Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: 24 Options

24 Options 22 Ιουν 2016 23:09 #1

  • lkast
  • Το Άβαταρ του/της lkast
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 206
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 36
  • Κάρμα: 4
Καλησπερα σας,

Εχετε εμπειρια απο την συγκεκριμενη πλατφορμα?

Αξιζει τον κοπο ή ειναι κλασικος τζογος με ρομποτ που παει κοντρα σε αυτο που εχεις στοιχηματισει ?


www.24option.com/eu/
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

24 Options 23 Ιουν 2016 03:45 #2

  • Scrooge (unclescrooge)
  • Το Άβαταρ του/της Scrooge (unclescrooge)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 22
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: 0
Εμπειρία από τη συγκεκριμένη δεν έχω αλλά γενικά στα binaries ποντάρεις αν η τιμή κάποιου προϊόντος είναι πάνω ή κάτω από μια τιμή που σου δίνουν μια μελλοντική χρονική στιγμή t. Σίγουρα παίζεις ενάντια σε αυτοματοποιημένο σύστημα το οποίο αλλάζει την τιμή στόχο του option ανάλογα με την τωρινή τιμή της αγοράς και με τα ποσά που έχουν παιχθεί για να μετριάσει το ρίσκο η εταιρία. Επίσης από όσο έχω ακούσει αυτού του είδους οι εταιρίες συνήθως δεν καλύπτουν εντολές πελατών, οπότε ουσιαστικά παίζεις ενάντια στην εταιρία, άρα τους συμφέρει να χάσεις.

Τα short term binaries (π.χ. αν το EURUSD θα είναι πάνω ή κάτω από 1.13 το επόμενο λεπτό) είναι ξεκάθαρα τζόγος για μένα και δεν ασχολούμαι. Σε long term binaries (π.χ. αυριο στις 09:00 το EURUSD θα είναι πάνω ή κάτω από 1.13) ίσως έχει νόημα ειδικά αν παρεμβάλλονται ειδήσεις της αγοράς που μπορεί να έχεις μια ιδέα τι μπορεί να γίνει (π.χ. ανακοινώσεις για ανεργία κτλ), αλλά και πάλι είναι δύσκολο να έχεις edge.

Γενικά στα binaries επειδή είναι μοδα brokers ανοίγουν παίρνουν καταθέσεις και κλείνουν αρκετά εύκολα μετά από σύντομο διάστημα. Η συγκεκριμένη λέει οτι είναι regulated στην Κύπρο (CySec). Αν ισχύει αυτό (θέλει crosscheck με το site της CySec), θεωρητικά αν κάτσει η στραβή (κλείσει η εταιρία) έχεις μια πιθανότητα παραπάνω να διεκδικήσεις το υπόλοιπο του λογαριασμού σου αν έχεις κατάθεση. Δεν είμαι σίγουρος μέχρι πιο ποσό και υπο ποίες συνθήκες καλύπτουν για binaries.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": lkast

Re:24 Options 23 Ιουν 2016 04:02 #3

  • DrKlau
  • Το Άβαταρ του/της DrKlau
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 20
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 7
  • Κάρμα: 0
Έχω εγώ εμπειρία και σου λέω ότι είναι απατεώνες. Αλλάζουν ξαφνικά slipage (αν γνωρίζεις). Αυτοί που είναι αξιόπιστοι είναι οι ig.com.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": lkast
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.059 δευτερόλεπτα