Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Tους πηρανε χαμπαρι...

Προώθηση κτηνοβασίας από Δημοκρατικούς των ΗΠΑ 02 Φεβ 2023 12:37 #4600

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12983
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
Ο κεντρικός παρουσιαστής των Young Turks Cenk Uygur δηλώνει πως θα νομιμοποιούσε την κτηνοβασία.
rumble.com/vgepx5-the-young-turks-on-animals.html
rumble.com/v1wzame-cenk-uygur-loves-best...the-young-turks.html
archive.ph/TyBr8
archive.ph/FUuxz
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 02 Φεβ 2023 12:48 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προειδοποίηση πατέρα σε ανώμαλους gay 07 Φεβ 2023 02:07 #4601

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12983
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
Δήλωση Αμερικανού πατέρα σε woke ανώμαλους που μπαίνουν σε γυναικείες τουαλέτες:

1_2023-02-07.jpeg
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 07 Φεβ 2023 02:10 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Συνεργάτες των ναζί ήταν οι εγχώριοι κομμουνιστές! 08 Φεβ 2023 12:23 #4602

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12983
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
Οι διοικητές της Γκεστάπο Τριπόλεως και Σπάρτης μαζί με τους Ελασίτες (από δεξιά) Μαρινάκη, Μπαρμαπλιά και Γιάτρα. Φωτογραφία από το βιβλίο του αστροφυσικού Χρίστου Γούδη "Αίμα και Χώμα":

1_2023-02-08-2.jpg


2_2023-02-09-2.jpg


3_2023-02-09-2.jpg
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 09 Φεβ 2023 02:46 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Στην κατοχή τα καραβλαχαντερά της επαρχίας παντως ηταν οι μαυραγορίτες "αρχοντες"..........​. 08 Φεβ 2023 14:35 #4603

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Μαρία Καράντη εγραψε
Δήλωση Αμερικανού πατέρα σε woke ανώμαλους που μπαίνουν σε γυναικείες τουαλέτες:

Δεν κρατήθηκα θα το γράψω γιατί "μανούριασα" με ενα γιατρό σειρα 1972-1973 βγήκε απο Ιατρική καπου 76χρονος σήμερα που μιλάγαμε και μου ειχε πει για τις "μαγκιές" που κάνανε στην εποχή του και οι παλιότεροι σε γυναικείες WC.
Αυτός εμενε σε πέτρινα κτιστά σπίτια αλλά οι αλλοι φίλοι του εμεναν σε παράγκες λόγω Μικρασιατικής καταγωγής που τις ειχε αναγείρει ο συγχωρεμένος Παπαδόπουλος.
Μην μιλάς μην γελάς ειναι αμα μιλάς για τον συγχωρεμένο Παπαδόπουλο γιατί ναι μεν οι προηγούμενοι απο αυτόν ειχαν κατακλέψει ολους τους Μικρασιάτες για τις παράγκες των προσφύγων με τα ξύλα πχ αντι να τα βαζουν τα ξύλα το ενα δίπλα απο το αλλο οι τότε πρίν τον Παπαδόπουλο Κυβερνητικοί τα εβαζαν τα ξύλα (Γερμανική βοήθειας) ενα παρά ενα.
Οι μικρασιάτες που ηταν παστρικοί και πεντακάθαροι μετα εβαζαν εφημερίδες με λάσπη στις χαραμάδες και να μην φαίνονται απο τον χωματόδρομο εξω απο τα σπίτια τους αλλά και για να μην κρυώνουν και χώρια τον χειμώνα μην πάρουνε φωτιά απο τις ξυλόσομπες και καιγόντουσταν ολοκληρα τετράγωνα.
Looong story θεός χωρέστον τον Παπαδόπουλο -Πατακό (να κούτε τον γιατρό να σας τα εξιστορεί .....να κλάψετε πικρά για τις ηλιθιωμάρες που λενε οι αριστεροί ....) πήγαν και οι δύο στους καταυλισμούς των μικρασιατών και μετρούσαν ποσα σπιτια παραγκες ειχε ο κάθε καταυλισμός οπου μετα απο μήνα τους απελευθέρωσαν 200.000 δρχ τότε και αλλοι εκτισαν νεα σπίτια και αλλοι πήγαν και αγόρασαν διαμερίσματα στις προσφυγικές πολυκατοικίες που βλέπουμε σημερα .......που τις ειχε κτίσει η ΜΟΜΑ του Στρατού και ......δεν εχουν πάθει τα μπετα τίποτα..... (Νεα Ιωνία -Περιστέρι κλπ)
Τελος πάντων αλλά αυτοί ολοι οι πρόσφυγες στις παράγκες ειχαν κοινά λουτρά και κοινές WC και μου τα ελεγε ο φίλος γιατρός ειναι ακόμα εν ενεργεία ο ανθρωπος.
Οπότε τα "κουτσαβάκια" της εποχής οι "μάγκες" καθόντουσταν στις πλατείες γύρω απο τα λουτρά και WC και ξέρανε η εριχνε σύρμα ενας στον αλλον για τις ομορφες σε καθε γειτονιά μόλις πηγαίνανε τουαλέτα η την βλέπανε με πετσέτες και σαπούνι να πηγάινει στα κοινά λουτρά .........επεφτε το σύρμα και γινόταν "σφαγή" ποιανού σειρα ειναι να παει για μπα....ρι.
Ρε μεγάλε του την ειπα του γιατρού γιατί δεν κρατηθηκα το να πας να δείς την αλλη να κανει μπανιο χωρίς ρούχα αντε το ψιλοκαταλαβαίνω (δεν το καταλαβαίνω αλλά ....τελος πάντων) αλλά τώρα να πας να στήνεσε πισω απο τις WC να βλέπει την αλλη να ......και να ουρεί ......τι σας "εφτιαχνε" ρε "μάγκες" που ειναι οτι το πιό αηδιάστικό πράγμα για αντρα και γυναίκα.
Το "τσάκωσε" ο γιατρός τι του ειπα και μου ειπε "οχι ρε παιδί μου για πλάκα" αλλά τον "γράπωσα" .
Ρε με δουλεύεις γελάς εσύ να βλέπεις τον αλλο να κάνει την αναγκη του σε WC .....ρε εισαστε με τα καλά σας "μην με φτιάχνετε" τώρα και ¨μανουριάσουμε".
Τι την "βρίσκατε" και την "χανατε" τοτε και πλάκες να βλεπετετην αλλη να ......στην WC και '"τετοιες" m.l.k και μιλάμε ηταν απο καλές για την εποχή οικογένειες ολα αυτα τα "κουτσαβάκια" που τα κάνανε οι γονείς τους ηταν τότε μιλάμε εποχη κάπου 1970 καθηγητές και ανώτεροι δημόσιοι υπάλληλοι γιατί πριν απο το 1970 εμεναν σε πέτρινα σπίτια με μπετά στις πλάκες και κολώνες.
Οι μικρασιάτες ειχαν τις παράγκες και εσκαβαν οι ανθρωποι να κανουν ημιυπόγεια να βαζουν τα πράγματά τους και συνήθως το βαρέλι με το κρασί και το καλοκαίρι λόγω καυσωνα εβαζαν τα πιτσιρίκια στο ημιυπόγειο για δροσιά να μην τα βλέπει ο ηλιος.
Ελάχιστοι απο οτι μου εχει πεί απο τους μικρασιάτες σε παράγκες που ειχαν πιο καλά υποτίθετε σπίτια εριχναν αριάνι τσιμέντο στο καθισικό τραπεζαρία.
Εξω απο τα σπίτια στις παράγκες οι μικρασιάτες εβαζαν λαμαρίνες τον Χειμώνα μην πλημμυρίσουν απο τα λασπόνερα των χωματόδρομων κλπ και στις περισσότερες παράγκεςουτε πνίγηκε κανενα πιτσιρίκι ουτε και χάθηκε γιατί απλά ειχανε μάνες και οχι τα κ.ρ.γλίκια με τα κολάν που βλέπουμε σήμερα δεν θελουν τα παιδιά τους σπίτια τους......
Μαγείρευαν και ειχαν τα πιτσιρίκια στην καρέκλα να τα βλέπουν και κλείδωναν την εξώπορτα στην αυλή μην βγούνε και τα κτυπήσει κανενα μηχανάκι τότε που κυκλοφορούσαν γιατί τα ΙΧ ελάχιστα αλλά τα ειχαν οι πλούσιοι.
Γ.μ.σ τα ανατριχιάζω απο συγκίνηση και που μου τα ελεγε ο γιατρός γιατί πιάσαμε πολλή ωρα κουβέντα αλλά στο τελος του ειπα "ρε doctor ετσι οπως μου τα περιέγραψες αμα μου ελεγες να γυρίσω το ρολόι του χρόνου πισω θα το γύρναγα".
(και τα "γνωστα" ετσι.....καθε Σαββατο εκαναν μπάνιο και καθε Πέμπτη ετρωγαν κρέας.......).

Και ομως αυτοι ανθρωποι ηταν και οσοι ζουν παρέμειναν αξιοπρεπείς και μεγάλωσαν πολλυμελείς οικογένειες με κατελάχιστον 2-3 παιδια η καθε μια και τα σπούδασαν με το μεροκάματο).
Δεν ζήτησαν και δεν απαιτησαν λόγω αξιοπρέπειας απο κανενα "επίδομα" οπως τα σημερινά κακκομαθημένα pigs που ζητάνε "επίδομα γάλα" και ουσιαστικά ζητάνε απο την κοινωνία να τους επιδοτεί πληρώνει τα κινητά τηλέφωνα της οικογένειας - την ....συνδρομητική TV και την ασφάλεια αυτοκινήτου κάθε μήνα.
Κάτι πήγε να μου αντιμιλήσει ο φίλος γιατρός αλλά "τον εκοψα" και του ειπα εσυ φτωχιά δεν ηταν η οικογένειά σου και μιλάμε καθηγητής ο πατέρας του και οταν επαιρνε μεταθεσεις Τριπολη -Σπάρτη και στα νησιά ηθελε 10 μερες αδεια να παει απο το παλιόδρομους και σαπιοκάραβα τότε που ειχαν.
Δεν σπαύδασες σε γ.μ.σ -εποχές που σε "παίρναγαν κόσκινο" οι καθηγητές της Ιατρικής τότε δεν ειναι οπως σήμερα paparologia τα πτυχία απο το....internet κλπ οπως και φτωχικά με πολιτικές αναταράξεις ξύλο κλπ απέκτησες οικογένεια ειχεις πανακριβο σπίτι στην Νεα Κηφισιά πρόικισες εκτισες πανακριβο σπίτι στην κορη σου στην ιδια περιοχή δίπλα σου παραδίπλα μου ειναι αδιάφορο την οποια θα σπούδασες συν αλλα δυο πανάκριβα εξοχικά στην Σπάρτη;
Πως τα καταφερες και εισασταν πολλυμελείς οικογένεια τέσσερα παιδιά με εναν μισθό του πατέρα σου γιατί τοτε ηταν και ψιλομύτες οι καθηγητές και κρατικοί υπάλληλοι δεν εστελναν την γυναίκα να εργαστεί σε κατώτερη δουλειά.
Δεν μου απάντησε λεκτικά αλλά οπως του μίλαγα στο γραφείο του ιατρείου του (επισκέπτης δόξα τον θεό) ο γιατρός τινάχτηκε ορθιος σαν να τον κτύπησε ρεύμα μου κούνησε καταφατικά το κεφάλι και εβαλε τα χερια στην μεση του ακίνητος κοίταγε το πάτωμα παγωμένος για ενα πεντάλεπτο και εγω ειχα παγώσει προσπαθούσα να "δώ" σκηνές απο οσα μου ειχε πεί και που πιθανόν να πέρναγαν απο την σκέψη του.
Κακά τα ψέμματα δεν δικαολογώ κανένα γιατί ψιλο -χοντρο m.l.k ηταν ολοι αυτοι "στην εποχή τους" και θα εβλεπαν ολον τον κόσμο που πάλευε για το μεροκάματο να φανε .....σαν μύγα στο γάλα. Απλά "βλέπουνε το σημερινό εργο της εποχής" και "στρώσανε" ολοι γίνανε "καλά παιδιά" και "καλά κορίτσια" οι σουσουράδες ψιλομύτες της τοτε "εποχής".

Κλείνω με την απάντηση που εδωσα στον φιλο γιατρό "αμα μου ελεγες να γυρίσω το ρολόι του χρόνου πισω θα το γύρναγα" !


Θα τα βάλω όλα μπουρλότο να γλιτώσω ρε γαμώτο

EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 08 Φεβ 2023 22:13 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Υποκριτές στρατευμένοι συνδικαλιστές 09 Φεβ 2023 02:17 #4604

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12983
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
Οι "καθηγητές" της "σχολής" του Εθνικού Θεάτρου παραιτήθηκαν εις ένδειξη διαμαρτυρίας. Είχε λήξει όμως η θητεία τους!

1_2023-02-09.jpg


2_2023-02-09.jpg


3_2023-02-09.jpg
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 09 Φεβ 2023 02:25 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οι Αμερικανοί ανατίναξαν τους Ρωσικούς αγωγούς φυσικού αερίου προς Γερμανία 09 Φεβ 2023 03:20 #4605

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12983
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
Βραβευμένος ηλικιωμένος Αμερικανός ρεπόρτερ αποκάλυψε πως οι Η.Π.Α. και η Νορβηγία ανατίναξαν τους υποθαλάσσιους αγωγούς φυσικού αερίου Nord Stream 1 και Nord Stream 2!
archive.ph/T35Vo
archive.ph/GzKx6
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 09 Φεβ 2023 03:25 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ελληνικο Κρατος : ''Διδακτορικό στο κουκούλωμα των ευθυνών...'' 09 Φεβ 2023 19:49 #4606

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
Διχως να στεκομαι στο ποια ειναι η Κωνσταντοπουλου, ομολογω οτι οσα λεει ειναι ΠΙΚΡΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ.


www.protothema.gr/greece/article/1338193...ouloma-ton-euthunon/

Ας ενβαθυνετε τους στιχους, μια ωρα πριν πατε να ψηφισετε...Οσοι πατε να ψηφισετε τον λιγοτερο κακο.

...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 09 Φεβ 2023 19:57 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Ελληνικο Κρατος : ''Διδακτορικό στο κουκούλωμα των ευθυνών...'' 09 Φεβ 2023 21:39 #4607

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
maria (mb361)
Διχως να στεκομαι στο ποια ειναι η Κωνσταντοπουλου, ομολογω οτι οσα λεει ειναι ΠΙΚΡΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ.
www.protothema.gr/greece/article/1338193...ouloma-ton-euthunon/
Ας ενβαθυνετε τους στιχους, μια ωρα πριν πατε να ψηφισετε...Οσοι πατε να ψηφισετε τον λιγοτερο κακο.

Σου μιλώ και κοκκινίζεισ τι να φανταστώ
Όσο θάβεισ το σποράκι τόσο βγάνει ανθό

................Στο μικρόφωνο ανεβαίνω το θεριό γλεντάει
Μόνοσ μου είμαι στην ορχήστρα μ' έναν ίσκιο πλάι

Μα εδώ δεν είναι ξένο βλέμμα κανενόσ
Μήπωσ είμαι εγώ ο ξένοσ και ο μακρινόσ

ειδάλλως Στέλιος Ροκκος "Μπουρλότο" που βλέπω να "συγκλίνεις"....

Είναι δύσκολο πολύ και μη μου λες
για να ξαναρχίσω καινούριους έρωτες
ό,τι αγαπάω είναι παρελθόν
γι’ αυτό και `γω καίω, καίω το παρόν
είναι δυσκολό

Σου Μιλώ Και Κοκκινίζεις [Live] - Γιάννης Χαρούλης



Εγω πάντως θα πάω να ψηφίσω γιατι απο οτι φαίνετε Ιούλιο θα γίνουν οι Εκλογές......οπότε μπανάκι Χαλκιδική Σάρτη -Συκιά με βλεπω πρώτα ο θεός του Αγίου Χαρα-λάμπους αυριο Χρονια Πολλά.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 09 Φεβ 2023 21:46 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βάναυση εκτέλεση Ρώσων αιχμαλώτων πολέμου 10 Φεβ 2023 02:07 #4608

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 12983
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1238
  • Κάρμα: -30 (-1)
Ουκρανοί στρατιώτες εκτελούν εν ψυχρώ Ρώσους αιχμαλώτους πολέμου που παραδόθηκαν. Καταγεγραμμένα εγκλήματα κατά της Ανθρωπότητας.
www.brighteon.com/135220d6-1099-4019-a265-9473181d08d9
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 10 Φεβ 2023 02:12 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.136 δευτερόλεπτα