Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: κινητα τηλεφωνα

κινητα τηλεφωνα 04 Μαϊ 2019 14:35 #10

  • giorgos (georgios1978)
  • Το Άβαταρ του/της giorgos (georgios1978)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 92
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 42
  • Κάρμα: 3
sonik έγραψε:
για παραδειγμα στο κεντρο της αθηνας υπαρχουν καταστηματα(πλησιον της πλατειας ομονοιας,σοφοκλεους χαμηλα,πειραιως)τα οποια πουλανε καινουρια (υπαρχουν και μεταχειρισμενα αλλα δεν ασχοληθηκα με αυτα)κινητα τελευταιας τεχνολογιας στη μιση σχεδον τιμη

Αν κανεις μια βολτα σε αυτα τα μαγαζια, μπορεις να βρεις και χαμηλοτερες απο το skroutz.gr?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

κινητα τηλεφωνα 06 Μαϊ 2019 23:25 #11

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Τα καινουργια μοντελα smartphones μερικα μπορει να ειναι και γνησια 100% αντιγραφα και πιστοτητας πανακριβων μαρκων οπως Huawei κλπ.γιατι ενα μοντελο ειδικα το ειχε ενας Ινδος που το ειχε αγορασει Ινδια στα €100 -€120 και που το εψαξα ειδα οτι "φοραγε" το ιδιο chip με τα πανακριβα Huawei και ειχε τα ιδια ρολογια ,οπως και ram,rom κλπ.
Τωρα για μεταχειρισμενα μην εισαστε μπετογυφτοι και αγοραζετε αν προτιθεσται (λογικο ειναι) να βαλετε e-banking γιατι μπορει να εχουν bugs και θα "κατσετε στην μπανανα" θα αδειασε ο λογαριασμος σας.
Εγω ειχα παρει 10 πυρηνο Κινεζο στα €135 καινουργιο παντα και αλλαζω π..α..ν..τ..α καρτα οταν πηγαινω στους "υποαναπτυκτους" Thais μην με βλεπουν οι καραβλαχοι μπετογυφτοι μπακαλογυφτοτραπεζιτες του κ#λου.
(εχω παρει ανωνυμη καρτα απο Αθηνα μιας Indian μαρκας κινητης που αφενος εχει μηδενικο κοστος κλησεων απο Thai -Ελλαδα αλλα και εχει δυκτιο και εκει και εδω στην Europa).

Προσοχη -προσοχη

1.Μην εισαστε μπετογυφτοι και αγοραζετε μεταχειρισμενα εκτος αν παιζεται μονο παιχνιδια.

2.Παραγγελιες απο το E-bay κλπ παλι προσοχη γιατι οι Κομμουνοστες της New York εχουν ενεργοποιησει την Νομοθεσια και τα φορολογουν ειτε πληρωνετε Φ.Π.Α στο Γ.Ε.Τ.Α του Ελ Βενιζελος.

Εγω εχω παραγγειλει για φιλους και βαζω διευθυνση την Sofia σε μιας γκομενας το σπιτι και παω και το παιρνω και δεν πληρωνω τα καθηκια Κομμουνιστες της New York τους τελωνους και φαρισαιους να μου τα κανουν "κουδουνια" στο Βενιζελος.
Να πανε στον αγυριστο οσο μπορω τους αποφευγω "γραμμενους" τους εχω τους καραβλαχους μπετογυφτους στο Ελ Βενιζελος.

Βαζω και τα link με την Νομοθεσια που ενεργοποιηθηκε απο 21-06-2017 ειναι αναρτημενα και αλλωστε στην Κ.Υ.Α/ Φ.Ε.Κ 4092 απο 21-12-2016

ΕΛΤΑ - Εκτελωνισμός
(μπειτε στα link και ενημερωθειτε για την Νομοθεσια των καραβλαχων μπετογυφτων μην σας κυνηγανε)

Πηγη:

www.elta.gr/el-gr/ιδιώτες/αλληλογραφίαδέματα/εκτελωνισμός.aspx
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.052 δευτερόλεπτα