Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Αεροπορικη Εταιρεια για φτυσιμο !

Αεροπορικη Εταιρεια για φτυσιμο ! 03 Νοε 2014 20:03 #10

  • nick (nick6)
  • Το Άβαταρ του/της nick (nick6)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 183
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: -2
μια χαρα ειναι η ryanair ...απλα ξερεις οτι δεν πρεπει να εχεις βαλιτσα που να ζυγιζει πανω απο 10 κιλα, δεν σου δινουν φαγητο μεσα κλπ...τωρα οπως ειπε και ενας αλλος πιο πανω πιο πολυ πληρωμενο μου φαινεται αυτο το αρθρο παρα αληθινο...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αεροπορικη Εταιρεια για φτυσιμο ! 04 Νοε 2014 01:16 #11

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
nick έγραψε:
μια χαρα ειναι η ryanair ...απλα ξερεις οτι δεν πρεπει να εχεις βαλιτσα που να ζυγιζει πανω απο 10 κιλα, δεν σου δινουν φαγητο μεσα κλπ...τωρα οπως ειπε και ενας αλλος πιο πανω πιο πολυ πληρωμενο μου φαινεται αυτο το αρθρο παρα αληθινο...

Μηπως χρεωνουν και τον αερα που αναπνεουν οι επιβατες ?
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αεροπορικη Εταιρεια για φτυσιμο ! 04 Νοε 2014 01:44 #12

  • Βαγγέλης (Samsung)
  • Το Άβαταρ του/της Βαγγέλης (Samsung)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 336
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 79
  • Κάρμα: 9 (13)
maria έγραψε:
Μηπως χρεωνουν και τον αερα που αναπνεουν οι επιβατες ?
Αν για κάποιο λόγο πέσουν

οι μάσκες, σίγουρα!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maria (mb361)

Αεροπορικη Εταιρεια για φτυσιμο ! 04 Νοε 2014 02:20 #13

  • Observer
  • Το Άβαταρ του/της Observer
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 304
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 40
  • Κάρμα: 1
maria έγραψε:
nick έγραψε:
μια χαρα ειναι η ryanair ...απλα ξερεις οτι δεν πρεπει να εχεις βαλιτσα που να ζυγιζει πανω απο 10 κιλα, δεν σου δινουν φαγητο μεσα κλπ...τωρα οπως ειπε και ενας αλλος πιο πανω πιο πολυ πληρωμενο μου φαινεται αυτο το αρθρο παρα αληθινο...

Μηπως χρεωνουν και τον αερα που αναπνεουν οι επιβατες ?

Maria μήπως δουλεύεις στην aegean?

Κοίτα δεν έχω πρόβλημα με καμιά αεροπορική εταιρία...αλλά εμείς σαν καταναλωτές κερδίζουμε από τον ανταγωνισμό..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αεροπορικη Εταιρεια για φτυσιμο ! 04 Νοε 2014 11:30 #14

  • OMORFOPAIDO
  • Το Άβαταρ του/της OMORFOPAIDO
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 30
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: 0
Observer, και εγώ στο συμπέρασμά σου καταλήγω. Να μην σου πω ότι υποψιάζομαι πως και το 'άρθρο' στην 'εφημερίδα' είναι δικό της. Μαρία, τον αέρα μάλλον η Aegean και η Turkish τον χρεώνουν, ή τουλάχιστον με τα ναύλα που χρεώνουν θα μπορούσαν να ψεκάζουν την καμπίνα του αεροσκάφους με χρυσόσκονη. Θέλουν δεν θέλουν κάποιοι, όσο άσχημες εμπειρίες και να έχουν από πτήσεις με low cost εταιρίες πρέπει να αναγνωρίσουν ότι: α) υπό προϋποθέσεις, σε κάποιους ταξιδιώτες συμφέρουν απίστευτα αυτές οι εταιρίες, π.χ. αν κάνεις κράτηση νωρίς, αν σου αρκεί η χειραποσκευή, αν δεν είσαι πενταμελής οικογένεια που θέλεις να κάτσετε όλοι μαζί. και, το βασικότερο, β) ο ανταγωνισμός που πραγματικά δημιουργήθηκε χάρη στην είσοδο αυτών των εταιριών, είναι προς όφελος όλων μας, ακόμα και ταξιδιωτών όπως εσύ που αποφεύγεις όπως είναι ξεκάθαρο από τις καταχωρήσεις σου τέτοιες εταιρίες, απλούστατα επειδή εξαιτίας των χαμηλών ναύλων αυτών των εταιριών πιέζονται προς τα κάτω και οι ναύλοι όλων των εταιριών. Δικαίωμά σου είναι να μην τις χρησιμοποιείς για όλους τους λόγους που αναφέρεις, μην θεωρείς όμως και ανόητους όλους εμάς που για οποιονδήποτε λόγο υποστηρίζουμε ότι μας συμφέρουν και μας εξυπηρετούν.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αεροπορικη Εταιρεια για φτυσιμο ! 04 Νοε 2014 16:03 #15

  • nick (nick6)
  • Το Άβαταρ του/της nick (nick6)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 183
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: -2
κακως γινεται αυτη η κουβεντα τωρα..σε οποιον του αρεσει πεταει με την ryanair σε οποιον δεν του αρεσει δεν πεταει..εγω απο ιταλια εχω παει βαλενθια στην ισπανια με 10 ευρω..αυτη την τιμη δε θα την εβρισκα ουτε στην aegean ουτε στην turkish....και να μου εκανε τετοια προσφορα η turkish δεν στηριζω τουρκικες εταιριες...επρεπε καποια στιγμη στην ελλαδα να υπαρξει ανταγωνισμος..και οχι μονο στα αεροπλανα σε ολους τους τομεις!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αεροπορικη Εταιρεια για φτυσιμο ! 04 Νοε 2014 21:35 #16

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
OMORFOPAIDO έγραψε:
υπό προϋποθέσεις, σε κάποιους ταξιδιώτες συμφέρουν απίστευτα αυτές οι εταιρίες, π.χ. αν κάνεις κράτηση νωρίς, αν σου αρκεί η χειραποσκευή, αν δεν είσαι πενταμελής οικογένεια που θέλεις να κάτσετε όλοι μαζί.

Ξεχασες να προσθεσεις στις προυποθεσεις το : ''Εαν το site τους επιτρεπει να τυπωσεις το boarding pass 'η να κανεις booking.''

Και κατι αλλο : Ειναι απο τους λιγους που χρεωνουν ακομα και το τηλεφωνο για υποβολη παραπονων.

Αυτα και τελος (γιατι οσο ασχολεισαι με τα σκ@τ@ σε τρωνε οι κοτες...)
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αεροπορικη Εταιρεια για φτυσιμο ! 04 Νοε 2014 21:42 #17

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
Observer έγραψε:
maria έγραψε:
nick έγραψε:
μια χαρα ειναι η ryanair ...απλα ξερεις οτι δεν πρεπει να εχεις βαλιτσα που να ζυγιζει πανω απο 10 κιλα, δεν σου δινουν φαγητο μεσα κλπ...τωρα οπως ειπε και ενας αλλος πιο πανω πιο πολυ πληρωμενο μου φαινεται αυτο το αρθρο παρα αληθινο...

Μηπως χρεωνουν και τον αερα που αναπνεουν οι επιβατες ?

Maria μήπως δουλεύεις στην aegean?

...Petroleum ?
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αεροπορικη Εταιρεια για φτυσιμο ! 04 Νοε 2014 22:36 #18

  • OMORFOPAIDO
  • Το Άβαταρ του/της OMORFOPAIDO
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 30
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: 0
Προσωπικά Μαρία κλείνω εισιτήρια με τη Ryanair, πάντοτε μέσω διαδικτύου, από το 1999. Ποτέ δεν μπλόκαρε τίποτα στη διαδικασία της κράτησης, ούτε άκουσα άνθρωπο να αντιμετωπίζει αντίστοιχο πρόβλημα, ούτε στη διαδικασία της εκτύπωσης της κάρτας επιβίβασης ηλεκτρονικά που προωθεί η εταιρία τα τελευταία χρόνια. Για υποβολή παραπόνων, δεν χρειάζεται να χρεωθείς στο τηλέφωνο, μπορείς να χρησιμοποιήσεις ΔΩΡΕΑΝ το COMPLAINT FORM στην ιστοσελίδα της εταιρίας, αν δεν το γνωρίζεις. Εκτός αν το δοκίμασες και αυτό και σου μπλόκαρε και αυτό στην πορεία. Επίσης, δεν μπορώ να ξεχάσω τις 6 μετ'επιστροφής πτήσεις που πραγματοποίησα το καλοκαίρι του 2007 με τη συγκεκριμένη εταιρία προς 0.02Ε η κάθε διπλή πτήση. Ναι, καλά διαβάσατε όσοι δεν γνωρίζατε τότε την εταιρία αυτή, 0.01Ε η μονή πτήση. Αν το ζήσουν έστω και τα εγγόνια μας αυτό ποτέ με την Turkish ή την Aegean, γράψε μου. Και, τέλος, ακόμα δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς σου φταίει και δεν μπορείς να συμφωνήσεις έστω στο μίνιμουμ των θετικών στοιχείων της παρουσίας τέτοιων εταιριών, που τονίζονται στη συζήτηση αυτή, δηλαδή στα οφέλη που προκύπτουν από τον ΥΓΙΗ & ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ανταγωνισμό και όχι από τον ανταγωνισμό τύπου AEGEAN-OLYMPIC, π.χ. 89.99Ε ο ναύλος στη μία εταιρία, 90.99Ε στην άλλη. Τώρα αν κάποιος πέταξε μια φορά στη ζωή του με τη Ryanair και δεν κατάφερε να κάνει κράτηση μέσω ίντερνετ, μπλόκαρε το σύστημα όταν τύπωνε την κάρτα επιβίβασης και συνολικά είχε τόσο άσχημη εμπειρία που χρειάστηκε να τηλεφωνήσει για να διαμαρτυρηθεί, τι να πω, ας μην ξαναπετάξει με Ryanair γιατί με την τύχη που τον/την διακρίνει, μπορεί την επόμενη φορά να μείνει και έγκυος εν ώρα πτήσης και να διεκδικήσει αποζημίωση και για αυτό από την εταιρία, πράγμα που θα αποτελεί και παγκόσμια πρωτοτυπία (δεδομένου ότι θα πρόκειται για ανεμογκάστρι...). Συγγνώμη για την υπερβολή, θα πάω τώρα στο κοτέτσι μου να κλωσήσω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα