Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: PRIVAT BANK CYPRUS

PRIVAT BANK CYPRUS 23 Σεπ 2013 17:20 #10

Θα ήθελα να μου πει κάποιος που έχει καταθέσει στην privat bank πόσο καιρό έχει και αν όλα είναι εντάξει.
Τι εγγύησει δίνει η τράπεζα σε περίπτωση νέου κουρέματος ή έξοδο της Κύπρου από το ευρώ ή το κλείσιμο της έν λόγο τράπεζας.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PRIVAT BANK CYPRUS 23 Σεπ 2013 23:03 #11

  • El_Malak
  • Το Άβαταρ του/της El_Malak
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 910
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 373
  • Κάρμα: 33 (2)
Η γενικότερη προσωπική μου αντίληψη είναι οτι στις εποχές που ζούμε, και σε όποια χώρα και αν βρισκόμαστε καταθετικά, πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι ΚΑΙ για ζημία.

Προφανώς δεν προτίθεμαι να δηλώσω ούτε πόσα έχω, ούτε πού και πότε τα έστειλα κτλ, ούτε δημόσια, αλλά ούτε και ιδιωτικά.


Πέραν αυτού όμως, προσωπικά περισσότερο ανασφαλής αισθάνομαι για τα Χ λεφτά που έχω (ακόμα) στην Ελλάδα, παρά για το οποιοδήποτε πολλαπλάσιο ποσό που μπορεί να έχω στην Φ, Ψ, Ω χώρα, εντός ή εκτός Ευρωζώνης.

Και κάποιος άλλος μπορεί να πει το ακριβώς αντίθετο.


Σε αυτά τα θέματα δεν υπάρχουν εύκολες λύσεις κατάλληλες για τον οποιοδήποτε, ούτε τράπεζες "κελεπούρια" όπως ανέφερε κάποιος άλλος.


Ειδικά για την Privat όπου το ποσό είναι μεγάλο και η διάρκεια το ίδιο ενω η κατάθεση ΔΕΝ ΣΠΑΕΙ, και άλλος φοβάται μην πεθάνει, άλλος θέλει να βάλει τη γυναίκα του συνδικαιούχο, άλλος ενοχλείται γιατί είναι Ουκρανοί κτλ το μόνο που μπορώ να πω είναι "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα".

Εξάλλου, στην ευρύτερη περιοχή υπάρχουν και άλλες τράπεζες με καλά επιτόκια, ή και με τα λεφτά εντελώς ανοιχτά για όποιον θέλει το ποσό διαθέσιμο ή δεν θέλει / δεν μπορεί να δεσμεύσει τόσο μεγάλο ποσό για τόσο μεγάλη χρονική διάρκεια.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Γιάννης (giannis5)
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα