Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Καλύτερα βατσιμάνης παρά ΔΥ

Καλύτερα βατσιμάνης παρά ΔΥ 27 Αυγ 2017 12:01 #1

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
batista έγραψε:

Χρησιμοποίησα απλά ένα πολύ δύσκολο επάγγελμα (με πολλές στερήσεις) για να καταδείξω που θα έπρεπε να φτάνει κάποιος που είναι άνεργος, που δεν μπορεί να βρει την δουλειά που θα επιθυμούσε και ταυτόχρονα έχει οικογένεια να ταΐσει και γενικότερα την υποχρέωση (στον εαυτό του πρώτα και κύρια) να διατηρήσει την αξιοπρέπειά του.

Συμφωνω απολυτα μαζι σου. 342 δις φορες (οσο το εθνικο μας χρεος) βατσιμανης παρα ΔΥ.

"'Οταν είναι η μέρα της βάρδιάς μου ξυπνάω 4 η ώρα, 4 και τέταρτο. Μέχρι να πλυθώ, κι επειδής έχω ένα συνήθειο εγώ και κατεβαίνω μέχρι τον Περαία με τα πόδια να πάρω το λεωφορείο της γραμμής της Ελευσίνας, παίρνω το λεωφορείο ή των 5.30 ή των 6. Η λάντζα ξεκινάει γύρω στις 7.30 με 8 παρά τέταρτο."

Ζητω το τιμημενο μεροκαματο !
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 27 Αυγ 2017 12:19 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καλύτερα βατσιμάνης παρά ΔΥ 27 Αυγ 2017 12:27 #2

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Φυσικά και ... "ζήτω το τιμημένο μεροκάματο", όπου όμως και αν κερδίζεται αυτό, με κόπο και ιδρώτα.
Όπως όμως θα έχεις καταλάβει έχω μια αλλεργία στην ... ισοπέδωση και στον μηδενισμό, άρα θα διαφωνήσω με την ... ποινικοποίηση (έτσι γενικά που το θέτεις) της ιδιότητας του ΔΥ.
Προφανώς υπάρχουν λαμόγια, άχρηστοι (δυστυχώς πολλοί) και επίορκοι δημόσιοι υπάλληλοι, υπάρχουν όμως και ΔΥ που όχι απλά αξίζουν τον μισθό τους, αλλά αξίζουν ενδεχομένως και παραπάνω, το οποίο δεν μπορεί να τους δοθεί λόγω ακριβώς της μισθοδοσίας των προαναφερόμενων ... άχρηστων κ.λπ.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καλύτερα βατσιμάνης παρά ΔΥ 27 Αυγ 2017 12:37 #3

  • Γιώργος (ANTI)
  • Το Άβαταρ του/της Γιώργος (ANTI)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 444
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 94
  • Κάρμα: 9
Μπάστα μπατίστα, καρφώνεσαι...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καλύτερα βατσιμάνης παρά ΔΥ 27 Αυγ 2017 12:38 #4

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
batista έγραψε:
Όπως όμως θα έχεις καταλάβει έχω μια αλλεργία στην ... ισοπέδωση και στον μηδενισμό, άρα θα διαφωνήσω με την ... ποινικοποίηση (έτσι γενικά που το θέτεις) της ιδιότητας του ΔΥ.

Σε αυτές τις κρατικοδίαιτες ελληνοπρεπεις κατσαριδες (και όχι μονο), μια αργκο μονο περναει :

Αυτή :

"'Οταν είναι η μέρα της βάρδιάς μου ξυπνάω 4 η ώρα, 4 και τέταρτο. Μέχρι να πλυθώ, κι επειδής έχω ένα συνήθειο εγώ και κατεβαίνω μέχρι τον Περαία με τα πόδια να πάρω το λεωφορείο της γραμμής της Ελευσίνας, παίρνω το λεωφορείο ή των 5.30 ή των 6. Η λάντζα ξεκινάει γύρω στις 7.30 με 8 παρά τέταρτο."

...εστω και εάν η κυριες ΔΥ ξυπνάνε και αυτές την ιδια ωρα για να προλάβουνε να ριξουν 4-5 χερια ''μινιο'' στην φατσα τους.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 27 Αυγ 2017 12:42 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καλύτερα βατσιμάνης παρά ΔΥ 27 Αυγ 2017 12:42 #5

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Όποιος νομίζει ότι θα σταματήσω να γράφω την άποψή μου επειδή κάποιοι, το μόνο που κάνουν εδώ μέσα, είναι να την διαστρεβλώνουν (με τόσο εξόφθαλμο τρόπο), είναι μακριά νυχτωμένος.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καλύτερα βατσιμάνης παρά ΔΥ 27 Αυγ 2017 12:49 #6

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
maria (mb361) έγραψε:
Σε αυτές τις κρατικοδίαιτες ελληνοπρεπεις κατσαριδες (και όχι μονο), μια αργκο μονο περναει :

Αυτή :

"'Οταν είναι η μέρα της βάρδιάς μου ξυπνάω 4 η ώρα, 4 και τέταρτο. Μέχρι να πλυθώ, κι επειδής έχω ένα συνήθειο εγώ και κατεβαίνω μέχρι τον Περαία με τα πόδια να πάρω το λεωφορείο της γραμμής της Ελευσίνας, παίρνω το λεωφορείο ή των 5.30 ή των 6. Η λάντζα ξεκινάει γύρω στις 7.30 με 8 παρά τέταρτο."

...εστω και εάν η κυριες ΔΥ ξυπνάνε και αυτές την ιδια ωρα για να προλάβουνε να ριξουν 4-5 χερια ''μινιο'' στην φατσα τους.

Σου εύχομαι, μέσα από την καρδιά μου, να μην χρειασθείς ποτέ την συνδρομή (είτε λόγω υγείας, είτε κάποιου άλλου κινδύνου) κάποιου που φέρει την ιδιότητα του ΔΥ και ο οποίος κερδίζει τίμια το ψωμί του προσφέροντας στην κοινωνία, γιατί τότε θα ... αναθεωρήσεις the hard way.
Πες μου λοιπόν ότι θέλεις για τις κυρίες με τα 4-5 χέρια ... μίνιο και πολλούς (δυστυχώς) άλλους ΔΥ, αλλά η ισοπέδωση (επί παντός επιστητού) θα παίρνει πάντα την αυτονόητη απάντηση.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καλύτερα βατσιμάνης παρά ΔΥ 27 Αυγ 2017 12:57 #7

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
batista έγραψε:
Σου εύχομαι, μέσα από την καρδιά μου, να μην χρειασθείς ποτέ την συνδρομή (είτε λόγω υγείας, είτε κάποιου άλλου κινδύνου) κάποιου που φέρει την ιδιότητα του ΔΥ και ο οποίος κερδίζει τίμια το ψωμί του προσφέροντας στην κοινωνία, γιατί τότε θα ... αναθεωρήσεις the hard way.
Πες μου λοιπόν ότι θέλεις για τις κυρίες με τα 4-5 χέρια ... μίνιο και πολλούς (δυστυχώς) άλλους ΔΥ, αλλά η ισοπέδωση (επί παντός επιστητού) θα παίρνει πάντα την αυτονόητη απάντηση.

Σεβομαι μονο αυτους που ''εχουν γεμισει την σεντινα με ιδρωτα ''και αυτους που ''ο κ@λος τους εχει βγαλει ροζους από το διάβασμα''.

Και στις δυο κατηγοριες οι ελληνοπρεπεις Δημόσιες κατσαριδες και οι πολιτικοι απουσιαζουν.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 27 Αυγ 2017 12:58 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καλύτερα βατσιμάνης παρά ΔΥ 27 Αυγ 2017 13:18 #8

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
maria (mb361) έγραψε:
Σεβομαι μονο αυτους που ''εχουν γεμισει την σεντινα με ιδρωτα ''και αυτους που ''ο κ@λος τους εχει βγαλει ροζους από το διάβασμα''.

Και στις δυο κατηγοριες οι ελληνοπρεπεις Δημόσιες κατσαριδες και οι πολιτικοι απουσιαζουν.

Είναι αναφαίρετο δημοκρατικό σου δικαίωμα να χρησιμοποιείς (αρκετά συχνά) έναν παράλογα ισοπεδωτικό και αδιέξοδο λόγο που απευθύνεται αποκλειστικά και μόνο στα κατώτερα ένστικτα αυτού που σε διαβάζει και σε καμία περίπτωση στο μυαλό και την λογική του.
Παρεμπιπτόντως, ο θυμός είναι ένα απόλυτα θεμιτό και φυσιολογικό ανθρώπινο συναίσθημα, αρκεί να μην είναι ο αποκλειστικός οδηγός για τον τρόπο που σκεφτόμαστε και κυρίως πράττουμε.
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 27 Αυγ 2017 13:18 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καλύτερα βατσιμάνης παρά ΔΥ 27 Αυγ 2017 13:22 #9

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
batista έγραψε:
Είναι αναφαίρετο δημοκρατικό σου δικαίωμα να χρησιμοποιείς (αρκετά συχνά) έναν παράλογα ισοπεδωτικό και αδιέξοδο λόγο που απευθύνεται αποκλειστικά και μόνο στα κατώτερα ένστικτα αυτού που σε διαβάζει και σε καμία περίπτωση στο μυαλό και την λογική του.
Παρεμπιπτόντως, ο θυμός είναι ένα απόλυτα θεμιτό και φυσιολογικό ανθρώπινο συναίσθημα, αρκεί να μην είναι ο αποκλειστικός οδηγός για τον τρόπο που σκεφτόμαστε και κυρίως πράττουμε.

Τρεχα να υπερασπισεις και να ψηφισεις αυτους που μας καταντησανε με 340 δις χρεος.

Που υριζουσι εκεινοι , οπου η μπελατζα κλεινει ?
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 27 Αυγ 2017 13:24 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα