Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: Επιστημη -Τεχνολογια

Επιστημη -Τεχνολογια 17 Νοε 2018 16:05 #28

  • dimos (finos)
  • Το Άβαταρ του/της dimos (finos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 35
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
το stremio και το popcorn κανουν και για smart tv;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Επιστημη -Τεχνολογια 17 Νοε 2018 16:24 #29

  • sosimple
  • Το Άβαταρ του/της sosimple
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 626
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 498
  • Κάρμα: 56
dimos (finos) έγραψε:
το stremio και το popcorn κανουν και για smart tv;
Όχι, εκτος και αν έχεις smart TV με υποστήριξη android και παλι παιζεται. Πολύ λίγες έχουν.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Επιστημη -Τεχνολογια 17 Νοε 2018 20:32 #30

  • CV
  • Το Άβαταρ του/της CV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1015
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 764
  • Κάρμα: 9
sosimple έγραψε:
Όχι, εκτος και αν έχεις smart TV με υποστήριξη android και παλι παιζεται. Πολύ λίγες έχουν.
Υποθετω οτι αν εχει θυρα HDMI, της βαζεις ενα chromecast και αποκτα υποστήριξη Android. Δεν το εχω δοκιμάσει σε smart TV.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Επιστημη -Τεχνολογια 17 Νοε 2018 21:11 #31

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Μην πληρωνετε ρε παιδια χαμενα χρηματα με Smart tv διοτι ποσο πιο smart να κανετε την οθονη σας απο την στιγμη που ειτε την συνδεετε με android tv box ειτε με Google chromecast?
Ειναι τσαμπα χρηματα και αν ειναι να βλεπετε ξενα καναλια on line /movies παρτε ενα διπυρηνο αντε τετραπυρηνο android tv box.
Χωρια με ενα δ.ω.ρ.ε,α.ν προγραμμα απο το Google Play Store διαλεξτε εαν cast η minnor program να βλεπετε και την οθονη του smart phones και μια εφαρμογη για live channels απο οποια χωρα θελετε (αν σας ζητησει συνδρομη για ορισμενα καναλια καντε της delete και κατεβαστε αλλη και αλλη και αλλη οποια θελετε και τα καναλια σας ικανοποιουν.
Τα octacore /decacore smart phones (που εχω) ειναι κ.α.ι για παιχνιδια που δυστυχως δεν εχω διαθεσιμο χρονο απλα το αγορασα γιατι με ζαλισαν φιλοι και πριν απο ενα χρονο δεν ηξερα τιποτα.
Μην σπαταλατε τα χρηματα σας γιατι και για κλησεις εδω στην Thailand -Malaysia που παω τα ιδια μου ερχετε και ισως φθηνοτερο με αγορα καρτα και χρονου ομιλιας +προθεμα το (9) -210 για Αθηνα με το Viber.
Pakistanis -Indians -Arabians λετε να τα κανουν "κουδουνια" ποια εφαρμογη θα "κατεβασω" να μιλαω?
Εχουν φθηνα τσαμπα σχεδον καρτες ομιλιας που μιλας με ολο τον κοσμο κανουν την ζωη τους ευκολη οχι δυσκολη με αγχος.

Περσι με αρχικη αγορα καρτας νουμερο + χρονο ομιλιας + pop up αγορα €2 φοβηθηκα μην μεινω απο μοναδες πληρωσα στα €10 και μιλησα 8 ωρες και οταν πεταξα νουμερο και καρτα ειχαν ακομα χρονο αλλη 1,30 ωρα και διαστημα δυο (2) μηνες.
Του κερατα ουτε Ελλαδα πια δεν μιλαω τοση ωρα στο τηλεφωνο απλα "κατω" με "βρεικαν" χαλαρο στην παραλια και με ζαλισαν φιλοι απο Ελλαδα.
Μην πληρωνετε τσαμπα χρηματα και αφηστε.....το μελλον ......με το καλο να ερθει και υγεια να εχουμε δεν κραταμε συσκευες 10 χρονια.
Μονο εγω ειχα τον Sony Vaio μονοπυρηνο στα 11 χρονια και τα "εφτυσε" πριν δυο χρονια αλλα του ειχα κανει την ζωη "ποδηλατο" πανω απο 30 -40 formats και βαριες εφαρμογες τα "επαιξε" η ενσωματωμενη καρτα γραφικων αμα ηταν αποσπωμενη με €10 θα αγοραζα μια +αλλα €10 στα 4gb ram απο 2gb που ειχε ........
Ενταξει τωρα εχω πολλυ καλο antivirus + εχω το vmware δευτερο υπολογιστη στην επιφανεια εργασιας και αμα "στραβωσει" κατι....."τα στελνω" και εγκαθιστω παλι το vmware και ο harddisk +motherboard +graphic card μενουν ανεπαφες.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 17 Νοε 2018 22:18 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Επιστημη -Τεχνολογια 17 Νοε 2018 21:43 #32

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Μάθε αν το κινητό σου είναι αυθεντικό ή όχι...

Πάτα στο κινητό σου*#06# και θα σου εμφανιστεί το λεγόμενο ΙΜΕΙ
(international mobile equipment identity)

Κοίτα του αριθμούς 7 και 8
ο κωδικός αριθμός τηλεφώνου είναι αυτής της μορφής: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

ΕΑΝ οι αριθμοί στη θέση επτά & οκτώ είναι 02 ή 20 αυτό σημαίνει πως συναρμολογήθηκε στην περιοχή Emirates που είναι πολύ κακή ποιότητα

ΕΑΝ οι αριθμό στη θέση επτά & οκτώ είναι 08 ή 80 αυτό σημαίνει πως κατασκευάστηκε στη Γερμανία που δεν είναι κακό

ΕΑΝ οι αριθμοί στη θέση επτά & οκτώ είναι 01 ή 10 αυτό σημαίνει πως κατασκευάστηκε στη Φινλανδία που είναι καλό

ΕΑΝ οι αριθμοί στη θέση επτά & οκτώ είναι 00 αυτό σημαίνει πως κατασκευάστηκε στο αρχικό εργοστάσιο που είναι η καλύτερη ποιότητα...

ΕΑΝ οι αριθμοί στη θέση επτά & οκτώ είναι 13 αυτό σημαίνει πως συναρμολογήθηκε στο Αζερμπαϊτζάν που είναι πολύ κακή ποιότητα και πολύ επικίνδυνο για την υγεία!!!

Για τα Ασιατικα μοντελα δεν ισχυει αλλα μπορειτε να δειτε (.....και να σημειωσετε) το IME I1 και IMEI2
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Επιστημη -Τεχνολογια 17 Νοε 2018 21:47 #33

  • dimos (finos)
  • Το Άβαταρ του/της dimos (finos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 35
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
επειδή δεν εχω γνωση του θεματος γενικα, τι κανω για να βλεπω popcorn σε smart tv;επισης ακουσα ότι πρεπει να εχεις συνδρομη σε κατι που λεγεται vpn(για να κρυβεσαι) ώστε να μη πεσει προστιμο.ισχυει αυτό; με ενδιαφερουν καποιες ξενες σειρες που δεν προβαλλονται αυτη τη στιγμη στο νετφλιξ και που δεν βρηκα να αγορασω ολους τους κυκλους στο public
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Επιστημη -Τεχνολογια 18 Νοε 2018 15:39 #34

  • sosimple
  • Το Άβαταρ του/της sosimple
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 626
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 498
  • Κάρμα: 56
dimos (finos) έγραψε:
επειδή δεν εχω γνωση του θεματος γενικα, τι κανω για να βλεπω popcorn σε smart tv;επισης ακουσα ότι πρεπει να εχεις συνδρομη σε κατι που λεγεται vpn(για να κρυβεσαι) ώστε να μη πεσει προστιμο.ισχυει αυτό; με ενδιαφερουν καποιες ξενες σειρες που δεν προβαλλονται αυτη τη στιγμη στο νετφλιξ και που δεν βρηκα να αγορασω ολους τους κυκλους στο public
Το VPN αλλάζει την ip σου ώστε να μη ξέρει κανείς ποιος είσαι. Έτσι δεν μπορείς να φας και πιθανο πρόστιμο. Πχ στη γερμάνια τους ήρθε μέσα στο λογαριασμό του εκει οτε, συν 1000€ γιατί έβλεπες πειρατικα. Για την ωρα εδω δεν εχει γίνει ποτέ κατι τέτοιο. Κάποτε θα συμβεί βέβαια, θέμα χρόνου. Αν βάλεις VPN θα πεσει τόσο η ταχύτητα σου που θα κάνει διακοπές. Εκτός και αν έχεις πολύ καλή ταχύτητα, συνήθως 50αρες γραμμές vdsl.
Η ποιο εύκολη λύση ειναι να βλέπεις σε λαπτοπ ή ταμπλέτα android.
Αν έχεις smart TV και καποιο σοβαρουτσικο κινητο, βλέπεις στο κινητο και streemαρεις την εικόνα στην smart TV σου. Σε σοβαρα κινητα κλεινει η οθονη του κινητου μετα απο λιγο και βλεπεις μονο στην οθονη της smart tv ασυρματα παντα.
Ειναι και η καλυτερη , ποιο ευκολη λυση.
Αν βλεπεις πραγματικα πολυ, παιρνεις ενα android box, ακομα και με 50€ κινεζικο , το συνδεεις στην τηλεοραση και την κανεις πραγματικα smart, εγκαθιστας τις εφαρμογες εκει. Υπαρχουν και με τηλεκοντρολ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), γιώργης (yorgi)

Επιστημη -Τεχνολογια 18 Νοε 2018 15:48 #35

  • dimos (finos)
  • Το Άβαταρ του/της dimos (finos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 35
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
ok thanks
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Επιστημη -Τεχνολογια 18 Νοε 2018 23:22 #36

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
sosimple

Οι Γερμανοι πανε να τρελλανουν κοσμο με τα προστιμα γιατι πριν απο 3-ημερο διαβασα οτι σε μια Γερμανιδα απο την Bonn που το 2015 ειχε βοηθησει δυο Syrians να εγκατασταθουν ευρεση κατοικιας κλπ ......το 2018 "εφαγε" γερο προστιμο στα €7,200 να πληρωσει ......στον Προυπολογισμο της Πολης για τα εξοδα που εκανε η Πολιτεια για τους δυο Συριους προσφυγες.
Ειναι χιλιαδες οι Γερμανοι που βοηθουν λαθρομεταναστες κατα τον πρωτο χρονο πριν εκδοθει η νομιμη visa και εχουν "αρπαξει" γερα προστιμα ενω απεναντιας σε αλλες Ομοσπονδιες στην Γερμανια τα τοπικα Δικαστηρια εχουν ασκησει ενστασεις κατα της αποφασης αυτης.

Το Γερμανικο Ομοσπονδιακο Δικαστηριο Νομοθετησε οτι οσοι εκ των Εγγυητων των αιτουντων ασυλο υπογραφουν πριν απο τα σχετικα εγγραφα νομιμοποιησης θα ειναι οι υπευθυνοι των αιτουντων ασυλο για διαστημα τριων χρονων ενω απεναντιας μετα την καταθεση εγγραφων νομιμοποιησης ασυλου οι Εγγυητες θα ειναι υπευθυνοι (για τους προσφυγες) για διαστημα (5) πενταετιας.

Συμφωνα με το World Population Review,η Γερμανια εχει το υψηλοτερο ποσοστο προσφυγων ανερχομενο στο 12% του πληθυσμου.
Θα κανω την αναρτηση με την συντομη μεταφραση στο τμημα για τους λαθρομεταναστες.
Απο οτι φαινετε Θα ζήσουμε σε ενδιαφέροντες καιρούς…!
Εδω τι προστιμα να φαμε με download παρανομα κλπ αφου και εγω σπιτι μου μου παει "ασχημα" να συνδεομαι στο δικο μου router και κλεβω internet απο.....τον γειτονα.
Τι κωδικους και κουραφεξαλα εχουν βγει προγραμματα που τα "καθαριζει" απλα βαζουμε κωδικους για τον εαυτο μας καθαρα για να "σηκωνουμε" το ηθικο μας.
Σε μια φιλη εχθες την κλεψανε κωδικους απο το smartphones στο paypal αλλα ο κλεφτης ηταν και μακακας φαταουλας πηγε να "τραβηξει" μεγαλο ποσο και τον μπλοκαρε το paypal.
(εκανε ηλιθιωμαρες κατεβαζε παιχνιδια και επαιζε στο smartphones)
Eγω μονο τα Windows με το antivirus που εχω και.....κανω updates εμπιστευομαι και στο δικο μου δικτυο για πληρωμες στο "μπαμ-μπαμ" γρηγορα και οταν οι Τραπεζες ειναι ανοικτες και ποτε σε αργιες.(χαρτοταινια στην camera στο laptop -tablet)

Airbus A-380 σε virtual

www.gillesvidal.com/blogpano/cockpit1.htm
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 18 Νοε 2018 23:26 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.350 δευτερόλεπτα