Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Πρώτη φορά αριστερά: αμολήστε τους λάθρο όλους έξω.

Πρώτη φορά αριστερά: αμολήστε τους λάθρο όλους έξω. 17 Νοε 2016 12:41 #244

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
PARIS33 έγραψε:
Στην έναρξη της ομιλίας του στο ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος, ο πρόεδρος των ΗΠΑ Μπάρακ Ομπάμα, αναφέρθηκε στον Έλληνα μπασκετμπολίστα Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος κάθε χρόνο κάνει υπερήφανη την Ελλάδα στο ΝΒΑ με τη φανέλα των Μιλγουόκι Μπακς.
"Οι Έλληνες και εμείς οι Αμερικανοί ζητωκραυγάζουμε για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος κάθε χρόνο γίνεται όλο και καλύτερος" ανέφερε χαρακτηριστικά.

www.parapolitika.gr/article/389751/o-mpa...giannis-antetokoympo

Επίσης η Qatar air το Σάββατο εκανε διαγωνισμό προσλήψεων Προσωπικού καμπίνας για Ελληνες στο Ξενοδοχειο Hilton.





Έτσι από περιέργεια, πως ακριβώς συσχετίζεις την αναφορά του Ομπάμα (για τον Αντετοκούμπο) με το συγκεκριμένο νήμα; Το αναφέρεις ως κάτι αρνητικό;

Όσο για την Qatar Airways και την πρόσληψη προσωπικού καμπίνας (για Έλληνες) υποθέτω ότι βαριόσουν να αλλάξεις νήμα (π.χ. νήμα "Θέσεις εργασίας");;;;;
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρώτη φορά αριστερά: αμολήστε τους λάθρο όλους έξω. 17 Νοε 2016 23:10 #245

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Γενικά δεν μου αρέσει το «υφάκι» που βλέπουμε αποκτούν σχεδόν όλοι άμα πιάσουν χρήματα στα χέρια τους και αρχίζουν «παρέες» άλλες.
Αυτοί είναι οι λεγόμενοι «καραψωνάρες» τα «σούργελα» όπως και πρόσφατα ειδαμε με την επίσκεψη του πρώην Αμερικάνου Προέδρου Mr Obama bin Landen που «πρώτη μούρη στο Καβούρη» έσπευσε Η ΨΩΝΑΡΑ ο κ Καμένος με τον άλλο το Στρατιωτικό σούργελο πρώην ΑΠΟΣΤΡΑΤΟ τον Αρχηγό Γ.Ε.ΕΘ.Α κ Αποστολάκη.

Ο κ Καμένος και ο κ Αποστολάκης σαν τι πήγαν σαν Αρχηγοί Κράτους και Κυβέρνησης?

Την νεότατη και ευπαρουσίαστη Υπουργό Εργασίας κ Έφη Αχτσιόγλου δεν κατάλαβα γιατί κανένας «μαλά» δεν είπε να πάει σαν εκπρόσωπος της Κυβέρνησης και εστειλαν 60 χρονών το ψώνιο τον Αρχηγό Γ.Ε.ΕΘ.Α τον Ναύαρχο (αυτά σε μαράνανε δεν πας να μεγαλώσεις κανένα εγγόνι ψώνια) κ Αποστολάκη.

Τα ιδια ρεζιλίκια εγιναν και από το άλλο ΤΟ ΨΩΝΙΟ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ Α.Γ.Ε.Α Αντιπτέραχο κ Βαίτση και οι αλλοι Αρχηγοί που πήγαν στο «Νιάρχος» να ακούσουν την ομιλία του πρώην πλανητάρχη και αυτό όχι σαν αντι-αμερικάνικη ενέργεια ΑΛΛΑ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ Γ.Ε.Α κ ΒΑΙΤΣΗΣ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΕΓΛΥΦΕ ΤΟΝ κ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ……ΟΤΑΝ ΒΓΕΙ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΤΟ 2017 ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΩΘΗΣΕΙ Α.Γ.Ε.ΕΘ.Α.

Ο κ ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΕΝΟΣ και κ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΙΤΣΑΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΠΟΥ «ΠΡΟΤΡΕΞΕ» ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ το 2017.

ΑΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ κ ΑΛΕΞΗΣ ΤΣΙΠΡΑΣ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΜΥΝΑΣ στον ΑΚΡΟΔΕΞΙΟ κ ΠΑΝΟ ΚΑΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΚΛΕΓΕΤΕ ΑΠΟ ΠΑΛΙΟΗΜΕΡΟΛΟΓΙΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΗΓΟΥΣ ΓΕΝΙΚΩΝ ΕΠΙΤΕΛΕΙΩΝ ΣΤΡΑΤΟΥ ΞΗΡΑΣ -ΠΟΛΕΜΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ -ΠΟΛΕΜΙΚΗΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ-άρες.

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΥΟΡΚΗΣ ΕΙΔΑΜΕ ΛΕΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΕΣ ΑΡΧΗΓΟΥΣ ΣΤΡΑΤΟΥ -ΝΑΥΤΙΚΟΥ -ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ?
(photo στα αριστερά είναι ο τωρινός Αρχηγός Αεροπορίας κ Βάιτσης και δεξιά ο απελθών Αρχηγός κ Τουρνάς που όπως πρώην Υπαρχηγός Αεροπορίας κ Γιώργος Δριτσάκος ΜΟΝΟ ΜΠΟΥΝΙΕΣ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΑΝ με τον κ ΒΑΙΤΣΗ ΣΑΝ ΑΡΧΗΓΟΣ Α.Τ.Α ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ «ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΟΥΝ» ΑΠΟΣΤΡΑΤΕΙΑ ΑΛΛΆ ΥΠΕΡΙΣΧΥΣΑΝ ΤΑ «ΠΛΑΓΙΑ ΜΕΣΑ» ΤΟΥ «σεμνού και ταπεινού» ΨΩΝΙΟ κ ΒΑΙΤΣΗ που εκανε «σεμνά» τον γάμο της κόρης του στην Μ Βρετάνια πριν ένα χρόνο ενώ ο κόσμος πείναγε και ζητιάνευε έξω).

ΑΡΧΗΓΕ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ κ ΧΡΗΣΤΟ ΒΑΙΤΣΗ ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ ΜΠΑΤΖΑΚΙΑ ΣΟΥ ΟΥΤΕ ΨΥΛΛΟΣ ΣΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΣΟΥ ΑΝ ΒΓΕΙ Ο κ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥΡΝΑΣ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.



ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ sΤΟ ΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ¨ΠΙΣΤΕΥΩ» ΤΩΝ ΑΡΧΗΓΩΝ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ «ΚΑΚΟΥΣ» ΤΟΥΡΚΟΥΣ.

ΜΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΟΝ ΣΥ.ΡΙΖ.Α Ο ΤΩΡΙΝΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ κ ΧΡΗΣΤΟΣ ΒΑΙΤΣΗΣ ΠΡΟΕΒΛΕΨΕ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΣΥΓΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΣΥ.ΡΙΖ.Α -ΑΝ.ΕΛ ΚΑΙ ΑΝΟΔΟ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΑΝ ΚΑΙ ΠΑ.ΣΟ.Κ –άρα από το «γραφείο» του κ Βενιζέλου.

Προσωπικά έπρεπε να τσακιζότανε ο ιδιος ο Πρωθυπουργός κ Αλέξης Τσίπρας με τον Πρόεδρο Δημοκρατίας τον κ Προκόπη Παυλόπουλο να υποδεχθούν τον πρώην πλανητάρχη υψηλό προσκεκλημένο πρώτη φορά στην Ελλάδα Αμερικάνο Πρόεδρο Mr Obama bin Landen και να συνοδεύονταν από την Υπουργό Εργασίας κ Έφη Αχτσιόγλου.

Από εδώ και πέρα επιστρέφω στην αρχική παρατήρηση για τους αδελφούς Αντετοκούμπο μου άρεσε η παρουσίασή τους που είχαν πάει για κατάταξη στον Αυλώνα Αττικής μετά από την επίσημη πρόσκλησή τους να παίξουν στο Αμερικάνικο Ν.Β.Α.
(σεμνά και ταπεινά πάρκαραν ένα κοινό αυτοκίνητο που είχαν χωρίς να δώσουν συνεντεύξεις στα ψώνια «δημοσιογράφους» που τους περίμεναν).


Στο ότι έγινε αναφορά τους από τον Αμερικάνο πρώην Πρόεδρο Mr Obama bin Landen είναι θετικό βήμα διότι έδειξε ανεξαιρέτως αν γεννήθηκαν σε υποβαθμισμένη με αυξημένη εγκληματικότητα και σε περιοχή με σπίτια με κοκκινοπράσιναρόζ φανάρια «κράτησαν χαρακτήρα» και μπράβο στους γονείς τους.

Η Qatar air την ανέφερα σαν θετικό βήμα στο εσωτερικό κίνημα κατά των Μουσουλμάνων και όχι να τους κατηγορούμε ΟΛΟΥΣ αλλά όταν μας δίνουν εργασία νάνε καλοί γιατί τα προσόντα πρόσληψης προσωπικού καμπίνας αεροσκαφών που απαιτούνταν ήταν ελάχιστα.

ΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΜΕ ΜΟΝΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΝΑ ΞΕΡΩ ΣΑΝ ΠΟΛΙΤΗΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟ ΠΟΙΝΙΚΟ ΤΟΥΣ ΜΗΤΡΩΟ.

ΟΧΙ ΣΤΗΝ “NO FACE” ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Πρώτη φορά αριστερά: αμολήστε τους λάθρο όλους έξω. 17 Νοε 2016 23:34 #246

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
PARIS33 έγραψε:
ΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΜΕ ΜΟΝΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΝΑ ΞΕΡΩ ΣΑΝ ΠΟΛΙΤΗΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟ ΠΟΙΝΙΚΟ ΤΟΥΣ ΜΗΤΡΩΟ.

Φαντάζομαι, εννοείς να το γνωρίζει το ελληνικό κράτος και όχι εγώ ή εσύ.

PARIS33 έγραψε:
ΟΧΙ ΣΤΗΝ “NO FACE” ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ.

Φυσικά. Όπως δεν θα έπρεπε να υπάρχουν και NO FACE Έλληνες. Αλλά υπάρχουν. Ξέρεις φαντάζομαι πόσοι Έλληνες (μόνιμοι κάτοικοι) είναι NO FACE π.χ. για την ... εφορία... :whistle: .
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρώτη φορά αριστερά: αμολήστε τους λάθρο όλους έξω. 18 Νοε 2016 00:35 #247

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Kαλά κάνουν και μαγκιά τους batista οι "no face" για την εφορία Ελληνες τους ΣΥΓΧΑΙΡΩ!
Γιατί να πληρώνουν την Εφορία τους?
Ειτε να πηγαίνουν τα χρηματά τους στην Διεθνή Μαφία των τοκογλύφων που ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΧΡΕΟΣ ΕΧΕΙ ΑΥΞΗΘΕΙ ΤΟΣΟ ΔΡΑΜΑΤΚΑ ΕΠΕΙΔΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΜΑΦΙΑΣ ΤΩΝ ΔΑΝΕΙΣΤΩΝ.
Αυτό που ξέρω να πώ ειναι θα πληρώσω το Κράτος μου για να εχω Υγεία -Ασφάλεια -Παιδεία και οχι για να ΞΕΠΛΥΜΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
Kαλά κάνουν και μαγκιά τους batista οι "no face" για την εφορία Ελληνες τους ΣΥΓΧΑΙΡΩ!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Πρώτη φορά αριστερά: αμολήστε τους λάθρο όλους έξω. 18 Νοε 2016 13:41 #248

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13079
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1246
  • Κάρμα: -29 (-1)
Τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα είναι η πιο προηγμένη προοδευτική πολιτισμένη Μουσουλμανική Χώρα, αλλά κοιτάξτε τι Νόμοι ισχύουν εκεί ακόμη: αν σας ληστέψουν/χτυπήσουν/βιάσουν εκεί κάτω, δεν πρέπει ποτέ να το καταγγείλετε στις Αρχές, γιατί θα βρεθείτε εσείς κατηγορούμενοι και φυλακισμένοι!

www.protothema.gr/world/article/629301/v...te-viasmous-sta-iae/

Φανταστείτε πόσο πιο αυστηροί κι απάνθρωποι είναι οι Νόμοι και οι παραδόσεις σε όλα τα υπόλοιπα Ισλαμικά Κράτη...
Οι πολίτες εκείνων των Κρατών έρχονται μαζικά στην Ευρώπη, ως λαθρομετανάστες, και αρκετοί ανίδεοι ελπίζουν ακόμη πως θα τους ενσωματώσουν στη Δυτική κουλτούρα του Διαφωτισμού/Ελευθερίας/Δικαιοσύνης/Αξιοκρατίας...
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 12 Δεκ 2016 16:29 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρώτη φορά αριστερά: αμολήστε τους λάθρο όλους έξω. 18 Νοε 2016 14:17 #249

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
PARIS33 έγραψε:
Kαλά κάνουν και μαγκιά τους batista οι "no face" για την εφορία Ελληνες τους ΣΥΓΧΑΙΡΩ!
Γιατί να πληρώνουν την Εφορία τους?
Ειτε να πηγαίνουν τα χρηματά τους στην Διεθνή Μαφία των τοκογλύφων που ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΧΡΕΟΣ ΕΧΕΙ ΑΥΞΗΘΕΙ ΤΟΣΟ ΔΡΑΜΑΤΚΑ ΕΠΕΙΔΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΜΑΦΙΑΣ ΤΩΝ ΔΑΝΕΙΣΤΩΝ.
Αυτό που ξέρω να πώ ειναι θα πληρώσω το Κράτος μου για να εχω Υγεία -Ασφάλεια -Παιδεία και οχι για να ΞΕΠΛΥΜΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
Kαλά κάνουν και μαγκιά τους batista οι "no face" για την εφορία Ελληνες τους ΣΥΓΧΑΙΡΩ!

Προφανώς δεν πρόκειται ποτέ να συμφωνήσουμε επ' αυτού, που να παγώσει η κόλαση. Και ακόμα προφανέστερα έχουμε μια εντελώς διαφορετική οπτική στο τι σημαίνει ... "μαγκιά".
Σίγουρα, στο λεξιλόγιο όσων τρώνε διαχρονικά στην πλάτη όλα τα φορολογικά βάρη, η λέξη αυτή (η πολύ διαστρεβλωμένη στην ελληνική επικράτεια) δεν ταυτίζεται (επί της ουσίας) σε καμία περίπτωση με την απατεωνίστικη ασύδοτη διαχρονική φοροδιαφυγή (έχω εξηγήσει άπειρες φορές τι εννοώ με τον όρο) που υποχρεώνει μια μικρή πλειοψηφία κορόιδων ιθαγενών να τρώνε στην μάπα όλα τα φορολογικά βάρη και κάποιοι άλλοι ιθαγενείς να το παίζουν "μάγκες" και "επαναστάτες" της πάρτης τους, με αιτίες μάλιστα που, εκ του αποτελέσματος, τους αφορούν πολύ λιγότερο απ' ότι τα προαναφερόμενα κορόιδα.
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 18 Νοε 2016 14:18 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρώτη φορά αριστερά: αμολήστε τους λάθρο όλους έξω. 18 Νοε 2016 16:48 #250

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Μαρία όλες τι φορές που ταξιδεύω για την αγαπημένη μου πανέμορφη Thailand περνάω σαν transit βέβαια με αρκετό lay -over time αναμονή λίγες φορές «πακέτο» 8-ωρο και πάνω (συνήθως 2-ωρο).
ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ VISA ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΑΡΑΒΙΚΑ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ Η EMIRATES AIR ΕΧΕΙ ΕΝΑ LAY OVER 18- ΩΡΟ (δεν έχω πάει ποτέ με αυτήν την εταιρεία αν και καλή είναι αλλά ακούω «love stories” από θύματα).

Να τα χαίρονται να είναι καλά οι άνθρωποι……να πάτε……αλλά εγώ δεν χαραμίζω ούτε ώρα αν και αρκετοί που έχουν ταξιδέψει λόγω εγωισμού έμειναν ικανοποιημένοι ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΗΓΑΝ.
Εγώ όταν πρωτοπήγα στην πανέμορφη Thailand την «γούσταρα» από καρδιάς βέβαια και πηγαίνω συνέχεια και δεν είναι θέμα γυναικών και ανηλίκων μυαλών που γράφουν «διάφορα» ψεύδη.

Για τα Αραβικά μέρη αυτό που ξέρω 1.000% «κουμπωμένο» λόγω φιλίας που έχω με Qataris και μάλιστα ο ένας έχει καταγωγή από τον Βασιλιά είναι ότι ο «μάγκας» έτσι και την έχει δει αστέρι μπορεί να είναι και «τράβα ρούφα Ανδριάνα» από ναρκωτικά ένα ελαφρύ χασίς που καπνίζουν και ανοίξει τα γκάζια με το sport αμάξι που έχει και «σε πετύχει» στον δρόμο ……,«φταις»……γιατί εσύ έπρεπε να τον έχεις προσέξει όπως και τις πινακίδες οι πλούσιοι και συγγενείς του Βασιλιά έχουν λίγα νούμερα και γράμματα.

Όσο «παρακατιανός» είσαι τα νούμερα της license plate της πινακίδας του οχήματος είναι περισσότερα χώρια οι περιοχές που διαμένουν υποχρεωτικά πάνε σύμφωνα με το εισόδημά σου.

Δεν μας αφορούν αυτά «εκτός από τα τροχαία» χώρια ότι δεν κυκλοφορούν γυναίκες στα μέρη τους να έχει την norma η ζωή τους……περίεργη και κάτω από πίεση η ζωή τους για αυτό δεν χαραμίζω ούτε ώρα να πάω στα μέρη τους νάνε καλά οι άνθρωποι……να πάτε γιατί άμα πετύχω κανένα «μαλά» στο δρόμο και μου «πουλήσει υφάκι» με αυτοκίνητο όπως είναι οι Νόμοι τους ……θα ευχόταν «να μην είχαμε ποτέ συναντηθεί».

Με λίγα λόγια «απέξω εμφάνιση και μέσα μαντάρα» φαίνονται ότι είναι καλά άτομα και ίσως μερικοί να είναι καλά παλληκάρια αλλά έτσι και κάτσεις και μιλήσεις μαζί τους και τους δεις με την γυναίκα και τα παιδιά τους, τις οικογένειες θα δεις δεν έχουν το δέσιμο που έχει η Ελληνική οικογένεια γιατί είναι «κενά άτομα».
Άλλη νοοτροπία ανθρώπων κακά άτομα δεν μπορώ να τους χαρακτηρίσω γιατί απλά δεν τους τα έχουν εξηγήσει και θα γίνω πιο αναλυτικός τι θέλω να πω.

Στην Bangkok όλα τα χρόνια που πάω μια φορά όλα τα χρόνια κόντεψα να έρθω στα χέρια με άνθρωπο γενικά και ήταν Μουσουλμάνος για λόγο «ψύλλου πήδημα» σε ουρά σε super market είχα πάρει αρκετά πράγματα και τον είδα πίσω μου με την γυναίκα και το παιδί του να κρατάει 3 πράγματα και απλά του έκανα νεύμα να μην περιμένουν οι άνθρωποι παραχώρησα προτεραιότητα.

Τσαντίστηκε και αρχισε να λέει στα Αραβικά τις παπαριές του αλλά «μαζεύτηκε» μόλις είδε ότι σφίχτηκα και βγήκαν οι μύες «έξω» και κατάλαβα ότι ταπεινώθηκε στην γυναίκα του και τον κυνήγησα εξω φιλικά πάντα και με χαμόγελο.
Τον άρχισα από τα προκαταρκτικά από που είσαι ?Απο το Α ΜΈΡΟΣ μου ειπε.

Από που από αυτό το Α μέρος είσαι….μου είπε και του είπα είμαι Έλληνας από την Αθήνα και στην Χώρα μου άμα δεν είσαι γαϊδούρι παραχωρείς προτεραιότητα είτε στα καθίσματα στα μέσα μεταφοράς σε γυναίκες και ηλικιωμένους είτε σε σειρά όπου είσαι άμα βλέπεις τον άλλον να συνοδεύετε από οικογένειά του και κρατάει λίγα πράγματα τον διευκολύνεις.

Παραχωρώντας προτεραιότητα δεν είναι σημάδι ότι υποτιμάς τον άλλον αλλά σεβασμού και πολιτισμού άλλο αν εγώ είχα «κόψει» από πίσω του στην ουρά του supermarket περίμενε ένα «αστέρι» και έκανα approach.

Λεφτά έχουν…..αλλά τι να τα κάνεις «τα ρημάδια» άμα είτε λόγω θρησκείας που η κατάρα του Μουσουλμάνου είναι η θρησκεία του (την εγκρίνω αλλά μου τα έχουν πει οι ίδιοι και τα γράφω γιατί οι άθεοι θέλουν κυνήγι) και αυτό το γράφω γιατί είναι αναγκασμένοι το έχω δει και μου το έχουν πει Μουσουλμάνοι να «ρίχνουν» …..λόγω εξαναγκασμού να την ακολουθούν κάθε ημέρα και ώρα γιατί ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΡΦΩΣΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ.

Τα «καλά παιδιά» πάνε στον παράδεισο ενώ τα ”κακά παιδιά» …..πάνε «παντού».
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Πρώτη φορά αριστερά: αμολήστε τους λάθρο όλους έξω. 22 Νοε 2016 00:56 #251

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Άδεια Παραμονής Επιχειρηματιών που ΔΕΝ προέρχονται από Κράτη μέλη της Europa αφενός «ανανεώνονται» κάθε πέντε (5) χρόνια και αφετέρου δίδονται μέχρι δέκα (10) Άδειες και αναλόγως του ύψους επένδυσης της Επιχείρησης. (σελίδα 6 του pdf).
agora.mfa.gr/images/resident-permits-AUG16_gr.pdf

και μία όντως πολύ καλή campaign στην Ινδία Ελληνικών Επιχειρήσεων η Ξένων επιχειρήσεων που «βαφτίζονται» Ελληνικές γιατί μην ξεχνάμε η Ελλάδα εχει γίνει ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ που ξεπλένουν χρήμα οι Ευρωπαϊκές Κυβερνήσεις με……πρόσχημα την Κρίση.
Oι Γερμανοί εχουν «αγοράσει» τις Ιδιωτικές Ελληνικές Τράπεζες και τα Χρέη της Ελλάδος «περνάνε» μέσω των Ιδιωτικών Τραπεζών και όχι μέσω των Κεντρικών Τραπεζών των Κρατών.
Washing “machine” Greece!

agora.mfa.gr/index.php?option=com_jevent...etail&evid=13lang=el

Δεν μπαίνουν μόνο λαθρομετανάστες Μουσουλμάνοι που προσωπικά έχω αμφιβολίες αν λένε αυτά που παρουσιάζει η «γιάφκα» των media κατά των Ελλήνων γιατί η πλειονότητα είναι ήσυχοι.

Ούτε και φταίνε οι λαθρομετανάστες που χρεοκοπήσαμε μην τρελαθούμε κιόλας και ούτε για την φτωχοποίηση του κόσμου γιατί σήμερα μίλαγα με Ιατρό φίλο που έχει πολλούς φίλους στην Γερμανία αλλά και εκεί τα πράγματα είναι πολύ άσχημα γιατί πρώτη φορά είδαν φέτος ζητιάνους Γερμανούς στους δρόμους ενώ τα μαγαζιά……..γεμίζουν μόνο όταν βρέχει.
Απλά βάζουν επι πληρωμή λαμόγια λαθρομετανάστες Μουσουλμάνους να στρέφονται κατά των Ελλήνων προκειμένου σε δεδομένη «στιγμή» να χρησιμοποιηθούν για αναταραχή.



Ξαναγράφω την προσωπική μου αποψηι οτι στο τέλος της Κρίσης (αργεί ακόμα εχει δρόμο) δεν θα υπάρχουν νικητές -ηττημένοι αλλά ουτε και πλεονασματικές -ελλειματικές Χώρες.
B) :) :) :) B)
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 22 Νοε 2016 01:07 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρώτη φορά αριστερά: αμολήστε τους λάθρο όλους έξω. 23 Νοε 2016 05:47 #252

  • king (kong)
  • Το Άβαταρ του/της king (kong)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 247
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 23
  • Κάρμα: -10
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα είναι η πιο προηγμένη προοδευτική πολιτισμένη Μουσουλμανική Χώρα, αλλά κοιτάξτε τι Νόμοι ισχύουν εκεί ακόμη: αν σας ληστέψουν/χτυπήσουν/βιάσουν εκεί κάτω, δεν πρέπει ποτέ να το καταγγείλετε στις Αρχές, γιατί θα βρεθείτε εσείς κατηγορούμενοι και φυλακισμένοι!

Kαλα μη πιστευεις οτι μπουρδα ακους, στη πραγματικοτητα οι ποινες ειναι εξοντωτικες. Αν κλεψεις σου κοβουν το χερι.
Γνωστος μου ειχε παει δακοπες στο Ντουμπαϊ, στο καταστημα μεσα την ωρα της προσευχης ολοι οι υπαλληλοι πεφτουν αυτομάτως στα 4... κλεβεις ανετα, δε σε βλεπει κανεις. Αν σε πιασουν όμως...
Τελευταία διόρθωση: 23 Νοε 2016 05:47 από king (kong).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα