Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Συζητήσεις και εμπειρίες από παροχή υπηρεσιών ADSL και σταθερής τηλεφωνίας
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Φραγή κλήσεων

Φραγή κλήσεων 26 Φεβ 2022 10:18 #10

  • γιώργης (yorgi)
  • Το Άβαταρ του/της γιώργης (yorgi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1467
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 640
gus (gus326) έγραψε:
Ποιο προγραμμα έχει 10€ απεριόριστα data?
Ήταν μία προσφορά που είχε βγει το καλοκαίρι.
www.techgear.gr/cosmote-aperiorista-data...es-me-euro9-90-30469
Η συγκεκριμένη δεν ισχύει πια, αλλά βγάζουν ανά διαστήματα διάφορα πακέτα/προσφορές.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Φραγή κλήσεων 27 Φεβ 2022 13:19 #11

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1780
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 692
  • Κάρμα: 35
γιώργης (yorgi) έγραψε:
Ήταν μία προσφορά που είχε βγει το καλοκαίρι.
www.techgear.gr/cosmote-aperiorista-data...es-me-euro9-90-30469
Η συγκεκριμένη δεν ισχύει πια, αλλά βγάζουν ανά διαστήματα διάφορα πακέτα/προσφορές.

Έτσι ήξερα κι εγώ. Τώρα έχω ένα συμβόλαιο unlimited data γύρω στα 50€ με 1000’ τηλέφωνο και 4 έξτρα data sim unlimited data για internet σε σπιτι εξοχικό κάμερες συναγερμό και gps.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

Φραγή κλήσεων 27 Φεβ 2022 15:36 #12

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Εξαρτάται γιατί χρήση θελουμε να εχουμε διαδίκτυο απο το αν "κατεβάζουμε" η "ανεβάζουμε" video και πως παρακολουθούμε low -high resolution και αν ¨παίζουμε" παιχνίδια.....
Eιχα βρει προσφορά απο Ευρωπαική Χωρα για 24μήνες με €10/μήνα και 15gb -20bg.
Εκτιμώ οτι ολα ειναι συνάρτηση απο τι θελουμε να κανουμε την σύνδεση και για εφαρμογές γραφείου emails -κλήσεις viber και παντα την χωρα προορισμού πχ Thailand ειναι παμφθηνη 2c/min ενω για ομιλία απο κινητή μέχρι το 2013 -2014 που ειχα Ελληνικό νούμερο (το εχω μόνιμα κλειστό απο την εταιρεία το roaming) και οταν καλούσα απο "κάτω" Ελλάδα ειχα παρει μια καρτοκινητή Thai νούμερο απο τα μπακάλικα 7-eleven και εβαζα αλλο πρόθεμα οχι το 0030 + νούμερο και ηταν ξεφτίλα οι τιμές €10 για 60 ημέρες που πήγαινα και οταν γύρναγα Ελλάδα "αφηνα" και μονάδες.Xώρια αμα καλούσα νυκτερινές ωρες απο Thailand -Ελλάδα ηταν σχεδόν μηδεν οι χρεώσεις.
Πάντως για χρεώσεις εχουμε τις ακριβότερες τιμές Πηγή:https://www.cable.co.uk/mobiles/worldwide-data-pricing/ ενω και οι οπτικές ινες με τα μηχανήματα amplifiers ειναι προβληματικά γιατί χρειάζεται και δομημένη καλωδίωση του κτηριου να εχει εγκατάσταση οπτικής ινας.
Πληρώνουμε τα "φοιτητικά" πακέτα κλπ τους τζαμπατζήδες με τα "ελευθέρας" και τα Vounchers........o αλλος ο ξεφτλισμένος χθες ηρθε στην γειτονιά με BMW το καινούργιο υβριδικό με αθλητικό ντυσιμο "φουρθιώτη" style......ροζ καλτσες κοντό πατνελόνι και.............καλσόν και ο μλκ ο Μητσοτάκης τους εδωσε €250 επίδομα "νταντά της........γειτονιάς" ............
Αν θελουμε και δορυφορική TV και επιτήρηση χωρων κλπ ολα αυτα ειναι extra.
Πάντως θα παρω και αλλο "νούμερο" καρτα εξωτερικού και αυτο γιατί δεν θελω να μου ζαλίσουν τον "γκιώνη" στην Αυλη Συνταγογράφηση με τα κορωνοεμβόλια και να μπλοκάρουν λογαριασμό με το νούμερο της Τράπεζας.
Οτι την εχουν ενεργοποιήσει μονοι τους ειναι το σίγουρο με τους υπαλλήλους στην Απογραφή αλλά τουλάχιστον στον ΕΟΔΥ που δεν εχω δωσει νούμερο τηλεφώνου οταν "κτυπα ξύλο" (τουκ - τούκ) χρειαστεί να τους δωσω πακιστανικό νούμερο η αλλης χωρας.
(πανω απο 20 χρονια εχω να παρω φαρμακο και να δω γιατρό και ουτε καν ειχα ενεργοποιήσει την Αυλη Συνταγογράφηση).
Τι να το κάνει το Κρατος το κινητό μου νούμερο;
Να βγω "ραντεβού" με τις "τάνες" που γυρνάει ο Αδωνης Γεωργιάδης η για τον...........Μένιο Φουρθιώτη;
Ετσι και αλλιώς ολα τα smartphones ειναι δικαρτα plus....!
To ελληνικό νούμερο το δινουμε μονο στην Τράπεζα ......και σε κανενα αλλο ετσι και αλλιώς VPN εχω και δεν πληρώνω λογαριασμό !
(τους ειχα βάλει €5 πριν ενα χρόνο να πληρώνονται να τα τραβάνε μονοι τους απο τον λογαριασμό μου γιατί τωρα λογαριασμοί €2cents κλπ δεν πληρώνονται απο το phonebanking με προμήθεια €0.50 cents)
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 27 Φεβ 2022 15:45 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.051 δευτερόλεπτα