Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Οριστική διακοπή παροχής ΔΕΗ

Οριστική διακοπή παροχής ΔΕΗ 13 Απρ 2019 15:23 #1

  • knaison
  • Το Άβαταρ του/της knaison
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 20
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 1
Καλησπέρα.
Εδώ και 5 περίπου χρόνια σε ένα ακίνητο που χρησιμοποιώ ως αποθήκη, είχα διακόψει τη σύνδεση με το δίκτυο της ΔΕΗ, για να γλυτώσω περιττά χαράτσια όπως δημοτικά τέλη και ΕΡΤ, καθώς δεν χρειαζόμουν ηλεκτρικό ρεύμα.
Πριν από μερικές ημέρες η ΔΕΗ μου έστειλε μια επιστολή όπου με καλεί εντός κάποιας να προβώ στην επανασύνδεση με το δίκτυό της διαφορετικά θα μου αφαιρέσει το κιβώτιο με το μετρητή της παροχής.

Ρώτησα κάποιον ηλεκτρολόγο και μου είπε να προβώ στην επανασύνδεση και μετά να ξακάνω διακοπή.

1. Μετά από πόσο καιρό από τη σύνδεση μπορώ να ξανακάνω διακοπή?
2. Πόσο κοστίζει η επανασύνδεση?
3. Συμφέρει να μην κάνουν τίποτα, να πάρουν το ρολόι και αν στο μέλλον χρειαστώ ρεύμα πόσο θα μου κοστίσει? Πρέπει να υποβάλλω από την αρχή τα δικαιολογητικά, όπως οικοδομικές άδειες κ.λ.π.?
Τελευταία διόρθωση: 13 Απρ 2019 15:24 από knaison.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οριστική διακοπή παροχής ΔΕΗ 13 Απρ 2019 15:37 #2

  • GREGORYMO
  • Το Άβαταρ του/της GREGORYMO
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 284
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 71
  • Κάρμα: 0
Αν δεν έχεις σκοπό να το ηλεκτροδοτησεις στο ορατό μέλλον, άσε να στο πάρουν!
ΥΓ. ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΓΛΙΤΩΝΕΙΣ ΤΑ ΧΑΡΑΤΣΙΑ 100%!!!!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

Οριστική διακοπή παροχής ΔΕΗ 27 Απρ 2019 01:54 #3

  • Stefan
  • Το Άβαταρ του/της Stefan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 642
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 189
  • Κάρμα: -23
Aν καποιος παει σε αλλον παροχο πλην δεη, και αργοτερα στο μελλον αποφασισει να επιστρεψει στη δεη, τι κοστος υπαρχει?
Τελευταία διόρθωση: 27 Απρ 2019 01:55 από Stefan.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οριστική διακοπή παροχής ΔΕΗ 27 Απρ 2019 06:45 #4

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1783
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 693
  • Κάρμα: 36
knaison έγραψε:
Καλησπέρα.
Εδώ και 5 περίπου χρόνια σε ένα ακίνητο που χρησιμοποιώ ως αποθήκη, είχα διακόψει τη σύνδεση με το δίκτυο της ΔΕΗ, για να γλυτώσω περιττά χαράτσια όπως δημοτικά τέλη και ΕΡΤ, καθώς δεν χρειαζόμουν ηλεκτρικό ρεύμα.
Πριν από μερικές ημέρες η ΔΕΗ μου έστειλε μια επιστολή όπου με καλεί εντός κάποιας να προβώ στην επανασύνδεση με το δίκτυό της διαφορετικά θα μου αφαιρέσει το κιβώτιο με το μετρητή της παροχής.

Ρώτησα κάποιον ηλεκτρολόγο και μου είπε να προβώ στην επανασύνδεση και μετά να ξακάνω διακοπή.

1. Μετά από πόσο καιρό από τη σύνδεση μπορώ να ξανακάνω διακοπή?
2. Πόσο κοστίζει η επανασύνδεση?
3. Συμφέρει να μην κάνουν τίποτα, να πάρουν το ρολόι και αν στο μέλλον χρειαστώ ρεύμα πόσο θα μου κοστίσει? Πρέπει να υποβάλλω από την αρχή τα δικαιολογητικά, όπως οικοδομικές άδειες κ.λ.π.?

Θα πρέπει να υποβάλεις στο Δήμο υπεύθυνη δήλωση ότι δεν το χρησιμοποιείς για να απαλλαγείς από Δημοτικα τέλη. ΤΑΠ θα πληρώνεις έστω και αναδρομικά όταν χρειαστείς βεβαίωση από το Δήμο. Αν κάποια στιγμή γίνει έλεγχος και βρεθεί ότι χρησιμοποιείται θα πληρώσεις τα τέλη αναδρομικά με πρόστιμο και τόκους. Πρόσεξε.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οριστική διακοπή παροχής ΔΕΗ 27 Απρ 2019 07:24 #5

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1366
  • Κάρμα: 146
knaison έγραψε:
Καλησπέρα.
Εδώ και 5 περίπου χρόνια σε ένα ακίνητο που χρησιμοποιώ ως αποθήκη, είχα διακόψει τη σύνδεση με το δίκτυο της ΔΕΗ, για να γλυτώσω περιττά χαράτσια όπως δημοτικά τέλη και ΕΡΤ, καθώς δεν χρειαζόμουν ηλεκτρικό ρεύμα.
Πριν από μερικές ημέρες η ΔΕΗ μου έστειλε μια επιστολή όπου με καλεί εντός κάποιας να προβώ στην επανασύνδεση με το δίκτυό της διαφορετικά θα μου αφαιρέσει το κιβώτιο με το μετρητή της παροχής.

Ρώτησα κάποιον ηλεκτρολόγο και μου είπε να προβώ στην επανασύνδεση και μετά να ξακάνω διακοπή.

1. Μετά από πόσο καιρό από τη σύνδεση μπορώ να ξανακάνω διακοπή?
2. Πόσο κοστίζει η επανασύνδεση?
3. Συμφέρει να μην κάνουν τίποτα, να πάρουν το ρολόι και αν στο μέλλον χρειαστώ ρεύμα πόσο θα μου κοστίσει? Πρέπει να υποβάλλω από την αρχή τα δικαιολογητικά, όπως οικοδομικές άδειες κ.λ.π.?

Άστο να σου κόψουν το ρεύμα, να σου πάρουν κ το ρολόι.
Αν στο μέλλον χρειαστείς περιστασιακά ρεύμα, πάρε μία φορητή γεννήτρια να κάνεις τη δουλειά σου.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

Οριστική διακοπή παροχής ΔΕΗ 27 Απρ 2019 12:01 #6

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Άστο να σου κόψουν το ρεύμα, να σου πάρουν κ το ρολόι.
Αν στο μέλλον χρειαστείς περιστασιακά ρεύμα, πάρε μία φορητή γεννήτρια να κάνεις τη δουλειά σου.

Κnaison,

Φροντισε μονο να ενδιαφερθεις απο μονος σου και πληρωνεις εγκαιρα στον Δημο το ΤΑΠ (Τελος Ακινητης Περιουσιας)....Μην περιμενεις να σε ειδοποιησουν ! Εδω στο Banana Republic - κατα πλειοψηφια - δεν στελνουν ειδοποιητηρια. Προτιμουν να τα αυγατιζουν με φορους και προσαυξησεις 200% για να πληρωνουν τους κοπριτες που διοριζουν !
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 27 Απρ 2019 12:26 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οριστική διακοπή παροχής ΔΕΗ 27 Απρ 2019 13:25 #7

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1783
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 693
  • Κάρμα: 36
maria (mb361) έγραψε:
Κnaison,

Φροντισε μονο να ενδιαφερθεις απο μονος σου και πληρωνεις εγκαιρα στον Δημο το ΤΑΠ (Τελος Ακινητης Περιουσιας)....Μην περιμενεις να σε ειδοποιησουν ! Εδω στο Banana Republic - κατα πλειοψηφια - δεν στελνουν ειδοποιητηρια. Προτιμουν να τα αυγατιζουν με φορους και προσαυξησεις 200% για να πληρωνουν τους κοπριτες που διοριζουν !

Μην ξεχνάτε τη δήλωση μη χρήσης γιατί εκεί είναι τα πολλά λεφτά στα δημοτικά τέλη. Το γνωρίζω καλά έξαντικειμενου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οριστική διακοπή παροχής ΔΕΗ 28 Ιουν 2019 22:39 #8

  • γιώργης (yorgi)
  • Το Άβαταρ του/της γιώργης (yorgi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1470
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 643
Φύγετε και Σώστε (τη ΔΕΗ)
allazorevma.gr/main/post/453
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.059 δευτερόλεπτα