Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Αν θέλουμε να πούμε την εξυπνάδα μας, ας το κάνουμε σε αυτόν τον χώρο, χωρίς κοσμητικά επίθετα και προσωπικές επιθέσεις.

ΘΕΜΑ: Αντιπαραθέσεις Νο 9

Αντιπαραθέσεις Νο 9 14 Μαϊ 2017 08:30 #46

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
alex (The_Emperor) έγραψε:
Πιο βαρετός πεθαίνεις...βαριεμαι κ να σε βρίσω "αδερφάρα". Σου τα χώνουν κ απαντάς για καθρέπτες. Πόσο "gay" πια...

Αυτοί οι ... καθρέφτες είναι που σου κάνουν όλη την ζημιά... Κάνε κάτι.....
Και επιτέλους πρέπει να αποφασίσεις. Με έχει φάει η ... αγαμία ή είμαι ... gay;;; :lol: :lol: :lol: Δεν κολλάνε όλα μαζί.... :lol: :lol: :lol: αν και είμαι σίγουρος ότι στον δικό σου ...ψυχοπαθή εγκέφαλο, τα πάντα ... κολλάνε...
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 14 Μαϊ 2017 08:41 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιπαραθέσεις Νο 9 14 Μαϊ 2017 11:30 #47

  • alex (The_Emperor)
  • Το Άβαταρ του/της alex (The_Emperor)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 752
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 239
  • Κάρμα: 12
Δεν περίμενα τίποτα διαφορετικό από κάποιον σαν εσένα.
Εγώ σαν απόδειξη για το ότι κάνω άριστα διάλογο έχω όλες μου τις συζητήσεις μου με όλους εκτός από σένα. Τις ύβρεις τις χρησιμοποίησα πρώτη φορά στα πάνω από 20 χρόνια που γράφω στα φόρουμ μόνο για σένα κ την ασταμάτητα ειρωνική συμπεριφορά σου. Αν μάλιστα βάλεις ότι γράφεις με διαφορά τα περισσότερα μηνύματα στο φόρουμ η ειρωνεία ξεχειλίζει παντού...και δηλητηριάζει κάθε απόπειρα κουβέντας.

Συνέχισε λοιπόν με τον ίδιο τρόπο κ εγώ θα φροντίσω να τρως τα μπινελικια που σου αξίζουν για τη στάση σου αυτή...
Τελευταία διόρθωση: 14 Μαϊ 2017 11:31 από alex (The_Emperor).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Αντιπαραθέσεις Νο 9 14 Μαϊ 2017 12:28 #48

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Το τι περιμένει κάποιος του επιπέδου σου (αποδεδειγμένα από την φρασεολογία σου, υπό το μηδέν) από κάποιον σαν εμένα με αφήνει παγερά αδιάφορο. Όσο για τα ... μπινελίκια στα οποία αναφέρεσαι αποτελούν τίτλο τιμής για εμένα όταν προέρχονται από κάποιον που λειτουργεί με τον τρόπο που το κάνεις εσύ.
Χώνεψέ το λοιπόν επιτέλους ότι θα γράφω την άποψή μου, και θα κρίνω αυτά που διαβάζω όπως εγώ κρίνω σωστό, χωρίς ακρότητες και προσωπικούς χαρακτηρισμούς (εκτός αν προκληθώ σε αυτό το επίπεδο).

Κανείς δεν είναι υπεράνω κριτικής και όποιος νομίζει ότι θα την αποφύγει, μόνο και μόνο επειδή, πολύ βολικά, θα την χαρακτηρίσει ... ειρωνική (απέναντι σε θέση και όχι πρόσωπο) τότε απλά αυταπατάται.
Άρα συνέχισε την αλητεία όσο γουστάρεις. Έχει αποδειχθεί πολλές φορές στο παρελθόν ότι δεν πτοούμαι από κάτι τύπους σαν κι εσένα.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Υγεία 14 Μαϊ 2017 14:02 #49

  • Vladimiros
  • Το Άβαταρ του/της Vladimiros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 195
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 65
  • Κάρμα: 3
batista έγραψε:
Μια χαρά ευγενικός είναι ο τρόπος που σχολιάζω
Α χα-χα-χα-χα-χα-χα!
Το άλλο με τον Τοτό, το ξέρετε παιδιά?

batista έγραψε:
τα μπινελίκια αποτελούν τίτλο τιμής για εμένα
Που και που παθαίνει και κάποιες κρίσεις ειλικρίνιας, πρέπει να το παραδεχτούμε αυτό.

batista έγραψε:
θα γράφω την άποψή μου όπως εγώ κρίνω σωστό
Μα αυτό είναι και το δράμα σου.

batista έγραψε:
συνέχισε την αλητεία όσο γουστάρεις.
Δε σε λέει "αλήτη" όμως, σε λέει? Όχι! Δε σου λέει: "Είσαι αλήτης"!
Επομένως τι διαμαρτύρεσαι κι εσύ?
Κακώς διαμαρτύρεσαι!
Τον αδικείς!
Όπως και όλοι όσοι τα έχουν (κατά καιρούς) βάλει μαζί του.

Ρε παιδιά (οι υπόλοιποι), δεν καταλαβαίνετε ότι σε κάτι τέτοιους τύπους (που μαγαρίζουν τα forum με την ύπαρξη τους και μόνο), ΕΝΑΣ είναι (μόνο) ο τρόπος αντιμετώπισης?
Τον αγνοείς. Δεν διαβάζεις τι γράφει. Μάλιστα μερικά forum operating systems το έχουν σαν option αυτό, δηλαδή επιλέγεις ποιανού τα ποστ δεν θα τα βλέπεις καθόλου.
Εδώ δεν υπάρχει αυτό το facility, δεν πειράζει, το κάνουμε μόνοι μας. Ο καθένας για τον εαυτό του και για το μπατίτσα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Μάριος Αντωνίου (epolala), Καράντη Μαρία (cross)

Υγεία 14 Μαϊ 2017 17:39 #50

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
alex (The_Emperor) έγραψε:
Καθυστερημενε που δεν καταλαβαίνεις Χριστό από όσα σου γράφουν αυτό που γράφω είναι ότι το πρόβλημα δεν βρίσκεται στις απόψεις που εκφράζεις κ οι οποίες είναι αναφαιρετο δικαίωμά σου να τις εκφράζεις, αλλά στον τρόπο που τις εκφράζεις δείχνοντας διαρκή ασέβεια απέναντι στους συνομιλητές σου.
Αυτό σε κάνει σκατανθρωπο όπως κ άλλος σωστά σου έγραψε, γι αυτό κ ο οχετός με τον οποίο σε λουζω.

Να είσαι σίγουρος ότι το δωράκι που θα σου κάνω στην γιορτή σου θα είναι ένα ... σφυράκι για να σπάσεις όλους τους καθρέφτες που έχεις στο σπίτι σου. Μόνο έτσι θα λυθεί το πρόβλημά σου να βλέπεις, υποκριτικά, στους άλλους αυτά που σε χαρακτηρίζουν απόλυτα.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Υγεία 14 Μαϊ 2017 17:45 #51

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
PARIS33 έγραψε:
Άστον να ρε φίλε Alex κανένας ΣΥ.ΡΙΖ.Α -αίος θα είναι που «του την λέμε» και «την ακούει» αφού τον βλέπεις και τον καταλαβαίνεις από αυτά που γράφει τα κάκιστα επικοινωνιακά σχόλια και βλακώδες επιχειρήματα.

ΠΡΟΣΟΧΗ Spoiler! [Πατήστε για επέκταση]


Αφήνω την επικοινωνιακή γκάφα του που εγραψε ο " πρέπει να πεθαίνει ο κόσμος σαν το σκυλί στ' αμπέλι αν δεν έχει να πληρώσει για να του κάνουν μια στοιχειώδη επέμβαση" καλός ο ΣΥ.ΡΙΖ.Α -αίος αλλά το δημοσίευμα ανέφερε οτι η επέμβαση στο 19-μηνο παιδί του Αμερικάνου ηταν Μεταμόσχευση Καρδιάς που δεν ειναι "στοιχειώδη επέμβαση" αλλά πανάκριβη βαριά εγχείρηση υψηλού Κόστους.

Τον έχω προκαλέσει και «την άκουσε» ότι δίκαιο είναι αυτός που ποτέ δεν πλήρωσε να απολαμβάνει αγαθά και υπηρεσίες του Κράτους «thanks» στα κορόιδα που πληρώνουν?
Όταν ο άλλος αποταμίευε και έβγαζε τα μάτια του να διαβάζει τους δείκτες τις οικονομίας και είναι σε καλύτερη Οικονομικά θέση οι «κύριοι» αυτοί σαν και δαύτον γυρνούσαν στα caffee και έκαναν τα ταξίδια τους και την ζωή τους όπως τα ιδια και η πρόβλεψη να αποσύρουν τα χρήματά τους από Ελλάδα που τους βρίζουν και τους κατηγορούν σαν κλέφτες και Φοροφυγάδες.

Όταν μόνο κλέφτες και Φοροφυγάδες δεν είναι γιατί και να πλήρωναν τα χρήματα θα πήγαιναν στους Δανειστές (ξένους) σιγά μην τα έπαιρνε ο ΣΥ.ΡΙΖ.Α -ΑΝ.ΕΛ να κάνουν Κοινωνική Πολιτική όταν μάλιστα «τους έσκασε» επί των ημερών τους η Επιδρομή στις Τράπεζες και Απόσυρση των Καταθέσεων και το δεύτερο «τους έσκασε» η Τράπεζα Αττικής και κατηγορούν τον κόσμο για κλέφτη και Φοροδιαφυγή.

Θέλουν όλοι οι πολίτες να πληρώνουν για πάρτι τους και άλλωστε τέτοια νοοτροπία έχουν τα ρεμάλια οι Άνεργοι
Γιατί δεν έχει πάει σε Βιοτεχνίες που ζητάνε κόσμο και εμφανίζετε ο «πτυχιούχος» και δεν του λέει ο ιδιοκτήτης της επιχείρησης πόσα θα πληρώνετε αλλά προβάλουν veto στους ιδιοκτήτες με «τόσο παράδειγμα μισθό δουλεύω» χώρια απαίτηση θέση «διευθυντηλίκι» και θέλω παράδειγμα «τόσους» αριθμό εργατών να επιτηρώ βέβαια σιγά μην δουλέψουν τα ρεμάλια.

Τρώνε το αντε γ….σου και προσλαμβάνουν ξένους με τον ίδιο μισθό κυρίως στην τεχνολογία Ινδούς που είναι φοβεροί αριθμομνήμονες και χειρίζονται τον υπολογιστή με 16-ψήφια εντολές (είχαν έρθει και νομίζω ακόμα είναι στα Κεντρικά των Βαλκανίων υποκαταστήματα της Alpha Bank στην Καβάλας και θα τους δείτε συνήθως 23:00 – 06.00).

Στην προσπάθειά τους να βρουν το δίκιο το υποστηρίζουν με λάθος τρόπο και έχουν αντίθετα αποτελέσματα γιατί δεν αφήνουν την οικονομία ελεύθερη να «λειτουργήσει» και επειδή αυτά τα θέματα έτυχε και τα έχω συζητήσει με λίαν εξειδικευμένους επιχειρηματίες σας πληροφορώ ότι τον επιχειρηματία το τελευταίο που «τον καίει» είναι η Μισθοδοσία και το ύψος της (μεγάλες επιχειρήσεις).

Αυτό που τους «ξεσκίζει» είναι η νοοτροπία των Marxists να κλείνουν τις επιχειρήσεις σαν τους άλλους στην Γαλλία που απήγαγαν τον Επιχειρηματία της Goodyear και έκλεισαν το εργοστάσιο και η Απεργία.

Το έχω ξαναγράψει σήμερα στον Ιδιωτικό τομέα όλες οι προσλήψεις γίνονται αφού ο εργαζόμενος έχει υπογράψει σε Δικηγορικά γραφεία την Απόλυσή του με κενή την ημερομηνία ακόμα και σε μεγάλες επιχειρήσεις που για λόγους Φορολογίας οι ιδιοκτήτες έχουν μεταβιβάσει τα Δικαιώματα των Μετοχών σε τρίτους και σε offshore companies υπογράφουν την Ιδιοκτησία και σε αλλο δεύτερο Νομικό χαρτί την υπογραφή μεταβίβασης των μετοχών της Εταιρείας στον Ιδιοκτήτη επιχειρηματία σε Δικηγορικά γραφεία.

Τα ίδια και στην Thailand που πηγαίνω το έχω συζητήσει με μικρομεσαίο επιχειρηματία Νορβηγό συγκεκριμένα που έχει 15 καταστήματα σε πανάκριβο Mall αλλά ο Νόμος εκεί δίνει στους εργαζόμενους Κρατικού και Ιδιωτικού Τομέα το δικαίωμα να παίρνουν βαριά -βαριά 7 -εργάσιμες τον χρόνο Άδεια

Διότι οι Εθνικές - Θρησκευτικές Αργίες που έχουν παρά πολλές τις χρεώνονται σαν Άδεια οι εργαζόμενοι και του Κρατικού αλλά και Ιδιωτικού τομέα Ισότητα όχι Greek λαλαριές.

Ο επιχειρηματίας σου λέει αν αφήσω και δίνω άδεια στην κάθε κυρία και την πληρώνω +ασφαλίζω εφόσον απουσιάζει από την εργασία της τότε θα φαλιρίσω.

Οχι σαν την Ελλάδα που αμα γκαστρωθεί η άλλη «την έβαψε» θα κάνει τον υπάλληλο ο επιχειρηματίας γιατί στον Κρατικό Τομέα είναι free όποτε θέλουν γυρνάνε μετα από 24 μήνες + 1 εργάσιμη κάθε εβδομάδα Άδεια + 1 ώρα νωρίτερα κάθε ημέρα παύση εργασίας για το «σχολείο το παιδί» και επειδή δεν τις παίρνουν η μια (1) εργάσιμη ημέρα την εβδομάδα αέρα πατέρα γίνετε δύο (2).
Δηλαδή έχουμε πέραν του 24 -μήνου Άδεια Κυήσεως και Γονικές Άδειες άλλες 120-140 εργάσιμες ημέρες Άδεια μετα Αποδοχών και Ασφάλειας όταν η Αμερική δίνει εξι (6) εργάσιμες Εβδομάδες Γονική Άδεια.

Ο «κακός» Πρόεδρος Trump για κοιτάτε ο «εθνικιστής» και «φασίστας» τι κακό Νόμο πέρασε στην Αμερική που τα τσογλάνια οι Δημοκρατικοί τα είχανε τινάξει όλα στον αέρα.

The White House
Office of the Press Secretary
For Immediate Release - April 18, 2017
Presidential Executive Order on Buy American and Hire American
Section 1. Definitions. As used in this order:

(a) "Buy American Laws" means all statutes, regulations, rules, and Executive Orders relating to Federal procurement or Federal grants including those that refer to "Buy America" or "Buy American" that require, or provide a preference for, the purchase or acquisition of goods, products, or materials produced in the United States, including iron, steel, and manufactured goods.

www.whitehouse.gov/the-press-office/2017...an-and-hire-american


Ο υμνητής των φασιστών-δολοφόνων του λαού τους (και όχι μόνο), των απανταχού κορακιών και των ανισόρροπων όλου του κόσμου, να ξαναδιαβάσει αυτά που του έγραψα, μήπως και μπορέσει να απαντήσει κάποτε χωρίς άσχετες μπούρδες και τα γνωστά πολύχρωμα ... παραληρήματα. Τζάμπα η προπαγάνδα.
Παρεμπιπτόντως, το έχω γράψει και παλαιότερα για κάποια άλλα φυντάνια εδώ μέσα, άλλα έτσι όπως πάτε θα με κάνετε να ... συμπαθήσω τον ΣΥΡΙΖΑ. Τόσο στόκοι είστε και τόση επαφή με την πραγματικότητα έχουν τα σχόλια που κάνετε....
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 15 Μαϊ 2017 08:26 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Υγεία 14 Μαϊ 2017 17:51 #52

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Vladimiros έγραψε:
Δε σε λέει "αλήτη" όμως, σε λέει? Όχι! Δε σου λέει: "Είσαι αλήτης"!
Επομένως τι διαμαρτύρεσαι κι εσύ?
Κακώς διαμαρτύρεσαι!
Τον αδικείς!
Όπως και όλοι όσοι τα έχουν (κατά καιρούς) βάλει μαζί του.

Ρε παιδιά (οι υπόλοιποι), δεν καταλαβαίνετε ότι σε κάτι τέτοιους τύπους (που μαγαρίζουν τα forum με την ύπαρξη τους και μόνο), ΕΝΑΣ είναι (μόνο) ο τρόπος αντιμετώπισης?
Τον αγνοείς. Δεν διαβάζεις τι γράφει. Μάλιστα μερικά forum operating systems το έχουν σαν option αυτό, δηλαδή επιλέγεις ποιανού τα ποστ δεν θα τα βλέπεις καθόλου.
Εδώ δεν υπάρχει αυτό το facility, δεν πειράζει, το κάνουμε μόνοι μας. Ο καθένας για τον εαυτό του και για το μπατίτσα.


Κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι. Ήρθε στην παρέα μας και ο μόνιμος διαστρεβλωτής των πάντων, γνωστός και ως "αφαιρώ τα κομμάτια από τις φράσεις που δεν μου γουστάρουν".

Και εσύ πάντως, σφυράκι θα πάρεις στην γιορτή σου... :whistle: :whistle: :whistle:
Τράβα τώρα να φέρεις κανένα θυμιατό για να ... ξε-μαγαρίσεις το forum :lol: :lol: :lol:
Κυριολεκτικά είστε για γέλια και για κλάματα ταυτόχρονα.... :lol: :lol: :lol:
Επαναλαμβάνω όμως. Το ψέμα σας έχει πολύ κοντά ποδάρια και παρεμπιπτόντως το ποιος φέρεται σαν αληταράς είναι προφανές από την φρασεολογία. Δεν χρειαζόταν καν να να το επισημάνω εγώ......
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 14 Μαϊ 2017 17:58 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα