Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Tους πηρανε χαμπαρι...

Μας έλεγαν Γερμανοτσολιάδες και Τσολάκογλου αυτά τα λαμόγια... 22 Ιουλ 2020 10:00 #3466

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13076
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1246
  • Κάρμα: -29 (-1)
maria (mb361),
Σου θυμίζω πως 62% των Ελλήνων επέλεξε να ψηφίσει τις μπαρούφες αυτής της πάμπλουτης μποτοξάτης διαπλεκόμενης ιατρού, του ανεκπαίδευτου τσογλανιού αρχηγού της, των δοσίλογων του Πολιτισμού της Μακεδονίας, κτλ, σε μία από τις 3 συνολικά πανελλαδικές εκλογικές αναμετρήσεις που έγιναν στο 2015.
Η αλλοτρίωση και ηλιθιότητα αυτού του λαού είναι τεράστιες, δε θα πάψουν να μας εκπλήσσουν.
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 22 Ιουλ 2020 10:03 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Μας έλεγαν Γερμανοτσολιάδες και Τσολάκογλου αυτά τα λαμόγια... 22 Ιουλ 2020 21:02 #3467

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
maria (mb361),

Η αλλοτρίωση και ηλιθιότητα αυτού του λαού είναι τεράστιες, δε θα πάψουν να μας εκπλήσσουν.

...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Μας έλεγαν Γερμανοτσολιάδες και Τσολάκογλου αυτά τα λαμόγια... 22 Ιουλ 2020 21:19 #3468

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
maria (mb361),
διαπλεκόμενης ιατρού,

ακτινολογου.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

«Παιχνίδι με πολιτικό κίνητρο η απόφαση για την Αγιά Σοφιά» 25 Ιουλ 2020 19:38 #3469

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Νέα επίθεση Καντέρ κατά Ερντογάν: «Παιχνίδι με πολιτικό κίνητρο η απόφαση για την Αγιά Σοφιά».

Ο Ενές Καντέρ είναι πολέμιος του καθεστώτος Ερντογάν και εξέφρασε την πλήρη αντίθεσή του στην απόφαση του Τούρκου προέδρου να μετατρέψει την Αγια-Σοφιά σε τζαμί.

«Θεωρώ πως είναι ένα ακόμη από τα παιχνίδια του και το κίνητρό του είναι πολιτικό. Η Τουρκία έχει ήδη αρκετά τζαμιά στην περιοχή αυτή και δεν είναι καν μισογεμάτα. Γιατί λοιπόν να μετατρέψει μια εκκλησία σε τζαμί; Λυπάμαι για τους Χριστιανούς φίλους μου, γιατί η Αγία-Σοφιά είναι μέρος της παγκόσμιας πολιτιστικής κληρονομιάς. Ως μουσουλμάνος, η απόφαση του Ερντογάν με πονά και με θλίβει. Όσο ήμουν στην Τουρκία είχα πολλούς Χριστιανούς φίλους, είναι ταπεινοί και ευγενικοί άνθρωποι», τόνισε ο Τούρκος σέντερ των Σέλτικς μιλώντας στο δίκτυο CBN.

Στη συνέχεια έβαλε κατά των μεθόδων που χρησιμοποιεί ο Ερντογάν. «Η Τουρκία είναι πρώτη στον κόσμο σε φυλάκιση δημοσιογράφων. Δεν υπάρχει ελευθερία λόγου, έκφρασης και θρησκείας στη χώρα. Δεν υπάρχει δημοκρατία, ούτε ανθρώπινα δικαιώματα. Κι επειδή εγώ απλώς μιλάω για αυτά τα ζητήματα, η κυβέρνηση με έχει ανακηρύξει τρομοκράτη. Εγώ το μόνο που τρομοκρατώ είναι τα καλάθια. Για τη στάση μου αυτή λαμβάνω καθημερινά απειλές για τη ζωή μου. Όμως στις ΗΠΑ νιώθω ασφαλής. Ακόμη δεν έχω πάρει όμως την υπηκοότητα και αν φύγω από την Αμερική, μπορεί να με εκδώσουν στην Τουρκία. Ο κόσμος ξέρει τη δική μου ιστορία γιατί παίζω στο ΝΒΑ, αλλά υπάρχουν χιλιάδες ακόμη άνθρωποι που είναι σε ακόμη χειρότερη κατάσταση από μένω. Γι' αυτό και εξακολουθώ να μιλάω ανοιχτά για όσα γίνονται στην Τουρκία».

www.protothema.gr/sports/article/1029410...-gia-tin-agia-sofia/
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

«Παιχνίδι με πολιτικό κίνητρο η απόφαση για την Αγιά Σοφιά» 26 Ιουλ 2020 07:51 #3470

  • alex (The_Emperor)
  • Το Άβαταρ του/της alex (The_Emperor)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 752
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 239
  • Κάρμα: 12
batista έγραψε:
Νέα επίθεση Καντέρ κατά Ερντογάν: «Παιχνίδι με πολιτικό κίνητρο η απόφαση για την Αγιά Σοφιά».

Ο Ενές Καντέρ είναι πολέμιος του καθεστώτος Ερντογάν και εξέφρασε την πλήρη αντίθεσή του στην απόφαση του Τούρκου προέδρου να μετατρέψει την Αγια-Σοφιά σε τζαμί.

«Θεωρώ πως είναι ένα ακόμη από τα παιχνίδια του και το κίνητρό του είναι πολιτικό. Η Τουρκία έχει ήδη αρκετά τζαμιά στην περιοχή αυτή και δεν είναι καν μισογεμάτα. Γιατί λοιπόν να μετατρέψει μια εκκλησία σε τζαμί; Λυπάμαι για τους Χριστιανούς φίλους μου, γιατί η Αγία-Σοφιά είναι μέρος της παγκόσμιας πολιτιστικής κληρονομιάς. Ως μουσουλμάνος, η απόφαση του Ερντογάν με πονά και με θλίβει. Όσο ήμουν στην Τουρκία είχα πολλούς Χριστιανούς φίλους, είναι ταπεινοί και ευγενικοί άνθρωποι», τόνισε ο Τούρκος σέντερ των Σέλτικς μιλώντας στο δίκτυο CBN.

Στη συνέχεια έβαλε κατά των μεθόδων που χρησιμοποιεί ο Ερντογάν. «Η Τουρκία είναι πρώτη στον κόσμο σε φυλάκιση δημοσιογράφων. Δεν υπάρχει ελευθερία λόγου, έκφρασης και θρησκείας στη χώρα. Δεν υπάρχει δημοκρατία, ούτε ανθρώπινα δικαιώματα. Κι επειδή εγώ απλώς μιλάω για αυτά τα ζητήματα, η κυβέρνηση με έχει ανακηρύξει τρομοκράτη. Εγώ το μόνο που τρομοκρατώ είναι τα καλάθια. Για τη στάση μου αυτή λαμβάνω καθημερινά απειλές για τη ζωή μου. Όμως στις ΗΠΑ νιώθω ασφαλής. Ακόμη δεν έχω πάρει όμως την υπηκοότητα και αν φύγω από την Αμερική, μπορεί να με εκδώσουν στην Τουρκία. Ο κόσμος ξέρει τη δική μου ιστορία γιατί παίζω στο ΝΒΑ, αλλά υπάρχουν χιλιάδες ακόμη άνθρωποι που είναι σε ακόμη χειρότερη κατάσταση από μένω. Γι' αυτό και εξακολουθώ να μιλάω ανοιχτά για όσα γίνονται στην Τουρκία».

www.protothema.gr/sports/article/1029410...-gia-tin-agia-sofia/
Φαντάζομαι ότι ο...χαχαχας όταν διαβάζει αυτά τα λόγια για τον ...μεγάλο πρόεδρο Ερντογάν...θα λέει ότι είναι προϊόν προπαγάνδας...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

«Παιχνίδι με πολιτικό κίνητρο η απόφαση για την Αγιά Σοφιά» 26 Ιουλ 2020 08:31 #3471

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
alex (The_Emperor) έγραψε:
Φαντάζομαι ότι ο...χαχαχας όταν διαβάζει αυτά τα λόγια για τον ...μεγάλο πρόεδρο Ερντογάν...θα λέει ότι είναι προϊόν προπαγάνδας...


Μπααα. Πέρα από τα μονότονα πολύχρωμα παραληρήματα, δεν απαντά ΠΟΤΕ επί της ουσίας αυτών που του γράφουν. Απαντά ως κλασσικός Τούρκος (που είναι).
Δηλαδή, τι μου λες; Ότι έσφαξα π.χ. 1.000.000 Αρμένιους;;;; Και ποιος είσαι εσύ που θα μιλήσεις που έκανες το έτσι και το γιουβέτσι (τα περισσότερα ψέμματα βέβαια).
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), sosimple

«Παιχνίδι με πολιτικό κίνητρο η απόφαση για την Αγιά Σοφιά» 26 Ιουλ 2020 08:48 #3472

  • alex (The_Emperor)
  • Το Άβαταρ του/της alex (The_Emperor)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 752
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 239
  • Κάρμα: 12
batista έγραψε:

Μπααα. Πέρα από τα μονότονα πολύχρωμα παραληρήματα, δεν απαντά ΠΟΤΕ επί της ουσίας αυτών που του γράφουν. Απαντά ως κλασσικός Τούρκος (που είναι).
Δηλαδή, τι μου λες; Ότι έσφαξα π.χ. 1.000.000 Αρμένιους;;;; Και ποιος είσαι εσύ που θα μιλήσεις που έκανες το έτσι και το γιουβέτσι (τα περισσότερα ψέμματα βέβαια).
Διαφωνώ στο ότι έτσι είναι ο κλασικός Τούρκος. Ο τουρκικός λαός δεν πιστεύω ότι συμμερίζεται τα παραληρήματα του δικτάτορα ούτε είναι πολεμοχαρής. Φυσικά και στην Τουρκία όπως και στην Ελλάδα υπάρχουν και οι εθνικιστές, αλλά αποτελούν ευτυχώς μειοψηφία και ελπίζω να παραμείνουν έτσι...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

«Παιχνίδι με πολιτικό κίνητρο η απόφαση για την Αγιά Σοφιά» 26 Ιουλ 2020 12:33 #3473

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
alex (The_Emperor) έγραψε:
Διαφωνώ στο ότι έτσι είναι ο κλασικός Τούρκος. Ο τουρκικός λαός δεν πιστεύω ότι συμμερίζεται τα παραληρήματα του δικτάτορα ούτε είναι πολεμοχαρής. Φυσικά και στην Τουρκία όπως και στην Ελλάδα υπάρχουν και οι εθνικιστές, αλλά αποτελούν ευτυχώς μειοψηφία και ελπίζω να παραμείνουν έτσι...

Έχεις δίκιο, καθώς δεν φρόντισα να γίνω αρκετά σαφής για το είδος του Τούρκου στο οποίο αναφερόμουν. Προφανώς λοιπόν αναφέρομαι στο είδος του Τούρκου εθνικιστή και επειδή ουσιαστικά αναφερόμαστε σε αξιωματούχους, δύσκολα θα βρει κάποιος κάτι διαφορετικό.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ταραχοποιοί-τρομοκράτες που χρηματοδοτούνται από πολιτικά κέντρα εξουσίας! 27 Ιουλ 2020 12:07 #3474

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13076
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1246
  • Κάρμα: -29 (-1)
Τυπικά χαρακτηριστικά αναγνώρισης των μοντέρνων "ειρηνικών" διαδηλωτών κλιματικής κρίσης/μαρξιστικής επιβολής/πολιτικής ορθότητας/κατά ρατσισμού/κτλ:

ddddd.jpg
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 27 Ιουλ 2020 12:09 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.159 δευτερόλεπτα