Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Αγορά τραπεζικών μετοχών..??

Απ: Αγορά τραπεζικών μετοχών..?? 06 Μαϊ 2012 17:31 #10

  • trader13
  • Το Άβαταρ του/της trader13
makper έγραψε:
Προτείνω αγορά μετοχών εξαγωγικών εταιριών του ΧΑΑ, αλλά όχι ακόμα. Λίγη υπομονή, ίσως δώσει ένα ακόμη χαμηλό και εκεί θα δώσει σήμα εισόδου. Θα τα ξαναπούμε εδώ μέσα για αυτό το θέμα.

φίλε μου , δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις , αλλά βάση της ελληνικής νομοθεσίας , η φράση "προτείνω αγορά μετοχών" είναι ποινικώς κολάσιμη οταν ξεστομίζεται από άτομα που δεν εξασκούν 2-3 συγκεκριμένα επαγγέλματα στην Ελλάδα. Θα σου πρότεινα στο μέλλον να χρησιμοποιείς κάτι πιο διακριτικό του τύπου "εγώ πάντως σκέφτομαι να αγοράσω μετοχές" ή κάτι ανάλογο, για να μην βρεθείς εκτεθημένος (όχι εδώ, γενικά).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Αγορά τραπεζικών μετοχών..?? 06 Μαϊ 2012 18:49 #11

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
trader13, το πούλημα πνεύματος δεν είναι ποινικά κολάσιμο, ούτε στην Ελλάδα, ούτε πουθενά, άρα όσοι το κάνουν μπορούν να συνεχίσουν, γιατί με διασκεδάζουν αφάνταστα.
Εγώ πάντως θα λέω ότι γουστάρω και εδώ και όπου αλλού γουστάρω, κι όποιος με διαβάζει ή με ακούει, μλκας δεν είναι, ας σχηματίσει την άποψη που θέλει και να κάνει ότι θέλει.
Πιστοποίηση από την επιτροπή κεφαλαιαγοράς δεν έχω, αλλά θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι όταν κάποτε άκουσα κάποιους που είχαν τότε μου πήραν και τα σώβρακα.


-ps1 Μπορείς να βρείς κάτι καλύτερο να κάνεις από το να την λες αριστερά-δεξιά εδώ μέσα, πχ τράβα μια μήνυση στον Κάπιταλ για αυτά που γράφουν οι χρήστες του στο φόρουμ: www.capital.gr/messages/ (αφορά προτροπές για αγοραπωλησίες μετοχών).

-ps2 αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είσαι ο συνεργάτης της FXCM που υπαινίχθηκε κάποιος σε μια περασμένη συζήτηση; :laugh:
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 06 Μαϊ 2012 19:08 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Αγορά τραπεζικών μετοχών..?? 06 Μαϊ 2012 19:14 #12

  • trader13
  • Το Άβαταρ του/της trader13
makper έγραψε:
trader13, το πούλημα πνεύματος δεν είναι ποινικά κολάσιμο, ούτε στην Ελλάδα, ούτε πουθενά, άρα μπορείς να συνεχίσεις να το εξασκείς γιατί με διασκεδάζει αφάνταστα.
Καλύτερα να πουλάς πνεύμα παρά άκυρες συμβουλές.
makper έγραψε:
Εγώ πάντως θα λέω ότι γουστάρω και εδώ και όπου αλλού γουστάρω, κι όποιος με διαβάζει ή με ακούει, μλκας δεν είναι, ας σχηματίσει την άποψη που θέλει και να κάνει ότι θέλει.
:

Σωστά, αλλά και λίγη κριτική να είσαι σε θέση να ακούς που και που σε αυτά που γουστάρεις να λες.
makper έγραψε:
Πιστοποίηση από την επιτροπή κεφαλαιαγοράς δεν έχω, αλλά θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι όταν κάποτε άκουσα κάποιους που είχαν τότε μου πήραν και τα σώβρακα.
...και ήρθες να βγάλεις τα σπασμένα πάνω μας.
makper έγραψε:
-ps1 αντε τράβα μια μηνυση στον Κάπιταλ για αυτά που γράφουν οι χρηστες του στο φόρουμ

www.capital.gr/messages/
...τα ίδια κραξίματα τρώνε και στο κάπιταλ οι συμβουλάτορες της κάστας σου.
makper έγραψε:
-ps2 αν θυμάμαι καλά πρέπει να είσαι ο συνεργάτης της FXCM που υπαινίχθηκε κάποιος σε μια περασμένη συζήτηση; :laugh:
[/quote]

Οχι δεν είμαι υπάλληλος της FCMX είμαι ο ιδιοκτήτης της, καθώς και μεγαλομέτοχος της Goldman Suchs, το μικρό μου επίσης είναι Λουκάς και που και που το πάιζω και προθυπουργός. Τώρα που σε εντυπωσίασα, έχεις κανα σίγουρο χαρτί να μου προτήνεις?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Αγορά τραπεζικών μετοχών..?? 06 Μαϊ 2012 20:01 #13

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Εξήγησε μου βρε κομπλεξικέ τυπάκο, γιατί δεν σε πείραξαν αυτά που έγραψαν οι 2-3 χρήστες πριν από εμένα αλλά έφαγες κόλλημα με ότι έγραψα εγώ; Εξήγησε μου λίγο να καταλάβω, γιατί δεν τα πιάνω με την πρώτη.
Και κυρίως εξήγησε μου που διαφωνείς με αυτό που έγραψα; Μήπως γιατί υπαινίχτηκα ότι το ΧΑΑ περιμένει την έξοδο από το € για να ανακάμψει; Μάλλον θα το έπιασες, έτσι δεν είναι; Μήπως πάλι σου χάλασα την άγρα πελατών-κορόιδων για τα καζίνο που λέγονται forex; Αφού είπες οτι δεν έχεις σχέση μάλλον θα σε πιστέψω. Έχω όμως δυο απορίες;

-Σε τι κάνεις προϊόν κάνεις trading;

-Πόσα ψευδώνυμα θα αλλάξεις ακόμα;
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 06 Μαϊ 2012 20:07 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Αγορά τραπεζικών μετοχών..?? 06 Μαϊ 2012 21:37 #14

  • bikos
  • Το Άβαταρ του/της bikos
makper σε βλεπω να σου κανουν βουντου οι τρολ σε λιγο. Ρε trader γραψε κι εσυ τιποτε εχει πλακα η συζητηση χαχαχα
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Αγορά τραπεζικών μετοχών..?? 07 Μαϊ 2012 21:17 #15

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Ας μου κάνουν ότι θέλουν μπικος. Δεν μπορουμε να πουμε τη γνωμη μας και θα πεταγεται καθε λιγο και λιγακι κι απο ενας ουρανοκατεβατος μονο για να μου την πει δηλαδή;

Οσο για το άλλο, αν κανενας αποκτησει επενδυτικη αποψη απο αυτά που διαβάζει στα φορουμ ειναι για φουντο. Ας κανει την αναλυση του, τεχνικη και θεμελιωδη, ας παει να ρωτησει και τον χρηματιστη του και ας αποφασισει τι θα κανει.

Εγω λεω αυτο που θα κανω εγω, περιμενω το τελευταιο καθοδικο για να τοποθετηθω στις συγκεκριμένες εταιρίες που σας είπα. Αν κάποιος διαφωνεί ή θελει να του αναλυσω πως προκυπτει αυτο ας το γραψει.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Αγορά τραπεζικών μετοχών..?? 09 Μαϊ 2012 02:01 #16

  • isaak uk trader
  • Το Άβαταρ του/της isaak uk trader
egw tha pw apla prosoxh!!! se merikous filous...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Αγορά τραπεζικών μετοχών..?? 09 Μαϊ 2012 17:38 #17

  • trader13
  • Το Άβαταρ του/της trader13
makper έγραψε:
Ας μου κάνουν ότι θέλουν μπικος. Δεν μπορουμε να πουμε τη γνωμη μας και θα πεταγεται καθε λιγο και λιγακι κι απο ενας ουρανοκατεβατος μονο για να μου την πει δηλαδή;

Οσο για το άλλο, αν κανενας αποκτησει επενδυτικη αποψη απο αυτά που διαβάζει στα φορουμ ειναι για φουντο. Ας κανει την αναλυση του, τεχνικη και θεμελιωδη, ας παει να ρωτησει και τον χρηματιστη του και ας αποφασισει τι θα κανει.

Εγω λεω αυτο που θα κανω εγω, περιμενω το τελευταιο καθοδικο για να τοποθετηθω στις συγκεκριμένες εταιρίες που σας είπα. Αν κάποιος διαφωνεί ή θελει να του αναλυσω πως προκυπτει αυτο ας το γραψει.

Λέω την γνώμη μου σημαίνει οτι ξεκινάνω την έκφραση μου με "Παιδία, η γνώμη μου είναι .... " ή "Εγω λεω αυτο που θα κανω εγω..." .
Προφανώς και μπορείς (και πρέπει να την λές) σε αυτό το forum, γι αυτό είμαστε εδώ άλλωστε.

Όμως, εσύ λες "Προτείνω αγορά μετοχών τάδε και τότε....". Έχει τεράστια διαφορά, το 1ο με το 2ο , ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ σε νομικό επίπεδο στην Ελλάδα όπως σου ειπα και πριν.

Τώρα, αν δεν θες να ακολουθήσεις αυτή την φιλική συμβουλή που σου έκανα, και να εξακολουθείς να το παίζεις (γράφοντας σαν) οικονομικός σύμβουλος/αναλυτής μετοχών , πρόβλημα σου, άλλωστε στην ελλάδα του "οτι δηλώσεις είσαι" είμαστε. Απ την αλλά, μην βρίζεις όποιον σου την λεει για αυτή την μη-ιδιοτητα σου.

Φιλικά, ο ουρανοκατέβατος.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Αγορά τραπεζικών μετοχών..?? 10 Μαϊ 2012 00:20 #18

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
trader13 έχεις καταντήσει βαρετός... Επειδή έχω βαρεθεί τους ιντερνετικούς καυγάδες, από εδώ και πέρα θα είμαι όσο πιο κόσμιος μπορώ.

-Από οικονομικούς αναλητές (η ορθογραφία σκόπιμη) πάντως, έχουμε χορτάσει. Τους αναγνωρίζεις αμέσως, επειδή θέλουν να σου πουλήσουν τις υπηρεσίες τους. Προσωπικά, η πορεία μου εδώ μέσα, εκτός από μερικές μλκιες που έχω γράψει κατά των δυο γνωστών κομμάτων-αναμεταδοτών της τρόικας, συν την προπαγάνδα υπέρ του ΣΥΡΙΖΑ (για να μην ξεχνιόμαστε), δεν νομίζω να έχω ψήσει κανέναν για να του πουλήσω κάτι. Ούτε και έκανα τον παπαγάλο για κάποιο χαρτί. Έτσι δεν είναι; Μάλλον δεν κάνω για αυτή τη δουλειά.

-Έπειτα, όλοι μου οι φίλοι έχουν καεί από διαχειριστές χαρτοφυλακίων. Αφού όμως προσωπικά έχω επιζήσει μετά από 17 χρόνια στα χρηματιστήρια, μάλλον θα έχω μάθει πέντε πράγματα. Πες μου λοιπόν τη γνώμη σου για το ΧΑΑ και (πιστεύω) άσχετος δεν είμαι, θα την διαβάσω καλόβουλα.

Γράψε ότι νομίζεις, βάλε κι ένα disclamer από κάτω για να είσαι νόμιμος.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 10 Μαϊ 2012 00:42 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα