες. Η ιθαγενεια όμως ειναι στανταρ.

Οκ, έτσι όπως το θέτεις είναι κατανοητό. Από την άλλη όμως δεν έχω το δικαίωμα να μην επιθυμώ αυτό να αναγράφεται σε κάποιο επίσημο έγγραφο? Γράφεις πιο κάτω
Βαπτισμενος με το ζορι, δε με ρωτησαν.
& συμφωνούμε απόλυτα. Το ίδιο όμως δεν ισχύει & με την ιθαγένεια? Με ρώτησε κανείς αν θέλω να είμαι Βούλαγαρος ή Έλληνας ή Αμερικανός? Όχι. Από τη στιγμή που γεννήθηκα κάπου έχω την τάδε ιθαγένεια που δεν έχω επιλέξει. Αν μπορώ όμως να ζητήσω να μην αναγράφεται αυτό είτε γιατί θεωρείται πλέον προσωπικό δεδομένο είτε για άλλο λόγο (πχ αποφυγή ρατσιστικής αντιμετώπισης) είναι, νομίζω, ένα (μικρό) βήμα προόδου. Αν έχω λάθος διόρθωσέ με.


Όσο για τις απαντήσεις σου στην αδελφή, όπως θα λέγανε & οι αγγλοσάξονες "I couldn't have said it better myself". Respect.
Ματαιοπονείς όμως (δυστυχώς) αν θεωρείς ότι θα καταφέρεις να κάνεις έλλογο διάλογο με την αδελφή. Όσο λογικά επιχειρήματα & αν παραθέσεις εκείνη θα συνεχίσει να λέει τα δικά της τα 'θεούσικα'. & όσο δεν προσκυνάς Χριστούς, Παναγίες & Παϊσιους θα σου μειώνει το κάρμα. Σου μιλάω 'εκ πείρας'. Το πιο γελοίο όμως δεν είναι αυτό που γράφεις
Ποσο γελοιο ειναι να βαζεις αρνητικο καρμα σε οποιον δε προσκυναει τη θρησκεια σου?... :laugh:
, αλλά πως θεωρεί το 'κάρμα' ένδειξη αξιοπιστίας τη στιγμή που έχει το.. χαμηλότερο του φόρουμ. (& χωρίς να της το έχω 'πειράξει' εγώ). Χα χα..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ξεκάθαρα δηλωμένη αθεΐα 08 Σεπ 2019 02:05 #618

  • Stefan
  • Το Άβαταρ του/της Stefan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 642
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 189
  • Κάρμα: -23
PARIS33 έγραψε:
stefan
Δεν υπαρχουν σημερα αθεοι γιατι και αυτοι που υπο-στηριζουν οτι ειναι αθεοι να εισαι σιγουρος οτι πιστευουν και προσκυνουν τον "δικο τους θεο" που μπορει να ειναι ειτε το ($) ειτε το (€) δεν εχει και τοση σημασια το συμβολο η ιδια θρησκεια .......μαλλον παραθρησκεια μας το επεβαλλε.
Απλα μην εχοντας αποδεικτικα κανενα στοιχειο της υποτιθεμενης "αθεης" θρησκειας που υποτιθετε πιστευουν πηραν τα ιερα βιβλια της Ορθοδοξης θρησκειας και κανουν τα εντελως αντιθετα για να πουν "υπαρχω".

Προφανως θα ηθελες να μην υπαρχουν, αλλα υπαρχουν. Το χρημα δεν είναι θρησκεια.
Δεν υποτίθεται πως είναι αθεοι, είναι οντως. Δεν ασχολουνται με... "ιερα βιβλια" της ορθόδοξης ή οποιας άλλης πιστης.

Δε θα κατσω να διαβασω τα υπολοιπα που εγραψες, δεν εχω το χρονο ουτε και διαθεση.

γιώργης (yorgi) έγραψε:
Από την άλλη όμως δεν έχω το δικαίωμα να μην επιθυμώ αυτό να αναγράφεται σε κάποιο επίσημο έγγραφο?
........
Αν μπορώ όμως να ζητήσω να μην αναγράφεται αυτό είτε γιατί θεωρείται πλέον προσωπικό δεδομένο είτε για άλλο λόγο (πχ αποφυγή ρατσιστικής αντιμετώπισης) είναι, νομίζω, ένα (μικρό) βήμα προόδου.


Δηλαδη το θεμα σου είναι τι θα αναγραφεται σε ένα χαρτι. Ρατσιστικη αντιμετωπιση εννοεις από την αποψη αν το δει καποιος ξενος. Δωσε μου ένα παραδειγμα που μπορει ενας ξενος να δει την ιθαγενεια σου σε επισημο εγγραφο και να σε αντιμετωπισει ενδεχομενως ρατσιστικα.


γιώργης (yorgi) έγραψε:
Με ρώτησε κανείς αν θέλω να είμαι Βούλαγαρος ή Έλληνας ή Αμερικανός? Όχι. Από τη στιγμή που γεννήθηκα κάπου έχω την τάδε ιθαγένεια που δεν έχω επιλέξει.

Κανεις δεν την επιλεγει. Κι εγω σκέφτομαι ότι μακαρι να ειχα γεννηθεί αμερικανος ή δυτικοευρωπαίος, πιθανοτατα θα ημουν σε καλυτερη μοιρα απ ότι εδώ στη ψωροκωσταινα.
Οποιος παντως εχει τη δυνατοτητα μπορει να την αλλαξει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ξεκάθαρα δηλωμένη αθεΐα 09 Σεπ 2019 05:57 #619

  • γιώργης (yorgi)
  • Το Άβαταρ του/της γιώργης (yorgi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1467
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 640
Stefan έγραψε:
Δε θα κατσω να διαβασω τα υπολοιπα που εγραψες, δεν εχω το χρονο ουτε και διαθεση.
Χα χα..

Δηλαδη το θεμα σου είναι τι θα αναγραφεται σε ένα χαρτι.
Το δικό μου όχι, καθόλου. Προσωπικά θα ήθελα να μην υπάρχουν ούτε 'χαρτιά' ούτε 'θρησκεύματα' ούτε 'ιθαγένειες'.
Για τα υπόλοιπα ρώτα τους 'αρμόδιους'.

Οποιος παντως εχει τη δυνατοτητα μπορει να την αλλαξει.
& αυτό ένα (μικρό) βήμα προόδου είναι, αν γίνεται.

Κι εγω σκέφτομαι ότι μακαρι να ειχα γεννηθεί αμερικανος ή δυτικοευρωπαίος, πιθανοτατα θα ημουν σε καλυτερη μοιρα απ ότι εδώ στη ψωροκωσταινα.
Μπορείς να μεταναστεύσεις.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ξεκάθαρα δηλωμένη αθεΐα 09 Σεπ 2019 17:38 #620

  • Stefan
  • Το Άβαταρ του/της Stefan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 642
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 189
  • Κάρμα: -23
γιώργης (yorgi) έγραψε:
Προσωπικά θα ήθελα να μην υπάρχουν ούτε 'χαρτιά' ούτε 'θρησκεύματα' ούτε 'ιθαγένειες'.
Για τα υπόλοιπα ρώτα τους 'αρμόδιους'..

Ολοι μας θα θελαμε διάφορα. Δε γινεται να μην υπαρχουν ιθαγένειες, ζουμε σε οργανωμένες κοινωνιες. Επισης δε γινεται χωρις γραφειοκρατια, το ξερεις. Τα θρησκευματα δεν είναι υποχρεωτικα.
Ποιους αρμοδιους? με σενα μιλαω που εθεσες το θεμα.

γιώργης (yorgi) έγραψε:
Μπορείς να μεταναστεύσεις. ..

Κι επειδη θα μεταναστεύσω σημαινει οτι θα πλουτισω? Καταρχην με δεχονται? Και θα αφησω τους εδώ φιλους και συγγενεις για να παω ξεκαρφωτα στο αγνωστο?
Τελευταία διόρθωση: 09 Σεπ 2019 17:41 από Stefan.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δάκρυα σε εικόνα Παναγίας στο Σικάγο των ΗΠΑ 11 Σεπ 2019 10:43 #621

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
Θείο θαύμα κλαίουσας ιεράς εικόνας Παναγίας σε ναό του Σικάγου:


wgntv.com/2019/09/09/worshippers-say-ima...church-is-a-miracle/
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα