Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε

Τι γίνεται με την kathrine? 21 Σεπ 2018 18:09 #1144

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Gus εγραψε
PARIS33 έγραψε:
Οχι Gus δεν με φοβιζει διοτι :
1.Δεν τα εχω Singapore ουτε και εχω παει ποτε και ουτε σκοπευω να παω αν και ειναι 1,30 απο Malaysia Kuala Lumpur.
Τι να πας ρε φιλε να σου πιασουνε τον πωπο θεςβπανω απο €30 να φας στα fast food -αδικα πανακριβη ειναι ειχαβμιλησει με μια Αυστραλιδα καθηγητρια που εργαζοταν εκει.
Με το 1\3 των τιμων και φρεσκοτατα thai spicy foods -salads + τσαμπα τα κερατιατικα ξενοδοχεια τα εχω στην Thaialnda-αρα.

2.Παω οπου δεν με κυνηγουν και με αγαπανε ...........αν σκασει ΔΟΥ που ........Τhailand?

Ημουν και ειμαι το εχω αρχη μου παντα κατα των ενωσεων του καθε μακακα θρησκοληπτου .....!

1. Σιγκαπούρη είπα προς παράδειγμα. Κουαλα Λουμπουρ Τεγκουθικαλπα Σαμόα δεν έχει σημασία.
2. Δεν είπα ότι θα έρθει εκεί η ΔΟΥ απλά θα σου τα βεβαιώσει στην Ελλάδα και αν οι διαφυγόντες φόροι ειναι πάνω από 75000 θα σε κυνηγα με διεθνές ένταλμα η Interpol στο πράσινο ακρωτήριο.
Νομίζω απλά τα λέω.

Μα η Thailand-αρα δεν συμπεριλαμβανετε στις Χωρες ανταλλαγης στοιχειων με το Europa madhouse και η "κατασταση" ειναι "ετσι και ετσι" μονο αμα "σκασει" χαρτι επισημο Interpol για τρομοκρατια κλπ.
Αμα γινει τιποτα εχω φιλαρακια απο την Holland -Thailanders και θα μου ριξουν "συρμα" να "χωθω" σε αμοιβαιο ειτε για εκτος Βασιλειου ειτε σε "υποαναπτυκτες" Χωρες εχω χαραξει για παν "τσακαλωτο" την "γραμμη οπισθοχωρησης".
Europa madhouse δεν τα φερνω π.ο.τ.ε τελεια και παυλα!

Εχω στραβωσει τα χρηματα ΜΟΥ δεν τα δινω για δωρεαν γευματα στον καθε ξεφτυλα ανεργο και "επιχειρηματια" του κ@#λου style Μυτηλιναιο που αναλαμβανουν εκατομμυριων δημοσια εργα και μετα πηγαινουν και δανειζονται στο ονομα της Συμβασης που εχουν υπογραψει να κανουν το Δημοσιο εργο.
Αντε ρε ξεφτυλα .....να πληρωσεις τα racing cars που ενοικιαζεις προς € 180 /χλμ και μετα ανελαβε εργα παπατζη.
Ξεφτυλες στην παραθρησκεια το ριξατε να "γλυψετε κοκκαλο" απο τον παππου Soros που σε λιγα χρονια θα πεθανει εγω "γραμμενους" σας εχω και οσα και να μου ριξετε δεν με πιανουν σαββατογεννημενος ειμαι :P


Μαρια Καραντη .........αμα οι Τραπεζες με τα 130 δις κοκκινα /μπλε δανειαρες ειχαν "δεξιουληδες" θα ηταν καλες?
Το "κοκκινο -πρασινο" φωτακι λειπει απο εξω για πηγαινετε να χαλασετε ταμειο €100 -€200 και μετα το συζηταμε παντως εγω ετσι και ειχα 0,5% υπονοια οτι στην Thailand-αρα πιθανον να μου τα κουρεβαν τα χρηματα ........avirederchi που λενε......

Γιατι ειναι φοροδιαφυγη αμα εχω τα χρηματα μου εξω ρε "τσακαλωτε"? :P :P :P

www.capital.gr/tax/3237327/xekina-i-anta...ariasmous-exoterikou
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 21 Σεπ 2018 18:35 #1145

  • kathrine
  • Το Άβαταρ του/της kathrine
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1270
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 527
  • Κάρμα: 77
Όσον αφορά τα μέτρα προστασίας από την ελληνική χρεοκοπία ανέκαθεν υποστήριζα ριζοσπαστικες λύσεις όπως την αλλαγή φορολογικής κατοικίας. Γιατί και να έχεις τα χρήματα σου στο εξωτερικό δεν αποτρέπει τις αρχές να γνωρίζουν πόσα χρήματα έχεις. Το σημαντικό είναι να μη γνωρίζουν πόσα έχεις. Έγκαιρα είχα πληροφόρηση από πρώην Υπουργό Οικονομικών για το γεγονός της μεταφοράς του χρέους του χρεοκοπημενου κράτους και των χρεοκοπημενων ολιγαρχων στους Έλληνες πολίτες και προσπαθούσαμε μέσω και αυτού του φόρουμ να βρούμε λύσεις. Αλλά σήμερα το κακό έχει ολοκληρωθεί και δεν υπάρχουν επιπλέον λόγοι ανησυχίας. Οι ελληνικές τράπεζες σήμερα εξάλλου είναι σε σημαντικά καλύτερη θέση. Τα 3 χρόνια cc λειτούργησαν σαν ένα καταλυτικό τεστ αντοχής για αυτές...
Οι καιροί ου μενετοί...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 21 Σεπ 2018 21:30 #1146

  • CV
  • Το Άβαταρ του/της CV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1015
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 764
  • Κάρμα: 9
kathrine έγραψε:
Όσον αφορά τα μέτρα προστασίας από την ελληνική χρεοκοπία ανέκαθεν υποστήριζα ριζοσπαστικες λύσεις όπως την αλλαγή φορολογικής κατοικίας. Γιατί και να έχεις τα χρήματα σου στο εξωτερικό δεν αποτρέπει τις αρχές να γνωρίζουν πόσα χρήματα έχεις. Το σημαντικό είναι να μη γνωρίζουν πόσα έχεις.
ΟΚ, κατανοητό. Πάντως ακόμα και με πιο απλές λύσεις αποφεύγεις μεγάλους κινδύνους, πχ κούρεμα καταθέσεων. Με κρίση, χωρίς κρίση η διασπορά δεν βλάπτει.
kathrine έγραψε:
Αλλά σήμερα το κακό έχει ολοκληρωθεί και δεν υπάρχουν επιπλέον λόγοι ανησυχίας. Οι ελληνικές τράπεζες σήμερα εξάλλου είναι σε σημαντικά καλύτερη θέση. Τα 3 χρόνια cc λειτούργησαν σαν ένα καταλυτικό τεστ αντοχής για αυτές...
Αυτό δεν μπορεί να το πει κανείς με σιγουριά.
Επιπλέον λόγος ανησυχιας (πέραν από το προφανές τι θα γίνει με τα κόκκινα δάνεια): συμπληρώνοντας δεκαετία από την πτώση της Lehman, όλοι γνωρίζουν ότι η επόμενη παγκόσμια κρίση έρχεται, απλά κανείς δεν ξέρει το πότε. Και όταν οι μεγάλοι (ΔΝΤ, ECB, κτλ) θα έχουν άλλα προβλήματα να λυσουν, δεν νομίζω να ασχοληθεί κανείς με την ψωροκοσταινα => χρεοκοπια πάλι...
Τελευταία διόρθωση: 21 Σεπ 2018 21:32 από CV.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 21 Σεπ 2018 22:53 #1147

  • kathrine
  • Το Άβαταρ του/της kathrine
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1270
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 527
  • Κάρμα: 77
Εξάλλου όταν σωματικά βρίσκεσαι στην Ελλάδα έχεις αποδεχθεί το ρίσκο αυτής της χώρας. Όταν εκθέτεις το σώμα σου στο ρίσκο αυτής της χώρας γιατί να μην εκθέσεις και τα χρήματα σου; Δεν εκτίθεσαι καθημερινά στην κακή οδοποιία (λακκούβες) αυτής της χώρας; Στις ελλείψεις σε νοσηλευτικό προσωπικό, σε πυροσβέστες, σε μέσα προστασίας και σε τόσα άλλα... Αφού εκθέτεις το σώμα σου γιατί να μην εκθέσεις και τα χρήματα σου; Τι έχει μεγαλύτερη αξία για σένα;
Οι καιροί ου μενετοί...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 21 Σεπ 2018 22:57 #1148

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Η Δύση περηφανεύεται πως αποτελεί το πρότυπο του κόσμου, και πως έχει δημοκρατία. Πουθενά όμως δεν βλέπει κανείς δημοκρατικές εξελίξεις.
Τα αποτελέσματα παντού είναι να τιμωρούνται οι αθώοι, και να ανταμείβονται οι ένοχοι.
Δεν “πληρωνω” λεει ο αλλος που εχει στεγαστικο η χρωσταει στα Ταμεια και στο Κρατος €200.000 -€800.000 και αντι να τιμωρηθει π.α.ρ.α.δ.ε.ι.γ.μ.α.τ.ι.κ.α το Κρατος με τα “τσακαλωτακια” τιμωρανε τον Καταθετη με το φασιστικο μετρο που πρωτος Παγκοσμιως τα εφαρμοσε ο Hitler των Capital Controls.

Να το γραψω διαφορετικα για τις “ομαδες” του forum διοτι ο “ρους των γεγονοτων” μας προειδοποιει χροοοονια
1.Φευγει η θα φυγει η Ελλαδα απο το euro (εδω η Βρετανια δεν μπορει αν δεν αλλαξουν την κλωσσα).
2.Ηρθε “ηγγικεν” η “ωρα” να φυγει η Γερμανια!
Η Γερμανία δεν χρειάζεται το ευρώ για να διατηρήσει την διεθνή της ανταγωνιστικότητα, και την πρόσβαση της στις διεθνείς χρηματαγορές.

Δεν βγαινει ρε παιδια δεν τραβαει αλλο η μακακια 1German € = 1 France € = ……..= 1 Greek € = ……….= 1 Latvia € ολοι με “κοινο” νομισμα “κοινα” επιτοκια χωρις “συντονισμο” νομισματικης πολιτικης.

H Κathrine εγραψε
Οι ελληνικές τράπεζες σήμερα εξάλλου είναι σε σημαντικά καλύτερη θέση.
Απαντηση:
Γιατι που το ειδες αυτο απο την …..moodys και την…...goodys?
Ρε πατε καλα δανεικα με δανεικα δεν σβηνουν και ουτε η “bad bank” απο τα φιλελευθερα λιβανιστηρια “δεξιουληδες” της κεντρο α.ρ.ι.σ.τ.ε.ρ.α.ς το 2021-2022 θα λυσει το προβλημα.

Επισης η Kathrine εγραψε
Γιατί και να έχεις τα χρήματα σου στο εξωτερικό δεν αποτρέπει τις αρχές να γνωρίζουν πόσα χρήματα έχεις.
Απαντηση:
Εμενα παντως που τα εχω Asia δεν με ξερουν και δεν τους ξερω αλλωστε τι να ξερουν τα “τσακαλωτακια” και οι “κουληδες” ρε φιλεναδα απο την στιγμη που μπορω α.ν.ε.τ.α να αγορασω Κρατικα ομολογα του ομορου Κρατους που ειναι α.ν.ω.ν.υ.μ.α?

Αλλά σήμερα το κακό έχει ολοκληρωθεί και δεν υπάρχουν επιπλέον λόγοι ανησυχίας.
Απαντηση:
Πλακα μας κανεις?
Αν δεν ανησυχείς σημερα ποτε ανησυχεις?
Μονη σου εγραψες οτι το κακο ολοκληρωθηκε δηλαδη τα χρεη στον κυριαρχο λαο!
Crash tests Τραπεζων μονο οι Τραπεζες που τα Κρατη ειναι σε εμπολεμη κατασταση “περασαν” γιατι εδω στο Europa madhouse τι tests να περασαν?
Λογιστικα και “υπεραξιες” παπατζηδων?
Χρεοκοπησε καμια Τραπεζα στην Syria Republic ,Libya,Pakistan?


Εχουμε την χειροτερη Βουλη και Βουλευτες της μεταπολιτευσης από τζιτζιφιόγκους , κοκκινο -γαλαζοαίματους και άλλα απίθανα ρετάλια που “γραφουν” δημοκρατικα τον κοσμο στις σαγιοναρες τους.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 21 Σεπ 2018 23:23 #1149

  • kathrine
  • Το Άβαταρ του/της kathrine
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1270
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 527
  • Κάρμα: 77
Μιλάμε για τους κατοίκους Ελλάδας τώρα, δε μιλάμε για εσένα PARIS33 που είσαι πολίτης του κόσμου!
Οι καιροί ου μενετοί...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 21 Σεπ 2018 23:44 #1150

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Λαθος εισαι ο Paris33 ειναι κατοικος Ελλαδας εδω και αρκετα χρονια με τα τελευταια χρονια δυο δουλειες αλλα ξερω να "καλυπτομαι" γιατι ειμαι και ημουν κατα των 12 -αστερων "ενωσεων" θρησκοληπτων ρεμπεσκιεδων.
Τραπεζικα "εφυγα" και εχω μια αρχη οταν φευγω π.ο.τ.ε δεν ξαναγυριζω.
Aπλα δεν "γουσταρω" να μου λενε "απαγορευω" ειδικα στα χρηματα ΜΟΥ γιατι "θυμωνω" και το 2012 που μου εκαναν νυξη για μια "ειδικη οδηγια" της Ττ.Ε επι Προβοπουλου οτι δεν μπορουμε ξερετε ο "κ Διοικητης" μπλα-μπλα ..........εγινε της "μαρεβας" στην Πειραιως
Αδειασε το μαγαζι απο τα "καντηλια" και φωναξα εγω τον Διευθυντη να τσακιστει να μου φερει τα χρηματα ΜΟΥ εδαλλως καλεσε την Αστυνομια.
Ο Προβοπουλος ειναι δικος σου Διοικητης μακακα του ειπα τσακισου και φερε μου τα χρηματα ΜΟΥ εκτος αν αμφιβαλλεις οτι εχω παραχαραγμενη ταυτοτητα (ειδικη) αλλα ετσι και η Αστυνομια πει οτι ειναι γνησια "την εβαψες μακακα".
Περιμενα μιση ωρα να παει αποστολη γιατι δεν ειχαν χρηματα οι ξεφτυλες + ειχα μπραβους απο τα μπουζουκια εξω απο την Τραπεζα με οπλα γιατι οι Τραπεζικοι εβαζαν και εκαναν ληστειες εξω απο καταστηματα Τραπεζων.
Τα πηρα τα "εβγαλα" και αμα με ξαναδουν να μου τρυπησουν την μυτη.
Asia for ever!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 21 Σεπ 2018 23:51 #1151

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1783
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 693
  • Κάρμα: 36
Μονο που και στην Ασία πλέον σε βρίσκουν και ξέρουν ποσα εχεις. Ελληνικό διαβατήριο δεν έχεις;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 22 Σεπ 2018 06:16 #1152

  • CV
  • Το Άβαταρ του/της CV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1015
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 764
  • Κάρμα: 9
kathrine έγραψε:
Εξάλλου όταν σωματικά βρίσκεσαι στην Ελλάδα έχεις αποδεχθεί το ρίσκο αυτής της χώρας. Όταν εκθέτεις το σώμα σου στο ρίσκο αυτής της χώρας γιατί να μην εκθέσεις και τα χρήματα σου; Δεν εκτίθεσαι καθημερινά στην κακή οδοποιία (λακκούβες) αυτής της χώρας; Στις ελλείψεις σε νοσηλευτικό προσωπικό, σε πυροσβέστες, σε μέσα προστασίας και σε τόσα άλλα... Αφού εκθέτεις το σώμα σου γιατί να μην εκθέσεις και τα χρήματα σου; Τι έχει μεγαλύτερη αξία για σένα;

Αυτός ακριβώς είναι ο λόγος για να μην έχεις τα χρήματα σου στην Ελλάδα: διασπορά.

Όταν έχεις στην Ελλάδα το σώμα σου, τη δουλειά σου, την οικογένεια σου, κτλ γιατί να έχεις και τα λεφτά σου; Με ποια λογική να έχεις και τις επενδύσεις σου;

Όταν συγκεντρώνεις τα πάντα σε μια μεριά, αν σκάσει δεν θα σου μείνει τίποτα.
Και στην Ελλάδα ο κίνδυνος είναι μεγαλύτερος γιατί το θέμα δεν είναι "αν" σκάσει, αλλά "πότε" θα σκάσει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.389 δευτερόλεπτα