Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Μείωση ασφαλιζόμενου κεφαλαίου χωρίς προγενέστερη ενημέρωση ασφαλισμένου

Μείωση ασφαλιζόμενου κεφαλαίου χωρίς προγενέστερη ενημέρωση ασφαλισμένου 11 Οκτ 2014 01:03 #10

  • sin
  • Το Άβαταρ του/της sin
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 49
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 7
  • Κάρμα: 0
Isidoros έγραψε:
sin έγραψε:
Isidoros έγραψε:
Καλημέρα.
Θα ήθελα τη γνώμη σας ή συμβουλή σας στο εξής θέμα: διαπίστωσα πρόσφατα κοιτώντας τυχαία τις καλύψεις για το αυτοκίνητο μου πως μειώθηκε το ασφαλιζόμενο κεφάλαιο (στον τομέα αστικής ευθύνης από μετάδοση πυρκαγιάς) κατά 50%, χωρίς προγενέστερη ενημέρωση μου από την ασφάλεια.
Είναι κάτι που προβλέπεται ή συνηθίζεται γενικά στο χώρο;

Και γιατί δεν ρωτάς τον ασφαλιστή σου ? Ντρέπεσαι ?
Τους ζήτησα με επιστολή να απαντήσουν γραπτώς δύο φορές πράγμα που δεν έχουν κάνει.
Κατ' επέκταση δεν τους έχω σχεδόν καμία εμπιστοσύνη, όπως και τους περισσότερους του κλάδου.

Να το ρωτήσω αλλιώς, ΤΗΛΕΦΩΝΟ πήρες τον ασφαλιστή σου να τον ρωτήσεις ? Τί σου απάντησε ?
Τελευταία διόρθωση: 11 Οκτ 2014 01:03 από sin.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Μείωση ασφαλιζόμενου κεφαλαίου χωρίς προγενέστερη ενημέρωση ασφαλισμένου 11 Οκτ 2014 04:40 #11

  • starmaker
  • Το Άβαταρ του/της starmaker
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 476
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 21 (2)
sin έγραψε:
Isidoros έγραψε:
sin έγραψε:
Isidoros έγραψε:
Καλημέρα.
Θα ήθελα τη γνώμη σας ή συμβουλή σας στο εξής θέμα: διαπίστωσα πρόσφατα κοιτώντας τυχαία τις καλύψεις για το αυτοκίνητο μου πως μειώθηκε το ασφαλιζόμενο κεφάλαιο (στον τομέα αστικής ευθύνης από μετάδοση πυρκαγιάς) κατά 50%, χωρίς προγενέστερη ενημέρωση μου από την ασφάλεια.
Είναι κάτι που προβλέπεται ή συνηθίζεται γενικά στο χώρο;

Και γιατί δεν ρωτάς τον ασφαλιστή σου ? Ντρέπεσαι ?
Τους ζήτησα με επιστολή να απαντήσουν γραπτώς δύο φορές πράγμα που δεν έχουν κάνει.
Κατ' επέκταση δεν τους έχω σχεδόν καμία εμπιστοσύνη, όπως και τους περισσότερους του κλάδου.

Να το ρωτήσω αλλιώς, ΤΗΛΕΦΩΝΟ πήρες τον ασφαλιστή σου να τον ρωτήσεις ? Τί σου απάντησε ?

Φαντάζομαι μια απάντηση του τύπου "για όλα φταίει ο ΟΤΕ" που έδιναν οι εναλλακτικοί πάροχοι τηλεπικοινωνιών όταν είχαν πρωτοξεκινήσει ή για όλα φταίνε οι πολίτικοι που μας έχουν κάνει εφορία και η τράπεζα της Ελλάδας που δικαιολογούνται οι τραπεζικοί όταν σου ζητάνε τον χρυσό οδηγό σε δικαιολογητικά για συναλλαγές. Βέβαια κανονικά ο ασφαλιστής θα έπρεπε να πάρει να ενημερώσει και αυτό προτού γίνει η στραβή (τι να κάνω; έχω ακόμη ιδανικά ή μου αρέσει να διαβάζω επιστημονική φαντασία και να φαντάζομαι ιδανικές συμπεριφορές ασφαλιστών).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Μείωση ασφαλιζόμενου κεφαλαίου χωρίς προγενέστερη ενημέρωση ασφαλισμένου 11 Οκτ 2014 12:39 #12

  • Isidoros
  • Το Άβαταρ του/της Isidoros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 201
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 35
  • Κάρμα: 3
sin έγραψε:
Isidoros έγραψε:
sin έγραψε:
Isidoros έγραψε:
Καλημέρα.
Θα ήθελα τη γνώμη σας ή συμβουλή σας στο εξής θέμα: διαπίστωσα πρόσφατα κοιτώντας τυχαία τις καλύψεις για το αυτοκίνητο μου πως μειώθηκε το ασφαλιζόμενο κεφάλαιο (στον τομέα αστικής ευθύνης από μετάδοση πυρκαγιάς) κατά 50%, χωρίς προγενέστερη ενημέρωση μου από την ασφάλεια.
Είναι κάτι που προβλέπεται ή συνηθίζεται γενικά στο χώρο;

Και γιατί δεν ρωτάς τον ασφαλιστή σου ? Ντρέπεσαι ?
Τους ζήτησα με επιστολή να απαντήσουν γραπτώς δύο φορές πράγμα που δεν έχουν κάνει.
Κατ' επέκταση δεν τους έχω σχεδόν καμία εμπιστοσύνη, όπως και τους περισσότερους του κλάδου.

Να το ρωτήσω αλλιώς, ΤΗΛΕΦΩΝΟ πήρες τον ασφαλιστή σου να τον ρωτήσεις ? Τί σου απάντησε ?
Έχει δηλώσει άγνοια και το ψάχνει (ακόμα.... :whistle: ).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα