Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Παροχοι Φυσικου Αεριου

Παροχοι Φυσικου Αεριου 28 Σεπ 2020 21:31 #1

  • Lefteris82
  • Το Άβαταρ του/της Lefteris82
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
Καλησπερα φιλοι,
Προσφατα τελειωσα με την εγκατασταση αυτονομιας φυσικου αεριου μονο για θερμανση σε καινουργιο διαμερισμα 5ου οροφου, 75τμ στον Πειραια και πλεον αναζητω παροχο αεριου για να προχωρησω στην συνδεση κλπ. Ομως οσο και να ψαχνω σεν υπαρχει καποιο εργαλειο συγκρισης εταιριων στο διαδυκτιο και γινεται ενα χαις απο εταιριες και «προσφορες». Υπαρχει καποιος φιλος που να εχει μηπως εικονα του ποια εταιρια συμφερει καλυτερα αυτον τον καιρο??
Ευχαριστω
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Παροχοι Φυσικου Αεριου 27 Φεβ 2021 14:11 #2

  • Tonaki
  • Το Άβαταρ του/της Tonaki
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
Καλησπέρα ΛΕΥΤΕΡΗ.
Τελικά σε πιο πάροχο πήγες? Και με βάση πιο κριτήριο έκανες την επιλογή σου?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Παροχοι Φυσικου Αεριου 27 Φεβ 2021 20:47 #3

  • Lefteris82
  • Το Άβαταρ του/της Lefteris82
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
Καλησπερα,
Πηγα στη Voltera.
Χωρις παγιο, χωρις χρονικη δεσμευση συμβολαιου, λογαριασμος ανα διμηνο, μηδεν εγγυηση με παγια εντολη, καθολου λογαριασμος ιουνη ιουλη αυγουστο, τιμη 0,011+0,015=0,026€/kwh.
Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος το εψαξα πολυ και ηταν η καλυτερη επιλογη για τα θελω μου.
Προσφατα αιτηθηκα κ αλλαγη στο ρευμα απο τη δεη στην Voltera μιας ανακαλυψα οτι κ στο ρευμα εχουν πακετο που με εξυπηρετει! Θα στο συνιστουσα :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Παροχοι Φυσικου Αεριου 28 Φεβ 2021 20:18 #4

  • Tonaki
  • Το Άβαταρ του/της Tonaki
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
Καλησπέρα Λευτέρη .Μπήκα στο site της volterra και δεν είδα να έχει πρόγραμμα φυσικού αερίου χωρίς πάγιο.Επίσης η τιμή αλλάζει κάθε μήνα και δεν είναι σταθερή .Το περιθώριο 0,015 είναι σταθερό .Για τον Φεβρουάριο δεν ξέρω εάν έχει βγει λογαριασμός ,τι τιμή σου δίνουν για την kwh? Για το ρεύμα που λες τι πρόγραμμα έχουν?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Παροχοι Φυσικου Αεριου 03 Μαρ 2021 00:40 #5

  • ΓιάννηςΛ (giannisl)
  • Το Άβαταρ του/της ΓιάννηςΛ (giannisl)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 30
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 1
Σε αντίστοιχη περίπτωση πήγα στο "Φυσικο Αέριο Ελλάδας".
Χωρις πάγιο, συμφέρει για μικρές καταναλώσεις και αν το φυσικο αέριο χρησιμοποιείται μόνο για θέρμανση (όχι για κουζινα).

Τους μήνες που δεν το χρησιμοποιείται έρχεται λογαριασμός γύρω στα 5Ε/δίμηνο για τα έξοδα δικτύου κτλ.

Ωστοσο η εξυπηρέτηση είναι πολυ χάλια. Λειτουργεί σαν δημόσιο και απαράδεκτα αργά.
Δεν ξέρω αν οι πωλητές και το customer support είναι ανενημέρωτοι ή επιτηδες λένε διάφορα για το συμβόλαιο και μετά ... χαιρετίσματα.

Π.χ. Αν θέλετε να αλλάξετε ονομα στο λογαριασμό θέλουν 60-70ε!
Οποτε να το κάνετε πριν υπογράψετε το καινουργιο συμβόλαιο.
Δεν ειναι σαν την ΔΕΗ που απλά το άλλαζες.
Τελευταία διόρθωση: 03 Μαρ 2021 00:42 από ΓιάννηςΛ (giannisl).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Παροχοι Φυσικου Αεριου 03 Μαρ 2021 00:59 #6

  • Lefteris82
  • Το Άβαταρ του/της Lefteris82
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
Δεν αναγραφουν παντοτε ολα τα κρογραμματα τους στο σαιτ. Καλυτερα καντους ενα τηλεφωνο κ θα σε εξυπηρετησουν εχουν πολυ καλη εξυπηρετηση. Το αεριο το εχω μονο για θερμανση κ ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Η εμπορια ειναι 0,011 νομιζω κ επειτα η τιμη αλλαζει ανα μηνα του αεριου δλδ 0,015 η 0,016 που αλλαζει για ολες τις εταιριες αλλωστε. Χωρις παγιο συμφερει πραγματικα κ χωρις καν λογαριασμο για τους τρεις μηνες του καλοκαιριου. Και μηδεν εγγυηση με παγια εντολη!
Για το ρευμα, τωρα εχω κανει την διαδικασια κ μου εκδοθηκε ο εξοφλητικος της δεη αρα μαλλον ηδη τιμολογουμαι πλεον στη βολτερα. Κ εδω χωρις παγιο, χωρις εγγυηση με παγια εμτολη, χωρις δεσμευση χρονικη και με 0,085€/kwh αντι για 0,115€ στη δεη και επειδη εχω κ νυχτερινο εχω 0,075€ αντι για 0,078€ στη δεη αλλα και κυριως χωρις ρητρα οτς.
Παρτους τηλεφωνο. Εχει κ αλλα προγραμματα με φθηνοτερη την κιλοβατωρα αλλα με ρητρα κ μικρο παγιο κατι που εγω δεν ηθελα κυριως για την ρητρα. Αυτα
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.130 δευτερόλεπτα