Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: MINETA

MINETA 07 Νοε 2013 22:51 #1

  • captgeco
  • Το Άβαταρ του/της captgeco
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ.
ΣΗΜΕΡΑ ΖΙΤΗΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΝΕΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΝΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΤΗΝ ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ ΚΟΤΣΑΔΟΡΟΥ ΤΗΣ THULE ΟΧΙ ΚΑΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΟΔΕΣ.
ΔΙΕΡΩΤΏΜΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΟΥΝ ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ Η ΚΟΥΤΙΑ ΣΚΥΛΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ.
ΤΟ ΓΕΛΕΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΗΝ THULE Ε-ΜΑΙL ΖΗΤΟΝΤΑΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΜΟΥ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΥΓΚΙΝΩΝΙΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΕ ΑΔΕΙΑ
ΠΩΛΗΣΕΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

ΤΕΛΙΚΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΜΠΑΝΑΝΙΑ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

MINETA 08 Νοε 2013 17:47 #2

  • Nexus (nexus)
  • Το Άβαταρ του/της Nexus (nexus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 44
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0 (-4)
captgeco έγραψε:
ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ.
ΣΗΜΕΡΑ ΖΙΤΗΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΝΕΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΝΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΤΗΝ ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ ΚΟΤΣΑΔΟΡΟΥ ΤΗΣ THULE ΟΧΙ ΚΑΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΟΔΕΣ.
ΔΙΕΡΩΤΏΜΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΟΥΝ ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ Η ΚΟΥΤΙΑ ΣΚΥΛΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ.
ΤΟ ΓΕΛΕΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΗΝ THULE Ε-ΜΑΙL ΖΗΤΟΝΤΑΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΜΟΥ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΥΓΚΙΝΩΝΙΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΕ ΑΔΕΙΑ
ΠΩΛΗΣΕΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

ΤΕΛΙΚΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΜΠΑΝΑΝΙΑ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ


Τα πρόσθετα και οι μετατροπές είναι προαιρετική ασφάλιση. Η ασφαλιστική αποφασίζει εάν αναλάβει τον κίνδυνο.

Οι υπευθυνοι της thule πρέπει να ξέρουν οτι για την όποια μετατροπή πρέπει να υπάρχει έγκριση από το συγκοινωνιών.

Η ευρωπαική νομοθεσία λέει οτι εάν γίνει κάποια μετατροπή πρέπει :
1. Το πρόσθετο αντικείμενο να έχει πιστοποίηση CE
2. Εάν πρόκειται για πρόσθετο που προσαρμόζεται μόνο σε ένα συγκεκριμένο τύπο αυτοκινήτου να υπάρχει και η πιστοποίηση λειτουργίας για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο από τον κατασκευαστή του πρόσθετου
Με αυτά πάς στο τμήμα συγκοινωνιών της περιοχή σου και αφού ο υπάλληλος ελέγξει τα χαρτιά και το αυτοκίνητο παίρνεις την άδεια.
Αυτό ισχύει για τον κοτσαδόρο και τα συναφή του.

Εάν είσαι νόμιμος από το συγκοινωνιών τότε είναι αυτόματα ασφαλισμένο με το κανονικό συμβόλαιο ώς μέρος του αυτοκινήτου εκτός εάν εξαιρείται στα ψιλά γράμματα

Για την μπακαζιέρα οροφής αν θυμάμαι καλά, εάν υπάρχει από το εργοστάσιο προεργασία για σχάρα και χρησιμοποιείται σχάρα εργοστασίου ή πιστοποιημένη για το όχημα απο άλλον κατασκευαστή λαμβάνεται ώς φορτίο.

Το πρόβλημα είναι οτι οι υπάλληλοι στο συγκοινωνιών έχουν μαύρα μεσάνυχτα!!!!!
Τελευταία είχα πάει με κάποιον πελάτη μου για να πάρει μία εγκριση για αναπηρικό αυτοκίνητο. Είχα τα χαρτιά απο το υπουργείο που λέγαν ότι ο συγκεκριμένος με το ποσοστό αναπηρίας που είχε έπρεπε να έχει όχημα με αυτόματο κιβώτιο και μπίλια στο τιμόνι.
Πήγα περίμενα 1 ώρα γιατί κανένας υπάλληλος δεν δεχόταν να δεί το αυτοκίνητο και δήλωνε αναρμόδιος και όταν τελικά βγήκε ο διυεθυντής να το δεί μου ζήτησε να το κάνω βόλτα για να δεί οτι είναι αυτόματο!!!!!!!!!!!! Να ανοίξει την πόρτα και να δεί οτι δεν έχει συμπλέκτη δεν μπορούσε.......Και αυτός υποτίθεται οτι είναι μηχανολόγος-μηχανικός!!!!!!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

MINETA 08 Νοε 2013 21:08 #3

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Nexus έγραψε:
...κανένας υπάλληλος δεν δεχόταν να δεί το αυτοκίνητο και δήλωνε αναρμόδιος και όταν τελικά βγήκε ο διυεθυντής να το δεί μου ζήτησε να το κάνω βόλτα για να δεί οτι είναι αυτόματο!!!!!!!!!!!! Να ανοίξει την πόρτα και να δεί οτι δεν έχει συμπλέκτη δεν μπορούσε.......Και αυτός υποτίθεται οτι είναι μηχανολόγος-μηχανικός!!!!!!!!!

Όταν εγώ λέω να το κλείσουμε το υπουργείο συγκοινωνιών, και τις δουλειές αυτές να τις αναλάβουν ιδιώτες, όπως π.χ. τα παιδιά αυτά του πολυτεχνείου που κατασκεύασαν μόνα τους ηλιακό αυτοκίνητο, θα βγοyν τύποι σαν τον makper να μου λένε ότι "εξυπηρετώ τα συμφέροντα της τρόϊκας".
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Τελευταία διόρθωση: 08 Νοε 2013 21:10 από soto51.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.049 δευτερόλεπτα