Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών

ΘΕΜΑ: Προθεσμιακές

Προθεσμιακές 25 Ιουλ 2019 20:38 #217

  • dimos (finos)
  • Το Άβαταρ του/της dimos (finos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 35
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
του παρακαταθηκών είναι καθαρο 1,08 ,είναι για 16 μηνες και κάθε μηνα πεφτουν οι τοκοι και είναι ελευθερο το χρημα να το παρεις χωρις ποινη.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προθεσμιακές 26 Ιουλ 2019 04:44 #218

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
dimos (finos) έγραψε:
μετα τις ευρωεκλογες αρχισε η επιστροφή χρηματων στις τράπεζες.
σε λιγο τα επιτόκια θα μηδενιστουν ,από ότι προβλεπω.
θα παω ένα μερος στο παρακαταθηκών που δινει 1,08 καθαρο στο 16-μηνο.

και σκέφτομαι και αττικα οσο δινει αυτά που δινει


ευλογες το διλλημα σου.αττικα συμφερει για μεγαλο ποσο και για το διαστημα που δινει.
το παρακαταθηκων ειναι πιο ασφαλες απο πολλες αποψεις αλλα με μικροτερο επιτοκιο αλλα ειναι σταθερη.πχ διατηρουσε επιτοκιο 1.45 σταθερο για 20 μηνες σχεδον μεχρι τελη του 18.
για τι ποσο ενδιαφερεσαι αν επιτρεπεται να κλεισεις? αν ειναι μεγαλο πχ πανω απο 200Κ εκμεταλλευσου την αττικα και βαλε το ελαχιστο της 16μηνης προθεσμιακης στο παρακαταθηκων.
Τελευταία διόρθωση: 26 Ιουλ 2019 04:46 από sonik.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προθεσμιακές 26 Ιουλ 2019 17:42 #219

  • stavros13
  • Το Άβαταρ του/της stavros13
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 12
  • Κάρμα: 0
καλησπερα εχω εναν προθεσμιακο λογαριασμο στην τραπεζα κυπρου στο υποκαταστημα επταπατου στην κυπρο (εκ 6 μηνων παραδοσιακος) με επιτοκιο 0,10% ναι πολυ σωστα διαβαζετε με ενημερωσαν οτι το επιτοκιο πλεον ειναι αυτο.... αποφασισα σημερα να διακοψω την προθεσμιακη, ο διευθυντης αγενεστατος μου ειπε οτι δεν συνομιλει με ανθρωπους χωρις την φυσικη τους παρουσια εκει, (τα λεφτα μου ομως τα πηρε χωρις την φυσικη μου παρουσια τα ειχα στειλει με εμβασμα οπως ολοι) μετα λοιπον απο πολλα τηλεφωνηματα μου ειπε οτι θα εχω πεναλτυ 400 ευρω αν διακοψω την προθεσμιακη. ειναι δυνατον για ενα ποσο 20000 χιλιαδων να εχω προστιμο 400 ευρω? ειναι δυνατον ο τοκος για 6 μηνες προθεσμιακη να ειναι 12 ευρω και εγω να πληρωσω πεναλτυ 400 ευρω? τι μπορω να κανω για να βρω το δικιο μου με τους κλεφτες? ευχαριστω
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προθεσμιακές 27 Ιουλ 2019 10:10 #220

  • opensource
  • Το Άβαταρ του/της opensource
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 254
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 55
  • Κάρμα: -11
stavros13 έγραψε:
καλησπερα εχω εναν προθεσμιακο λογαριασμο στην τραπεζα κυπρου στο υποκαταστημα επταπατου στην κυπρο (εκ 6 μηνων παραδοσιακος) με επιτοκιο 0,10% ναι πολυ σωστα διαβαζετε με ενημερωσαν οτι το επιτοκιο πλεον ειναι αυτο.... αποφασισα σημερα να διακοψω την προθεσμιακη, ο διευθυντης αγενεστατος μου ειπε οτι δεν συνομιλει με ανθρωπους χωρις την φυσικη τους παρουσια εκει, (τα λεφτα μου ομως τα πηρε χωρις την φυσικη μου παρουσια τα ειχα στειλει με εμβασμα οπως ολοι) μετα λοιπον απο πολλα τηλεφωνηματα μου ειπε οτι θα εχω πεναλτυ 400 ευρω αν διακοψω την προθεσμιακη. ειναι δυνατον για ενα ποσο 20000 χιλιαδων να εχω προστιμο 400 ευρω? ειναι δυνατον ο τοκος για 6 μηνες προθεσμιακη να ειναι 12 ευρω και εγω να πληρωσω πεναλτυ 400 ευρω? τι μπορω να κανω για να βρω το δικιο μου με τους κλεφτες? ευχαριστω

στην Κύπρο οι προμήθειες πήγαν στο Θεό. έτσι φοβάμαι ότι θα γίνει και εδώ. σχετικα΄με τα 400 και λίγα πληρώνεις όλους του ξένους πελάτες του έχουν γδάρει οπότε εγώ το ποσό το βλέπω λογικό διαφορετικά θα πρέπει να περιμένεις και μετά να τα πάρεις..
Τελευταία διόρθωση: 27 Ιουλ 2019 10:11 από opensource.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stavros13

Προθεσμιακές 27 Ιουλ 2019 11:34 #221

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
stavros13 έγραψε:
... ο διευθυντης αγενεστατος μου ειπε οτι δεν συνομιλει με ανθρωπους χωρις την φυσικη τους παρουσια εκει, (τα λεφτα μου ομως τα πηρε χωρις την φυσικη μου παρουσια τα ειχα στειλει με εμβασμα οπως ολοι)

Προφανώς ο κύριος δεν γνωρίζει την έννοια της ταυτοποίησης σε τηλεφωνική κλήση. :sick: Πες του άλλη φορά να κάνετε τηλεδιάσκεψη μέσω skype για να σε βλέπει κιόλας. :laugh:
Μακρυά....
Ακόμα σκέφτομαι όσους έτρεχαν (εδώ κι εκεί) για να ... "σώσουν" τα χρήματά τους από τις ελληνικές τράπεζες και τελικά αντί να απομακρυνθούν από το πρόβλημα, πήγαν κατευθείαν στο ... πρόβλημα.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sosimple, γιώργης (yorgi), stavros13

Προθεσμιακές 27 Ιουλ 2019 14:51 #222

  • Αναστάσιος (Tas6s)
  • Το Άβαταρ του/της Αναστάσιος (Tas6s)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 23
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: -1
Το ταμείο παρακαταθήκων και δανειων δεν συμμετέχει στο πρόγραμμα εγγύησης καταθέσεων να το έχεις αυτό υποψιν
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προθεσμιακές 27 Ιουλ 2019 14:52 #223

  • Αναστάσιος (Tas6s)
  • Το Άβαταρ του/της Αναστάσιος (Tas6s)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 23
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: -1
dimos (finos) έγραψε:
του παρακαταθηκών είναι καθαρο 1,08 ,είναι για 16 μηνες και κάθε μηνα πεφτουν οι τοκοι και είναι ελευθερο το χρημα να το παρεις χωρις ποινη.
Το ταμείο παρακαταθήκων και δανειων δεν συμμετέχει στο πρόγραμμα εγγύησης καταθέσεων να το έχεις αυτό υποψιν
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προθεσμιακές 27 Ιουλ 2019 16:45 #224

  • JMT
  • Το Άβαταρ του/της JMT
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 380
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 155

  • Κάρμα: 10 (-2)
stavros13 έγραψε:
καλησπερα εχω εναν προθεσμιακο λογαριασμο στην τραπεζα κυπρου στο υποκαταστημα επταπατου στην κυπρο (εκ 6 μηνων παραδοσιακος) με επιτοκιο 0,10% ναι πολυ σωστα διαβαζετε με ενημερωσαν οτι το επιτοκιο πλεον ειναι αυτο.... αποφασισα σημερα να διακοψω την προθεσμιακη, ο διευθυντης αγενεστατος μου ειπε οτι δεν συνομιλει με ανθρωπους χωρις την φυσικη τους παρουσια εκει, (τα λεφτα μου ομως τα πηρε χωρις την φυσικη μου παρουσια τα ειχα στειλει με εμβασμα οπως ολοι) μετα λοιπον απο πολλα τηλεφωνηματα μου ειπε οτι θα εχω πεναλτυ 400 ευρω αν διακοψω την προθεσμιακη. ειναι δυνατον για ενα ποσο 20000 χιλιαδων να εχω προστιμο 400 ευρω? ειναι δυνατον ο τοκος για 6 μηνες προθεσμιακη να ειναι 12 ευρω και εγω να πληρωσω πεναλτυ 400 ευρω? τι μπορω να κανω για να βρω το δικιο μου με τους κλεφτες? ευχαριστω
Φίλε μου άνοιξες λογαριασμό στη Τράπεζα Κύπρου χωρίς τη φυσική σου παρουσία? ΑΔΥΝΑΤΟΝ!!! Μήπως Έστειλες έμβασμα στο λογαριασμό σου (που δεν χρειάζεται φυσική παρουσία) και μόνο? Το άνοιγμα προθεσμιακης το έκανες "ηλεκτρονικά"? Όταν το έκανες σου έδωσαν μεγαλύτερο επιτόκιο από 0,10%? Είναι τώρα ανανέωση χωρίς την συγκατάθεση σου(αποκλείεται)? . Πότε έμαθες για το μικρό επιτόκιο? Πόσο χρόνο θέλει να λήξει η κατάθεση? Σε ποια τράπεζα της Ελλάδος θα πάρεις περισσότερα χρήματα για 20.000 προθεσμιακή? Αν πάρω τηλέφωνο το διευθυντή της Κύπρου και πω είμαι ο Σταύρος Χ θα πρέπει να μου δώσει πληροφορίες για το λογαριασμό σου λες? Αν θέλεις "απόψεις" και κάποια "βοήθεια" από δω θα πρέπει να μας πεις μερικά πράγματα συγκεκριμένα. Όλο και κάποιος θα ξέρει καλύτερα και θα σε βοηθήσει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Προθεσμιακές 27 Ιουλ 2019 18:06 #225

  • stavros13
  • Το Άβαταρ του/της stavros13
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 12
  • Κάρμα: 0
ανοιξα λογαριασμο στην τραπεζα κυπρου οταν λειτουργουσαν υποκαταστηματα στην ελλαδα,και εστειλα εμβασμα στην κυπρο μεσω αυτης. καθε 6 μηνες μου εστελναν μια επιστολη που μου ελεγαν οτι αν δεν τους ενημερωσω οτι επιθυμω καποια διακοπη σε λιγες μερες θα ανανεωθει αυτοματα η προθεσμιακη, οταν εκανα την προθεσμιακη την περιοδο της κρισης το επιτοκιο ηταν πανω απο 1%, τωρα πως απο το 1% αυτοι με πηγαν στο 0,10% μονο αυτοι ξερουν, ποτε δεν ασχοληθηκα με το ποσο αυτο και ουτε θα ασχολιομουν αν σκανδαλωδως δεν με μετεφεραν απο το 1% στο 0,10% επιτοκιο.ρωτησα τον διευθυντη τι ακριβως χρειαζεται για να παρω μεταφερω τα λεφτα μου στην ελλαδα,? δεν ζητησα καποια πληροφορια για τον λογαριασμο μου, μονο πληροφοριες για την διαδικασια δηλαδη τι χαρτια χρειαζεται να στειλω ωστε να μου στειλουν τα λεφτα μου πισω. οτι και να γραψω για την συμπεριφορα του ειναι λιγο... λες και μιλαγα με ντιλερ στην ομονοια, τελος μου ειπε οτι θα μου κλεισει το τηλεφωνο και οτι δεν ειναι υποχρεωμενος να δινει πληροφοριες μεσω τηλεφωνου για την διαδικασια, μου ειπε να του στειλω ενα γραμμα με αυτα που ζητω. μα αμα δεν μου πει τι να του γραψω στο γραμμα πως θα του το στειλω?? ειναι δυνατον να μου δινουν ποινη στο αρχικο μου κεφαλαιο? η ποινη δεν πρεπει να αφορα τους τοκους? ποτε δεν ανανεωσα την προθεσμιακη, αυτη ανανεωνοταν αυτοματα επειδη ετσι τους συνεφερε,η προθεσμιακη ανανεωθηκε αυτοματα πριν λιγες μερες,
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα