Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Φορολογική δήλωση και Online καζίνο

Φορολογική δήλωση και Online καζίνο 11 Αυγ 2019 17:57 #1

• Dimitra (Papaxristou)
  • Το Άβαταρ του/της Dimitra (Papaxristou)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Κάρμα: 0
Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση γιατί έχω αγχωθεί αρκετά.

Είμαι άνεργη από τον φεβρουάριο του 2018. Για πρώτη φορά στην ζωή μου έμπλεξα με τον online τζογο/ καζινο. Έχοντας κάποια χρήματα που με πολύ κόπο είχα μαζέψει υπήρχε ένα δίμηνο πλήρως εθισμού και έχασα όλα τα χρήματα μου. Το θέμα που με απασχολεί είναι όσον αφορά την φορολογική δήλωση του 2020. Όλο αυτό το αλισβερίσι κατάθεσης ανάληψης γιατί κάποιες φορές κέρδισα είχε σα αποτέλεσμα να γράψουν οι χρεωστικές μου κάρτες μεγάλο ποσό αγορών ύψους 9000(δεν έχασα 9000). Το πάθημα μου έγινε μάθημα έχασα όλα τα χρήματα στο τέλος και αυτό που θέλω να ρωτήσω όντας άνεργη το μόνο εισόδημα μου ήταν το επίδομα ανεργειας το οποίο διακόπηκε και αυτό. Γνωρίζετε αν θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα στην φορολογική δήλωση του 2020 από την άποψη ότι οι αγορές μου ξεπερνούν κατά πολύ τα εισοδηματα μου που είναι μηδαμινά το 2019?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Φορολογική δήλωση και Online καζίνο 14 Αυγ 2019 12:40 #2

• pka
  • Το Άβαταρ του/της pka
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
δεν θα εχεις θεμα εφοσον ειχες εισοδηματα πιο πριν. με την αναλωση κεφαλαιου ουσιαστικα χρηματα που εβγαλες παλιοτερα και δεν τα ειχες ξοδεψει,μπορεις να τα ξοδεψεις οποιαδηποτε στιγμη (ειτε εχεις εισοδηματα ειτε οχι).
η μονη περιπτωση να αντιμετωπισεις προβλημα ειναι αν τα εισοδηματα σου ολα τα προηγουμενα χρονια ηταν λιγοτερα απο τα τεκμηρια σου. πιο συγκεκριμενα,ενας φοροτεχνικος θα σε βοηθησει διοτι θα εχει και ολα τα νουμερα διαθεσιμα.

Φορολογική δήλωση και Online καζίνο 19 Αυγ 2019 04:35 #3

• Stefan
  • Το Άβαταρ του/της Stefan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 63
  • Κάρμα: -7
pka έγραψε:
δεν θα εχεις θεμα εφοσον ειχες εισοδηματα πιο πριν. με την αναλωση κεφαλαιου ουσιαστικα χρηματα που εβγαλες παλιοτερα και δεν τα ειχες ξοδεψει,μπορεις να τα ξοδεψεις οποιαδηποτε στιγμη (ειτε εχεις εισοδηματα ειτε οχι).
η μονη περιπτωση να αντιμετωπισεις προβλημα ειναι αν τα εισοδηματα σου ολα τα προηγουμενα χρονια ηταν λιγοτερα απο τα τεκμηρια σου. πιο συγκεκριμενα,ενας φοροτεχνικος θα σε βοηθησει διοτι θα εχει και ολα τα νουμερα διαθεσιμα.

H εφορια αυτα τα νουμερα τα εχει αμεσα διαθέσιμα μεσω καποιου προγράμματος της? Δηλαδη αν δηλωσεις πχ. αναλωση προηγουμενων ετων 10,000€ μπορει η εφορια να τσεκαρει αμεσως αν αυτό ανταποκρίνεται στη πραγματικοτητα?
Τελευταία διόρθωση: 19 Αυγ 2019 04:35 από Stefan.

Φορολογική δήλωση και Online καζίνο 19 Αυγ 2019 18:34 #4

• pka
  • Το Άβαταρ του/της pka
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
Stefan έγραψε:
H εφορια αυτα τα νουμερα τα εχει αμεσα διαθέσιμα μεσω καποιου προγράμματος της? Δηλαδη αν δηλωσεις πχ. αναλωση προηγουμενων ετων 10,000€ μπορει η εφορια να τσεκαρει αμεσως αν αυτό ανταποκρίνεται στη πραγματικοτητα?

οχι, αλλα δεν ξερω αν αλλαξε κατι τον τελευταιο καιρο, αυτο που γινεται ειναι οτι σε ενδεχομενο ελεγχο, θα διαπιστωθει αν προκυπτει αναλωση και αν ειναι τοση οση λες ή λιγοτερο.
Τελευταία διόρθωση: 19 Αυγ 2019 18:40 από pka.
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.210 δευτερόλεπτα