Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών

ΘΕΜΑ: υπερταμιευτηριο attica bank

υπερταμιευτηριο attica bank 10 Αυγ 2017 10:38 #19

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1783
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 693
  • Κάρμα: 36
τα ... πράγματα όπως λες, πάνε έτσι εδώ και 7 χρόνια.

Λάθος! Πριν 7 χρόνια οι τζίροι και οι φόροι που πληρώναμε ήταν πολύ μεγαλύτεροι.

Χάλια δηλαδή, και σίγουρα με τους ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ ακόμα χειρότερα. Αυτό που είναι όμως επίσης πασιφανές είναι ότι και στα 7 χρόνια που έχουμε τα ... χάλια, αν υπήρξε ένα πράγμα που διαφυλάχθηκε ως κόρη οφθαλμού, είναι οι καταθέσεις. Δεν ισχυρίζομαι ότι δεν πειράχτηκαν από την ... καλή καρδιά κάποιων, απλά αν γινόταν θα αποτελούσε την οριστική ταφόπλακα οποιουδήποτε ενδεχομένου ανάκαμψης και την απαρχή του απόλυτου χαμού. Αναφέρω λοιπόν απλά το γεγονός.
Το αμφισβητείς;;;

Απόλυτα! Οι καταθέσεις μπορούν να πειραχτούν είτε με bail in έιτε με υπερφορολόγηση.
Το 2010 πληρωνα ΤΣΜΕΔΕ 4000 το χρόνο και τώρα 22000 άρα το αποτέλεσμα είναι το ίδιο απλά πιο ευκολοχώνευτο. Ας βρεθεί καποιος που να πει ότι το 2010 πληρωνε λιγότερους φόρους. ΚΑι ΔΕΝ είναι άλλη συζήτηση γιατί το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

Αν δεν το αμφισβητείς, που είναι και το λογικό από την στιγμή που αποτελεί γεγονός (και μην μου το πας σε παρακαλώ στο έμμεσο κούρεμα καταθέσεων μέσω της φορολογίας γιατί αυτό είναι άλλη συζήτηση) , πρέπει να εξηγήσεις κάτω από ποιες ακριβώς συνθήκες θα γίνει αυτό που προβλέπεις, το οποίο εγώ δεν αποκλείω (αποφεύγω να χρησιμοποιώ αυτή την λέξη) αλλά θεωρώ εξαιρετικά απίθανο όσο βρισκόμαστε εντός Ευρώ/ευρωζώνης.
Αν τώρα προβλέπεις πλήρη κατάρρευση και έξοδο από το Ευρώ και την Ευρωζώνη, τότε ... ευχαριστώ πολύ αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν θα μείνει κολυμπηθρόξυλο, όχι καταθέσεις.

Συμπέρασμα;;; Τα πράγματα ήταν και είναι λίγο πιο πολύπλοκα από τις απλές κραυγές περί καταστροφής ή αντίθετα του οποιουδήποτε ... προπαγανδιστικού success story.
Συμφωνώ για τo complexity του θέματος, αλλά δε νομίζω να κραυγάζω

Όσο για το ότι θα γίνεις ... μπουχός, Λούης, Βέγγος ... με τα λεφτά σου το έχω καταλάβει, δεν χρειάζεται να μου το κάνεις σαφέστερο και προφανώς είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου, ειδικά όσο το κάνεις νόμιμα.
Ευχαριστώ

Από την απλή όμως εκδήλωση της πρόθεσής σου μέχρι να πείσεις ότι αυτό που δεν έγινε σε 7 χρόνια απίστευτων γεγονότων (με αποκορύφωμα το καλοκαίρι του 2015) θα γίνει τώρα, θέλει ... δυο ... πειστικές και επεξηγηματικές αράδες παραπάνω.

Οποιος κατάλαβε κατάλαβε.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

υπερταμιευτηριο attica bank 10 Αυγ 2017 10:38 #20

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
soto51 έγραψε:

Ααααααααακριβώς έτσι!


τοσο σιγουρια πια!!! μενω ενεος!

ο ''καποιος μου ειπε κατι που δεν μπορω να πω'' κτλ.

αν δεν επιχειρηματολογησεις δεν γινεσαι πιστευτος. πού ξερω εγω αν ολα αυτα τα κανεις γιατι καποτε σε ειχε κυνηγησει αγρια το συστημα επειδη πχ ειχες παρει δανεια απο τραπεζες και δεν ξεπληρωνες.δανεικα και αγυριστα δηλαδη οπως εκαναν πολλοι.και θεωρησες οτι ετσι επρεπε να γινει.

θελω να πω και δεν ειναι προσωπικο οτι ο καθενας πεταει μια βομβα χωρις επιχειρηματα απλα απο μια γενικη εικονα της αγορας που εχουμε ολοι μας. ουτε καν ο στουρναρας δεν ξερει πού πηγαινει το πραγμα. η οικονομια ειναι ενα πολυδαιδαλο συστημα μεταβαλλομενο απο μερα σε μερα με τα πανω του και τα κατω του. σιγουρα δεν παει καλα το πραγμα αλλα αν ηταν ετσι ολα θα ειχαν χαθει το 2012 που ημασταν ενα βημα πριν το τελος.

πρεπει να επικρατει ενα μετρο σε αυτα. αν βαλεις κατω τα σκληρα μετρα που εχουν ψηφισει μεχρι το 2019 και τις επομενες δοσεις που συμφωνησαν να ερθουν δεν μπορει καποιος να λεει ετσι απλα οτι θα γινει μπαμ σε λιγο. ποτε δηλ θα γινει? γιατι και εγω μπορει να λεω οτι θα γινει μεταξυ 2020 και 2021.

αν δεν εχετε παρει χαμπαρι εχουν ψηφισει το χειροτερο μνημονιο συμφωνα με τα τελευταια σκληρα μετρα ολων των εποχων.πώς θα γινει το μπαμ μετα απο αυτο? επειδη δεν πληρωσαν φορους ο ενας στους τρεις? σιγα.γι΄αυτους δεν ειναι τιποτα αυτο.θα κοψουν παλι απο συνταξεις και μισθους και θα το αναπληρωσουν.υπαρχουν ρητρες και δικλειδες ασφαλειας.

λετε να μην τα εχουν σκεφτει και υπολογισει ολα αυτα?

πιστευω μεχρι τις εκλογες του 2019 που οπως οριζει το συνταγμα θελουν δεν θελουν πρεπει να κανουν εκλογες δεν θα συμβει τιποτα.

στην αναγκη θα φηφισουν και αλλα μνημονια και βραχυπροθεσμα μετρα ως τοτε για περιοδο 2020-2023 για να κατσουν και αλλο με το σκπετικο ο επομενος να κληθει να βγαλει τα καστανα απο τη φωτια μιας και ο τσιπουρας θα χασει τις εκλογες.

και ολα αυτα επειδη ο χαζοτσιπουρας θελει να παραμεινει στην καρεκλα του μεχρι και την τελευταια μερα που επιτρεπεται.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

υπερταμιευτηριο attica bank 10 Αυγ 2017 10:44 #21

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1783
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 693
  • Κάρμα: 36
gus (gus326) έγραψε:
τα ... πράγματα όπως λες, πάνε έτσι εδώ και 7 χρόνια.

Λάθος! Πριν 7 χρόνια οι τζίροι και οι φόροι που πληρώναμε ήταν πολύ μεγαλύτεροι / λιγότεροι και βαίνουν μειούμενοι / αυξανόμενοι αντίστοιχα. Οταν μιλάς ταυτόχρονα στο τηλέφωνο αυτά συμβαίνουν.....

Χάλια δηλαδή, και σίγουρα με τους ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ ακόμα χειρότερα. Αυτό που είναι όμως επίσης πασιφανές είναι ότι και στα 7 χρόνια που έχουμε τα ... χάλια, αν υπήρξε ένα πράγμα που διαφυλάχθηκε ως κόρη οφθαλμού, είναι οι καταθέσεις. Δεν ισχυρίζομαι ότι δεν πειράχτηκαν από την ... καλή καρδιά κάποιων, απλά αν γινόταν θα αποτελούσε την οριστική ταφόπλακα οποιουδήποτε ενδεχομένου ανάκαμψης και την απαρχή του απόλυτου χαμού. Αναφέρω λοιπόν απλά το γεγονός.
Το αμφισβητείς;;;

Απόλυτα! Οι καταθέσεις μπορούν να πειραχτούν είτε με bail in έιτε με υπερφορολόγηση.
Το 2010 πληρωνα ΤΣΜΕΔΕ 4000 το χρόνο και τώρα 22000 άρα το αποτέλεσμα είναι το ίδιο απλά πιο ευκολοχώνευτο. Ας βρεθεί καποιος που να πει ότι το 2010 πληρωνε λιγότερους φόρους. ΚΑι ΔΕΝ είναι άλλη συζήτηση γιατί το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

Αν δεν το αμφισβητείς, που είναι και το λογικό από την στιγμή που αποτελεί γεγονός (και μην μου το πας σε παρακαλώ στο έμμεσο κούρεμα καταθέσεων μέσω της φορολογίας γιατί αυτό είναι άλλη συζήτηση) , πρέπει να εξηγήσεις κάτω από ποιες ακριβώς συνθήκες θα γίνει αυτό που προβλέπεις, το οποίο εγώ δεν αποκλείω (αποφεύγω να χρησιμοποιώ αυτή την λέξη) αλλά θεωρώ εξαιρετικά απίθανο όσο βρισκόμαστε εντός Ευρώ/ευρωζώνης.
Αν τώρα προβλέπεις πλήρη κατάρρευση και έξοδο από το Ευρώ και την Ευρωζώνη, τότε ... ευχαριστώ πολύ αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν θα μείνει κολυμπηθρόξυλο, όχι καταθέσεις.

Συμπέρασμα;;; Τα πράγματα ήταν και είναι λίγο πιο πολύπλοκα από τις απλές κραυγές περί καταστροφής ή αντίθετα του οποιουδήποτε ... προπαγανδιστικού success story.
Συμφωνώ για τo complexity του θέματος, αλλά δε νομίζω να κραυγάζω

Όσο για το ότι θα γίνεις ... μπουχός, Λούης, Βέγγος ... με τα λεφτά σου το έχω καταλάβει, δεν χρειάζεται να μου το κάνεις σαφέστερο και προφανώς είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου, ειδικά όσο το κάνεις νόμιμα.
Ευχαριστώ

Από την απλή όμως εκδήλωση της πρόθεσής σου μέχρι να πείσεις ότι αυτό που δεν έγινε σε 7 χρόνια απίστευτων γεγονότων (με αποκορύφωμα το καλοκαίρι του 2015) θα γίνει τώρα, θέλει ... δυο ... πειστικές και επεξηγηματικές αράδες παραπάνω.

Οποιος κατάλαβε κατάλαβε.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

υπερταμιευτηριο attica bank 10 Αυγ 2017 12:45 #22

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
sonik έγραψε:
αν δεν επιχειρηματολογησεις δεν γινεσαι πιστευτος. πού ξερω εγω αν ολα αυτα τα κανεις γιατι καποτε σε ειχε κυνηγησει αγρια το συστημα

1) Δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ να θέλω να σε πείσω για κάτι.
2) Επομένως δεν χρειάζεται να επιχειρηματολογήσω για τίποτα.
3) Αυτά που πιστεύω (και τα οποία με οδήγησαν να γράψω τις δυο λέξεις νωρίτερα) πρέπει να τα έχεις καταλάβει από τα 6.500+ ποστ μου εδώ μέσα. Αν δεν έχεις καταλάβει, αυτά που θα σου γράψω (αν τα έγραφα) ως "επιχειρήματα", δεν θα σε βοηθούσαν να καταλάβεις κάτι περισσότερο. Είναι υποκειμενικό το πρόβλημα, όχι αντικειμενικό.
4) Επομένως αυτό που ζητάς είναι περιττός κόπος για μένα. Και χωρίς κανένα όφελος.
5) Μπορείς να πιστεύεις ότι "με κυνηγάει το σύστημα", ότι κυνηγάω εγώ το σύστημα, ότι με κυνηγούν οι ΕΛ, οι ΑΝΕΛ, οι Ελοχίμ, οι Νεφελίμ, και όποιος άλλος θέλεις. Και πάλι, δεν με ενδιαφέρει να σε πείσω ότι είναι, ή ότι δεν είναι έτσι. Πίστευε ότι θέλεις. Πίστευε ό,τι θέλεις, που θα σε κάνει ευτυχισμένο.

Να είσαι καλά.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

υπερταμιευτηριο attica bank 10 Αυγ 2017 13:08 #23

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
gus (gus326) έγραψε:
Λάθος! Πριν 7 χρόνια οι τζίροι και οι φόροι που πληρώναμε ήταν πολύ μεγαλύτεροι / λιγότεροι και βαίνουν μειούμενοι / αυξανόμενοι αντίστοιχα. Οταν μιλάς ταυτόχρονα στο τηλέφωνο αυτά συμβαίνουν.....

Δεν σου έβαλα ... μέτρο στο χάλι. Αυτό που πρέπει να εξηγήσεις είναι με ποια διαδικασία όλα αυτά θα καταλήξουν σε bail-in.

gus (gus326) έγραψε:
Απόλυτα! Οι καταθέσεις μπορούν να πειραχτούν είτε με bail in έιτε με υπερφορολόγηση.
Το 2010 πληρωνα ΤΣΜΕΔΕ 4000 το χρόνο και τώρα 22000 άρα το αποτέλεσμα είναι το ίδιο απλά πιο ευκολοχώνευτο. Ας βρεθεί καποιος που να πει ότι το 2010 πληρωνε λιγότερους φόρους. ΚΑι ΔΕΝ είναι άλλη συζήτηση γιατί το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

Πρέπει να αποφασίσεις αν μιλάς για bail-in ή για μείωση εισοδημάτων μέσω της υπερφορολόγησης. Ασχέτως του κοινού σε κάποιες περιπτώσεις αποτελέσματος, είναι δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα και δεν αφορούν στους ίδιους ... παθόντες.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

υπερταμιευτηριο attica bank 10 Αυγ 2017 14:26 #24

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
soto51 έγραψε:
1) Δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ να θέλω να σε πείσω για κάτι.
2) Επομένως δεν χρειάζεται να επιχειρηματολογήσω για τίποτα.
3) Αυτά που πιστεύω (και τα οποία με οδήγησαν να γράψω τις δυο λέξεις νωρίτερα) πρέπει να τα έχεις καταλάβει από τα 6.500+ ποστ μου εδώ μέσα. Αν δεν έχεις καταλάβει, αυτά που θα σου γράψω (αν τα έγραφα) ως "επιχειρήματα", δεν θα σε βοηθούσαν να καταλάβεις κάτι περισσότερο. Είναι υποκειμενικό το πρόβλημα, όχι αντικειμενικό.
4) Επομένως αυτό που ζητάς είναι περιττός κόπος για μένα. Και χωρίς κανένα όφελος.
5) Μπορείς να πιστεύεις ότι "με κυνηγάει το σύστημα", ότι κυνηγάω εγώ το σύστημα, ότι με κυνηγούν οι ΕΛ, οι ΑΝΕΛ, οι Ελοχίμ, οι Νεφελίμ, και όποιος άλλος θέλεις. Και πάλι, δεν με ενδιαφέρει να σε πείσω ότι είναι, ή ότι δεν είναι έτσι. Πίστευε ότι θέλεις. Πίστευε ό,τι θέλεις, που θα σε κάνει ευτυχισμένο.

Να είσαι καλά.



τι σχεση εχει η επιδειξη των 6500 αναρτησεων και αν τα εχω καταλαβει με την επικειμενη καταστροφολογια που ισχυριζεσαι τελευταια? το αν ειπες κατι σωστο πριν 3 χρονια δε σημαινει οτι και τωρα θα ισχυσει το ιδιο. ο καθενας κρινεται εκ του αποτελεσματος.

μου φαινονται οντως παραλογα αυτα που λες τελευταια.πιο πολυ θεωρω οτι ειναι προιον ενημερωσης απο ελοχιμ και νεφελιμ παρα προιον σοβαρης ενημερωσης απο ανθρωπους που γνωριζουν απο μεσα πραγματα και καταστασεις.

αλλη βαρυτητα εχουν οι πληροφοριες απο ελοχιμ-νεφελιμ και αλλη απο καποιον του χωρου που ειναι γνωστης.

κανεναν δεν συμφερει ενα bail in τωρα και μαλιστα εντος ευρωζωνης και κατοπιν αλλεπαλληλων ψηφισεων μνημονιακων μετρων.

το ιδιο βιολι θα συνεχιστει.υπερφορολογηση των παντων που σημαινει μειωση εμμεση μισθων-συνταξεων αλλα και ταυτοχρονη αμεση μειωση μισθων και συνταξεων.επι δυο δηλαδη μειωση μισθων-συνταξεων.

μαλιστα χθες ανακοινωσαν και αυτο...

www.naftemporiki.gr/finance/story/126573...eis-akiniton-to-2018


δεν συμφερει να γινει κατι αλλο και να επικρατησει το χαος.θα στα τρωνε αλλιως μεχρι να μην μεινει τιποτα.γιατι υπαρχει λιπος ακομη.λιγοτερο μεν αλλα υπαρχει.


αν συμβει κατι παρα πολυ ασχημο θα γινουμε σαν αλλες χωρες που γινεται πλιατσικο σε σουπερ μαρκετ και σκοτωνεται ο κοσμος στους δρομους.

πραγματικα πιστευεις οτι θα φτασουμε σε αυτα τα σημεια? η ελλαδα δεν το ''εχει'' με αυτα.....και οι λογοι ειναι πολλοι.και οχι μονο πολιτικοι.


το ακραιο σεναριο για μενα ειναι μια συντεταγμενη χρεοκοπια με ενα μεγαλο πακετο διασωσης πολλων δις για εξοδο της ελλαδας απο την ευρωζωνη.αλλα και αυτο οπως εχω πει και παλιοτερα για πολυ μετα το 2019.αν γινει το 2020-2021 δεν μπορει να το γνωριζει κανεις αυτο.
Τελευταία διόρθωση: 10 Αυγ 2017 14:34 από sonik.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

υπερταμιευτηριο attica bank 12 Αυγ 2017 23:22 #25

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
sonik έγραψε:


αν συμβει κατι παρα πολυ ασχημο θα γινουμε σαν αλλες χωρες που γινεται πλιατσικο σε σουπερ μαρκετ και σκοτωνεται ο κοσμος στους δρομους.

πραγματικα πιστευεις οτι θα φτασουμε σε αυτα τα σημεια? η ελλαδα δεν το ''εχει'' με αυτα.....και οι λογοι ειναι πολλοι.και οχι μονο πολιτικοι.

Καλησπέρα,

Διαβασε αυτό εδώ και ισως επαναθεωρησεις το οτι ''δεν το εχουμε''...

www.zougla.gr/page.ashx?pid=80&aid=428831&cid=122
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 12 Αυγ 2017 23:31 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

υπερταμιευτηριο attica bank 13 Αυγ 2017 15:07 #26

  • kathrine
  • Το Άβαταρ του/της kathrine
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1270
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 527
  • Κάρμα: 77
Moody's: Θετική για την Attica η πώληση των προβληματικών δανείων...


www.kathimerini.gr/922336/article/oikono...-ta-npls-ths-attikhs
Οι καιροί ου μενετοί...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

υπερταμιευτηριο attica bank 13 Αυγ 2017 17:49 #27

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
maria (mb361) έγραψε:
Καλησπέρα,

Διαβασε αυτό εδώ και ισως επαναθεωρησεις το οτι ''δεν το εχουμε''...

www.zougla.gr/page.ashx?pid=80&aid=428831&cid=122




την ιστορια της παπαδακη τυχαινει να την γνωριζω καλα..αλλα οκ μια υπενθυμιση δεν βλαπτει καλα εκανες..

ωστοσο αλλο πραγμα μου κανει εντυπωση.τι πιστευεις οτι μπορει να μας επαναφερει σε μια επαναληψη τετοιων τραγικων γεγονοτων?

δηλαδη μια εσωτερικη χρεοκοπια της χωρας θα οδηγησει να σκοτωνομαστε μεταξυ μας?

προσωπικα το θεωρω απιθανο να επαναληφθουν αναλογες ή παρομοιες καταστασεις. αυτα εχουν περασει ανεπιστρεπτι.

ειναι σαν να μου λες θα γινει ενα παγκοσμιος πολεμος με εναν νεο χιτλερ,πραγμα απιθανο... καπως ετσι το βλεπω.θεωρω καπως υπερβολικη την εκτιμηση σου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα