Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Νταβατζιλίκι για αγορές από Κίνα

Νταβατζιλίκι για αγορές από Κίνα 09 Οκτ 2017 18:21 #1

  • kostas bg (kostas.bg)
  • Το Άβαταρ του/της kostas bg (kostas.bg)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 552
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 208
  • Κάρμα: 23 (1)
Παράγγειλα ένα κινητό αξίας 35 ευρώ από Κίνα ήρθε μετά από 69 ημέρες γιατί το είχαν στο τελωνείο του αεροδρομίου πάνω από 40 ημέρες και όταν ήρθε στο ταχυδρομείο της περιοχής μου μου ζήτησαν 22 ευρώ δασμούς μαζί με ΦΠΑ για να το πάρω Πάνω από την μισή τιμή του προϊόντος είναι οι δασμοί
www.doctorandroid.gr/2017/05/elta-teloneio.html
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Νταβατζιλίκι για αγορές από Κίνα 09 Οκτ 2017 18:54 #2

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13111
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1248
  • Κάρμα: -29 (-1)
Άλλη φορά, δοκίμασε να κάνεις αγορές από εδώ:

www.banggood.com/

Δέχονται paypal, και χρήστες ανέφεραν πως δεν έχει δασμούς.
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Νταβατζιλίκι για αγορές από Κίνα 09 Οκτ 2017 19:31 #3

  • kostas bg (kostas.bg)
  • Το Άβαταρ του/της kostas bg (kostas.bg)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 552
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 208
  • Κάρμα: 23 (1)
Αν ο Κινέζος έχει αποθήκη σε χώρα της ΕΕ το προϊόν που σου στέλνει είναι αφορολόγητο αν έρχεται απευθείας από Κίνα έχει δασμούς
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Νταβατζιλίκι για αγορές από Κίνα 10 Οκτ 2017 19:17 #4

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Kostas BG
Εχω παραγγειλει αμετρητα πραγματα απο την China και π.ο.τ.ε δεν με καλεσαν σε Τελωνεια κλπ.......απλα εγραφα στον Κινεζο εμπορο να γραψει εξω απο καθε δεμα προιοντος που αγοραζα την λεξη "gift" και του εξηγουσα οτι στην Ελλαδα εχουμε το Hitlers regime of Capital Control και φορολογουν τα παντα.
Οχι μονο μoυ ηρθαν ολα στην πορτα μου (εκτος απο τα LEDs που λογω μεγαλου δεματος ειδοποιησα την ταχυδρομο θα παω εγω με αμαξι να τα παραλαβω) αλλα και ο Κινεζος μετα απο τα 5 στερα βαθμολογια που εβαλα στο eBay μου εστειλε 4 mail αν πληρωσα τιποτα τελωνειο να μου εστελνε επιστροφη χρηματα.

Δεν ζητησα τιποτα γιατι τα μισα LEDs τα πηρα απο Κινεζο στην Αthenes China Town με €0,20 /watt ενω τα υπολοιπα τα πηρα απο το eBay γιατι ο Κινεζος οταν τα ηθελα ειχε παει για 5 ημερες Κινα και τα αγορασα με paypall προς €0,30/watt.
(Μην πατε διοτι εγω τον γνωριζα και πηγα γιατι τα ιδια led spot τα αγορασα €2,90 και ο Κινεζος στο μαγαζι του τα ειχε €10 απλα του εβαλα χερι οτι θα τον γραψω ....…στις σαγιοναρες μου και θα τα παραγγειλω απ αλλο Κινεζο στο eBay......και αλλαξε γνωμη....).

Τωρα εδω και κοντα ενα μηνα κλεινει το προσεχες Σαββατο αλλη παραγγελια Power Bank 300.000 ma ειναι σιγουρα απο China αφενος διοτι το χρονικο διαστημα αφιξης ειναι μεγαλο και αφετερου διοτι το εγραφε στο ebay και τον ειχα ρωτησει να μου το στειλει απο warehouse χονδρεμπορο της Κινας.(μου εστειλε και trucking number μια χαρα αυτην την εβδομαδα η αρχες της αλλης θα ερθει απλα εγω βιαζομαι γιατι το θελω λογω επικειμενου ταξειδιου στο Εξωτερικο).

Δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα.
Αγορασα πριν απο 2 μηνο απο αλλο site το bangood τηλεφωνο Xiaomi decacore ram 3gb,ROM 64 GB που τυχαια ειχα μπει και το ειχε 8- 10 ωρη πρoσφορα στα €132 στο κουτι του σφραγισμενο με φορτιστη και ακουστικα ....…και ηλθε με την ταχυδρομο στην πορτα μου.
Στο trust pilot ειχε θετικα σχολια και εγραφαν οτι ειναι πιο ακριβο απο το ebay αλλα ομως το πηρα φθηνοτερα και μαλιστα εκανα μαλα απο την βιασυνη μου αφηρεθηκα και κοιταγα τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου και δεν εγραψα στον Κινεζο να βαλει στο parcel την λεξη "gift".
Παντως τα δεματα αν ανοιγονται τα ανοιγουν στο τελωνειο διοτι απαξ και εφθασαν στο ταχυδρομειο της περιοχης σας τοτε "την γλυτωσατε" .....η θα σας πουν στο ταχυδρομειο να περασετε ειτε απο Δημοσιο Ταμειο ειτε στο Ταχυδρομειο να πληρωσετε τους φορους.

Να μιλατε στους εμπορους οταν αγοραζετε πραγματα μην ντρεποσαστε και τι θα πουν στα παλια σας τα παπουτσια χωρια που ολοι στο Εξωτερικο "ξερουν" το Greek Hitlers regime of Greks civilian Capital Control και "το χρημα ενωνει".
Μπλεξαμε ρε παιδια στην Ελλαδα με τους πισωγλεντηδες διεμφυλικους και τις "συνιστωσες" τους "προοδευτηλες" του κ#@λου τα "πρασινοσκουφακια" .

Η Asia εχει ριξει τοσο τα κοστολογια που δεν παει το μυαλο ανθρωπου.
Απλα μεχρι τωρα ειχαμε το standard dollar petrodollar system οπου οι παραγωγες Χωρες πουλαγαν πετρελαιο και αυτοματα τα χρηματα που εισεπραταν τα επενδυαν σε Αμερικανικα Ομολογα και για αυτο η Αμερικη εκτοξευσε το Χρεος της στα €20 trillions.
Τωρα που η ιδια η Fed αγοραζετε απο την ιδια την Αμερικανικη Κυβερνηση "μηνυμα εληφθη" ......η "νεα ταξη" πραγματων.........κανει return back και επιστρεφει στην "παλαια ταξη" πραγματων.

Στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα!
You got it!

Στο Jackson Hall οι Κεντρικοι Τραπεζιτες τα ειπανε μεταξυ τους "μαλαγανιες" μεταξυ μας δεν θα κανουμε δεν θα πουλαει ο ενας το νομισμα του αλλου να μην εχουμε υποτιμησεις/ανατιμησεις και "βγαζουμε τα ματια μας" εισαγανε το καλαθι νομισματων του IMF Special Drawing Rights (SDR) και ουτε θα πουλαμε μεγαλες ποσοτητες χρυσου να μας τα "χωνουν" ρευστοποιησεις και ξανα εχουμε Banks run.

Εβαλαν τους Γερμανους εκατομμυρια κωδικους απο το 2008 στον χρυσο και "μαζεψαν" το € νομισμα να μην ξαναυπαρξει Bank run και στα υπολοιπα "κοριτσια" οι πισωγλεντηδες διεμφυλικοι προοδευτηλες του κ#@λου τα Hitlers regime of Capital Control.
Electronic transactions and digital economy .......τρεχαγυρευε!

Αυτο που ξερω να πω ειναι οτι η Αμερικη εχει ενα Εμπορικο Ελλειμα πανω απο €17 δις μονο με την Thailand με τις μαλα του Obama και την "κλιματικη αλλαγη" εχωσε χρημα βαλανε ολοι δωρεαν υγραεριο μεχρι στα τρικυκλα tuk -tuks - φωτοβολταικα και συναντηθηκε ο Προεδρος Trump με τον Τhailander Πρωθυπουργο να δουνε ποσα μπορουν να μαζεψουν πισω οι Αμερικανοι.
Τα λαλαρια τους θα παρουν απλα οι Chinese θα πιεσουν με την People Bank of China την Κεντρικη τους Τραπεζα και θα "χωσουν" και αλλο χρημα οι Αμερικανοι μην χασουν και οσα ηδη εχουν επενδυσει.

Τους μονους που βλεπω να την γλυτωνουν ειναι οι Bretains αφενος με το Brexit που θα ενεργοποιηθει 23 Απριλιου (αποχωρησεις μεταναστων Ευρωπαιων) και αφετερου θα βαλουν τους Σκωτσεζους να φανε τά σκ@#τα πρωτον επειδη τσινισαν στο Βρετανικο δημοψηφισμα και ζητησαν παραμονη τους στην Europa (να παρουν το μαθημα οτι τα προβατα συνηθως τα σφαζει ο "βοσκος" και σπανιως τα τρωει ο "λυκος".
Δευτερον οι Βρετανοι τους συμφερει μετα τα Keyman islands να μετατρεψουν τους Scottish σε offshore landmark επειδη ο?ες οι πετρελαιοπηγες που εχουν οι Βρετανοι ειναι στην Σκωτια.

You got it?
We are heading in dedollarization financial words system.
Asia for ever!
I can hear the melody but I dont understand the lyrics "maestro".
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 10 Οκτ 2017 20:34 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Νταβατζιλίκι για αγορές από Κίνα 11 Οκτ 2017 08:01 #5

  • kostas bg (kostas.bg)
  • Το Άβαταρ του/της kostas bg (kostas.bg)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 552
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 208
  • Κάρμα: 23 (1)
Έχω αγοράσει δεκάδες προϊόντα από Κίνα πρώτη φορά μου έβαλαν δασμούς Ο Κινέζος έβαλε τιμή προϊόντος 20$ Το νέο σύστημα εκτελωνισμού από τον Αύγουστο είναι να ανοίγουν τα πάντα εκτός ΕΕ Δεν ισχύει το κάτω από 25$ που ήταν αφορολόγητο Εγώ θα συνεχίσω να αγοράζω αλλά από κινέζικες αποθήκες στην Ευρώπη Το γαμώ είναι ότι για φτηνά προϊόντα 30 40 50 ευρώ η ταρίφα είναι 15 ευρώ ο εκτελωνισμός + ΦΠΑ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Νταβατζιλίκι για αγορές από Κίνα 11 Οκτ 2017 08:40 #6

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
PARIS33 έγραψε:

Μπλεξαμε ρε παιδια στην Ελλαδα με τους πισωγλεντηδες διεμφυλικους και τις "συνιστωσες" τους "προοδευτηλες" του κ#@λου τα "πρασινοσκουφακια" .


Εβαλαν τους Γερμανους εκατομμυρια κωδικους απο το 2008 στον χρυσο και "μαζεψαν" το € νομισμα να μην ξαναυπαρξει Bank run και στα υπολοιπα "κοριτσια" οι πισωγλεντηδες διεμφυλικοι προοδευτηλες του κ#@λου τα Hitlers regime of Capital Control.
Electronic transactions and digital economy .......τρεχαγυρευε!

Το κόλπο με το "Gift" σε δέματα εκτός ΕΕ είναι γνωστό εδώ και πολλά χρόνια και άλλοτε πιάνει και άλλοτε όχι.
Για τα υπόλοιπα, άσε μεγάλε, που εκτός από πάσης φύσης ... "πισωγλέντηδες διεμφυλικούς"-ιδεοληπτικούς (αυτό είναι δικό μου) κ.λπ., κ.λπ., και "χιτλερικά" CC, μπλέξαμε και με κάτι φασιστικά και ανισόρροπα κοράκια της μαύρης (σαν την ψυχή τους) ανάπτυξης, που για την εξυπηρέτηση της τσέπης τους, είναι ικανοί ακόμα και την μάνα τους να σκοτώσουν. Για τον διπλανό τους, δεν γίνεται φυσικά λόγος.
Πραγματικό κατάντημα. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Νταβατζιλίκι για αγορές από Κίνα 11 Οκτ 2017 12:21 #7

  • opensource
  • Το Άβαταρ του/της opensource
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 254
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 55
  • Κάρμα: -11
Το τζάμπα τελείωσε πλέον θα υπάρχει καθυστέρηση + φόρος. Αν ψάξετε στο ίντερνετ θα βρείτε φόρουμ που το συζητάνε.

Αυτό που περίμενα να διαβάσω είναι ο υπερβολικός φόρος που βάζουν συχνά πυκνά.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Νταβατζιλίκι για αγορές από Κίνα 13 Οκτ 2017 09:21 #8

  • ermakos
  • Το Άβαταρ του/της ermakos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 789
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 180
  • Κάρμα: 12 (1)
Πάντως από eglobalcentral που έκανα μια παραγγελία με ενημέρωσαν οτι οι τιμές είναι τελικές και δε πληρώνω δασμούς ΦΠΑ κλπ γιατί έχουν κάνει ειδική συμφωνία με εταιρίες logistics. Στα υπόλοιπα site δε ξέρω, εχω παραγγείλει μικρής αξίας 1-5 ευρώ και περιμένω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), Sadeness1990

Νταβατζιλίκι για αγορές από Κίνα 13 Οκτ 2017 12:47 #9

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
Εγά τα παίρνω Βουλγαρία που δεν κοιτάνε τίποτα και μετά τα στέλνω εδώ. Ολο και κάποιο γνωστό θα βρείτε.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα