Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Θα επενδύατε στο ΧΑΑ αυτήν την εποχή;

Απ: Θα επενδύατε στο ΧΑΑ αυτήν την εποχή; 02 Ιουν 2011 22:53 #46

  • tioduuae
  • Το Άβαταρ του/της tioduuae
Φιλε ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ ναι μεν οι εξελιξεις θα δειξουν μελλοντικα, και ναι μεν οι αποτιμησεις των εισηγμενων (τραπεζων) δεν αντικατοπτριζουν την κανονικη τους εννοωντας ετσι οτι καποια στιγμη στο πολυυυυυυυυ.......μακρινο μελλον οτι εγραψε το ταμπλο το 2007 η ακομα και το '99 θα το ξαναγραψει αλλα οσον αφορα το παρον και την επομενη 2-3 ετια (που η κριση θα παραμενει και ισως και να αυξανετε) αυτο που πιθανολογω εγω προσωπικη μου εκτιμηση.............ειναι οτι οι τραπεζες θα αρχισουν τα reverse split.........(ηδη ξεκινησε η ΑΤΕ με αναλογια 10 παλιες μια καινουργια) η τιμη της μετοχης Χ10.
Ετσι πιστευω οτι θα ειναι τα πραγματα τα επομενα χρονια.Οποτε τρεχα γυρευε.............Ημουν και γω υπερ της αγορας μετοχων μεχρι και πριν κανα μηνα αλλα απ'οτι βλεπω ολες για reverse split πανε.Αργα η γρηγορα.Που πας ρε καραμητρο με 1 δις κομματια!!!!Σοβαρες εταιριες εξω εχουν μικροτερο αριθμο μετοχων.
Ισως και να κανω λαθος δε ξερω.Σιγουρα παντως οτι γραφει το ταμπλο το ξαναγραφει (κανονας) το θεμα ειναι ΠΟΤΕ?!?!?!?!
ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΤΡΕΝΟ ΣΤΟ ++++++++++++
εγω παντως αγορασα καποια κομματια (ευτυχως λιγα) πριν μερικους μηνες και προς το παρον χανω.........
Μετα η ΑΤΕ ανακοινωσε RS και μου μπηκαν ψυλλοι στ'αυτια.Και η ALAPIS αλλα αυτη ειναι.......αλλο φρουτο.Μακρια!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Θα επενδύατε στο ΧΑΑ αυτήν την εποχή; 03 Ιουν 2011 17:17 #47

  • ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 56
  • Κάρμα: 0 (-5)
ΣΥΜΦΩΝΩ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Θα επενδύατε στο ΧΑΑ αυτήν την εποχή; 03 Ιουν 2011 21:07 #48

  • tioduuae
  • Το Άβαταρ του/της tioduuae
ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ έγραψε:
ΣΥΜΦΩΝΩ
Φιλε ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ μπορει να συμφωνεις ομως σημερα την πατησαμε και οι δυο ολοκληρωτικα!
Εν παση περιπτωση ομως συνεχιζω να στηριζω την αποψη μου και περιμενω υπομονετικα να δω την συνεχεια.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Θα επενδύατε στο ΧΑΑ αυτήν την εποχή; 03 Ιουν 2011 22:50 #49

  • ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 56
  • Κάρμα: 0 (-5)
ΓΙΑΤΙ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Θα επενδύατε στο ΧΑΑ αυτήν την εποχή; 07 Αυγ 2012 14:09 #50

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
broker11.blogspot.gr/

Ωραια τα αναλυει αυτος.
Δυνατος!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Θα επενδύατε στο ΧΑΑ αυτήν την εποχή; 07 Αυγ 2012 19:38 #51

  • telis
  • Το Άβαταρ του/της telis
to xaa einai poly ypotimimeno
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Θα επενδύατε στο ΧΑΑ αυτήν την εποχή; 07 Αυγ 2012 21:39 #52

  • john45 (jlian)
  • Το Άβαταρ του/της john45 (jlian)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 464
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 143
  • Κάρμα: -18 (21)
Μακριά από το ΧΑΑ, οποιαδήποτε άνοδο βλέπετε είναι διορθωτική της προηγούμενης καθόδου. Έχει δρόμο ακόμα, και χρονικό και αξίας...

(ασχολείται κανείς με elliott; )
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
Τελευταία διόρθωση: 07 Αυγ 2012 21:39 από john45 (jlian).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Θα επενδύατε στο ΧΑΑ αυτήν την εποχή; 11 Μαϊ 2013 17:17 #53

  • waverunner (gk8719)
  • Το Άβαταρ του/της waverunner (gk8719)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 587
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 65
  • Κάρμα: 3 (-28)
μετα απο 16 χρονια συμμετοχων μου σε χρηματηστηριακες συναλλαγες, το μονο που εχω να πω ειναι οτι το χρηματηστηριο ειναι ο τροπος να ληστευουν χωρις ποινικες διωξεις οι πλουσιοι τους φτωχους, και έτσι οι πλουσιοι να γινονται αρκετα πλουσιοτεροι και οι φτωχοι , φτωχοτεροι. Σε 16 χρονια, εχω βγαλει , οσο θα μου εδινε μια προθεσμιακη καταθεση καποΙΟΥ Α - ΠΟΣΟΥ , με ενα επιτοκιο της ταξης του 3%
, δηλαδη καποιοι ισως θεωρουν οτι, ειμαι απο τους τυχερους διοτι δεν εχασα τα λεφτα μου. Εχασα ομως παρα πολυ χρονο, ασχολουμενος με τζογο, χωρις να επενδυσω στον ευατο μου .
Εχω ασχοληθει με τα παντα , ΣΜΕ, ΜΕΤΟΧΕΣ, ΟΜΟΛΟΓΑ, ΑΜΟΙΒΑΙΑ, σε ελλαδα, αμερικη και ΑΣΙΑ...ολα εκτος απο χρυσαφι
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ? σχεδον, μηδαμινο

Γιατι σας τα λεω ολα αυτα...γιατι μου ειχε ερθει ραβασακι απο την εφορια, περι ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ...και αναγκαστηκα να ΤΑ βαλω κατω , ολα τα ΠΙΝΑΚΙΑ, που εχω κρατησει και να δω τι μου συνεισφερουν στην ΑΝΑΛΩΣΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Θα επενδύατε στο ΧΑΑ αυτήν την εποχή; 11 Μαϊ 2013 18:18 #54

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
waverunner είσαι από του γνώστες ή τους τυχερούς του χρηματιστηρίου. Τα στατιστικά λένε ότι το 90% των επενδυτών χάνει το 90% του κεφαλαίου του και ειδικά στα παράγωγα, το 95% χάνει 100% του κεφαλαίου του.
Εγώ αυτή την εποχή θα επένδυα στο ΧΑΑ (ναι!) και μάλιστα μπορεί να έμπαινα στις τράπεζες. Επειδή τα ξένα έχουν ξεκινήσει ξέφρενη κούρσα θα ακολουθήσει και το δικό μας κουτσά-στραβά, μέχρι την επόμενη στραβή. Μέχρι τις Γερμανικές εκλογές θα φροντίσουν να μην γίνει ή να μην έρθει στην επιφάνεια. Οπότε ναι, τώρα είναι η ώρα :laugh:
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.061 δευτερόλεπτα