Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΕΚΛΟΓΕΣ

ΕΚΛΟΓΕΣ 28 Ιαν 2015 01:58 #910

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
euro έγραψε:
maria έγραψε:
Δειγμα πολιτικης αβροτητας...

Το Μέγαρο ήταν σχεδόν άδειο, χωρίς προσωπικό, με άδειο το... χρηματοκιβώτιο, με άδεια τα συρτάρια, χωρίς φρουρά, με σβησμένους τους ηλεκτρονικούς υπολογιστές, χωρίς χαρτί, χωρίς στοιχειώδη είδη υγιεινής.

www.tovima.gr/politics/article/?aid=671026&h1=true#commentForm


Οχι ρε φουστη μου, ειχαν παρει και τα κωλοχαρτα? επηρεαστηκαν φαινεται απο τη βούλτεπσι :unsure:
Πηραν και και τα πιγκαλ?

Μην σου φαινεται περιεργο, καθοτι οι μικρομεσαιοι δεξιοι παρατρεχαμενοι τετοια κουλτουρα διαθετουν !!!
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΚΛΟΓΕΣ 28 Ιαν 2015 14:07 #911

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
soto51 έγραψε:
Δεν θα συνεχίσω άλλο, έχω κουραστεί...


Και εγώ το ίδιο...

soto51 έγραψε:
1) Η παράθεση του john45 που κολλάει? Δεν έχει γράψει τίποτα στις τελευταίες 7-8 σελίδες του παρόντος νήματος (μέχρι εκεί κοίταξα).


Δεν προέρχεται από το συγκεκριμένο νήμα. Στο παρέθεσα για να σου αποδείξω την ... επιλεκτική ευαισθησία στο τι γράφουμε που μπορεί πολύ εύκολα να παρεξηγηθεί (ιδίως όταν αποτελεί προσωπικό χαρακτηρισμό χωρίς προηγούμενη πρόκληση).

tsig.gr/lang-el/forum/38-%CE%88%CF%84%CF...%B9%CF%82-4?start=72 (κάτω-κάτω)


soto51 έγραψε:
2) Σε ποια φωτογραφία αναφέρεσαι? Έχω ανεβάσει πάρα πολλές στο forum. Πες μου νήμα, και αριθμό του ποστ.


Αυτό είναι πολύ πρόσφατο, αλλά δυστυχώς δεν έχω τον χρόνο να το βρώ και να στο στείλω. Να στο θυμίσω όμως για άλλη μια φορά. Ήθελες με έναν "ευγενικό" και εντυπωσιακό τρόπο να μου δείξεις πόσο σε απασχολεί αυτό που έγραψα και παρέθεσες μια φωτογραφία με κάποιον που δείχνει τ' αρχ...δ.. του. Ευχαριστώ...

soto51 έγραψε:
3) Επειδή με παραλλήλισες (λέγοντας "Ούτε ο Σαμαράς με τον Άδωνη δεν τόλμησαν να τα πουν αυτά... κλπ"). Δεν έχεις καταλάβει ΤΙΠΟΤΑ από όσα σου έχω γράψει, φίλε. Αν από αυτά που σου έγραψα εσύ κατάλαβες πως το πρόβλημα μου (μας) είναι ο συριζα, τι να σου πω... Δεν έχει και νόημα να συνεχίσω, πάντως.


Ποιός σου μίλησε ωρε Soto για ΣΥΡΙΖΑ;;;; Αναφέρθηκες σε έναν κατά τη γνώμη σου πιθανό κίνδυνο που εμπεριέχει για τον πολίτη/φορολογούμενο η δημιουργία του περιουσιολογίου και εγώ απλά σου απάντησα ότι ξεπέρασες σε κινδυνολογική ρητορική ακόμα και τον Σαμαρά με τον Άδωνη. Το γεγονός ότι οι συγκεκριμένοι αναφέρονται στον ΣΥΡΙΖΑ δεν έχει καμία σχέση (διευκρινίζω) με τον παραλληλισμό που έκανα εγώ. Το ποιός θεωρείς ότι μπορεί να κάνει αυτά που έγραψες, το ξέρεις μόνο εσύ που το έγραψες.

soto51 έγραψε:
... Αλλά κάποιος (εσύ εν προκειμένω) μπορεί να σχηματίσει μια γενική εντύπωση για τον (έστω και άγνωστο προσωπικά) συνομιλητή του, ΙΔΙΩΣ αν αυτός έχει γράψει (η πλησιάζει) τα 3.000 ποστ (όπως εγώ).


Κι εσύ (εν προκειμένω) μπορείς να σχηματίσεις μια γενική εντύπωση για τον (έστω και άγνωστο προσωπικά) συνομιλητή σου, έστω κι αν έχω γράψει λιγότερα από 3.000 ποστ, ώστε να αποφεύγεις να με κατηγορείς ότι προσπαθώ να σε φιμώσω επειδή απλά έχεις την ... "ικανότητα να ψυλλιάζεσαι"...για το που το πάει ο άλλος...με αυτά που γράφει...
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΚΛΟΓΕΣ 29 Ιαν 2015 01:13 #912

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
www.tovima.gr/finance/article/?aid=671499


Τα κύρια σημεία της ομιλίας του Γ. Βαρουφάκη:

«Είναι σημαντικό να διαφυλάττουμε τον πολιτικό πολιτισμό»

Σκοπεύουμε να γυρίσουμε τρεις σελίδες στο υπουργείο Οικονομικών

Η πρώτη σελίδα είναι ως προς τη λογική αντιμετώπισης της αυτοτροφοδοτούμενης κρίσης

Γεννήθηκε ένα τοξικό λάθος – Η Ελλάδα ζήτησε και πήρε το μεγαλύτερο δάνειο υπό τον όρο της συρρίκνωσης των εισοδημάτων – έχει κοστίσει σε ανθρώπινες ζωές, στους εταίρους στην Ευρώπη

Η δεύτερη σελίδα αφορά στον τρόπο που κατανοούμε τον όρο λιτότητα

Είμαστε υπέρ του λιτού βίου, ανάπτυξη δεν σημαίνει να έχουμε πόρσε στους δρόμους, όπως είπε ο φίλος μου Αλ. Παπαδόπουλος

Οι Έλληνες δημιουργούσαν όταν ζούσαν λιτά, όταν ήταν περήφανοι που διέθεταν τα χρήματά τους για τις σπουδές των παιδιών τους

Είναι άλλο ο λιτός βίος και άλλο αυτό που εμείς αποκαλούμε πυραμιδική λιτότητα

Η πυραμιδική λιτότητα από τη μία πετσοκόβει τους αδύναμους και από την άλλη ενισχύει του δυνατούς

Ο λιτός βίος θα συνδυαστεί με την αποκατάστασης της αλληλεγγύης

Και αυτό θα ξεκινήσει από το ίδιο το υπουργείο και την λειτουργία του

Αμεση εξοικονόμηση φόρων με θεαματική μείωση των εξόδων του υπουργείου – για την επαναπρόσληψη των καθαριστριών

Θα αξιοποιήσουμε θα αναδείξουμε το υπηρεσιακό προσωπικό του υπουργείου μας

Δεν θα φέρουμε κομματικό στρατό

Οσον αφορά στο ζήτημα της διαπραγμάτευσης δεν θα υπάρξει καμία μονομαχία, δεν θα υπάρξουν απειλές, δεν θα υπάρξει θέμα ποιος θα υποχωρήσει πρώτος».

Η συμφωνία μας μας με τον Γ. Ντάισελμπλουμ αφορά σε μια Ελλάδα που θα ανατρέψει την αυτοτροφοδοτούμενη κρίση

θα βάλουμε τις βάσεις για να αποδομήσουμε το κλίμα αποδόμησης της Ευρώπης»
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 29 Ιαν 2015 01:37 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΚΛΟΓΕΣ 29 Ιαν 2015 01:47 #913

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
Πώς οι 17.191 ψήφοι στον Λεβέντη έγιναν 110.000

www.kathimerini.gr/801201/article/epikai...eventh-eginan-110000
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΚΛΟΓΕΣ 29 Ιαν 2015 01:49 #914

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
batista έγραψε:
Αυτό είναι πολύ πρόσφατο, αλλά δυστυχώς δεν έχω τον χρόνο να το βρώ και να στο στείλω. Να στο θυμίσω όμως για άλλη μια φορά. Ήθελες με έναν "ευγενικό" και εντυπωσιακό τρόπο να μου δείξεις πόσο σε απασχολεί αυτό που έγραψα και παρέθεσες μια φωτογραφία με κάποιον που δείχνει τ' αρχ...δ.. του. Ευχαριστώ...
Ναι, τώρα που το λες το θυμάμαι.
Αυτό που δεν θυμάμαι όμως (και ούτε κι εγώ θα κάτσω τώρα να ψάξω να το βρω) είναι σε τι απάντησα μ' αυτή τη φωτογραφία. Ούτε καν αν απευθυνόταν σε σένα.
Άνευ σημασίας πια.

Στα υπόλοιπα που λες, δεν απαντώ.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΚΛΟΓΕΣ 29 Ιαν 2015 01:57 #915

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
maria έγραψε:
www.tovima.gr/finance/article/?aid=671499


Τα κύρια σημεία της ομιλίας του Γ. Βαρουφάκη:

«Είναι σημαντικό να διαφυλάττουμε τον πολιτικό πολιτισμό»

Σκοπεύουμε να γυρίσουμε τρεις σελίδες στο υπουργείο Οικονομικών

Η πρώτη σελίδα είναι ως προς τη λογική αντιμετώπισης της αυτοτροφοδοτούμενης κρίσης

Γεννήθηκε ένα τοξικό λάθος – Η Ελλάδα ζήτησε και πήρε το μεγαλύτερο δάνειο υπό τον όρο της συρρίκνωσης των εισοδημάτων – έχει κοστίσει σε ανθρώπινες ζωές, στους εταίρους στην Ευρώπη

Η δεύτερη σελίδα αφορά στον τρόπο που κατανοούμε τον όρο λιτότητα

Είμαστε υπέρ του λιτού βίου, ανάπτυξη δεν σημαίνει να έχουμε πόρσε στους δρόμους, όπως είπε ο φίλος μου Αλ. Παπαδόπουλος

Οι Έλληνες δημιουργούσαν όταν ζούσαν λιτά, όταν ήταν περήφανοι που διέθεταν τα χρήματά τους για τις σπουδές των παιδιών τους

Είναι άλλο ο λιτός βίος και άλλο αυτό που εμείς αποκαλούμε πυραμιδική λιτότητα

Η πυραμιδική λιτότητα από τη μία πετσοκόβει τους αδύναμους και από την άλλη ενισχύει του δυνατούς

Ο λιτός βίος θα συνδυαστεί με την αποκατάστασης της αλληλεγγύης

Και αυτό θα ξεκινήσει από το ίδιο το υπουργείο και την λειτουργία του

Αμεση εξοικονόμηση φόρων με θεαματική μείωση των εξόδων του υπουργείου – για την επαναπρόσληψη των καθαριστριών

Θα αξιοποιήσουμε θα αναδείξουμε το υπηρεσιακό προσωπικό του υπουργείου μας

Δεν θα φέρουμε κομματικό στρατό

Οσον αφορά στο ζήτημα της διαπραγμάτευσης δεν θα υπάρξει καμία μονομαχία, δεν θα υπάρξουν απειλές, δεν θα υπάρξει θέμα ποιος θα υποχωρήσει πρώτος».

Η συμφωνία μας μας με τον Γ. Ντάισελμπλουμ αφορά σε μια Ελλάδα που θα ανατρέψει την αυτοτροφοδοτούμενη κρίση

θα βάλουμε τις βάσεις για να αποδομήσουμε το κλίμα αποδόμησης της Ευρώπης»

Δεν τα είπε άσχημα ο μπαρουφάκης.
Το θέμα είναι πόσα απ' αυτά θα γίνουν πραγματικότητα.

Και εντοπίζω εδώ αυτά που μου άρεσαν (και για τα οποία αμφιβάλλω αν θα γίνουν):

●ανάπτυξη δεν σημαίνει να έχουμε πόρσε στους δρόμους
●Οι Έλληνες δημιουργούσαν όταν ζούσαν λιτά, όταν ήταν περήφανοι που διέθεταν τα χρήματά τους για τις σπουδές των παιδιών τους
●θεαματική μείωση των εξόδων του υπουργείου
●Θα αξιοποιήσουμε θα αναδείξουμε το υπηρεσιακό προσωπικό του υπουργείου μας
●Δεν θα φέρουμε κομματικό στρατό

Τα υπόλοιπα είναι μάλλον γενικότητες.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΚΛΟΓΕΣ 29 Ιαν 2015 01:59 #916

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
maria έγραψε:
Πώς οι 17.191 ψήφοι στον Λεβέντη έγιναν 110.000

www.kathimerini.gr/801201/article/epikai...eventh-eginan-110000

Και σκέψου πως δεν τον ψήφισε κι ο euro.

(Ψήφισε συριζα, τουλάχιστον σύμφωνα με ότι έγραψε εδώ).
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maria (mb361)

ΕΚΛΟΓΕΣ 29 Ιαν 2015 02:20 #917

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
www.kathimerini.gr/801181/article/epikai...ai-mazi-mas-h-ellada

Ανοικτό παραμένει το ενδεχόμενο η Αθήνα να ασκήσει βέτο στην άσκηση πρόσθετων κυρώσεων στη Ρωσία για τις εξελίξεις στην Ουκρανία, το οποίο εξετάζει, σύμφωνα με πληροφορίες, ο πρωθυπουργός Αλ. Τσίπρας. Κατά τις ίδιες πηγές, για τις ελληνικές προθέσεις έχει ενημερωθεί από χθες η Μόσχα, που εμφανίζεται διατεθειμένη να εξαιρέσει εφ’ εξής τα ελληνικά προϊόντα από το εμπάργκο κατά των χωρών της Ε.Ε.


Eυχομαι, ειλικρινα να του βγει του μικρου και να δοσει εξαγωγικη χροια στο προγραμμα του.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΚΛΟΓΕΣ 29 Ιαν 2015 02:23 #918

  • euro (kolokythas)
  • Το Άβαταρ του/της euro (kolokythas)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 455
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 30
  • Κάρμα: -6 (-4)
soto51 έγραψε:
maria έγραψε:
Πώς οι 17.191 ψήφοι στον Λεβέντη έγιναν 110.000

www.kathimerini.gr/801201/article/epikai...eventh-eginan-110000

Και σκέψου πως δεν τον ψήφισε κι ο euro.

Εσυ και το τρελόσκυλο εχετε μεγαλο κολημα με τον euro και το Λεβεντη... τωρα που ελαβε και 1.8% θα σας κατσει στο στομαχι για τα καλα, σας οικτιρω :laugh:

Διορθωση: 110.827 ψηφοι

ΥΓ. Ο παπαγαλος καλυτερα ειναι να αναλυσει πως το 44% του θασοκ εγινε 4% μεσα σε 5 χρονια και κυριως, γιατι το αφεντικο του ειχε κανει εμπαργκο ολα αυτα τα χρονια στη μοναδικη τιμια πολιτικη φωνη της χωρας.

soto51 έγραψε:
(Ψήφισε συριζα, τουλάχιστον σύμφωνα με ότι έγραψε εδώ).

Δεν εγραψα τετοιο πραγμα. Ειπα οτι πρεπει να ψηφισουμε ολοι Συρ-Ανελ ωστε να γινει μελλοντικη κυβερνηση, αφου η αλλη λυση ηταν ξανα η πασοκονεοδημοκρατια με πιθανες τσοντες κιδησο, ποταμι. Και παλι δικαιωθηκα, εγινε κυβερνηση συρ-ανελ.
Τελευταία διόρθωση: 29 Ιαν 2015 02:41 από euro (kolokythas).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα