Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: Οπλοκατοχή

Οπλοκατοχή 01 Ιουλ 2020 15:07 #550

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Δηλαδή σύμφωνα με την νοοτροπία σου που δεν ειναι "χαζομάρα" οπως αποκάλεσες την δική μου να εχω δικαιωμα στο ιδιόκτητο χώρο μου να εχω οπλο (τις αναφορές στους συντονιστές μονος σου τις κάνεις) οτι η Αμερική ειναι "φασισμός".
Ρε εισαστε με τα καλά σας στην Αυστραλία δεν μπορείς να ζήσεις λόγω της Νομοθεσίας τους ολοι σε Δικαστήρια και δικομανείς ειναι.
Εχω δεί στα ταξιδια για "κάτω" που πάω παρα πολλούς Βέλγους που εφυγαν απο το Βέλγιο λόγω λαθρομεταναστών και αλλων Ευρωπαίων μεταναστών και τα εχουν "παίξει".
Χώρια η ακρίβεια τα $1,000 για ενοικιο για πλάκα ειναι.
Ο Αμερικάνος εχει Συνταγματικό Διακιωμα να φέρει οπλο και αυτό ειναι το κατεξοχήν δημοκρατικό Πολίτευμα γιατί σου λένε μην με αναγκάσεις να βγάλω το αυτοματο οπλο απο το σπίτι μου.
Τις προάλλες με τα αντιρατσιστικα διαδηλώσεις ενα νεαρό ζευγάρι εβγαλαν τα οπλα απο το σπίτι τους κατά των διαδηλωτών που τουςεχουν ζαλίσει με τους Αφρικανούς.
Τέλος καλύτερα ειναι τα οπλα πάντα στο σπίτι παρά τα αγριόσκυλα και αλλα teazers που κυκλοφορούν και κυρίως τα ραβδωτα οπλα που δίνουν για 'αθλητικούς σκοπούς".

Δεν υπάρχει πιο φιλελευθερος θεσμός σε ενα Κράτος αποτην Νόμιμη οπλοφορία!
Ειδαλλως να φωνάξετε την επόμενη φορά που κακκοποιός εισέλθει σπίτι σας την εμπορο ναρκωτικών "κυρία" Μελισαροπούλου που εισήλθε στην Αστυνομία.
:P :P :P :P :P :P :P :P
Τα σπίτια των πολιτικών ,επιχειρηματιών ,τραγουδιστών τα φυλάνε μεχρι και τα αδεια γκομενόσπιτα πάνοπλοι μπράβοι και Αστυνομικοί.
Γιατί σε εμάς απαγορεύεται πάντα η Νόμιμη οπλοκατοχή στα σπίτια μας!
Αμα στην Αμερική επίσημα ο χρόνος αποκρισης που φθάνει η Αστυνομία ειναι συνολικά τα 18 λεπτά τότε καταλαβαίνεις τι γίνεται στο Yunanistan που με τα παιδαρέλια και γκομενάκια στην ΔΙ.ΑΣ ποσο χρονο θα κάνουν.
Η ζωή που μας χάρισε ο καλός θεούλης ειναι μία ........δεν υπάρχει ρεζέρβα!

Στην Ευρωπαική Ενωση να μου το θυμηθείται μέχρι και τις τσόντες online θα σας βάλουν να σταματήσουν και θατους λέτε και ευχαριστώ οταν η παιδική κακκοποίηση + των γυναικών ειναι "ρουτίνα".
Εγώ πάω εθελοντικα και κάνω σκοποβολή στο εξωτερικό και μάλιστα χωρίς ωττοασπίδες σε κλειστό χώρο να συνηθίσω την κροτοφοβία.
Αμα ο αλλος σεεχει βάλε αυτό που λέμε "στο μάτι" τότε "την εβαψες" οπλο παράνομο θα βρεί για αυτο τον λόγο να κοιτάτε να μην προκαλειται" αλλα αυτό δεν σημαίνει το σπιτι ΜΟΥ ειναι και σπίτι ΣΟΥ.
Τελεία και παύλα!

EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οπλοκατοχή 01 Ιουλ 2020 18:11 #551

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Περαστικά είπαμε....
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

Οπλοκατοχή 31 Ιουλ 2020 12:09 #552

  • Xaxaxa
  • Το Άβαταρ του/της Xaxaxa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 39
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: -2
Για την απαγόρευση της οπλοκατοχής εχει αποδειχθεί ότι :

«Καλύτερα να με δικάσουν δώδεκα, παρά να με θάψουν τέσσερις»!

Στην Ελλάδα, η οπλοφορία απαγορεύεται μόνο για τους νομοταγείς.
Οι κακοποιοί οπλοφορούν κανονικά!
Eπομένως η απαγόρευση οπλοφορίας αφήνει ανυπεράσπιστους μόνο τους φιλήσυχους πολίτες όπου οι φιλήσυχοι πολίτες σφάζονται σαν τα κατσίκια καθημερινά από κακοποιούς και η πολιτεία αντί να επιτρέψει στους πολίτες να αμυνθούν θεσπίζει νόμο που καθιστά κακούργημα την οπλοκατοχή !

Βλέπεται τρέμουν τους φιλήσυχους πολίτες γιατί πρόκειται περί τυραννίας και όχι δημοκρατίας .
Σε μια δημοκρατική χώρα οι πολίτες είναι υπεύθυνοι και εκπαιδευμένοι ώστε να τηρούν ηθικούς και γραπτούς νόμους!
Εδω στο Ελλαντα, ακομα κι'αν δεν εχω όπλο, ακομα κι'αν αρπάξω το κουζινομαχαιρο για να αμυνθώ, η το βαζο να το μπουμπουνίσω στην κεφάλα του κακοποιού ΕΓΩ θα βρω τον μπελα μου, ΕΓΩ θα συλληφθώ, ΕΓΩ θα καταδικαστω. ΕΓΩ, ο αναισθητος που οφείλω να σκύψω το κεφάλι μπροστά στο κάθε εγκληματικό ρεμάλι προκειμένου να είμαι νομοταγής.
Νεκρός ο πολίτης ; ισως αλλα νομοταγης νεκρός.

Βρε δεν μας παρατάνε!
Αν δεν επιτρέψουν την οπλοκατοχή, θα αναγκαστούμε οι νομοταγείς πολίτες να αγοράσουμε κάποιο λαθραίο "σιδερικο", σιγα το προβλημα!

Το άλλο λάθος που κάνει η αντι-οπλική προπαγάνδα είναι οτι μπερδεύουν την τρομοκρατία με την εγκληματικότητα.
To πυροβόλο οπλο ρίχνει προς μια κατεύθυνση κάθε βολή.
Το εκρηκτικό είναι άπειρα πιο "παραγωγικό" και συντίθεται από υλικά που βρίσκονται στο σουπερμάρκετ της γειτονιάς.
Τέλος υπάρχει και ο αντίλογος του Κράτους το οποίον σε κρίνει η πατρίδα μάχιμο, σου εμπιστεύεται ο στρατός όπλο ; (εκτος την «γιωτάδων» και χιλιαστών «ευαγγελιστών» του Γιαχβέ club οπου αυτοί σαν διεθνιστές αρνούνται και να πανε φαντάροι αλλα και την αιμοδοσία υπέρ των συνανθρώπων τους.
Επομένως η απαγόρευση της νόμιμης οπλοκατοχής στρέφεται αποκλειστικά εναντίων των ανυπεράσπιστων πολιτών και διευκολύνει τους εγκληματίες αφάνταστα.

Τρανταχτά παραδείγματα ο Καναδάς με τεράστιο αριθμό κυνηγετικών και ραβδωτών πυροβόλων όπλων καθώς και η Ελβετία με αριθμό όπλων που ξεπερνάει τους πολίτες της χώρας.
Και τα δύο αυτά κράτη έχουν από τις χαμηλότερες εγκληματικότητες παγκοσμίως.
Σε περιοχές με Υψηλή οπλοκατοχή το έγκλημα είναι σαφώς μικρότερο.
Ένα σχετικό παράδειγμα είναι και η Αγγλία.
Όταν απαγορεύτηκε η κατοχή πιστολιών το έγκλημα εκτοξεύτηκε γιατί οι εγκληματίες γνώριζαν ότι οι πολίτες δεν θα μπορούσαν να αμυνθούν σε περίπτωση ληστείας.

Επίσης στις λίγες πολιτείες στην Αμερική που έχουν περιορισμούς στην οπλοκατοχή το έγκλημα είναι υψηλότερο από τις άλλες που έχουν ελεύθερη οπλοκατοχή.

Gun sales in United States highest since records began amid coronavirus



Τα πρόσφατα Επίσημα στοιχεία για τον κοροιδοιό έδειξαν ότι όταν οι πολίτες ηταν στα σπίτια τους στην Αμερική (εδώ με Gold-Χοίδη εχουμε «σιγουράντζα») αυξήθηκαν οι πωλήσεις νόμιμων όπλων στην Αμερική …….επιπλέον των υπαρχόντων 2,500,000 οπλων.
Δεν μπορεί ολος ο κόσμος να είναι «φασίστες» και «ρατσιστές» του ……τα εννιάμερα!

Πηγη:
Retailers noted that these new customers were spending $595 on an average sale and that 40 percent of first-time gun buyers in the first four months of 2020 were female.
All this equates to more than 2.5 million new gun owners in a very short period of time.


www.nssf.org/millions-of-first-time-gun-buyers-during-covid-19/

Oι "γιωτάδες" αρνούμενοι να φέρουν οπλισμό όπως και οι «μάρτυρες» χιλιαστές Ευαγγελιστές Γιαχβε club δεν εννοούν να καταλάβει το τσερβέλο τους μνιαλό ότι :

To οπλο δεν δημιουργεί το έγκλημα αλλα το αντίστροφο η εγκληματικότητα δημιουργεί την ανάγκη για τα οπλα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οπλοκατοχή 31 Ιουλ 2020 12:34 #553

  • alex (The_Emperor)
  • Το Άβαταρ του/της alex (The_Emperor)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 752
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 239
  • Κάρμα: 12
Xaxaxa έγραψε:
Για την απαγόρευση της οπλοκατοχής εχει αποδειχθεί ότι :

«Καλύτερα να με δικάσουν δώδεκα, παρά να με θάψουν τέσσερις»!

Στην Ελλάδα, η οπλοφορία απαγορεύεται μόνο για τους νομοταγείς.
Οι κακοποιοί οπλοφορούν κανονικά!
Eπομένως η απαγόρευση οπλοφορίας αφήνει ανυπεράσπιστους μόνο τους φιλήσυχους πολίτες όπου οι φιλήσυχοι πολίτες σφάζονται σαν τα κατσίκια καθημερινά από κακοποιούς και η πολιτεία αντί να επιτρέψει στους πολίτες να αμυνθούν θεσπίζει νόμο που καθιστά κακούργημα την οπλοκατοχή !

Βλέπεται τρέμουν τους φιλήσυχους πολίτες γιατί πρόκειται περί τυραννίας και όχι δημοκρατίας .
Σε μια δημοκρατική χώρα οι πολίτες είναι υπεύθυνοι και εκπαιδευμένοι ώστε να τηρούν ηθικούς και γραπτούς νόμους!
Εδω στο Ελλαντα, ακομα κι'αν δεν εχω όπλο, ακομα κι'αν αρπάξω το κουζινομαχαιρο για να αμυνθώ, η το βαζο να το μπουμπουνίσω στην κεφάλα του κακοποιού ΕΓΩ θα βρω τον μπελα μου, ΕΓΩ θα συλληφθώ, ΕΓΩ θα καταδικαστω. ΕΓΩ, ο αναισθητος που οφείλω να σκύψω το κεφάλι μπροστά στο κάθε εγκληματικό ρεμάλι προκειμένου να είμαι νομοταγής.
Νεκρός ο πολίτης ; ισως αλλα νομοταγης νεκρός.

Βρε δεν μας παρατάνε!
Αν δεν επιτρέψουν την οπλοκατοχή, θα αναγκαστούμε οι νομοταγείς πολίτες να αγοράσουμε κάποιο λαθραίο "σιδερικο", σιγα το προβλημα!

Το άλλο λάθος που κάνει η αντι-οπλική προπαγάνδα είναι οτι μπερδεύουν την τρομοκρατία με την εγκληματικότητα.
To πυροβόλο οπλο ρίχνει προς μια κατεύθυνση κάθε βολή.
Το εκρηκτικό είναι άπειρα πιο "παραγωγικό" και συντίθεται από υλικά που βρίσκονται στο σουπερμάρκετ της γειτονιάς.
Τέλος υπάρχει και ο αντίλογος του Κράτους το οποίον σε κρίνει η πατρίδα μάχιμο, σου εμπιστεύεται ο στρατός όπλο ; (εκτος την «γιωτάδων» και χιλιαστών «ευαγγελιστών» του Γιαχβέ club οπου αυτοί σαν διεθνιστές αρνούνται και να πανε φαντάροι αλλα και την αιμοδοσία υπέρ των συνανθρώπων τους.
Επομένως η απαγόρευση της νόμιμης οπλοκατοχής στρέφεται αποκλειστικά εναντίων των ανυπεράσπιστων πολιτών και διευκολύνει τους εγκληματίες αφάνταστα.

Τρανταχτά παραδείγματα ο Καναδάς με τεράστιο αριθμό κυνηγετικών και ραβδωτών πυροβόλων όπλων καθώς και η Ελβετία με αριθμό όπλων που ξεπερνάει τους πολίτες της χώρας.
Και τα δύο αυτά κράτη έχουν από τις χαμηλότερες εγκληματικότητες παγκοσμίως.
Σε περιοχές με Υψηλή οπλοκατοχή το έγκλημα είναι σαφώς μικρότερο.
Ένα σχετικό παράδειγμα είναι και η Αγγλία.
Όταν απαγορεύτηκε η κατοχή πιστολιών το έγκλημα εκτοξεύτηκε γιατί οι εγκληματίες γνώριζαν ότι οι πολίτες δεν θα μπορούσαν να αμυνθούν σε περίπτωση ληστείας.

Επίσης στις λίγες πολιτείες στην Αμερική που έχουν περιορισμούς στην οπλοκατοχή το έγκλημα είναι υψηλότερο από τις άλλες που έχουν ελεύθερη οπλοκατοχή.

Gun sales in United States highest since records began amid coronavirus



Τα πρόσφατα Επίσημα στοιχεία για τον κοροιδοιό έδειξαν ότι όταν οι πολίτες ηταν στα σπίτια τους στην Αμερική (εδώ με Gold-Χοίδη εχουμε «σιγουράντζα») αυξήθηκαν οι πωλήσεις νόμιμων όπλων στην Αμερική …….επιπλέον των υπαρχόντων 2,500,000 οπλων.
Δεν μπορεί ολος ο κόσμος να είναι «φασίστες» και «ρατσιστές» του ……τα εννιάμερα!

Πηγη:
Retailers noted that these new customers were spending $595 on an average sale and that 40 percent of first-time gun buyers in the first four months of 2020 were female.
All this equates to more than 2.5 million new gun owners in a very short period of time.


www.nssf.org/millions-of-first-time-gun-buyers-during-covid-19/

Oι "γιωτάδες" αρνούμενοι να φέρουν οπλισμό όπως και οι «μάρτυρες» χιλιαστές Ευαγγελιστές Γιαχβε club δεν εννοούν να καταλάβει το τσερβέλο τους μνιαλό ότι :

To οπλο δεν δημιουργεί το έγκλημα αλλα το αντίστροφο η εγκληματικότητα δημιουργεί την ανάγκη για τα οπλα.

Είναι και τα άλλα βέβαια...που δεν παίζονται...αλλά αυτό το "μνιαλό" δεν αφήνει καμία αμφιβολία για τον..."συγγραφέα"!!
Τελευταία διόρθωση: 31 Ιουλ 2020 12:36 από alex (The_Emperor).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οπλοκατοχή 31 Ιουλ 2020 12:39 #554

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Κάποιος να το μαζέψει αυτό το χάλι, που βλέπει παντού ... ""γιωτάδες" αρνούμενους να φέρουν οπλισμό και «μάρτυρες» χιλιαστές Ευαγγελιστές Γιαχβε club" και ... "τυραννίες" οπουδήποτε αλλού εκτός από την χώρα του αρχιφασίστα Ερντογάν (και χώρα του), υπάρχει;;;; :sick:
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 31 Ιουλ 2020 12:53 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

600.000 πολεμικά kalashnikov στην Ελλάδα! 15 Σεπ 2020 12:20 #555

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
Κρυμμένα-θαμμένα σε νεκροταφεία/χωράφια/χαράδρες υπάρχουν στην Ελλάδα 600.000 kalashnikov πολεμικού τύπου!
www.pronews.gr/koinonia/46550_apokalypti...-dianomea-kalasnikof
www.mixanitouxronou.gr/chronia-polla-kirie-kalasnikof/
www.protothema.gr/greece/article/925434/...us-alvanous-eborous/
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 15 Σεπ 2020 12:22 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τρόπος λειτουργίας αυτόματων όπλων 17 Σεπ 2020 07:16 #556

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
Πως λειτουργεί το αυτόματο όπλο kalashnikov-AK-47:




Πως λειτουργούν τα αυτόματα όπλα M16 και AR-15:

Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 17 Σεπ 2020 07:20 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Γαλαζοαίματη εκπαίδευση στα όπλα 17 Σεπ 2020 23:47 #557

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
Η νεαρή Πριγκίπισσα Ελισάβετ του Βελγίου, λαμβάνει γνώσεις και δεξιότητες όπλων σε σκληρή Στρατιωτική Ακαδημία:
www.dailymail.co.uk/femail/article-87440...ilitary-academy.html
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 17 Σεπ 2020 23:53 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πακιστανικές βιοτεχνίες όπλων 18 Σεπ 2020 23:33 #558

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
Στα χωριά του Πακιστάν, εδώ και δεκαετίες, εξειδικευμένοι τεχνίτες και σιδηρουργοί, κατασκευάζουν πιστόλια και αυτόματα πυροβόλα όπλα με απλά εργαλεία, από βιομηχανικά μέταλλα σκραπ ή σωλήνες, με κόστη από 6 έως 60 ευρώ.
tribune.com.pk/story/458310/the-legendar...s-of-darra-adam-khel
www.dailymail.co.uk/wires/afp/article-37...ani-tribal-town.html


1_2020-09-18-2.jpg


2_2020-09-18.jpg


3_2020-09-18.jpg


4_2020-09-18.jpg


5_2020-09-18.jpg


6_2020-09-18.jpg


7_2020-09-18.jpg


8.jpg




Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 19 Σεπ 2020 13:35 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.096 δευτερόλεπτα