Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Καρτοκινητη

Καρτοκινητη 30 Δεκ 2018 07:46 #100

  • CV
  • Το Άβαταρ του/της CV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1015
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 764
  • Κάρμα: 9
PARIS33 έγραψε:
Μιλησες με Αστυνομικο?
Μιλησες με Στρατιωτικο?
Μιλησες με υπαλληλους μεγάλων εταιρειων που τους εχουν ολους σε vpn program?
Αμφιβαλλω αλλα επιμενεις ενω επιπροσθετως δεν εχω κανει κ.α.μ.μ.ι.α διαφημηση παροχου τηλεφωνιας.

Για τους ξενους στην Χωρα μας σας "κοβω" εχετε την "μυτη" ψηλα και τους θεωρειτε παρακατιανους (λαθος βεβαια)!
Τοσοι χιλιαδες ανθρωποι Ενστολοι ,υπαλληλοι επιχειρησεων που εχουν vpn mobile number τι ειναι?
Ψεμματα?
Μηπως δεν εισαστε ενημερωμενοι (οπως παντα βεβαια)?
Εσεις θα επωφεληθειτε μην "το παιζετε κοντρα" εγω χροοοοοοοοοοοονια μ.η.δ.ε.ν πληρωνα και πληρωνω !

Καλα κανεις και πληρωνεις μηδεν.
Απο τη στιγμη που δεν δινεις περισσοτερα στοιχεια ομως (σε ποιον παροχο, με τι δικαιολογητικα, αντιγραφο συμβολαιου, το εχει κανονισει η εταιρεια σου ή εσυ σαν ιδιωτης, κτλ, κτλ) η πληροφορια δεν ειναι ιδιαιτερα χρησιμη.
Αν δεν εισαι Αστυνομικος, Στρατιωτικος κτλ που να ξερει, δεν προσφερεις κατι στην ολη συζητηση.
Αντιθετα, το ποστ για το VOIP του φιλου παραπανω ειναι χρησιμο.


PARIS33 έγραψε:
σας το εχω γραψει π.ο.τ.ε δεν εχω τα χρηματα μου "στην τυχη" αλλα σε Ο.μ.ο.λ.ο.γ.α περιλαμβανομενου και Ασιατικων επιχειρησεων.
Ανωνυμα ειναι και "τσιου" οποτε θελω ρευστοποιω και μαλιστα απο.......το 2012 επι Σαμαρα "την εκανα" (να ειναι καλα οι τραπεζουπαλληλοι που ενημερωναν τον κοσμο.

Νομιζω το εχω σχολιασει αυτο στο παρελθον. Το να αγοραζεις μεμονωμενα εταιρικα ομολογα (ασιατικων ή μη επιχειρησεων), ειτε ανωνυμα ειτε επωνυμα, δεν διαφερει με το να εχεις τα χρηματα σου "στην τυχη" ή να επενδυεις σε bitcoin ή να τα παιξεις στο καζινο. Δεν ειναι ευκολο να εκτιμησεις πιο απο ολα ειναι μεγαλυτερο λαθος.

Δεν ρευστοποιεις οποτε θελεις: Μπορεις να ρευστοποιησεις αν καποιος ενδιαφερεται να αγορασει αυτο που εχεις. Σε περιοδο κρισης, αντιλαμβανεσαι τι θα παρεις και τι τιμη θα πιασεις.

PARIS33 έγραψε:
Καλο ΠΣΚ!

Καλη χρονια!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καρτοκινητη 30 Δεκ 2018 09:46 #101

  • giorgos (georgios1978)
  • Το Άβαταρ του/της giorgos (georgios1978)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 92
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 42
  • Κάρμα: 3
sonik έγραψε:
χρονια πολλα σε ολους!

προσπαθω να σκεφτω και εγω καμια ευκολη και πρακτικη λυση για να αποφυγουμε τα 10 ευρω ανα διμηνο αλλα με τις λυσεις που διαβαζω εδω πιο πολυ ταλαιπωρια τις θεωρω παρα μας κανουν τη ζωη ευκολη.αλλωστε οταν σε τρεχει η καθημερινοτητα δεν μπορεις να χανεις ολο τον χρονο σου ψαχνοντας πως θα αποφυγεις να γλυτωσεις 30-40 ευρω ανα ετος.

υπαρχει καμια αλλη λυση οπως να μεταφερουμε το υπολοιπο ποσο που εχει ενα καρτοκινητο σε αλλης εταιριας καρτοκινητο πχ σε ενα μελος της οικογενειας που χρειαζεται μοναδες? ή αυτο γινεται μονο οταν η μεταφορα γινεται στην ιδια εταιρια?

εχω ενα δευτερο καρτοκινητο για δικους μου λογους στην cosmote και εχει μεσα υπολοιπο 30 ευρω.αν σε 5-6 μερες που ληγει το διμηνο δεν βαλω 10 ευρω θα χασω αυτα τα 30 ευρω.ομολογω πως στο καρτοκινητο καταναλωνω 5 ευρω το μηνα παραπανω δεν μου χρειαζονται.τωρα μαζευτηκαν 30 ευρω.
θα μου πειτε να χασεις και 30 ευρω δεν ειναι και μεγαλο ποσο αλλα θα προτιμουσα να τα χαλουσα σε βενζινες παρα να τους τα χαρισω.

σε αυτο το νουμερο καρτοκινητο που ειχα εβαζα παντα ενα πενταευρω ισα για συντηρηση.τωρα με το 10ευρω που επιβληθηκε μαλλον θα μαζευεται υπολοιπο γυρω στα 100 ευρω το χρονο και δεν θα ξερω τι θα τα κανω....

Με εχει απασχολησει και εμενα αυτο το θεμα, αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να υποστηριξεις το Χαμογελο του Παιδιου ή την Κιβωτο Του Κοσμου στελνοντας SMS, Π.Χ. για Κιβωτο του Κοσμου στελνεις μηνυμα στο 19828 2,48€/sms (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) από όλα τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας. ( www.kivotostoukosmou.org/el/ipostirikse-mas ).
Εναλλακτικα, μπορεις να στειλεις sms για να συμμετασχεις σε διαγωνισμους που διεξαγουν διαφορες τηλεοπτικες εκπομπες ΠΧ Το Καλημερα Ελλαδα στον αντεννα. Καλυτερη λυση δεν εχω βρει.

Με τον Ταηλανδ-αρα δεν νομιζω οτι αξιζει να ασχολουμαστε, αλλα αν καποιος βρει καποιον Πακιστανο-Τηλεπικοινωνιακο συμβουλο, ας το ποσταρει εδω! Το ιδιο ισχυει και για Αστυνομικο, στρατιωτικο που να ειναι διατεθημενος να παραχωρησει την vpn συνδεση του.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sonik

Καρτοκινητη 30 Δεκ 2018 09:59 #102

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1366
  • Κάρμα: 146
Έχω την εντύπωση πάντως πως όλα τα δίκτυα προσφέρουν υπηρεσίες που μπορείς να μεταφέρεις χρόνο ομιλίας σε άλλο κινητό.
Πχ η vodafone έχει την υπηρεσία sharing με κόστος μεταφοράς 0,5€.
Αν έχεις κάποιο άλλο κινητό στο όνομά σου ή κάποιον φίλο ή συγγενή, μπορείς να του μεταφέρεις τον χρόνο για να ην πάει χαμένος.
Τώρα, μετά τη μεταφορά δεν ξέρω αν θα δεχτεί να σε πληρώσει... :)
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sonik

Καρτοκινητη 30 Δεκ 2018 18:31 #103

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Έχω την εντύπωση πάντως πως όλα τα δίκτυα προσφέρουν υπηρεσίες που μπορείς να μεταφέρεις χρόνο ομιλίας σε άλλο κινητό.
Πχ η vodafone έχει την υπηρεσία sharing με κόστος μεταφοράς 0,5€.
Αν έχεις κάποιο άλλο κινητό στο όνομά σου ή κάποιον φίλο ή συγγενή, μπορείς να του μεταφέρεις τον χρόνο για να ην πάει χαμένος.
Τώρα, μετά τη μεταφορά δεν ξέρω αν θα δεχτεί να σε πληρώσει... :)



παναγιωτη αν προσεξες αναφερομαι για μεταφορα υπολοιπου σε αλλη εταιρια.πχ εχω cosmote και θελω να μεταφερω το υπολοιπο μου στη vodafone.αυτο γινεται?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καρτοκινητη 30 Δεκ 2018 18:50 #104

  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • Το Άβαταρ του/της miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 804
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 297
  • Κάρμα: 50 (6)
Σιγά μη γίνετε :P
Εγω που εχω COSMOTE whats up & WIND F2go εχει σταματήσει εδώ και καιρό η μεταφορά χρημάτων μεταξύ sim της ίδιας εταιρίας
«Ενισχύστε τις Ελβετικές καταθέσεις των Ελλήνων»
Τελευταία διόρθωση: 30 Δεκ 2018 18:51 από miou (ΜΑΝΘΟΣ).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καρτοκινητη 30 Δεκ 2018 19:56 #105

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Έχω την εντύπωση πάντως πως όλα τα δίκτυα προσφέρουν υπηρεσίες που μπορείς να μεταφέρεις χρόνο ομιλίας σε άλλο κινητό.
Πχ η vodafone έχει την υπηρεσία sharing με κόστος μεταφοράς 0,5€.
Αν έχεις κάποιο άλλο κινητό στο όνομά σου ή κάποιον φίλο ή συγγενή, μπορείς να του μεταφέρεις τον χρόνο για να ην πάει χαμένος.
Τώρα, μετά τη μεταφορά δεν ξέρω αν θα δεχτεί να σε πληρώσει... :)

Δεν είναι τόσο απλή η μεταφορά Παναγιώτη. Προϋποθέτει κάποιες προηγούμενες συγκεκριμένες ανανεώσεις και παρά το γεγονός ότι το αναφέρει μόνο στον έναν από τους δυο τρόπους μεταφοράς, από ότι έχω καταλάβει, ισχύει και για τους δύο.

www.vodafone.gr/eshop/kiniti/ypiresies-kartokinitis/
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καρτοκινητη 30 Δεκ 2018 22:45 #106

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
georgios (georgios78) εγραψε
. sonik έγραψε:
χρονια πολλα σε ολους!

προσπαθω να σκεφτω και εγω καμια ευκολη και πρακτικη λυση για να αποφυγουμε τα 10 ευρω ανα διμηνο αλλα με τις λυσεις που διαβαζω εδω πιο πολυ ταλαιπωρια τις θεωρω παρα μας κανουν τη ζωη ευκολη.αλλωστε οταν σε τρεχει η καθημερινοτητα δεν μπορεις να χανεις ολο τον χρονο σου ψαχνοντας πως θα αποφυγεις να γλυτωσεις 30-40 ευρω ανα ετος.

υπαρχει καμια αλλη λυση οπως να μεταφερουμε το υπολοιπο ποσο που εχει ενα καρτοκινητο σε αλλης εταιριας καρτοκινητο πχ σε ενα μελος της οικογενειας που χρειαζεται μοναδες? ή αυτο γινεται μονο οταν η μεταφορα γινεται στην ιδια εταιρια?

εχω ενα δευτερο καρτοκινητο για δικους μου λογους στην cosmote και εχει μεσα υπολοιπο 30 ευρω.αν σε 5-6 μερες που ληγει το διμηνο δεν βαλω 10 ευρω θα χασω αυτα τα 30 ευρω.ομολογω πως στο καρτοκινητο καταναλωνω 5 ευρω το μηνα παραπανω δεν μου χρειαζονται.τωρα μαζευτηκαν 30 ευρω.
θα μου πειτε να χασεις και 30 ευρω δεν ειναι και μεγαλο ποσο αλλα θα προτιμουσα να τα χαλουσα σε βενζινες παρα να τους τα χαρισω.

σε αυτο το νουμερο καρτοκινητο που ειχα εβαζα παντα ενα πενταευρω ισα για συντηρηση.τωρα με το 10ευρω που επιβληθηκε μαλλον θα μαζευεται υπολοιπο γυρω στα 100 ευρω το χρονο και δεν θα ξερω τι θα τα κανω....

Με εχει απασχολησει και εμενα αυτο το θεμα, αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να υποστηριξεις το Χαμογελο του Παιδιου ή την Κιβωτο Του Κοσμου στελνοντας SMS, Π.Χ. για Κιβωτο του Κοσμου στελνεις μηνυμα στο 19828 2,48€/sms (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) από όλα τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας. ( www.kivotostoukosmou.org/el/ipostirikse-mas ).
Εναλλακτικα, μπορεις να στειλεις sms για να συμμετασχεις σε διαγωνισμους που διεξαγουν διαφορες τηλεοπτικες εκπομπες ΠΧ Το Καλημερα Ελλαδα στον αντεννα. Καλυτερη λυση δεν εχω βρει.

Με τον Ταηλανδ-αρα δεν νομιζω οτι αξιζει να ασχολουμαστε, αλλα αν καποιος βρει καποιον Πακιστανο-Τηλεπικοινωνιακο συμβουλο, ας το ποσταρει εδω! Το ιδιο ισχυει και για Αστυνομικο, στρατιωτικο που να ειναι διατεθημενος να παραχωρησει την vpn συνδεση του.

Απαντηση
Ψαχνεις για κοροιδα να σου παραχωρησουν την συνδεση τους που πληρωνουν μηδενικους λογαριασμους?
"Σαινια" εισαστε ..........καθειστε και πληρωνετε λογαριασμους εμενα τι με νοιαζει!
Εσεις πληρωνετε!


CV

Aπο το 2012 τα εχω παει και π.ο.τ.ε δεν φοβηθηκα τι να ρευστοποιησω κλπ γραφεις αφου εχουν οπισθογραφημενη Εγγυηση Τραπεζας οτι το Εταιρικο Ομολογο πληρωνετε στην ληξη του.
Ελληνικο Ομολογο ποιος θα μου εγγυηθει.....….ο κουρεας της Σεβιλης Βενιζελος η οι Κουληδες και λουληδες?
Ανωνυμα ειναι (οπως τα Κρατικα) και τα ανανεωνω καθε φορα που πηγαινω "κατω".
Ασφαλως και ρευστοποιω οποτε θελω (αναγκη δεν εχουν) αλλα......το αντιθετο εμεις τους εχουμε αναγκη να φυγουμε απο European svastika.
Χωρια οτι μου δινουν προσφορες αεροπορικα με €10 και ξενοδοχεια κλπ την Kuala Lumbur ετσι την γνωρισα και μου αρεσε και παω συνεχεια.
Η κλοπη ιδιωτικης περιουσιας στο Εξωτερικο ειναι σοβαρο αδικημα εδω ειναι "ελευθερας εισοδου" στους transman πρεζονια.
Τυχη δεν ειναι οπως το γραφεις "τζογος" κλπ αλλα οντως τυχη ειναι να φυγει κανενας μαλα. που τα εχει σε Ομολογα διαμαντια χρονια εταιριων και να "χωθουμε".
Αλλα γιατι να φυγει?
Να τα παρει τα χρηματα του απο διαμαντια εταιρειες με πολλυ καλο επιτοκιο και να τα βαλει "επωνυμως" σε Τραπεζα να τον σκισει η European svastika?

Κρατη που περιμενουν να κοψουν απο τριτης ηλικιας ατομα συνταξεις για να "ταιζουν" τους τεμπελχαναδες τους οπως και απο τα χρηματα των συνταξιουχων να δανειοδοτουνται κατι λαμογια Φεσας ,Μυτηλιναιος κλπ που με Εγγυητικες αναλαμβανουν εργα εκατομμυριων...........για να δανειστουν απο "τραπεζες" θα πρεπει να σταματησουν να υπαρχουν.
Τωρα για τα χρηματα των πολιτων Καταθεσεις......…καταλαβαινετε το καθε λαμογιο που χρωσταει σε οποιον μιλαει Ελληνικα και Αγγλικα τις θεωρουν "προικα" τους.

Σας εχω γραψει για τον αλλον Βουλευτη Αιτωλοακαρνανιας με τρια χρονια Βουλευτης "αγορασε" €1,5 εκατ ξενοδοχειο!
Εδω "κοριτσια" τα …....χαλαμε 100 φορες που εχω τα χρηματα μου ε.γ.γ.υ.η.μ.ε.ν.α απο Τραπεζες κολοσσους "εξω" παρα να μου τα παρακραταει το καθε λαμογιο που ψαχνει θυματα να "δαγκωσει".

Ευχομαι προκαταβολικα σε ολους και σε "ολες" :
Μια ευχη χαρα και ευτυχια
Μα πανω απο ολα ευχομαι να εχουμε υγεια.
Χρονια Πολλαααααααα
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 30 Δεκ 2018 23:17 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Καρτοκινητη 31 Δεκ 2018 13:51 #107

  • CV
  • Το Άβαταρ του/της CV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1015
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 764
  • Κάρμα: 9
PARIS33 έγραψε:
Aπο το 2012 τα εχω παει και π.ο.τ.ε δεν φοβηθηκα τι να ρευστοποιησω κλπ γραφεις αφου εχουν οπισθογραφημενη Εγγυηση Τραπεζας οτι το Εταιρικο Ομολογο πληρωνετε στην ληξη του.

1ον απο το 2012 και μετα δεν υπηρξε καποια ιδιαιτερη οικονομικη κριση στην περιοχη, αν εξαιρεσεις μερικα μεμονωμενα σκασιματα (πχ Sahaviriya Steel). Διαφερει καπως απο το 1997-98 που τα σκασιματα θυμιζανε στρακαστρουκες. ο καιρος γαρ εγγυς που λεει κι ο αλλος.

2ον η Τραπεζα που λες, ενδεχεται να σκασει μαζι με τα διαμαντια εταιρειες που λες κι εσυ. Διαβαζεις τους ισολογισμους των εταιρειων για να ξερεις οτι ειναι διαμαντια; Αντιλαμβανεσαι τι διαφθορα υπαρχει εκει περα;

3ον αν μια εταιρεια ειναι της προκοπης, τι να την κανει την εγγυηση της τραπεζας; Λες τα ομολογα της Microsoft να εχουν εγγυητη τη Lehman Brothers απο πισω;

4ον, την κανεις που την κανεις τη μακακια σου, ελπιζω να μην την κανεις σε ξενο νομισμα (πχ baht).

Υ.Γ. Συγνωμη πο τους υπολοιπους για την εκτροπη του θεματος.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), γιώργης (yorgi)

Καρτοκινητη 31 Δεκ 2018 16:57 #108

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
CV έγραψε:
1ον απο το 2012 και μετα δεν υπηρξε καποια ιδιαιτερη οικονομικη κριση στην περιοχη, αν εξαιρεσεις μερικα μεμονωμενα σκασιματα (πχ Sahaviriya Steel). Διαφερει καπως απο το 1997-98 που τα σκασιματα θυμιζανε στρακαστρουκες. ο καιρος γαρ εγγυς που λεει κι ο αλλος.

2ον η Τραπεζα που λες, ενδεχεται να σκασει μαζι με τα διαμαντια εταιρειες που λες κι εσυ. Διαβαζεις τους ισολογισμους των εταιρειων για να ξερεις οτι ειναι διαμαντια; Αντιλαμβανεσαι τι διαφθορα υπαρχει εκει περα;

3ον αν μια εταιρεια ειναι της προκοπης, τι να την κανει την εγγυηση της τραπεζας; Λες τα ομολογα της Microsoft να εχουν εγγυητη τη Lehman Brothers απο πισω;

4ον, την κανεις που την κανεις τη μακακια σου, ελπιζω να μην την κανεις σε ξενο νομισμα (πχ baht).

Υ.Γ. Συγνωμη πο τους υπολοιπους για την εκτροπη του θεματος.
Συγχωρεμένος να σαι. Και ευχές, θα τις χρειαστείς (lol).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.115 δευτερόλεπτα