Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: Οπλοκατοχή

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 15 Μαρ 2018 21:21 #262

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Έτσι για να φύγει και η όποια ... "αμφιβολία", να και μια άλλη δήλωση του ανδρός στο ΘΕΜΑ 104,6.

«Ο Ιβάν Σαββίδης μπήκε με ένα μπουφάν, δεν είχε όπλο, η αστυνομία δεν είδε τίποτα. Δεν ξέρω από που προέρχεται η φωτογραφία αυτή».

www.protothema.gr/politics/article/77021...mia-den-eide-tipota/
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 15 Μαρ 2018 23:08 #263

  • TEV
  • Το Άβαταρ του/της TEV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1401
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 330
  • Κάρμα: 41
"Δεν υπήρχε πιστόλι"

"Δεν το είδε κανείς το πιστόλι"

Ούτε η αστυνομία κατέγραψε κάτι στην έκθεσή της.

Υπάρχουν και δηλώσεις, κανείς δεν είδε το πιστόλι στον αγωνιστικό χώρο.

Το είδαν μετά, στις φωτογραφίες.

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη διαφορά.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 16 Μαρ 2018 02:16 #264

  • Υπήκοος (Υπηκοος)
  • Το Άβαταρ του/της Υπήκοος (Υπηκοος)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Μακρυα απο τραπεζες, τουλαχιστον 50 ν. μιλια.
  • Δημοσιεύσεις: 132
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 64
  • Κάρμα: 3 (9)
Και για να τελειωνουμε (ναι, ξανα) με το θεμα της οπλοφοριας ας πω (και) τα εξης:

Δεν απευθυνω το ερωτημα σε καποιον συγκεκριμμενα, το απευθυνω σε ολους τους συνΤσιγκουνηδες φιλους μου για να κρινουν. Συζητησεις τετοιου τυπου παραειναι σημαντικες για να θετονται επι προσωπικου.

Το θεμα μου δεν ειναι αν ο κυριος Σαββιδης ειχε ή οχι οπλο στη Τουμπα (που δεν ξερω καν που πεφτει), αυτο με αφηνει παγερα αδιαφορο και βεβαια δεν ημουν εκει να το δω μα τα ματια μου αλλα αν ο κυριος αυτος εχει αδεια οπλοφοριας. Εχει? Ναι εχει, δεν το αρνηται αλλωστε. Η ερωτηση μου ειναι ΓΙΑΤΙ ο κυριος αυτος εχει κι εγω δεν εχω. Κανεις μεχρι στιγμης δεν απαντησε σε αυτο το ερωτημα.

Σαββιδηδες (με οπλο) εχω γνωρισει καμποσους, δεν γεννηθηκα χτες και εχω γυρισει τον μισο πλανητη (καποτε εκανα 11 ωριαιες ατρακτους σε δυο μηνες), πιστεψτε με εχουν δει τα ματια μου και ξερω πως δουλευουν τα συστηματα γενικως. Αλλα καποιος πρεπει να ξεμπροστιασει τις αδικιες και μια καραμπινατη αδικια ειναι οτι στην Ελλαδα ειδικα και εκτος ΗΠΑ/Ελβετιας γενικα η οπλοφορια ειναι προνομιο μιας ελιτ. Σε μια αληθινη Δημοκρατια (με κεφαλαιο Δ) οι ελιτ δεν (ή δεν θα επρεπε να) χωρούν.

Παμε παλι στο απαισιο οπλο (γιατι οπλο ειναι) που ονομαζεται ΙΧ. Οπως προανεφερα,σ τις ΗΠΑ οντως σκοτωνουν τα αυτοκινητα περισσοτερους απο οτι τα οπλα αλλα η διαφορα ειναι σχετικα μικρη επειδη τα οπλα εχουν μεγαλη διαδοση. Στις αλλες χωρες του κοσμου (ενταξει οχι σε εμπολεμες ζωνες) τα οπλα σκοτωνουν απειρως λιγοτερους απο τα τροχοφορα παντος ειδους. Αρα να βγαλουμε ενα φιρμανι και ο εκαστοτε κυριος Σαββιδης να μπορει να οδηγει ενω εγω οχι. Λεω κατι λαθος?

Και σημερα ειδα στις ειδησεις οτι -κατα δηλωση του- ενας τυπος σκοτωσε τη γυναικα του με ενα.... ψαλιδι μοδιστρας. Αν θες να σκοτωσεις μπορεις και χωρις οπλο ενα σφυρι ή κατσαβιδι αρκει, δεν φταινε τα οπλα αλλα οι παλαβρες που τα κουβαλουν.

Και τεσπα δεν με νοιζαει αν καποιος εβαλε το οπλο στο γηπεδο ή οχι, δεν ηταν καν αυτο το ερωτημα μου. Το ερωτημα ηταν -και ειναι- γιατι και με ποια εννοια δικαιου αυτος εχει αδεια κι εγω οχι.
Θα μου απαντησει καποιος φιλος συνΤσιγκουννης σε αυτο και μονο σε αυτο?
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΔΩ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΟΥ"
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 16 Μαρ 2018 03:12 #265

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1366
  • Κάρμα: 146
Υπήκοος (Υπηκοος) έγραψε:
Και για να τελειωνουμε (ναι, ξανα) με το θεμα της οπλοφοριας ας πω (και) τα εξης:

Δεν απευθυνω το ερωτημα σε καποιον συγκεκριμμενα, το απευθυνω σε ολους τους συνΤσιγκουνηδες φιλους μου για να κρινουν. Συζητησεις τετοιου τυπου παραειναι σημαντικες για να θετονται επι προσωπικου.

Το θεμα μου δεν ειναι αν ο κυριος Σαββιδης ειχε ή οχι οπλο στη Τουμπα (που δεν ξερω καν που πεφτει), αυτο με αφηνει παγερα αδιαφορο και βεβαια δεν ημουν εκει να το δω μα τα ματια μου αλλα αν ο κυριος αυτος εχει αδεια οπλοφοριας. Εχει? Ναι εχει, δεν το αρνηται αλλωστε. Η ερωτηση μου ειναι ΓΙΑΤΙ ο κυριος αυτος εχει κι εγω δεν εχω. Κανεις μεχρι στιγμης δεν απαντησε σε αυτο το ερωτημα.

Σαββιδηδες (με οπλο) εχω γνωρισει καμποσους, δεν γεννηθηκα χτες και εχω γυρισει τον μισο πλανητη (καποτε εκανα 11 ωριαιες ατρακτους σε δυο μηνες), πιστεψτε με εχουν δει τα ματια μου και ξερω πως δουλευουν τα συστηματα γενικως. Αλλα καποιος πρεπει να ξεμπροστιασει τις αδικιες και μια καραμπινατη αδικια ειναι οτι στην Ελλαδα ειδικα και εκτος ΗΠΑ/Ελβετιας γενικα η οπλοφορια ειναι προνομιο μιας ελιτ. Σε μια αληθινη Δημοκρατια (με κεφαλαιο Δ) οι ελιτ δεν (ή δεν θα επρεπε να) χωρούν.

Παμε παλι στο απαισιο οπλο (γιατι οπλο ειναι) που ονομαζεται ΙΧ. Οπως προανεφερα,σ τις ΗΠΑ οντως σκοτωνουν τα αυτοκινητα περισσοτερους απο οτι τα οπλα αλλα η διαφορα ειναι σχετικα μικρη επειδη τα οπλα εχουν μεγαλη διαδοση. Στις αλλες χωρες του κοσμου (ενταξει οχι σε εμπολεμες ζωνες) τα οπλα σκοτωνουν απειρως λιγοτερους απο τα τροχοφορα παντος ειδους. Αρα να βγαλουμε ενα φιρμανι και ο εκαστοτε κυριος Σαββιδης να μπορει να οδηγει ενω εγω οχι. Λεω κατι λαθος?

Και σημερα ειδα στις ειδησεις οτι -κατα δηλωση του- ενας τυπος σκοτωσε τη γυναικα του με ενα.... ψαλιδι μοδιστρας. Αν θες να σκοτωσεις μπορεις και χωρις οπλο ενα σφυρι ή κατσαβιδι αρκει, δεν φταινε τα οπλα αλλα οι παλαβρες που τα κουβαλουν.

Και τεσπα δεν με νοιζαει αν καποιος εβαλε το οπλο στο γηπεδο ή οχι, δεν ηταν καν αυτο το ερωτημα μου. Το ερωτημα ηταν -και ειναι- γιατι και με ποια εννοια δικαιου αυτος εχει αδεια κι εγω οχι.
Θα μου απαντησει καποιος φιλος συνΤσιγκουννης σε αυτο και μονο σε αυτο?

Γιατί έχει ΠΟΛΛΑ λεφτα αγαπητέ.
Μιλαμε για δις...
Κ όταν εχεις τόσα πολλά, μπορείς να κανεις ότι θες.
Οχι μόνο αδεια οπλοφορίας βγάζεις, αλλά ακόμη κ κυβερνήσεις κ νόμους αλλάζεις φέρνεις στα μετρα σου.

Πιο πανω λες πως είναι πιο έξυπνος απο εμάς..
Ίσως κ να είναι, αλλα ήταν κ πολύ τυχερός..
Απο απλός εργάτης στα χρόνια του κομμουνισμού καταφερε να γίνει διευθυντής στο εργοστασιο που δούλευε.
Αν δεν είχε καταρρεύσει η ΕΣΣΔ πιθανόν τώρα να ήταν συνταξιούχος.
Η μοίρα όμως τα έφερε έτσι κ την περιουσία του ρώσικου λαου να την παρουν καποιοι που απο την μια στιγμη στην άλλη έγιναν μεγιστάνες..
Αυτά είναι γνωστά...
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Υπήκοος (Υπηκοος)

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 16 Μαρ 2018 04:31 #266

  • Υπήκοος (Υπηκοος)
  • Το Άβαταρ του/της Υπήκοος (Υπηκοος)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Μακρυα απο τραπεζες, τουλαχιστον 50 ν. μιλια.
  • Δημοσιεύσεις: 132
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 64
  • Κάρμα: 3 (9)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Γιατί έχει ΠΟΛΛΑ λεφτα αγαπητέ.
Μιλαμε για δις...
Κ όταν εχεις τόσα πολλά, μπορείς να κανεις ότι θες.
Οχι μόνο αδεια οπλοφορίας βγάζεις, αλλά ακόμη κ κυβερνήσεις κ νόμους αλλάζεις φέρνεις στα μετρα σου.

Πιο πανω λες πως είναι πιο έξυπνος απο εμάς..
Ίσως κ να είναι, αλλα ήταν κ πολύ τυχερός..
Απο απλός εργάτης στα χρόνια του κομμουνισμού καταφερε να γίνει διευθυντής στο εργοστασιο που δούλευε.
Αν δεν είχε καταρρεύσει η ΕΣΣΔ πιθανόν τώρα να ήταν συνταξιούχος.
Η μοίρα όμως τα έφερε έτσι κ την περιουσία του ρώσικου λαου να την παρουν καποιοι που απο την μια στιγμη στην άλλη έγιναν μεγιστάνες..
Αυτά είναι γνωστά...

Παναγιωτη μου οπως εγραψα και πριν, ξερω το συστημα, εχω περπατησει πολυ στα 59 χρονια που ζω σε αυτη τη Γη. Αλλα το οτι ο εχων δις μπορει να εχει οπλα ή -οπως σωστα λες- "να κανει οτι θελει" και γω οχι ουσιαστικα ενισχυει την αποψη μου οτι κακως δεν εχω εγω, εσυ και καθε φιλησυχος πολιτης το ιδιο δικαιωμα να οπλοφορει.

Τον Σαββιδη τον αναφερω επειδη ειναι επικαιρος, δεν ειναι αυτος το θεμα μου. Ο εκαστοτε Σαββιδης μπορει με τα δις του να αγορασει τζετ, εγω δεν μπορω και αυτο το καταλαβαινω. Αλλα το να αντιμετωπιζεται απο τη πολιτεια ως κρατος εν κρατει δεν μου παει ειδικα οταν στο ονομα διαφορων δοξασιων (που σχεδον αν οχι παντα χανουν λαδια απο παντου) υπαρχει ενα πληθος ανθρωπων που υποστηριζουν αυτη τη κατασταση.

Δεν κολλαω -οπως ισως νομιζουν μερικοι- ντε και καλα μονο στο θεμα της οπλοφοριας, Κολλαω στο να νομιμοποιηται η "κοινωνια δυο ταχυτητων" και μαλιστα εν ονοματι δηθεν πατερναλιστικης προστασιας μας οταν ειναι προφανες (γενικα αλλα και απο τους αριθμους) οτι τετοια προστασια δεν τη χρειαζομαστε (ουτε ειμαστε παιδακια να χρειαζομαστε πατερουλη). Πχ εχω κοψει το τσιγαρο στις 15 Δεκεμβριου 1985 (ναι, ογδοντα πεντε) και εκτοτε δεν εχω τραβηξει ουτε δανεικη τζουρα. Αλλα οταν ακουω οτι με τον νεο ΚΟΚ απαγορευουν σε εναν ανθρωπο να καπνισει στο ιδιο του το αυτοκινητο (με ανοιχτα μαλιστα τζαμια) επαναστατω γιατι προσβαλεται το περι δικαιου αισθημα μου.
Τεχνικα σωστη λοιπον η απαντηση σου και σε ευχαριστω. Αλλα δεν απανταει στην ερωτηση μου επι της ουσιας που ειναι: "με ποια εννοια δικαιου γινεται αυτη η διακριση μεταξυ εμου και του εκαστοτε Σαββιδη?". Τα δις του δεν ειναι εννοια δικαιου. υποτιθεται οτι στις δημοκρατιες ολοι ειναι ισοι στα μετρα φυσικα των δυνατοτητων τους.

Εχεις τη καλημερα μου και ελπιζω και ενα ομορφο Σαββατοκυριακο.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΔΩ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΟΥ"
Τελευταία διόρθωση: 16 Μαρ 2018 04:40 από Υπήκοος (Υπηκοος).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 16 Μαρ 2018 09:30 #267

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
TEV έγραψε:
"Δεν υπήρχε πιστόλι"

"Δεν το είδε κανείς το πιστόλι"

Ούτε η αστυνομία κατέγραψε κάτι στην έκθεσή της.

Υπάρχουν και δηλώσεις, κανείς δεν είδε το πιστόλι στον αγωνιστικό χώρο.

Το είδαν μετά, στις φωτογραφίες.

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη διαφορά.


Όλοι καταλαβαίνουμε αυτό που δεν θέλεις (προφανώς) να καταλάβεις εσύ. Τα ... υπόλοιπα ...
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 16 Μαρ 2018 09:47 #268

  • Filoxrimatos
  • Το Άβαταρ του/της Filoxrimatos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 882
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 294
  • Κάρμα: 18 (-1)
TEV έγραψε:
"Δεν υπήρχε πιστόλι"

"Δεν το είδε κανείς το πιστόλι"

Ούτε η αστυνομία κατέγραψε κάτι στην έκθεσή της.

Υπάρχουν και δηλώσεις, κανείς δεν είδε το πιστόλι στον αγωνιστικό χώρο.

Το είδαν μετά, στις φωτογραφίες.

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη διαφορά.

Αν οι αστυνομικοί που ήταν δίπλα του (τον περιτριγύριζαν) δεν είδαν το πιστόλι πρέπει να αποταχθούν χθες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": batista, Υπήκοος (Υπηκοος)

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 16 Μαρ 2018 10:03 #269

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Υπήκοος (Υπηκοος) έγραψε:
Και για να τελειωνουμε (ναι, ξανα)

Μπαα. Δεν βλέπω να τελειώνουμε.


Υπήκοος (Υπηκοος) έγραψε:
Το θεμα μου δεν ειναι αν ο κυριος Σαββιδης ειχε ή οχι οπλο στη Τουμπα (που δεν ξερω καν που πεφτει), αυτο με αφηνει παγερα αδιαφορο και βεβαια δεν ημουν εκει να το δω μα τα ματια μου αλλα αν ο κυριος αυτος εχει αδεια οπλοφοριας. Εχει? Ναι εχει, δεν το αρνηται αλλωστε. Η ερωτηση μου ειναι ΓΙΑΤΙ ο κυριος αυτος εχει κι εγω δεν εχω. Κανεις μεχρι στιγμης δεν απαντησε σε αυτο το ερωτημα.

Πήγες να ζητήσεις άδεια οπλοφορίας π.χ. για κυνηγετικό όπλο και σου την αρνήθηκαν ή μήπως εσύ κάνεις την ερώτηση επειδή επιθυμείς να έχεις καλάσνικοφ και (ευτυχώς) δεν σου το επιτρέπουν;;;;

Υπήκοος (Υπηκοος) έγραψε:
Και σημερα ειδα στις ειδησεις οτι -κατα δηλωση του- ενας τυπος σκοτωσε τη γυναικα του με ενα.... ψαλιδι μοδιστρας. Αν θες να σκοτωσεις μπορεις και χωρις οπλο ενα σφυρι ή κατσαβιδι αρκει, δεν φταινε τα οπλα αλλα οι παλαβρες που τα κουβαλουν.

Τι κάνουμε λοιπόν (και ειδικά στις ΗΠΑ) προκειμένου να μην πάρουν οι ... "παλάβρες" όπλα (και βαριά μάλιστα) στα χέρια τους; Θα απαντήσεις ποτέ σε αυτή την ερώτηση;;; Και τι σχέση έχει ένα κατσαβίδι με ένα ημιαυτόματο/αυτόματο όπλο που μπορεί να ξαπλώσει δέκα νοματαίους με μια ριπή;;;;
Εσένα από την άλλη μπορεί να μην σε νοιάζει. Τα θύματα και τα εν δυνάμει θύματα στα ... σχολεία :woohoo:, τα ρώτησες;;;

Υπήκοος (Υπηκοος) έγραψε:
Και τεσπα δεν με νοιζαει αν καποιος εβαλε το οπλο στο γηπεδο ή οχι,

Δυστυχώς, δεν ... ένοιαξε ούτε την αστυνομία που έπρεπε να τον μπουζουριάσει και όχι μόνο γιατί είχε το κουμπούρι.
Επίσης εσένα μπορεί να μην σε νοιάζει, αλλά σίγουρα έχουν διαφορετική άποψη αυτοί που το αντικρύζουν χωρίς να φταίνε σε τίποτα.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 16 Μαρ 2018 10:10 #270

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Filoxrimatos έγραψε:
Αν οι αστυνομικοί που ήταν δίπλα του (τον περιτριγύριζαν) δεν είδαν το πιστόλι πρέπει να αποταχθούν χθες.

Σίγουρα πρέπει να υποστούν όποιες κυρώσεις προβλέπονται. Και όχι μόνο γιατί μπήκε ο ολιγάρχης (και ο οποιοσδήποτε αντίστοιχος) με το κουμπούρι αλλά και γιατί μπούκαρε γενικώς και εκείνοι απλά τον ... θαύμαζαν.
Και είναι ακόμα πιο αισχροί γιατί εκτός του ότι δεν έκαναν τίποτα, μετά έκαναν (για ευνόητους λόγους) και ότι δεν είδαν τίποτα σε σχέση με το όπλο.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα