Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 5 ΕΤΙΑΣ ΣΤΗ PRIVAT BANK ΚΥΠΡΟΣ

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 5 ΕΤΙΑΣ ΣΤΗ PRIVAT BANK ΚΥΠΡΟΣ 17 Απρ 2011 13:46 #19

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
ΓΙΑ ΤΗ PRIVAT BANK. ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΙΟΤΙ Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΚΕΙ ΜΙΛΑΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΗ. ΥΨΗΛΟΒΑΘΜΟ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟ ΣΤΕΛΕΧΟΣ(ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ) ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΜΟΥ ΜΕΤΕΦΕΡΕ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ.ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΟΤΙ ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΓΓΥΟΔΟΣΙΑΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ. ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΑΝΟΙΓΜΑ ΛΟΓ/ΣΜΟΥ. ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΦΙΛΕ ΑΝΩΝΥΜΕ 1 ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ.ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΗ Μ.ΕΒΔΟΜΑΔΑ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΗ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 5 ΕΤΙΑΣ ΣΤΗ PRIVAT BANK ΚΥΠΡΟΣ 17 Απρ 2011 15:14 #20

  • kostasgl
  • Το Άβαταρ του/της kostasgl
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 611
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 54
  • Κάρμα: 2 (9)
Εγώ πιστεύω ότι οι Έλληνες προτιμούν το υποκατάστημα της Λάρνακας γιατί είναι το πιο κοντινό στο κύριο αεροδρόμιο της Κύπρου. Τώρα αν η υπάλληλος μιλάει ελληνικά (πιστεύω ότι και στα άλλα υποκαταστήματα θα υπάρχουν υπάλληλοι που μιλάνε ελληνικά) και είναι και εξυπηρετική, ακόμα καλύτερα. Αν και, εδώ που τα λέμε, ένας τραπεζικός υπάλληλος στον υποψήφιο πελάτη που θέλει να καταθέσει ένα σεβαστό ποσό μόνο εξυπηρετικός μπορεί να είναι, τουλάχιστον τις περισσότερες φορές.
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
(Αριστοτέλης)
Τελευταία διόρθωση: 17 Απρ 2011 15:20 από kostasgl.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 5 ΕΤΙΑΣ ΣΤΗ PRIVAT BANK ΚΥΠΡΟΣ 05 Μαϊ 2011 01:29 #21

  • EVANGELOS (FTWXADAKI)
  • Το Άβαταρ του/της EVANGELOS (FTWXADAKI)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ PRIVATBANK ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΣΤΗΝ ΟΥΚΡΑΝΙΑ???
ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΥΨΗΛΑ ΕΠΙΤΟΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΜΕΧΡΙ 20.000 ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΕΙ 3-4% ΑΝΑΠΤΥΞΗ!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 5 ΕΤΙΑΣ ΣΤΗ PRIVAT BANK ΚΥΠΡΟΣ 05 Μαϊ 2011 11:26 #22

  • Tagaras
  • Το Άβαταρ του/της Tagaras
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 128
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 1 (4)
καλημέρα Ευάγγελε

ειναι αληθεια οτι τα επιτοκια της ουκρανιας παιζουν στο 10%-12%, για του λογου το αληθες:δες εδώ αλλα μονο για γρίβνα.

Δεν γνωριζω αν ισχυει πλέον το ημερισιο οριο ανάληψης που επιβληθηκε πριν 2 χρόνια
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": EVANGELOS (FTWXADAKI)

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 5 ΕΤΙΑΣ ΣΤΗ PRIVAT BANK ΚΥΠΡΟΣ 07 Μαϊ 2011 23:31 #23

  • ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ
Είναι κανένας που γνωρίζει την αξιοπιστία της υπόψη Τράπεζας? Η εγγύηση καταθέσεων δίνεται από την Κύπρο? και αν ναι πόση είναι αυτή?
Ευχαριστώ πολύ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 5 ΕΤΙΑΣ ΣΤΗ PRIVAT BANK ΚΥΠΡΟΣ 08 Μαϊ 2011 13:59 #24

  • ΝΙΚΟS G
  • Το Άβαταρ του/της ΝΙΚΟS G
ΑΝΑΡΓΥΡΕ, ΠΡΙΝ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΚΥΠΡΟ ΟΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗ PRIVAT BANK. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΩ ΟΤΙ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΕΓΓΥΟΔΟΣΙΑΣ ΤΟΥ ΚΥΠΡΙΑΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΗ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 5 ΕΤΙΑΣ ΣΤΗ PRIVAT BANK ΚΥΠΡΟΣ 13 Μαϊ 2011 19:20 #25

  • Despina
  • Το Άβαταρ του/της Despina
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 12
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 0 (-1)
δεν υπαρχει καμια περιπτωση να πληρωσεις 2 φορες φορολογια, η στην Βουλγαρια θα πληρώσεις η στην Ελλάδα, εσύ θα αποφασίσεις!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 5 ΕΤΙΑΣ ΣΤΗ PRIVAT BANK ΚΥΠΡΟΣ 27 Μαϊ 2011 17:03 #26

Είδα ότι για προθεσμιακές καταθέσεις 12μηνου η PRIVAT BANK ΚΥΠΡΟΣ δίνει για τους εκτός Κύπρου δίνει 7%.Γνωρίζει κανείς την αξιοπιστία της,αν συμβεί κάτι μέχρι τι ποσό καλύπτεσαι και πως μπορείς να κάνεις κατάθεση από Ελλάδα?Ευχαριστώ πολύ!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ 5 ΕΤΙΑΣ ΣΤΗ PRIVAT BANK ΚΥΠΡΟΣ 28 Μαϊ 2011 00:24 #27

  • επισκέπτρια
  • Το Άβαταρ του/της επισκέπτρια
γεια σας,

Είμαι σε μεγάλο δίλημμα αν θα πρέπει να προτιμήσω την PRIVAT BANK στην Κύπρο ή την Ελληνική Τράπεζα. Σε περίπτωση που "κλείσει" η εν λόγω Τράπεζα τι γίνεται? Που με συμβουλεύετε να στείλω κάποια χρήματα?Τα επιτόκια είναι άκρως δελεαστικά στην 1η Τράπεζα αλλά μήπως τα χρήματα μου είναι επισφαλή εκεί? Επίσης ανήκουν στην κατηγορία της αυτοτελούς φορολόγησης λόγω ότι αποτελούν αποζημίωση λόγω οικειοθελούς αποχώρησης από Τράπεζα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα